diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 18.01.07 21:54

check
člen
Z: praha
Příspěvků: 312
Web

Cekana na sinclaira

nechci tim v zadnym pripade nekoho spinit, sinclair je machr a jako kapacita pres zesy je patricne zaneprazdnenej, to moc dobre chapu, jenom uz to bez milaska nemuzu vydrzet a ne a ne a ne
http://forum.czechbeadwork.net/images/smiles/smajlik219.gif
napiste mi pls jak dlouho ste cekali na opravu, modul, stavebnici
vzdycky napiste druh a cas

#2 18.01.07 22:03

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Cekana na sinclaira

Dloooouho se čeká na Mistra, dlouho, mladý muži.

#3 18.01.07 22:19

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Cekana na sinclaira

Michal ti poví big_smile jako je jasné že sinclair má hodně práce proto jsem mu neposlal azs na ůpravu kouím si rovnou Aldax asik.

#4 18.01.07 22:25

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 245

Re: Cekana na sinclaira

druh: Tajná schůzka na tajném místě
čas: zpoždění necelé půl hoďky oproti času Č

#5 18.01.07 22:29

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Cekana na sinclaira

Buď v klidu, nic špatného jsem zatím tomu Tvému milášškovi neudělal:-)))Samý dobrý věci:-)))
Michal Taubr je extrém...možná díky tomu, jak dlouho to trvalo má ten komplet takový parametry /hlavně tedy odstup/, jaký má...Ukažte mi podobnou sestavu s lineárním odstupem přes -105dB a sežeru krabičku Westek, místo abych je vyhulil:-)))I operáky do Michalova Seniora jsem vybíral, vystřídal několik průřezů zemí a napájecích pólů...tož tak.
Ano, některé věci mi trvají dlouho. Ale majitelé mnou opravované či upravované elektroniky jistě rádi potvrdí, že se to čekání vyplatilo. Rychle se ani pes nevysere a práce kvapná píču platná.

#6 18.01.07 23:21

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Cekana na sinclaira

už mlčím big_smile

#7 19.01.07 3:32

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Cekana na sinclaira

Karlos: No příští týden ode mě vizir dostane upravenou AZS223, tak Ti pak poreferuje a můžeš se rozhodovat:-)

#8 19.01.07 7:49

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Cekana na sinclaira

blackrider už je taky ve vatě?

#9 19.01.07 10:13

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Cekana na sinclaira

Není. Ten jeho stroj ale bude něco jako Popelka...
Na první pohled by asi každý vyprsknul, komančovská hrůza z osmdesátých let, s bíle lakovanou překližkovou kastlí a tahovýma poťákama, ale jen do té doby, než ho zapne.
Jeden z těch ohavných tahových poťáků má totiž tři kompenzované odbočky, sinclair dojebal korekce tak, že to hraje jak z praku a teď si ještě hraje s koncákama a natahuje výkonovou charku jak starý kšandy:-)

naposledy upravil sinclair (19.01.07 10:18)

#10 19.01.07 11:23

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Cekana na sinclaira

Já to asi nevydržím :-)) Ještě je tam dobrej ten nápis Hi-Fi stereo 2x20W..

Jak tedy vidíte, čekat se vyplatí :-D I když je to na delší dobu.

naposledy upravil BlackRider (19.01.07 11:41)

#11 19.01.07 12:21

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 245

Re: Cekana na sinclaira

No hlavně, myslím, za cenu, kterou vám naúčtuje, je to v podstatě charita :-)))

#12 19.01.07 12:31

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: Cekana na sinclaira

Možná blbá otázka, ale jak se dojebou korekce, aby hrály jak z praku a co si pod tím "z parku" má člověk předsatavit? Nemyslím jen to všeobecné, bude to prostě bomba dělal to sinclair, ale v čem to spočívá, že to bude tak perfektní?
Výkonová charakteristika zesilovače je co? Jsem před novým rokem docela dost chlastal tak mě to možná vypadlo z hlavy.

#13 19.01.07 12:52

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Cekana na sinclaira

No podle mého je výkonová charakteristika to, jaký výkon dává (nebo spíše je schopen dodat) zesilovač při jaké frekvenci. na X frekvence, na Y watypyčo. Že se dá čarovat průběhem korekcí a jejich kvalitou bych taky byl ochoten vstřebat.

