diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#121 05.02.07 0:00

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: AKCE Merici mikrofony

#151: Diakritika se na anglicke klavesnici kurewsky blbe hleda woe. Jinak mikrofon tady nedam nikomu. Az takovej filantrop nejsem. A co se tyce diskuse mi tady muze rikat kdo chce co chce. Jsme snad lidi ne? Kdyz nekomu neco slibim tak... to bys nepochopil.

#153: Nevim myslim ze ne. Je to vec ktera mi evokuje neprijemny pocit. Nemam rad vyvrazdovani nezainteresovaneho obyvatelstva coz myslim vyplynulo z mych predchozich prispevku. A pokud neco delam bez zisku rikam si ze je to jakas laskavost. Nebudu nekomu delat laskavost a plytvat svym volnym casem pokud souhlasi s vrazdenim z nabozenskych dovudu. Nevim proc mu trvalo tak dlouho vysoukat ze sebe ze je to z nejake pro mne nepochopitelne recese. Stejne si myslim ze se daji vymyslet vagony lepsich nicku ktery by vystihovaly ceeeka.

Edit: antonio: Je tady toho nejak moc ze? Mam smazat spam?

naposledy upravil CZech_Chuck (05.02.07 0:04)

#122 05.02.07 2:41

dawsoo
člen
Z: Praha
Příspěvků: 253

Re: AKCE Merici mikrofony

CZech_Chuck:
Ahojky pěkně jsi tu provětral amplioňáky lol můžu počítat se dvouma kouskama jak jsme komunikovali mailem a na lopuchu? Sic mam ECM-40+MPA102 ale chci měřit relevantněji i v ultrasonických výšinách kolem 10 -30kHz... PS: Jsem rád že se tu s mengelem252 objevujete...

All: Kalibrovaný mikráky jsou dobrá věc a hlavně se podle nich dá rozdílovou metodou nakalibrovat další záležitosti ,zvukovky Creative konečně to někdo další napsal že jsou to sráče, doposud jsem byl skoro jedinnej jejich kritik tady.. kupte si julii nebo revolution či něco s Envy 24 čipsetem... ty těmahle chorobama netrpěj a na měření beden jsou špičkový svejma parametrama... (24bit/96kHz).

naposledy upravil dawsoo (05.02.07 2:43)

#123 05.02.07 9:41

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: AKCE Merici mikrofony

Chucku já nejsem vůl kup si českou klávesku ti klidně pošlu smile je mi jasné že jim je nedáš ale prodáš každej se splete i ty. Já si o tobě myslím že si inteligentní člověk ale ta diakritika no jak ceš neděláš to kvůli mně ale kvůli sobě.

Jo creatvie je šmejd ale mi náká Juli je taky na kokot když rozdíl nepoznám...

naposledy upravil Karlos (05.02.07 9:42)

#124 05.02.07 9:58

ondra Ch
člen
Příspěvků: 237

Re: AKCE Merici mikrofony

2 CZech_Chuck,je to měřeno na MLSSA "rozdílovou metodou" s kalibrovaným mikrofonem.
Měřeno to bylo v místnosti cca 4x8m, do stropu ta místnost má min 3m. Hubert zrovna ladil nějakou kombinaci 2x12" + 1" ,takže to bylo změřeno její pomocí :-) Zajímavé je ,že ECM potřebuje nějakou dobu po připojení na stabilizaci parametrů...

#125 05.02.07 10:32

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: AKCE Merici mikrofony

dawsoo: Provetral amplionaky? Copak ja muzu za to ze vetsina z nich nepochopi nadsazku pokud nedodam tunu smajliku?

