diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 26.01.07 14:54

Jarous
člen
Z: Nupaky
Příspěvků: 89

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Abys nebyl kyselym sám za šílence, chystám se na http://www.visaton.de/de/bauvorschlaege … index.html je to open baffle s 15" http://www.visaton.de/de/chassis_zubeho … s40_8.html na basech smile Příští týden si to jedu poslechnout k jednomu maníkovi, co už to má a zatím to tuní, prý ho ta dynamika 15" usadila patřičně naprdel smile

naposledy upravil Jarous (26.01.07 14:54)

#32 26.01.07 14:56

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Vies co si teraz o tebe myslim kyselime? ze si chudak, ktory doma nemal ani 12" inak by si nevymyslal take kokotiny. 18" na 30hz nadoma ti je malo tak patris na psychiatriu. Nechces to neskor nahodu dat do svojho "votuzidla" na dB dragy:-)?

2Jarous: Ten visaton nic moc.Kolko stoji?

#33 26.01.07 15:09

Jarous
člen
Z: Nupaky
Příspěvků: 89

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

2Jaro: no já nevím, mně se zdá 50Hz bez poklesu v dipólu/otevřené ozvučnici bez EQ celkem slušný. Jinak hraje 50Hz z 15" a jinak s 6,5". Zatím jsem neslyšel, patřičně hodnotit budu příští týden. Cena té 15tky něco přes tři litry.

naposledy upravil Jarous (26.01.07 15:11)

#34 26.01.07 15:15

jiřik
člen
Příspěvků: 120

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Kyselym když vymýšlíš tyto reproduktory,tak bych raději zůstal na domácím trhu a tedy PD1850,když se ti moje nabídka zdála málo.Tvoje řešení subwooferu je dost nezvyklé a pro někoho nestravitelné,ale jestli to má být tvůj první subwoofer takového kalibru,asi bych stavěl něco ověřeného.Třeba budeš průkopníkem.

#35 26.01.07 15:15

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Obecně si myslím, že Visaton je kurevsky předražená značka!

#36 26.01.07 15:42

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Kvalita nieco stoji, no este som nevidel nikoho kydat na visaton. Stara firma, asi vedia co za co pytaju.

#37 26.01.07 15:45

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Proč ne? Protože je nikdo nekupuje lol

#38 26.01.07 15:47

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

To, ze za tu cenu kupis aj lepsi neznamena ze su spatne...

#39 26.01.07 15:50

Jarous
člen
Z: Nupaky
Příspěvků: 89

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

To se pleteš Usámo, v ČR je akorát nikdo nekupuje, kvůli jejich špatné dostupnosti, ale i to se dá s trochou snahy vyřešit.

#40 26.01.07 15:53

ciplox
člen
Příspěvků: 64

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Visaton ma tak ako kazda znacka aj lacne, aj standardne, aj drahe vyrobky. Uz som nieco od nich mal a nemozem sa stazovat, podla mna to za tu cenu stalo.

#41 26.01.07 15:59

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

muj nazor na visaton je uplne stejnej...(seas je oproti nim zababku)

tady vubec nejde oto esi je to malo...ja moc dobre vim ze pri normalnim pouziti bych se posral i z 12LX60. ale kdyz tyhle repra das do uzavrene skrine tak budes videt nebo spis "necitet" ten rozdil.

urcite mi pak dej Jarousi vedet jak to dopadlo smile jinak pro Jaro: mam doma 6.5" seas 8" seas 10" seas a slysel sem nejake dexoni 2x 15" sracky u kamose v pokoji uz je to davno ale vim ze je to mazec - myslim ten tlak,az je to neprijemne.

to michal:je nejaka teorie ktera by rikala ze repro pod Fs nehraje? ted neresme jakou tam ma citlivost pac vsichni vedi ze hodne malou. ale fs je preci frekvence na ktere se reproduktor rozrezonuje ale podle myho nazoru bude hrat i pod i nad jen nevim co se v praxi stane na fs pac u vsech beden co mam moznost slyset je fs hodne daleko pod F3 a eq jeste nemam.

