diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#61 22.01.07 4:17

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Tip na hudbu

Tak jsem si řek, že vám sem taky něco šoupnu... doháje, proč jenom neposlouchám country, tam když má písnička dvě minuty, tak je to hodně. Kdo to má uploadovat... fuj! Bohužel mám teď v PC hodně chudý výběr, ale přece jen vyhrabu nějaký ten vzorek... taky se zatím zaměřím na různé formy metalu, protože do těch trošku vidím, kdežto ke spoustě jiné super muziky teprve opatrně čuchám.

Nášup začíná, drumeři a hiphopáci, zavřete oči, nic pro vás :-)

Charon - Pěkná melodická směska rocku a metalu, zpěvák nezpívá jako by si seděl na koulích, což je jinak bohužel v metalu docela časté.
Songs for the Sinners - Ride on Tears
Songs for the Sinners - Rain

Dream Evil - Klasický metal, nic mimo hranice žánru. Jen je to prostě pěkné, tečka.
The Book of Heavy Metal - Crusader's Anthem
The Book of Heavy Metal - The Book of Heavy Metal (March of the Metalians)

For my Pain - Pěkná směska, klávesák od Nightwish, Kytarista z Charonu, basák od Eternal Tears of Sorrow plus pár dalších a hrají takový pomalejší gothic metal s doomovými texty.
Fallen - My Wounds is Deeper than Yours
Fallen - Dancer in the Dark

Hammerfall - Tak ty snad není třeba představovat... powermetaloví klasici.
Crimson Thunder - Crimson Thunder
Crimson Thunder - Hearts on Fire

Within Temptation - Každý fanda Nightwish musí znát i tohle, jinak jinak by se měl stydět. Pěkný gothic rock.
The Silent Force - Stand my Ground
The Silent Force - It's the Fear

Sirenia - Další z věcí, co se moc nedají škatulkovat, základ je gothic metal, nightwishisté by to taky měli znát.
An Elixir for Existence - Save me from Myself
An Elixir for Existence - Euphoria

Stratovarius - Power/speedmetalová legenda, co dodat, taky už hrají přes dvacet let a styl se vyvíjí, od heavy ke speedu a pak se mi zdá, že teď zase trochu zpomalují.
Infinite - Millenium
Elements Pt.2 - Awaken the Giant

Blind Guardian - Další powermetaloví bardi, tihle ničí styl nenapodobují, vytvořili si vlastní.
Somewhere Far Beyond - Ashes to Ashes
Nightfall in Middleearth - Into the Storm

Odbočka od metalu :-) Co třeba něco staronovějšího? Corvus Corax - Moderní interpreti středověké hudby, samozřejmě s dobovými nástroji. Zajímavá věc.
Venus Vina Musica - Venus Vina Musica
Cantus Buranus - Lingua Mendax

#62 22.01.07 7:24

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Tip na hudbu

Ještě Valtari nejsou špatný!

#63 22.01.07 7:28

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Tip na hudbu

Guano Apes znám ale moc neposlouchám pak si Pustím něco od Boramyra Within Temptation,Stratovarius,Hammerfall znám zbytek si poslechnu jak dojdu z roboty dřív se si pouštěl jen power a speed metal smile
Dobré skupiny metálu jsou eště Gamma Ray a Edguy

naposledy upravil Karlos (22.01.07 7:32)

#64 22.01.07 10:58

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Tip na hudbu

Díky Boramyre! wink Většinu toho taky znám..ale něco taky ne tak zkusím.
Karlos- A co třeba ještě Darkseed, Vanishing point, Creed, Incubus,INXS, Pearl Jam, Staind, The Killers, Jorn, Placebo, Freedom Call, HIM... a spousta dalších co jsem v poslední i dávný době poslouchal ;-)
Jo a jinak Edguy je super ! Na toho jsem narazil asi před půl rokem wink
Pošťák- Jo Waltary taky žeru, hlavně v poslední době...ale znám je asi tak půl roku...

naposledy upravil IMP (22.01.07 11:00)

#65 22.01.07 12:04

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: Tip na hudbu

IMP: kromě dechovky, vážné hudby asi vše. Záleží na náladě ...

