diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 01.02.07 14:09

BobiseK
člen
Z: SLOWAKIA-prievidza-15-
Příspěvků: 138

Re: Sluchátka

bože čo riešite,ja mam technicsi RP-F290 za 890sk a som šťastný lol hold,som chudobný študent tak si viac nemôžem dovoliť sad na mp3 mám tie najlacnejšie kossy za 299.-sk ... to su megaturbobasssypyčo ...

#32 01.02.07 15:51

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

Co co tu řešíme? To se nesmí si chtít koupit konečně alespoň trochu kvalitní sluchátka...? Kdybys denně pracoval se zvukem a měl možnost to dělat všechno jenom ve studiu, protože doma nemáš na to ani bedny, ani pořádný sluchátka, tak bys taky nadával... wink Takhle chci docílit toho, že udělám značnou část práce doma a zbytek pak doladim ve studiu já, nebo kámoš. A jinak nemysli si, já mám ty sluchátka v merku už tak 3 roky, že bych si je koupil, jenom sem první vrazil do jiných potřebnějších věcí a než sem na ně zas našetřil, chvíli to trvalo... Jo hold neni to levný, ale já mám jaksi ve zvyku na těhle věcech šetřit s rozumem, protože sluchátka třeba maj vydržet hoodně dlouho. A dyť to vidim na taťkovi, jak se sám ojebává, protože jemu prej stačí DVD přehrávač za 1 200,-, ale za 3 roky už má třetí, protože se to sere jeden jak druhý. Sluchátka se dejme tomu nemaj moc jak zkazit, ale můžou třeba prasknout, když je odrbanej materiál, kvůli nízké ceně, atp. Tomu všemu se chci co nejdýl vyhnout, tak proto zásadně nekupuju nejlevnější audio komponenty a příslušenství... wink A na drahé zase nejsou peníze... big_smile
Mimochodem to studio neni moje práce, ale koníček, dostal sem se k tomu právě z hudebky v době, kdy sem eště hrál v orchestru a pomáhal sem pak zpracovávat záznamy z našich koncertů a nejvíc mě pak chytlo natáčení studiovýho CD a od té doby sem u toho tak okrajově zůstal... Tady u nás to totiž na uživení moc neni... wink

naposledy upravil T.Viper (01.02.07 15:57)

#33 01.02.07 17:58

BobiseK
člen
Z: SLOWAKIA-prievidza-15-
Příspěvků: 138

Re: Sluchátka

tak to maš pravdu smile ja tiež nekupujem lacné audio,ale hente sluchátka nato že stáli tých 890 niesu najhoršie,čakal som väčší šrot,ma to aj megabasypyčo smile aj tak ma ale príjemne prekvapili zvukom,keď sme ich porovnali s kamošovimi neakými philipsami za tisícku tak sa mohli strčiť do sračiek...jediné čo im trošku chýba je dynamika,ale to už ich asi nedokáže zvukovka vybudiť...

#34 02.02.07 9:45

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

Jojo, Technicsy sem si chtěl koupit původně taky, netušim už přesně kolik měly stát, jenom tipuju, že kolem 1 500,-, no ale pak sem to pořádně zvážil a popřemýšlel sem, že vlastně budu mít akorát sluchátka od jiné firmy, než KOSS, ale v přibližně stejné cenové relaci a stejně u nich neni zase žádná záruka rovného, nijak nepřibarvovaného zvuku... Jako jo, zkoušel sem poslochat pár nějakých KOSSů, Technicsů, Beyerů, Sehnů, ale jenom v obchodě, takže nemůžu říct, že sem je pořádně slyšel. Opravdu naposlochaných v klidu mám jenom pár KOSSů a nějaký ty AKGčka... No prostě sem místo braní těch Technů raděj počkal, protože si tak nějak postupně chci sestavit audio trochu na úrovni (tim zas nemyslim, že ty Techny nejsou k ničemu...). Jenom bych se prostě chtěl trochu přiblížit strýcovi z Prahy a stejně to bude tak, že já budu mít sice o dost dražší a lepší sluchátka, než má on, ale aparaturu za víc jak půl mega asi těžko... wink Každopádně mezi některými sluchátky byly těžké rozdíly, já začínal na nějakých sakra hodně starých Unitrách s mizernou citlivostí a rozsahem a oproti nim byly ty KOSS R90 ne 100 a 1, ale 10 000 a 1... wink No tak se eště uvidí, včera se kámoš sice ozval, ale že eště neví, nebyl s tim borcem, tak buď to dneska bude a veme to, nebo tam budu muset jet já v pondělí... Tak schválně, co bude...? wink