#14 19.01.07 12:57

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Cekana na sinclaira

Sinclair: azsky se zbavím koupím aldax potřebuju něčím honit 8" středobasy tak si asik vezmu Aldax smile bude tam rozdíl mezi SPV100P215+ a 50kou ? nechcu výkon chcu ale aby repro nelítaly jak blbé ..

#15 19.01.07 13:24

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: Cekana na sinclaira

lada napsal:

No hlavně, myslím, za cenu, kterou vám naúčtuje, je to v podstatě charita :-)))

Hehe, např. úprava něčí Yamahy, specíální toroid za speciální cenu 1300,- kondy,trandy atd. + práce 4h * 200.-/hod) = 800,- vysledek úprava za cenu přes 3k neříkám, že je to hrozné, ale charitou bych to rozhodne nenazýval smile

Michalpyčo, aha no jo to bude asi ono smile

#16 19.01.07 13:52

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 245

Re: Cekana na sinclaira

Dvě stovky za hodinu takto odborné práce jsou charita a mysli si o tom, co chceš :-) Kdyby to byla hodinová čistá mzda zaměstnance, tak je to slušné;-)

#17 19.01.07 17:11

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: Cekana na sinclaira

jak rika lada, normalne se plati za takovyhle prace 500 a vic na hodinu

#18 19.01.07 17:22

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: Cekana na sinclaira

ver si cemu chces ale pro me ta uprava za 3tis cosi rozhodne charitou byla protoze vim ze za tyhle penize by to nikdo jinej neudelal (nebo udelal ale mohl bych tu yamahu akorat vyhodit)

jo a aby nedoslo k nedorozumneni! pro me je 1000kc docela dost penez. apresto bych zatu upravu byl ochotnej dat i 5tisc.

#19 19.01.07 18:34

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: Cekana na sinclaira

No podle mě je charita něco jiného, 5k dyt za to už máš novej zes respektive něco lepšího funkčního z bázu. No, každý má prostě trochu jiné představy.

Hmm, když z toho tak všichni uchcáváte tak mě nezbývá jiná možnost než sehnat někde starou AZSku nebo něco podobného a poslat ji sinclairovy na tuning, abych prozřel i v tomhle.

naposledy upravil lotrpotr (19.01.07 18:42)

#20 19.01.07 18:41

Strike
člen
Příspěvků: 57

Re: Cekana na sinclaira

O tom "lepšího" by se dalo spekulovat, protože co s tím udělá sinclair. Málo co to potom předběhne..

#21 19.01.07 18:44

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 245

Re: Cekana na sinclaira

To mu měl zasponzorovat i materiál? smile Majitel je snad svéprávný, zda to chce nebo ne, zda to mělo význam nebo ne je na jeho posouzení.

naposledy upravil lada (19.01.07 18:45)

#22 19.01.07 18:45

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: Cekana na sinclaira

Ne proč, mě se jenom nezdá nazývat podle mě normálně zaplacenou práci nějakou charitou, prostě charita je podle mě něco jíného, třeba že by to dělal za darmo. Prostě říkej tomu třeba Sinclairita nebo nějak tak, ale určitě né charita.

To "lepšího" se vztahovalo ke slabším přístrojům co jsou v nějakém bázu, ne k té upravené nyní high-end Yamaze smile

Uplně pro blbé, aby věděli proč jsem na ladův příspěvek zareagoval, je ono slovo charita, které se na tomto webu a minulých,budiž jim zem lehká, většinou vyskytuje v kominaci ALDAX-charita nebo sinclair-charita.

Tak dobře je to charita a všem se omlouvám, že jsem sem něco napsal a zbytečně natahoval vlákno.

naposledy upravil lotrpotr (19.01.07 19:05)

#23 19.01.07 19:20

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 245

Re: Cekana na sinclaira

No dobře, jestli to v Tobě evokuje adventní koncerty nebo tříkrálovou sbírku... smile

#24 19.01.07 19:35

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Cekana na sinclaira

Tak charitou bych to taky zrovna nenazýval. Ale za ty dnešní šitovský (né všechny, of course) zesáky, kterej mají příkon nižší než výkon, bych Videotona nebo AZSku neměnil ani za boha. Mě už postupem času nejde ani tak o výkon, ale o zvuk stroje (a ten Sinclair fakt umí "vychytat"). A peníze co do toho vrážím? Taky to pro mě (jako pro studenta) nejsou malý částky, ale prostě to za to stojí. Tečka big_smile