#66 22.01.07 12:23

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Tip na hudbu

Jo tak já asi taky tak nějak wink Dechovku taky nemusím...a hlavně Techno ne! wink
Edit- 2Boramyr- Tak jsem si zatím stáhnul toho Charona a super! přesně takhle si představuju pořádnou muziku :-)...zbytek si zkusím až večer přijdu z práce...

naposledy upravil IMP (22.01.07 13:29)

#67 22.01.07 17:31

Johnyn
člen
Příspěvků: 127

Re: Tip na hudbu

Tak koukam, že jsem tady mezi svýma. Přemýšlim, koho bych ještě doplnil...SOAD, Lordi, Salamandra (česká speedmetalová kapela), Dream Theater, nebo se mi líbí skladby Joea Satrianiho.

#68 22.01.07 20:22

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Tip na hudbu

A já mám ted v pc nic mam nové pc big_smile

#69 22.01.07 20:56

BlackRider
člen
Příspěvků: 494

Re: Tip na hudbu

Kua to jste tu samí metloši? big_smile

Nepočítám Drumma :-))

#70 22.01.07 20:57

redyuri
člen
Příspěvků: 175

Re: Tip na hudbu

ja sa tiež pripájam...

#71 22.01.07 20:58

BlackRider
člen
Příspěvků: 494

Re: Tip na hudbu

K jaké sektě? lol

#72 22.01.07 21:02

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Tip na hudbu

ke mně smile

#73 22.01.07 21:04

redyuri
člen
Příspěvků: 175

Re: Tip na hudbu

death, speed, trash, heavy, black, grindcore, power, melodic...

#74 22.01.07 21:05

BlackRider
člen
Příspěvků: 494

Re: Tip na hudbu

Jéžišmarjá.

Aspoň David je tak nějak na mé straně :-)

naposledy upravil BlackRider (22.01.07 21:11)

#75 22.01.07 21:50

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Tip na hudbu

No tak, technaři, vylezte... nestyďte se... metalistům je tu smutno :-)

#76 22.01.07 21:52

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Tip na hudbu

Dnbradio.com big_smile

naposledy upravil Karlos (22.01.07 21:52)

#77 22.01.07 22:02

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Tip na hudbu

www.di.fm ;))))

#78 22.01.07 22:02

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Tip na hudbu

Nějak na tom DnB nic nevidim, asi mi to nejvíc zprotivila produkce v naší hospodě, kde DnB a podobné pouští omladina furt dokola to samý a eště na bednách, který teda fakt hrajou "basypyčo", na zesu nastavený korekce vejšky někde do mínusu a basy až za roh, co nejvíc to jde... a prostě celou dobu poslouchat to bučení... no asi proto to skoro nesnášim. Co třeba Scorpions, Black Sabbath, Metallica, Dire Straits, David Gilmour, Gary Moore, Carlos Santana, Eric Clapton, Propellerheads, nebo hlavně Rammstein atp... ? Within Temptation, Sonata Artica, Nightwish, Evanescence taky nejsou špatní... wink

Edit: Ostatně mě napadlo, viděl už někdo Rammstein - Voelkerball (Limited Edition)?

naposledy upravil T.Viper (22.01.07 22:04)

#79 22.01.07 22:20

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Tip na hudbu

Yes! Ty Rammsteiny taky rád...mimochodem mám od nich asi měsíc to jak píšeš Volkerball, je super :-)
A ty co tu píšeš taky rád wink Hlavně David Gilmour, Scorpions, Black Sabbath, Dire Straits wink a Nightwish.