Hmm, takže až v úterý... hmm Doprdele s něma už fakt...

naposledy upravil T.Viper (02.02.07 19:35)

#35 06.02.07 16:21

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

No tak nakonec se asi vzpamatovali a konečně to poslali wink Už je mám doma, zatim sem na nich nestačil poslechnout, než část TB 2003 v DTS. Kdože psal, že neni mezi nima a R90 skoro žádnej rozdíl??? Blbost, basy úplně jiný, čitelnost zvuku dokonalá a izolace od okolí lepší, než bych čekal, už nikdy žádný kolem jedoucí auta na cestě pod oknem, hučení větráku od kompu a já nevim, co eště... big_smile Taky beru to z toho pohledu, že je mám o víc jak litr levnější... Je v nich prostě dost rozdíl, jo pravda je, že neni už tak úměrný ceně oproti těm R90. Určitě mě ale nijak nezklamaly, chce to projít víc věcí, než jenom část zvonů od Oldfielda... wink A jeden z hlavních požadavků taky splněn, nabasované, jak kráva a přitom zachován rovný přednes... lol

#36 06.02.07 17:47

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Sluchátka

nabasované, jak kráva a přitom zachován rovný přednes...

Co to je za blbost?

#37 06.02.07 18:03

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

Co by to bylo za blbost, jsou to první krámy, ve kterejch je slyšet všechno. Asi sem to jenom blbě formuloval, ale basypyčo jsou 50Hz snad ne? A v nich jsou slyšet o dost hlubší a mohutnější basy, než v těch R90 a bez žádných korekcí a fyziologie. To sem tim myslel. Co je na tom nesrozumitelnýho, všechny ostatní sluchátka, co sem slyšel s basy moc společnýho teda neměly, nebo si snad zapoměl, že sem vysazenej na ultrahluboký basy? Jako studiovky rovně hrajou a zároveň prostě podaj basy, kterých jinak jde docílit možná tak korekcema.

Eště jen tak mimochodem speciálně Oldfield je nabasovanej hodně a hodně hluboko, takže na tom nic divnýho neni, poslechni si hlavně TB 2003, pak možná pochopíš, co sem tim myslel.

naposledy upravil T.Viper (06.02.07 18:07)

#38 06.02.07 18:20

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Sluchátka

A jo tak, já jsem myslel, že maj na basech hrb jak Porty Pro wink Jinak to, že máš rád ultra hluboký basy vím smile

#39 06.02.07 18:54

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

lol Ne hrb fakt nemaj, alespoň zatim teda žádný zvýraznění něčeho ve stylu Porta Pro apod. sluchátek sem nezaregistroval, už sem mezitim poslechnul dalších pár věcí a zase sem zjistil, že v některých nahrávkách jsou prostě eště hlubší basy, než byly schopný ty R90 podat, nebo co se na bednách ztrácí třeba úplně, nebo s velkym poklesem. To mě prostě dost dostává, ale taky ta lokalizace nástrojů je prostě super... Jasně, že jsou třeba i stejně drahý a třeba i lepší sluchátka, nebo pak dražší a o hodně lepší, ale co se týče dobrých sluchátek sem docílil konečně svého wink To se bude konečně natáčet, mixovat a poslouchat big_smile Jenom, co mi trochu vadí, než si na to zvyknu je, že jsou fakt celkem těžký, těch 580g už je dost poznat, ale tak to sem věděl dopředu, tak s tim hold musim počítat... wink Dneska to vidim na noční poslouchání lol

#40 06.02.07 18:59

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Sluchátka

Noční poslouchání je super. S HD555 to občas aplikuju (IMP myslím taky) big_smile

#41 06.02.07 19:01

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Sluchátka

Já poslouchám sluchátka hlavně před spanim...

