diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 23.01.07 9:46

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Sluchátka

Tak už se to blíží big_smile Minulý týden sem si u kámoše objednal ty KOSS pro 4aa Titanium

http://www.123mp3.cz/d/koss-pro4aat/

který by měly dorazit někdy tento týden ke mě za 4 400,-. Tak sem hodně zvědavej, co to dá, jakej teda bude rozdíl oproti starym R90. Hlavně co sem tak různě četl by měly mít hustý megabasypyčo lol tak schválně. Pak napíšu refer, co si o nich myslim, když se na minulym fóru o nich nikdo moc nechtěl vyjádřit, nicméně myslim, že od KOSSu by to nemělo být špatný wink Kurnik už aby byly doma lol

#2 23.01.07 10:25

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: Sluchátka

Slyšel jsi SENNHEISER HD 555 ?

#3 23.01.07 10:30

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Sluchátka

Jestli má rád hustýmegabasypičo, tak ho HD555 nenadchnou. smile

#4 23.01.07 10:44

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

Neslyšel, slyšel sem AKG, ale to je info na houby, páč už nevim, co to je za typ, ve studiu sem už dlouho nebyl a tyhle věci si moc nepamatuju, dost, že si kolikrát pletu označení výrobků Tesla a TVM lol Ne jako ty R90 hrajou slušný basy, ze začátku hrály pěkně, ale nějak tam cosi chrastí a drnčí, když hrajou trochu víc nahlas, hlavně jsou otevřený a já potřebuju izolaci od okolí při práci. Ty Sehny neznám, nikdo v okolí s nimi zkušenosti nemá (tím nechcu říct, že jsou špatný), jenom prostě se osvědčily KOSSy, AKG mě moc nenadchly a Sehny nevim. Tyhle Titanium mám vyhlídlý už rok asi a za tu dobu sem teda krom hmotnosti na ně kritiku nějak špatnou nečetl, tak asi nebudou špatný. Eště bych jenom dodal, že v případě, že to nebude ono, můžu je vrátit a zkusit jiný... wink Neni to prostě nevratně, že dám 4 400,- a pak zjistim, že to neni ono. Jo a jde mi hlavně o megabasypyčo, hlavně abych furt nerušil sousedy, tak očakávám spodek hodně hustej (samozřejmě teda krom toho aby hrály bez přibarvení, což snad by jako studiovky mohly... wink

#5 23.01.07 10:49

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: Sluchátka

No já jsem je taky neslyšel, jen jsem tady četl, že hrají pěkně (v porovnání s Porty).

#6 23.01.07 10:54

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

No podle předpokladu by je dneska nebo zítra měl mít kámoš u sebe, takže snad teda nejpozději ve čtvrtek budou doma, podle toho jak on bude mít čas, abych se pro ně mohl stavit... Taky je kupuju s tim, že je chci mít jaksi minimálně na 6 let, spíš teda klidně na 10 let, taky nemám na to, abych furt vrážel do nových... wink Prostě budou ke kopletní sestavě, do které mi chybí už jenom ten receiver. Pak bych raděj hrál na kejtru, než furt stavěl něco dalšího, alespoň si po koupi receiveru dám s technikou pauzu wink

#7 23.01.07 11:43

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: Sluchátka

Jaký máš v plánu Receiver?

#8 23.01.07 11:53

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Sluchátka

Hmm ty kossy vypadaj slušně...Jo a jinak Senny jsou dost v pohodě jak PX-100vky, tak HD 555 s těma jsem spokojenej na 100% ;-)
Kdysi asi před 4 roky, jsem začínal na Portech a byl jsem z nich unešenej, oproti nějakým noname co jsem mněl tehdá to byla fantazie...ale teďka už upřednosťuju Sennheisery a jejich vyváženej charakter zvuku...zkrátka basypyčo už mně tolik neříkaj:-)...ale nechci tím urazit spokojený majitele Port, každýmu se líbí něco jinýho. A taky nehrajou špatně wink

#9 23.01.07 12:07

Hop377
člen
Příspěvků: 54

Re: Sluchátka

To T.Viper
Z tych R90 si vyber vlasy co mas na zapadnute na membrane a zase budu OK. Kossy pro4aa ma prislis neoslovili, a za tu cenu sa dkupit AKG a to uz je nieco ine a podla mna dokonca lepsie ako Senny.