#42 26.01.07 16:03

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Tak potom co? dnesne repro su konstruovane na pouzitie s BR ak ti nevyhovuju, tak rob co chces.
To si chcel profika k seasom??? mad

#43 26.01.07 17:21

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Jaro:
To si chcel profika k seasom??? mad

no a co jako? ty si myslis ze k profi repro muze byt jen profi a k hifi zase jenom hifi? to snad ne mad uprime receno vazne verim tomu ze ten profik bude "presnejsi" na basech hlavne pri vyssi hlasitosti narozdil treba od dosavadnich L26 (nerikam ze sou spatny ale kdyz je delim pasivne tak se neni cemu divit ze to zadnej zes neukociruje)kazdopadne ikdyby to bylo jinak a delil sem je aktivne tak bych se snema nedostal tak nizko.
Vazne se zamysli nad tim co tu porad placas nebo mozna to co si nekde slysel a ted papouskujes. Kdyby si se obtezoval aspon na 5min a nahazel ty blby TS data do nejaky simulacniho programu tak by si zjistil ze v uzavrene skrini se veci nemaji tak jako v BR. (zkus se podivat co se deje s citlivosti, xmax a podobne)

to je vazne marnej boj sem neco napsat. ja se tu chtel bavit jen vazne otom proc tohle ne a proc tohle jo a co se pritom deje a podobne jednak abych si doplnil znalosti a jednak abych neskoncil nejakym uplnym nesmyslem. Ale ne tady se porad bude asi jenom psat megabasy a psyhiatrie a podobny... kdyz se nad tim nikdo nechcete ani zamyslet tak proste ignorujte tenhle thread nebo pokud mate nutkani tak mi to kruci objasnete proc tak a ne jinak. Pokud otom nekdo vi kulovy tak at radsi ani nic nepise. Ja vim malo protoze kdybych vsechno vedel tak nelezu tady na takovy weby! tak se nad sebou zamyslete. dal uz bych chtel jen debatu otom jak dosahnout 20Hz v uzavrene relativne male skrini 40-80L, rad bych taky aby se konecne vyjadril k te veci okolo Fs nebo me odkazal nekam kde se tom neco doctu.

jaro: jo a asi sem vazne uplne mimo a patrim jinam, ale ja kuprikladu ani nevim co dB dragy sou a uprime me to ani moc nezajima. chci si vyresit svoje kino. nejakej auto tuning je mi nekde...

neni mireno na tech par svetlych vyjimek co to pojali vazne.

naposledy upravil kyselym (26.01.07 17:24)

#44 26.01.07 17:26

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Kyselyme-basy z profíka zněj jinak než z Hifi,teď už to můžu říct určitě,v hifi(neuražte se,možná to není to správný slovo) jsou takový trochu uhulaný aprofi je takový čistý a navíc díky tvrdšímu závěsu jsou ty basy i víc cítit!Hifi potřebuje menší výkon,aby nějakej pěknej bas zahrál,profi ho potřebuje oněco víc,ale taky oto víc je cítíš...
Jinak-tohle je můj pocit,když sem srovná val 12LX s hifikama...)Tak mě nesežerte!!!

naposledy upravil Pošťák (26.01.07 17:27)

#45 26.01.07 18:31

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Poštak: naprosto stebou souhlasim ale myslim si ze se daji kombinovat profi repro s hifi. minimalne urcite profi sub s hifi satelitama.