#155 + #156: Btw muzu ja za to ze si nejste oba schopni najit seznam v #127? http://www.diyaudio.com/forums/images/smilies/mad.gifhttp://www.diyaudio.com/forums/images/smilies/dead.gifhttp://www.diyaudio.com/forums/images/smilies/redhot.gifhttp://www.diyaudio.com/forums/images/smilies/censored.gifhttp://www.diyaudio.com/forums/images/smilies/gnasher.gifhttp://www.diyaudio.com/forums/images/smilies/headbash.gif

Karlos: Kdo Ti zas nadaaavaaa do voluuu? Nepoklaaadaaam osobnie diakritickyyy znamiiinka za nepostradatelnyyy. Obzvlaaashtj pokud je to komunikace jakaaa tu vlaaadne. Beru to jako ICQ - kouknesh jdesh daaal. Co se tyyycze creativu tak zde nemluviiime o niejakyyym poslechu. To je naaam jasnyyy zie Ty rozdiiil nepoznaaash. Ale na ty chlupatiny co z toho lezou se nedaaa diiivat. Kdybys pouz(hacek)il sebeprimitivniejshiii soft na propiiisknutiii zkukaaarny zjistil bys co to je zacz. Nieco s tiiim dielat ja za trest.

ondra Ch: 12" + 1" je docela zalostna kombinace pro mereni IMHO. Stabilizaci parametru celkem chapu. Vzhledem k vnitrnimu zapojeni.

naposledy upravil CZech_Chuck (06.02.07 1:55)

#126 05.02.07 10:45

Džihád
člen
Příspěvků: 41

Re: AKCE Merici mikrofony

No vidiš to, žes aktualizoval seznam jsem si nevšiml.

#127 05.02.07 12:04

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: AKCE Merici mikrofony

Chucku a coe todle blbe hleda woe. ? smile jako jo já ti neberu creative je šit ale fakt pokud to nepoznám tak na co mi je drahá karta když bude hrát stejně jako levná ? taky jde o to co mám za zes a co mám za bedny .. a já doma zrovna žádnej hájend nemám .. uvidíme co si koupím já za kartu smile
A mi to je jedno myslete si klidně že su piča smile

naposledy upravil Karlos (05.02.07 12:09)

#128 05.02.07 16:49

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: AKCE Merici mikrofony

Ok no dobře asik jsem jedinej co si kupuje jednu kartu na měření i na poslouchíní hudby pardon.

naposledy upravil Karlos (05.02.07 16:49)

#129 05.02.07 16:56

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: AKCE Merici mikrofony

prominte sem asi uplne tupej, ale nemohl by nekdo zopakovat co se ztech levnejsich zvukaren dostalo do uzsiho vyberu pro mereni? smile

#130 05.02.07 17:18

hanzs
člen
Příspěvků: 168

Re: AKCE Merici mikrofony

Ale kdyz se podiva clovek na vysledky mereni karet tak SB Audigy dopadla hodne dobre, a to je snad taky Creative ne? smile

#131 05.02.07 17:19

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: AKCE Merici mikrofony

kyselym: Musis hledat. Tady se to moc neresilo. Hledej neco co bez problemu pracuje s asio drivery napriklad. Proste neco co je primo urceny nepracovat pres win audio mixer. To je podminka vicemene nutna nikoliv dostacujici. Dale je potreba vzit v potaz jestli ta zvukarna ma i analogovy predpoklady. Tedy dostatecne zmaknuty zpracovani aby se to projevilo meritelnymi kvalitami. Bohuzel ty levny jsou opravdu vesmes vhodny k chrastitkum k pocitaci nemajic podporu asio apod. Vyjimkou by mohl byt ten Behringer. Jenze to by se Marian musel donutit vzit jeden kablik a propisknout to.

karlos: Reknu to takhle jestli nepoznas rozdil mezi nejakou nejobycejnejsi SB a slusnou kartou tak se rovnou muzes vyprdnout na naky mereni. Poslouchej co Ti prijde pod ruku a bud rad ze ses rad. Ale nevnucuj to ostatnim.

#132 05.02.07 18:30

hanzs
člen
Příspěvků: 168

Re: AKCE Merici mikrofony

Czech_Chuck: No myslel jsem tenhle test: http://www.audiocity.cz/testy/Creative% … 016_48.htm
- jaky konkretni nedostatky pri mereni beden na 48kHz by se tu daly ocekavat?