#10 23.01.07 17:08

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

No jak sem psal, já zas AKG nemusim, pro mě hrajou ploše, až nudně, žádný basypyčo to neumí, vhodný tak akorát do studia na mix, ale na poslech je nemusim... Co se týče těch Titanium, zatim je nemám doma a jak sem taky už napsal, nemusí to být definitivní, když se mi nebudou líbit, můžu zas jít do něčeho jinýho, když budu jednat rychle... Mě prostě R90 vadí, že jsou otevřený a je v nich toho moc slyšet z okolí, ty Titanium by už měly být na tom o hodně líp.

Jo a co se týče receiveru, tak sem něco sondoval na starym fóru, co kdo na to...
Shodou okolností ho zrovna prodává borec na aukru, jenom teda ve stříbrné barvě

http://www.aukro.cz/item154894894_recei … 916_s.html

Jako už mám totiž DVD player Pioneer DV-585K, tak bych šel asi do receiveru 516 nebo 916 a spíš teda 916. Nečekám od toho žádnej high end, ale na víc prostě nebude, zvlášť, když chci auto a nějak pak definitivní aparaturu bych řešil až tak za 8 let nejlíp, nebo prostě co nejpozděj, jak jenom ty přístroje vydrží a pak všechno úplně jiné... To je eště daleko wink

#11 23.01.07 18:26

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Sluchátka

123mp3 sou docela drahý, a navíc tupý :DDD ale aspoň ochotný spolupracovat, to se cení.
nevim kde ste vzali že koss je na megabaspyčo? maj zvedlejch 50Hz možná ale já mam senny PX 100 a ty jdou znatelně hloubš :-)

#12 23.01.07 18:44

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: Sluchátka

Crashpc: s těma PX100 to potvrzuju

#13 23.01.07 19:10

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

Ta stránka byla zaprvý jenom ilustračně, kdybys přečetl text, tak zjistíš, že to mám odjinud (resp. budu to mít). Druhá věc je, žes určitě slyšel ty titanium, že můžeš s jistotou říct, jak hrajou... Já mám ty svoje R90 a Porta Pro sem taky slyšel, a kdes přišel na to, že studiovky budou mít zvedlý basypyčo na 50Hz taky nevim, to maj možná ty R90 a jim podobný, nebo v podobný cenový relaci. To zas je výstižná odpověď... To, že o nich všude psali vcelku hutný basy je fakt, a neni to jenom z jednoho nebo dvou zdrojů.

Mi budou téměř 100% stačit a navíc většině těm tzv. hifařům ve svym okolí vytřu zrak i sluch. Další věc je píčovina kupovat něco megasuperpyčo za x tisíc, když to pak stejně většinu doby používání bude hrát na nic extra receiveru atp. Až zjistim, že jsou za tu cenu fakt na piču, zkusim třeba ty Sehny nějaký wink Ostatně mám na to 14 dní, abych je odzkoušel... což je dost.

naposledy upravil T.Viper (23.01.07 19:17)

#14 23.01.07 20:50

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Sluchátka

T.Viper: no měl sem to upřesnit. měl sem na mysli klasiku Porta Pro a spol, to je baspyčo zvuk. ty dražší už budou rozumný, ale podle mě se sennheiserem dostaneš za ty prachy víc. nemaj doživotní záruku a proto sou levnější...

#15 23.01.07 21:10

Hop377
člen
Příspěvků: 54

Re: Sluchátka

To T.Viper:
Ten receiver nie je obmedzujuci, kvalitny sluchatkovy zosilnovac sa da zbuchat aj doma.