#80 22.01.07 22:36

Johnyn
člen
Příspěvků: 127

Re: Tip na hudbu

Volkerball sem viděl, dost dobrý smile ještě aby ne, tahal sem to celý vánoce big_smile ,Rammstein už je taková klasika
viděl někdo nějaký koncerty od Evanescence, Within Temptation, Black Sabbath a spol? taky stojí za zkouknutí (poslechnutí)
pěknej koncert sem taky viděl od Alizee, ale to asi nebylo tou muzikou big_smile

#81 22.01.07 22:37

BlackRider
člen
Příspěvků: 494

Re: Tip na hudbu

Pink Floyd
Joe Satriani
Eric Clapton
Gary Moore
Scorpions
Dire Straits
Edie Brickell & New Bohemians

No technař teda nejsu big_smile

Edit: Alizee je docela kus. :-)

naposledy upravil BlackRider (22.01.07 22:38)

#82 22.01.07 23:03

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Tip na hudbu

Tak, správně bleku wink Pink Floydi maj u mně taky svoje místečko hodně vysoko, ne-li až nahoře wink
Eric taky good, Gary Moore super!
Jo a Alizee je pěkná holčina ;-)
Jinak mám taky na DvD koncert od HIM, Pink Floyd Pulse to je fakt best nejvíc! wink, nějaký ty Black Sabbath, Scorpions, Waltari Alive taky dost dobrý wink, Iron Maiden Vision of The Beast best menu a hudba taky... a ještě něco málo by se našlo třeba Mike Oldfield, Korn Asylum... atd.

#83 22.01.07 23:17

BlackRider
člen
Příspěvků: 494

Re: Tip na hudbu

Momentálně ujíždím na : 619. Pink Floyd - Sorrow
Jo, holt kdo umí ten umí.

#84 22.01.07 23:24

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Tip na hudbu

Jo z Albumu Momentary of Lapse Reason..to mám taky moc rád je z roku 1987...
Tam mám nejradši Learning to Fly, Signs of Live...prostě všechno! wink
Od Floydů prostě žeru všechno od Darkside of The Moon až po Division Bell.

#85 22.01.07 23:34

BlackRider
člen
Příspěvků: 494

Re: Tip na hudbu

Ha, 1987, to jsem se narodil.. :-)

Záte někdo kapelu Toto?

naposledy upravil BlackRider (22.01.07 23:44)

#86 23.01.07 1:29

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Tip na hudbu

Já 1983 wink
Jo Toto znám...v pohodě kapela ;-)

#87 23.01.07 5:33

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Tip na hudbu

No já psal už před tim, že na prvnim místě u mě je Mike Oldfield, pak se nějak nemůžu rozhodnout, kdo je lepší, jestli Eric Clapton, Carlos Santana nebo B.B.King a třebas eště Jimi Hendrix... Nicméně prostě od M. Oldfielda mám cca kolem 70CD (včetně různých raritek a koncertů), takže jasně vede, ale Clapton ho už pomalu dohání big_smile taky už mám asi 60CD. Do Rammsteinů je zas blázen kámoš, takže díky něj mám taky kompletní sbírku R+ čítající skoro 5 desítek CD a 7 DVD (z čehož ne všechny oficiálně vydané). No a nedávno taťka někde sosnul starej koncert Scorpions - World Wide Live, ze kterýho sem měl dlouhou dobu jen audio záznam... big_smile

#88 23.01.07 6:14

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Tip na hudbu

Nemůže mi někdo sehnat toho oldfielda ve flac neb tak?

#89 23.01.07 6:34

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Tip na hudbu

Jo to nevim, co sem dostal řadový alba, tak byly všechny v Mp3 320kbps, pak eště něco v 256kbps a ty raritky můžu být rád, že jsou vůbec nějak, tak různě 160 - 256 kbps, ale kde to sehnat ve FLACu nevim...

Edit: origo CD mám možná 2 a v DTS 5.1 jenom jedno, pak akorát DVD jsou kvalitní...

Kdyby byl link, taky bych bral FLAC wink

naposledy upravil T.Viper (23.01.07 6:37)

#90 25.01.07 10:46

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Tip na hudbu

Byl by někdo ochoten mi pálnout náké to cd oldfielda abych to potom mohl zkusit na mojich nových bednách ? jestli si myslíte že vypálit to, je zločin tak ok beru to jen se ptám. na origo nemám teď prachy...
vykrvácela mi peněženka.

naposledy upravil Karlos (25.01.07 10:47)

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)