#25 19.01.07 19:53

check
člen
Z: praha
Příspěvků: 312
Web

Re: Cekana na sinclaira

no hezky a napise mi nekdo jesi cekal mesic, dva, tri ... pul roku, rok? na opravu nebo zaslani soucastek na stavebnici?
za tu kvalitu prace, kterou sinclair predvadi, sou dve kila malo, jinde by dostal vic, ale je pravda ze takhle je svym panem

#26 19.01.07 20:24

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Cekana na sinclaira

Já měl AuRu relativně za chvíli (nepamatuju se, že bych moc nadával lol) Aldax byl taky hned, hotová stovka.

#27 19.01.07 20:31

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 245

Re: Cekana na sinclaira

Stovka byla nová, ale smrděla, jak kdyby už pár let hrála v hospodě, ne? big_smile

#28 19.01.07 21:58

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Cekana na sinclaira

RA6386-S byl taky docela rychle (3 týdny?) ani si to už nepametám smile AZSka je v Luhačovicích od začátku srpna big_smile

#29 19.01.07 22:39

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Cekana na sinclaira

Lotře, na to se nedá nic říct. Jen si myslím, že dvě kila hodinově za takovou práci není moc /zedníci berou o polovinu víc/ a nejlíp uděláš, když si to vyzkoušíš. Vem si jakýkoliv zesilovač z řady AZS217-220-223 nejlépe v neznámém stavu a stopni si, jak dlouho Ti bude trvat, než ho dáš -jenom- do perfektního pořádku tak, aby všechno fungovalo jak má, nic nechrastilo, byly v tom orig díly apod.
No a pak si zkus vytýčit cíl dostat z něj nejméně o 20dB lepší odstup, jednou takový výkon, zlepšit výkonovku, DF a udělat z něj technicky něco, co vyhoví dnešním normám pro kvalitní reprodukci. A pak mi dej vědět, kolik bys za to vzal Ty. Dost snadno se to kecá, hůř dělá.
Zkus si třeba sehnat původní enderácký otočný poťák s třemi odbočkami, log 60dB a s 2dB souběhem, jaké byly třeba v části série AZS217,218, nebo receiverech 813-814A na regulaci hlasitosti. Bez toho poťáku /při náhradě nějakým obyč/ ten zesilovač shodíš o třídu dolů jen proto, že přijde o skvělý loudness, vytvořený právě těmi třemi odbočkami...Nebo třeba BC211/313: úplně se nabízí náhrada KFY18/46-konec se rozkmitá jak zdivočelej tak, že shoří i konce...
Opravovat a upravovat tyhle věci není Lotře sranda, i když to na první pohled vypadá jako brnkačka. Aby ta vynaložená práce k něčemu byla, je potřeba to prostě udělat pořádně a já to tak ze zásady dělám. Vyplatí se to.
Ještě nikdo, kdo investoval do "charity" pro mě, nelitoval. Aspoň doufám.

Jo a ten feferón byla pěkná mrdačka, má to totiž elektronický korekce a při vypiplávání konců mi dvě sady nových /4 páry/ odešly, přesto jsem je BR neúčtoval, to je můj problém. Výsledek je dost dobře slyšitelnej.

Lotře, to trafo ta třináct stovek je opravdu speciální. Zavolej si Kyprýmu, kolik stojí tak malý jádro na takový výkon, dělený výkonový sekundár a další dva pomocné, zákaznické barvy a délky drátů, vratná tepelná pojistka v primáru a přitom malý rozptyl. Kdybych tam strčil obyčejný toroid /jako že by tam ani nevešel/, posral bych se z odstupu a stálo by to stejně další hodiny práce navíc, než bych ho odstínil. Tož tak.

naposledy upravil sinclair (19.01.07 22:48)

#30 19.01.07 22:54

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Cekana na sinclaira

Třeba já jsem rozhodně nelitoval.
Z původně z půlky pomrdanýho a z druhé půlky rozmrdanýho starýho zesilovače teď mám za 1200+pošotvný tam a zpět plně funkční Zesilovač s velkým Z (a velkým wíkonem se spoustou watůch).

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)