#16 23.01.07 21:19

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Sluchátka

Crashpc napsal:

kde ste vzali že koss je na megabaspyčo? maj zvedlejch 50Hz možná

No a co myslíš, že ty megabaspyčo znamenají? big_smile

#17 23.01.07 21:23

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

No já teda nevim, jak dobrý jsou sluchátkový výstupy dneska, nemám to moc možnost porovnat, ale mám dost zkušeností (špatných), že kolikrát při připojení slušných sluchátek výstup třeba šuměl, nebo v něm bylo znatelný rušení jinýho charakteru a tak... Jako předpokládám, že receiver kolem těch 14k snad už bude OK v tomto ohledu. Nicméně třeba taťkův Kenwood taky šumí (plastová jednolitá "hifina"), sice ne moc, na běžných sluchátkách to poznat nejde, nebo se musíš hodně soustředit, ale prostě dostkrát nebyly ty výstupy úplně OK... Jinak jak sem už napsal, ty 4aa maj bejt podle všeho dost slušný, maj i celkem atraktivní vzhled, je v tom prostě nějakej nápad a ne furt jenom obyč černý plastový mušle... Tak se nechám překvapit, ale stejně si myslim, že ve srovnání s R90 mě zvukově dostanou, nebo vůbec s ohledem na standard, na kterej sem zvyklý to bude najednou o něčem jinym wink

A co se týče megabasypyčo, tak je spousta recenzí, kde se o nich píše něco jako vhodný pro milovníky hlubokejch basů a to samý bylo v článku s těma R90 kdysi, jak sem je kupoval v rámci ceny teda měly slušný test... wink Prostě až je dostanu dom, dám vědět a buď dám zapravdu, že mě nějak zvlášť na poměrně vysokou cenu nepřekvapily a nebo vyhovující a OK. Ostatně každej má jiný vkus, tak je to trochu zavádějící...

naposledy upravil T.Viper (23.01.07 21:32)

#18 23.01.07 22:07

Hop377
člen
Příspěvků: 54

Re: Sluchátka

Nechcem ti brat iluzie, ale mna pro4 v porovnani s R90 az tak moc nenadchli.

#19 23.01.07 22:18

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

Ony zas ale taky ty R90 nejsou špatný, dycky záleží na tom, co od toho očekáváš, já očekávám relativně co nejvěrnější podání zvuku, když maj být profi a co dál, že jsou uzavřený. Zatímco v těch R90 mě prostě ruší okolí, v pro 4aa by nemělo a to taky udělá svoje. Však nemusej být definitivní wink když můžu využít zkušební lhůty ode dne, kdy je budu mít doma, zjistim nejlíp, jak jsou na tom, než kdybych je zkoušel jen tak narychlo v obchodě nebo popř. neměl možnost je zkusit vůbec. Obecně mě ale kolega upozornil, že správný studiovky tě nemaj moc nadchnout něčim extra, spíš je kolikrát zklamání z kruté pravdy, jak je daný záznam skutečně nekvalitní nebo kvalitní. A něco takovýho právě potřebuju, však uvidim sám. wink

#20 24.01.07 17:41

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Sluchátka

na recenze nekoukat!!! recenzenti buď nemaj ponětí a sou to taky baspyčovotuneři, a když ne tak musej stejně mluvit ůlehce řečeno" mírně jinak by je všichni pofakovali a ani recenzi by mu nevydali big_smile


boramyr: 50Hz - pyčo
65Hz - baspyčo
80Hz - megabaspyčo

zajmavý je že pyčolevel stoupá nepřímo úměrně s frekvencí lol

#21 24.01.07 22:29

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Sluchátka

Ach jo...vy se s těch ,,Basypyčo'' atd...jednou poserete lol

#22 24.01.07 22:30

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Sluchátka

Autohifi kazí charakter,už jsem to tu někde psal! lol tongue

#23 24.01.07 22:34

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Sluchátka

Basipyčo se snažím používat minimálně. V poslední době mě to už začíná iritovat. Bez prdele.
srát

naposledy upravil BlackRider (24.01.07 22:37)

#24 24.01.07 22:36

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Sluchátka

Blacku,mluv česky lol
Ne,ale mě už to taky nějak přestává hákovat,už je toho v každým theadru vela!