Samozrejme je jasna nemoznost mereni zkresleni 2. a vyssimi harmonickymi (nad 11kHz, resp. 7kHz atd..). Dal pocet vzorku na delku okna v MLS 5ms bude jen 240. Jak velky rozdil v charce se pak da ocekavat proti samplovani na 96kHz?

naposledy upravil hanzs (05.02.07 18:56)

#133 05.02.07 19:50

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: AKCE Merici mikrofony

Prave ta chlupatost je ten problem. Zkresleni analogovejch obvodu tim merit nemuzes a na bedny je to zbytecnost. Proc si nezkusis nejakou obyc zvukovku kterou snad ma doma kazdej? Me to nebavi se o tom bavit porat dokola. Porat se nekdo na neco pta ale ani neni ochotnej strcit kus dratku do karty a aspon to zkusit zmerit. Ztrata casu. Zkousel jsem jen vztup zvukovky v notasu a po pripojeni zdroje by byla imho pouzitelna na bedny v pohode.

#134 05.02.07 20:03

hanzs
člen
Příspěvků: 168

Re: AKCE Merici mikrofony

CZech_Chuck: Ja jsem si svoje zvukovky zmeril, neboj. Ale nic, nebudu dal otravovat.

#135 05.02.07 20:09

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: AKCE Merici mikrofony

CZech_Chuck Já jsem neřikal obyčejnou smile a já nic neměřím smile

#136 05.02.07 22:52

Nikolas
člen
Příspěvků: 40

Re: AKCE Merici mikrofony

Tak jsem dej grafy???
Nestačím se ani smát. Vůbec se mi nelíbí, jakej příkrej jsi na mé kamarády. Kritizuješ tady, co kdo jak napíše, třeba kolega Frank, sám píšeš podobně. Používáš spostu cizích slov. To chceš být zajímavý? Odpovídání na čísla... To Ti nestojí ani za to opsat jméno potencionálního zákazníka? Nechtěl jsem do Tebe rýt. Ale už se na to nemůžu dívat. Ve chvíli, kdy mi dá některý z kamarádů zprávu, že tvoje výrobky jsou na úrovni, omluvím se Ti. Ale zatím mám pocit, že je velkej humbuk a děje se prd...

#137 05.02.07 22:55

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: AKCE Merici mikrofony

Ba ne, tohle je jinde, pravdu máš jenom na půl. smile

#138 05.02.07 22:56

Nikolas
člen
Příspěvků: 40

Re: AKCE Merici mikrofony

Povídej, rád se poučím

naposledy upravil Nikolas (05.02.07 22:56)

#139 05.02.07 23:09

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: AKCE Merici mikrofony

Von vopravdu něco ví. Taky má relativně "mě podobný" způsob humoru, takže tomu rozumím. Niku, klid. Předpokládám, že je tu celkem solidní inteligneční průměr, rozhodně nad prměrem populace jako celku, takže se dá předpokládat, že každý je tu v něčem vyjímečný, nebo má nadprůměrné znalosti čehosi. Vraždící panenka má asi znalosti z elektroakustiky teoretické i podpořené praxí. Snad netrpí tím, cím většina odborníků... Čím větší odborník, tím víc na hovno v životě (myšleno mimo obor) a v životě osobním. Valná většina je tady lidí čistých amatérů, lidí, co se k DIY dostali mimo obor nějakým zásahem vyšší moci. Nenarodili se s neodbytnou touhou stavět reproduktory. Kupříkladu já ani nevím, jak funguje tranzistor. Ale pojďme si pokecat o umělé inteligenci, PLC, nebo adaptivních regulátorech, o elektronice nevím celkem nic a každá další zapájená součástka je pro mne malé vítezství.