#46 26.01.07 18:34

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

No,já si to myslým taky,ale prostě každej má jiný gusto a každej je proněco jinýho...Třeba sub co má Michal je pekelný stroj...Třeba 12LX60je podle mě dost dobrá na doplnění na hudbu(po konzultaci s michalem),na kino bude trochu slabší(nejde tak hluboko,ale pokud chceš profíka,tak by to chtělo aspoň 18LX60(Možná by šla i Sm115N-ale to je spíš ekonomičtější řada)).
I má přítelkyně se účastnila zkoušky 12LX60 a říkala že to má pěkný tlaky...

naposledy upravil Pošťák (26.01.07 18:35)

#47 26.01.07 18:46

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Beznadejny pripad. Ja nemusim nic "papouskovat," rozhodne neporadim nic co nemam vyskusane -ako to robí vecsia polovica ludi tu a premnazamna si kup aj dve a nalad si to aj na 10Hz aj tak ti to bude nanic a špor na novy dom. Zacne to rezonanciou vsetkeho co nieje prilepene a skonci prasklinami na stenach.-sak hlavne ze to hra 20Hz!
To akobysi si kupil limuzinu na vozenie hnoja a do prace by si chodil na traktore-sak to je profik- to je sila,potiahne 20ton a tych koní,viac ako limuzina.
Ked to raz nieje nato, tak asi nie zosrandy.

#48 26.01.07 18:50

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Jaro,co tu meleš takový píčoviny!Ovládej se,pokud chce aby mu to jelo od 20Hz,tak prosí,noaco,Michalův sub taky jede od 20 a taky kolem toho tak nepičuješ!Když má chuť na profi tak ať si koupí profi,nikdo neříká že je to něco superextra!Ale prostě basy z profíka jsou jiný než z Hifi!Jsou totiž odost přesnější a razantnější!

#49 26.01.07 18:59

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

jaro: a to je presne co nechci abys mi radil, neco co nemas vyzkouseny. ja taky kdyz se nekde nekdo na neco pta a ja nevim co mu poradit tak nic nerikam... Klidne sem napis svuj nazor ale takovy ktery aspon bude k necemu. Mozna by bylo dobry zacit cist ty prispevky jeste jednou treba by si pochopil ze tady nejde oto tim zdemolovat barak nebo moje streva.
mozna trochu nazornejsi priklad z automobilismu(zjevne k nemu mas blizko smile ):
lidi si kupuji auta s brutalnimi motory a brutalnimi vykony. Treba i blba oktavka s 1.9tdi dokaze to pekne rozpalit ale vidis snad nekde ze by ty oktavky litaly jak sileny? to je asi jako kdyz by si dal nekdo za pozadavek ze chce auto aspon s 100kw motorem a nekdo jako ty mu napise: naco? chces se zabit? kup si nejakyho prcka s 1.2benzinem a 40kw to ti bude na to jezdeni stacit. Uz chapes?

naposledy upravil kyselym (26.01.07 18:59)

#50 26.01.07 19:24

jiřik
člen
Příspěvků: 120

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Pošťáku a kdybys býval tak nepospíchal a koupil sis 18LX60 až bys naspořil,tak bys básnil zase o jiných basech,vždyť jsme o tom si psali dost dlouho.

#51 26.01.07 21:25

Mates
člen
Příspěvků: 235

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Přesně tak Jiříku. Pošťáku jestli si myslíš, že se dají reproduktory paušalizovat podle toho jestli je na nich nálepka profi, nebo není tak seš docela vedle. Je několik skupin: basové, středové, výškové, širokáče, podle toho co z nich leze, ale v žádnym případě není dělení na profi a hifi podle toho jakej spodek ti z toho leze!!! To je fakt píčovina.

#52 26.01.07 21:54

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Ono stačí odpojit satelity, a budeš čumět kam se poděly ty tvrdý basy big_smile

Pak porovnávejte hifíky a profíky smile
Se satelitama ARA zní jasně tvrdějc než ten GDN, co jsem dřív měl, a není to nijak špatnej reprák, nejen levný tucadlo.
Ale bez nich to obě znělo podobně.

To samý srovnání ARA vs. 15PW5 u Ondry Ch, ikdyž tam ten rozdíl nebyl tak velkej, z toho co si pamatuju.

#53 26.01.07 21:55

Mates
člen
Příspěvků: 235

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Tak tak.