#25 25.01.07 7:46

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

Tak stačí napsat MBP a máš to to samý lol

Eště bych jenom dodal k těm recenzím, že co sem koupil, sedlo to téměř přesně, podle toho, co sem o tom četl. A bylo to jak s tim DVD přehrávačem, tak dřív s těma R90kama. Je třeba to ale nebrat doslovně, nicméně o tom sme se tu už taky na minulym fóru bavili. Furt lepší, než jak borec předemnou, když sem tehdy kupoval to DVD přišel k pokladně a pravil, chcu taky ten střibrny Sony, co nevim jak moc vypadá, ale mělo by to mít hodně děr vzadu pyčo... kolem 1800,- ...Na ten přehrávač sem měl zkušební dobu 30dní, co se týká ověření 100% funkčnosti a oražení záruky a 14dní na vyzkoušení s možností ho vrátit, dostat prachy zpátky s tim, že bych musel cvaknout poplatek na přepravu nebo skladování... Když nevybíráš jak chuj podle toho, co má třeba modrej displej, natuněnej vzhled, ale funkce na hovno, tak se moc seknout nemůžeš. Nevim, jak velkou roli v tom hraje dneska cena, ale alespoň bývalo zvykem, že přístroje z té dražší kategorie už jaksi kvalitu splňovaly, takže se moc shit koupit nedal...

naposledy upravil T.Viper (25.01.07 8:07)

#26 26.01.07 17:05

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

Taky dobrý, jako před chvílí sem jel původně prosluchátka, ale kreténi asi neuměj číst, takže místo objednaných 4AA měli nachystaný 3AA... mad Kámošova chyba to nebyla, ten jim dal přesně, co měl, eště sem říkal, po zkušenostech s některýma jim raděj řekni i jak vypadaj, že jsou jakože zlato-stříbřitý a ti volové nepoznaj ani barvy, že ty 3AA jsou jenom stříbrný... No kuurvaa zas dalších 5 dnů čekat, než to spraví... To zas tam někdo nemá asi ani základní školu... Kdyby to bylo poprvý, tak neřeknu, ale to je dycky u všeho, co shánim, tak dycky nějakej problém...

#27 26.01.07 17:27

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: Sluchátka

Asi si máš koupit ty 3AA cool
o to víc se budeš na ně těšit wink

#28 26.01.07 17:45

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

Jo těšit se na ně budu, ale zas projetý benzin za 150,- a kámoš taky má spoustu svojich věcí na práci, než tam řešit bandu malomocných, co neumí číst a jsou barvoslepí. Taky on sám je puntičkář, je na něho ve všem spoleh a tyhle výdrby jemu samému nejsou příjemný. No jako teď s tim stejně nic nenadělám, zavolal jim, že to dokurvili, jak mohli (páč za ty trojky chtěli těch 5000,- mad, no prostě píče), v pondělí jim vrátí ty 3AA a ty druhý by mohly být tak různě, ale nejspíš ve čtvrtek... Ale jako jo, částečně sem si na to už zvyknul, když chci už s něčim pracovat, když je na to navíc o víkendu čas, tak prostě ne... kvůli pár nekňubům mad Horší, že už měl předraženou záručku, jenom chybělo moje ztvrzení, který sem samozřejmě nedal, no maras prostě. Když sem mu sdělil, že jsou pro mě na píču, samého ho chtělo vomejt... lol

#29 01.02.07 11:49

Solomon
člen
Příspěvků: 25

Re: Sluchátka

T.Viper: Pořád nic?

#30 01.02.07 11:56

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sluchátka

Solomon: hmm Už toho mám pomalu dost, no... mad big_smile Je jistá šance, že by mohly bejt zejtra, pokud se dneska někdy večer kámoš ozve... No nezbývá, než čekat, jeho chyba to neni a to, že budu nasranej na ty debily ve skladu, co neuměj ani číst, že 4 vypadá jinak, než 3 mi ty sluchátka taky nedoručí domů... Chjo, fakt už zamrdaná klika vod kópelky s některýma... Dám samozřejmě vědet hned, jak budou, už mi zas týden trčí pár audiotracků, který čekaj na finální zpracování a na tom bych hned ty sluchátka otestoval... No hold zatim nic, možná se ozve... wink

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)