#42 06.02.07 19:04

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Sluchátka

Jo jo, Frank to upřesnil. Ono se se sluchátkama nespí zrovna nejlíp (většinou se vzbudím asi hoďku po tom, co jsem usnul). lol

#43 06.02.07 19:10

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

lol No jo, to bych taky rád, jenže postel je od hifiny cca 3,5m a kábl je jenom 2,5m, tak to asi budu muset nějak zkutit prodlužkou, zatim prostě musim být u kompu, dál to nedosáhne... hmm wink Stejně by to ve finále nebylo ono, páč AZSko dálkově nevypnu, leda tak nastavit komp, aby se po určité době vypnul a tim pádem bych hifku nepotřeboval. Celkem mě překvapilo, že 250ohm neni pro zvukovku překážkou a hraje to i bez dalšího zesu, sice přes zes je to lepší, ale jde to i tak...

Jak to máte píchlé vy, přímo ze zvukovky, nebo přes zes?

naposledy upravil T.Viper (06.02.07 19:11)

#44 06.02.07 19:20

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Sluchátka

Jsem si udělal DIY HiFi prodlužku big_smile Má asi 4m. A píchlý to mám samozřejmě v zesu. Má lepší zvuk.

#45 06.02.07 19:53

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

Jo, to má, no... Z DVD přehrávače stejně ani jinou možnost nemám, než ze zesu... Jinak vim, že je to celkem k ničemu, ale dostal sem k tomu zadara prosincový a lednový číslo Sereo a Vidělo, je tam tak akorát píču, páč všechny testy a profily, nebo většina je od přístrojů v cenách 6ti místných, takže na nic a testy samy o sobě beztak taky na nic. Ale to jen tak, jakože se snažili být štědří... wink Alespoň sem se dozvěděl, co zas po téměř roce vymysleli za drahý píčoviny... lol

Jo DYI Hi-Fi je pěkný big_smile Tež to tak zrobim, no wink Eště že mám kde sehnat za slušnou cenu profi pozlacený Jacky 6,3, jenom kábl doma už na to nemám... hmm

naposledy upravil T.Viper (06.02.07 19:56)

#46 06.02.07 20:02

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Sluchátka

Žlucený na každém rohu, ale zlacený... to nebude levný.

#47 06.02.07 22:14

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Sluchátka

Hi-Fi proto, že je to šnůra od dnes už nehrajících sad HD450 reference II. Je to super kábl, krasně se ohýbající atd. škoda těch sluchátek, hrály krásně.

#48 06.02.07 22:59

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Sluchátka

K tomu usínání se sluchátky..jo přesně jak psal Black, téměř každej den s nimy usínám a probudím se tak 1-2 hodky po tom co jsem usnul lol
Jinak jedu přes mp3 player při usínání...jinak přes komp a ESI Julii wink

#49 06.02.07 23:11

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Sluchátka

Já jsem dřív usínal se sluchátky(obyč špunty) vždycky jsem se probral chvíli potom co sem usnul,ale jednou jem se neprobral,když sem se ráno vzbudil,tak jsem myslel že nemám uši-boleli jako samice od prasete!Od tý doby mám z hifky vyvedenou odbočku(přes přepínač) a na nočním stolku malou bedni,tudíž není problém se sluchátky,vypínání ne třeba řešit-lze na věži nastavit autovypnutí,akorát přítelkyni-ta občas nadává! lol

#50 06.02.07 23:12

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

No neříkám nic, že levný, ale je rozdíl mít sluchátka za normální cenu a nebo necelých 30% slevu a tak samo s těma pozlacenýma Jackama. Ty, co mám na mysli jsou masivní velký ludry, tělo (nebo teda obal) tak 2x větší (objemově), než klasický 6,3. Prostě celokov zlacený, záleží jak moc "natuněný" a jak moc "Hi-Fi", podle toho se odvíjí cena. Nehodlám do toho vrážet horentní sumy, ale tak aby to bylo adekvátní těm sluchátkám, nic víc, nic míň. Byla by píčovina dělat k těmhle sluchátkám prodlužku z nějakýho káblu ber, kde ber, kterej hraje jenom když ho správně ohneš a na koncích Jack s plastovým shitózním tělem a kvalitou, že se po pár zasunutích celý rozesere... wink lol