To se to pak machruje. smile

Nic osobního čaky, páč chci ten mikrák. smile

#140 05.02.07 23:21

mengel252
člen
Příspěvků: 121

Re: AKCE Merici mikrofony

Rád by som zúčastneným v tejto diskusii podotkol a pripomenul, že tu naozaj ide len o to, aby sme zistili, koľko mikrofonov je potrebné vyrobiť. ak niekto má záujem o mikrofón, mal by to dať jasne najavo. ak niekto záujem neprejaví, nemusí to oznamovať všetkým v tomto vlákne (stačí poslať Chuckovi mail smile ). ak niekto cíti potrebu všetkým oznámiť, že on zvukovku nepotrebuje na meranie, ale na posluch, mal by podľa mňa vymyslieť vhodnejší spôsob, ako to uvádzať do tohto threadu. Ak niekto cíti potrebu nasrať Chucka vripnou poznámkou (ktorá sa nemusí rovnako vtipne javiť všetkým rovnako), tiež doporucujem priamu komunikáciu mimo tohto threadu. Viem, že tomu bude veriť málokto, ale tie mikrofóny sa naozaj nejdú vyrábať kvôli zisku. som si istý, že to pochopí každý, kto to dostane do ruky (v marci / breznu, možno v apríli/dubnu). chcel som v tom nechať Chucka samotného, ale rovnako ako Nikolasovi, ani mne to nedá. Vyserte sa chlapi na zbytočné flame wars a radšej zauvažujte nad tým, aký najrozumnejší tvar by mal mať ten mikrofón, aký dlhý, siroký by mohol byť. Nápady celkom určite posúdime a v prípade, že bude dané riešenie technicky odôvodniteľné, predpokladaťeľné a samozrejme vyrobiteľné (nie ako kvietky pri anodickej oxidácii - eloxovaní), celkom určite budeme uvažovať o vylepšení konštrukcie. myslím, že to bolo vidieť napríklad pri debate s Matesom.

Nikolas - len poznámka - dúfam, že si ju môžem dovoliť - keď som nerozumel cudzím slovám ( je veľa takých slov aj teraz), snazil som sa vyhľadať slovo v slovníkoch, alebo som niekoho otravoval, aby mi problematiku objasnil. Myslím, že namiesto napomenutia Chucka by bola na mieste rada mladým chalanom, aby sa trochu snažili privzdelať.
Navrhujem, aby kvalitu daného hotového výrobku posúdil každý sám za seba, keď to už bude mať v ruke. len na okraj - Chuck si svoju prácu odvedie na 100%, za to ručím. skôr by som sa obával, že to dodrbeme my, rovnako, ako prvú sériu. Ale pre Teba moje slovo neznamená nič, pretože nie som (pravdepodobne) tvoj kamarát.

#141 05.02.07 23:39

dawsoo
člen
Z: Praha
Příspěvků: 253

Re: AKCE Merici mikrofony

Mengel252:

Podepisuju na 100%. tenhle thread má bejt jen o tom chci mikrofon pokud ne tak jinam...je tu moc OT a pak vznikaj FW..

naposledy upravil dawsoo (05.02.07 23:52)

#142 06.02.07 0:45

Nikolas
člen
Příspěvků: 40

Re: AKCE Merici mikrofony

Pro mengela 252
Netvrdil bych, že Tvoje slovo pro mě neznamená nic. Je to možná tím, že na prvním fóru Amplion již jsem nějakou dobu (i když zdaleka ne tak dlouho, jako jiní kolegové) a nejsem důvěřivý k nováčkům. Jsem takový i v osobním životě, mí kolegové a spolupracovníci by mohli o tom povídat romány. S těmi cizími slovy jsem to myslel maličko jinak. Nemám starost s tím, že bych v textu něčemu nerozumněl, spíš pocitově mě ten způsob vyjadřování přišel takový hraný. Každý má nějaký svůj styl, někteří kluci z tohoto fóra jsou taky v osobním jednání úplně jiní, než se tváří tady, na fóru. Rozhodně nejsem člověk, který by měl potřebu všechno kritizovat, zvláště věci, které ještě ani sám neotestoval. Nepodceňuju Chuckovy znalosti a dovednosti. Rád si počkám na výsledek. Pokud jsem svým příspěvkem někoho pobouřil, omlouvám se. Budu rád, když se k tomu Chuck vyjádří, pokud mě nebude mít za největšího blba pod sluncem, rád si s ním popovídám, třeba i soukromně. Pokud tady mé příspěvky mezi objednávkami budou překážet, žádám tímto Antonia, Franka nebo iMartina, aby je smazali.