#54 26.01.07 22:32

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Hele,kurva lidi,nikdo nic nepaušalizuje,od 12LX nečekám zázraky(jiříku-psali jsme otom a taky jsem říkal že už bych takovou kysnu co potřebuje ta 18neměl kam momentálně dát),je mi jasný že profi není totéž co hifi,ale už sem to tu řek několikrát-každýmu se líbý něco jinýho,prostě když jsem si 12LX pustil samotnou(bez satelitů)tak sem zjistil že tyhle basy co dává mi vyhovují,hifi a profi nelze vpodstatě srovnávat,protože každý hraje jinak,akorát mě Jaro nasral stím co tu psal,když chce kyselim profíka,tak ať si ho koupí a že se Jarovi íbý zvuk hifi,tak budiž,já taky nikomu 12LXnevnucuji,nebo snad ano?

Jiříku a neboj,to očem jsme debatovaly,tak na to pamatuju a pokud budu stavět další sub,tak už to opravdu bude s 18LX!-jiný basy to určo budou,jenže ona už i ta 12LX je pořádně cítit,natož 18... lol

Navíc,kolik zvás slyšelo profík v domácím subu?Že říkáte že hifi je lepší...???Že by jste ho ani nechtělii?

A znovu zopakuju co sem tady psal už mockrát,co se líbý druhýmu,se nemusí líbyt třetímu!!! tongue

Mates-mě by se nezdálo že by e to tak dělit nedalo(aspoň u basovejch),stěma teď zkušenost mám a podle mě ztoho jdou trochu jinší basy,ale taky je to daný tím že hifi je na doma a profi je na jiný věci,takže i celá stavba repráku je jiná...pokud uvažuju správně?Jestli ne,tak mě opravte?!

naposledy upravil Pošťák (26.01.07 23:03)

#55 27.01.07 9:10

jiřik
člen
Příspěvků: 120

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Porovnání hifi a profi basové reproduktory je ve výsledku vedení profi z hlediska účinnosti.Jak se to komu pozdává záleží na pocitu každého posluchače,protože třeba rockovému fandovi se mohou zdát nahrávky svého oblíbeného žánru reálnější.Zase i basy s profi jsou jiné z 12" a jiné z 18" a pak záleží na konstrukci ozvučnice a vlivu poslechového prostoru.To samé by se dalo polemizovat i u driverů a tweetrů.Když jsem porovnával T-2030 a CP385/Nd-H100,tak jsem měl lepší pocit z driveru.

#56 27.01.07 9:39

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

Ten rozdíl mezi 12 a 18 mi je jasnej,vždyť i 40Hz zní jinak z 8 a z 12(hifi)

#57 27.01.07 10:57

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

libyt

#58 27.01.07 11:27

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

ja bych se jakymukoliv porovnavani a generalizovani obloukem vyhnul, uz z podstaty je nesmyslne

#59 27.01.07 11:31

hot.shot
člen
Příspěvků: 151

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

obcas mi tu pride ze se tu hadate jak maly deti na pisecku... ja osobne se zastavam profiku. ale at si kazdej koupi co chce... hifi maj proste jiny bassy nez profi a je otazkou ce so komu vic libi. ja mam rad tvrdy,razny bassy takze preferuju profi nez uhulhalany uskakany hifi. Obcas tu ctu nazoru jako ze profi nejdou tak nizko atd ale k cemu mi je hifi kterej jde niz ale je uhuhlanej? proste radci profi ktery tak nizko nepude ale bude mit razny, tvrdy bassy a ty do muziky patrej ne? tot muj nazor, nekdo se mnohou bude souhlasit nekdo ne...

kyselym: preju hodne stesti s tema 20Hz, ale nejsem si jistej jestli se ti to v uzavreny povede

#60 27.01.07 11:40

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: nazory na repro Ciare a 18SOUND

S ekvalizací by se mu to aji povíst mohlo,Tondo nechytej se mého pravopisu(lepší už to nebude) tongue

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)