BlackRider: Však jo, já to nemyslel ve zlym to Hi-Fi big_smile Je mi jasný, žes nědělal nějakej šmejd "jenom aby to nějak hrálo", když máš HD 555 wink Jenom se mi líbí to spojení Hi-Fi DYI. Taky mám v úmyslu udělat Hi-Fi prodlužku big_smile

Edit: Pošťáku, jenže já nemám věž s automatickým vypnutím wink Leda že bych eště nepřišel na to, kde maj ty AZSky nějakej timer lol Ne jako když poslouchám přes den cokoli z hifiny, jde to přes AZS, ale když poslouchám něco z kompu, jde to přes zes jenom když chci lepší kvalitu, tak sem to řešil s těma R90, jinak stačí to píchnout do výstupu Phones na kartě, nastavit komp na autovypnutí a vyřešené. Alespoň do doby, než bude ten receiver wink big_smile

naposledy upravil T.Viper (06.02.07 23:20)

#51 07.02.07 6:47

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Sluchátka

Co plánuješ za receiver?

#52 07.02.07 7:25

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

lol Mě Frank s Antoniem už vypískaj big_smile Protože sem to psal už mockrát. Ale tak hodim to i sem znovu wink
Neber to jako definitivní, že zrovna tenhle, ale od Pioneeru určitě, protože DVD přehrávač mám Pioneer, tak ať to k sobě pasuje...

http://www.elektro-paloucek.cz/pioneer- … cts_id=982

Je to jenom informativně, hlavně neplánuju to zas tak brzo, mezitim může být zas novější model, nebo i kdyby nebyl, tak zas bude třeba 1016V-K o něco levnější. A aby to zas někdo nechytl, že to budu objednávat z netu přímo z té stránky, tak předem říkám, že ne, to půjde zase přes kámoše, aby na tom byla velká sleva... wink Ale jak říkám, je to eště daleko, zatim všechno hraje a plán je totiž trochu přestavět pokoj, trochu protřídit hifinu a nechat jenom to potřebné

Tenhle sloupek bych zmenšil...

http://img381.imageshack.us/img381/1140 … 981xb0.jpg

(Ten DVD player je hned nad tou černou ASZ 223, je to DV-585A)

naposledy upravil T.Viper (07.02.07 7:40)

#53 07.02.07 16:56

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Sluchátka

Moc pěkná polička big_smile Něco takovýho potřebuju taky, bo už ty komponenty nemám kam dávat.

Proč radši nekoupíš nějákej stereo zesák? A nebo seš "kinař" ?

#54 07.02.07 17:07

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

Hmm, no právě nevim, co vlastně chcu... big_smile Ne jako ten receiver se mi líbí, že má celou řadu vstupů, to zas tak moc klasický zesáky nemaj, tím bych totiž chtěl vyřešit jeden problém, že bych nemusel kutit žádnej multikanálovej přepínač vstupů (to je ten pod stříbrnou AZS 222), prostě hned o foch míň, pak taky chci táhnout něčím zadní bedny, to zas vyřešim tim receiverem, páč jak jinak, aby to nebylo nějaký hybridní kvadro...? (To samozřejmě nejsou všechny důvody)... No jak sem psal, neni to definitivní rozhodnutí, ale je fakt, že se na filmy dívám s kámošem, který doma nemá jak... Televizi by sice měl, ale nemá naprosto žádnou aparaturu a navíc u něj je pořád někdo doma, zatímco u mě zas tak moc ne... Takže ono to upotřebení najde. Jako zesáků se stejně zbavovat nebudu, ty se dycky daj nějak použít a nenávratný stav by to taky nebyl, protože se dá receiver dycky nějak střelit, ikdyž se ztrátou, kdybych naznal, že kino už ne... wink

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)