#143 06.02.07 1:07

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: AKCE Merici mikrofony

Ja jsem to rikal ze kdyz sem nenatlacim tuny smajliku ze to nikdo nepochopi jako nadsazku. A prave s temi grafy to nadsazka rozhodne byla. Komunikace na internetu je opravdu znacne omezena. Ja s tim mam kvuli svemu druhu "snadhumoru" problemy na internetu porat. Nevim jak to vesvetlit ale opravdu az na vyjimky jsem psal vetsinu svych prispevku na toto forum s usmevem na rtech. Proto me tolik vadi (trapi) ze se to nechyta. V osobni komunikaci je tento muj pristup asi pochopitelnejsi. Vzhledem ke sve vytizenosti se tady u nas stavame trochu sarkastictejsi a ironictejsi. Je to casto nechapany ale rozhodne ne zle mysleny druh odlehceni. Mam dost sve prace se skolou a projekty navic ktere jsem vyfasoval navic diky tomu ze jsem schopen neco udelat. Do toho zavazna vyzkumna cinnost a moje diplomova prace na jejimz vysledku vicemene stoji a pada ucast velmi nadejneho teamu v mezinarodni soutezi. To sem nepisu z jineho duvodu nez ospravedlnit svuj nasledujici pristup k tomuto threadu. Bude-li mit kdokoliv zajem o mikrofon at se pripise sem. Pro Vase pripominky to tady ponecham Marianovi (Mengel252) pokud chce jeste pracovat na zdokonalovani mechaniky. Dale se budu s dovolenim ucastnit jen sporadicky pokud by byly vylozene vecne dotazy na mikrofony. Lide kteri si odeberou mikrofon ktery ja zkompletuji samozrejme dostanou kontakt a pripadne problemy budeme resit. To uz vsak osobne telefonicky pres internet.

Dale bych byl adresny. Nikolasi Franka beru jako idealniho woe pyco fackovaciho soupere na odlehceni fora. Pokud to nekomu neprislo... tak bohuzel. Cizi slova? Myslim ze nic hroznyho jsem nepouzil. A pokud tak ne schvalne. Ja kolikrat ani cesky eqivalenty neznam. Nemam vesmes chut a cas hledat ve slovniku tak sorry. Odpovidani na cisla je pro me prirozenost protoze chci byt konkretni a nezanaset do vlakna dalsi nejasnosti v adresovani. Mel bych pouzivat i osloveni? Asi ano. Chybi mi taky trochu script z Lopuchu kterej adresovani vypise sam Nikolas [#173]: jako odkaz k onomu konkretnimu prispevku.

Vseobecne bych chtel poprosit nechte toto vlakno ciste pro lidi kteri sem prijdou pozdeji a chteli by jeste mikrofon at se v tom neztrati. Doufam ze nam s mikrofony prijde nova vlna zabavy http://www.diyaudio.com/forums/images/smilies/cloud9.gif

naposledy upravil CZech_Chuck (10.02.07 13:51)

#144 06.02.07 16:13

Radek
člen
Příspěvků: 10

Re: AKCE Merici mikrofony

Také bych měl zájem o jeden mikrofon. Dík.

#145 06.02.07 16:35

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: AKCE Merici mikrofony

Jestli je zájem, tak bych to tu moh všechno zlrátit a všechny zájemce sepsat přehledně (a jednou) na první stránku. Díky tomu se to zkrátí. Je tu maglajz lol

#146 07.02.07 22:56

Nikolas
člen
Příspěvků: 40

Re: AKCE Merici mikrofony

Děkuji za vysvětlení, Chucku.
V určitých věcech jsme si asi podobní...

#147 08.02.07 2:47

mengel252
člen
Příspěvků: 121

Re: AKCE Merici mikrofony

nasiel som nejake fotky. dufam, ze prispeju k spestreniu threadu.

#148 08.02.07 17:57

Josse
člen
Příspěvků: 19

Re: AKCE Merici mikrofony

Dlho som tu nebol ale snad som to este stihol. Takze pre mna tiez jeden kus.

Pravdepodobne budu nejake mnozstvo i na vychode Slovenska ze? Takze by bolo postovne lacnejsie ...

Mam jednu otazku ako ste prisli na dlzku toho vyustenia? Neskusili ste i variantu s dlhsim vyustenim, mozno by to stalo za to porovnanie.

naposledy upravil Josse (08.02.07 17:58)

#149 08.02.07 21:24

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: AKCE Merici mikrofony

To je sitko od čaje? big_smile

#150 09.02.07 1:01

Nikolas
člen
Příspěvků: 40

Re: AKCE Merici mikrofony

Pěkný:-)
Z čeho je ten windšus na tom měřícím mikrofonu?

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)