diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 11.04.07 19:04

zdenek
člen
Příspěvků: 30

SENCOR

Chci se zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s touto značkou. Tchán by si rád koupil DVD rekordér s HDD a Sencor je za dost zajímavé ceny. No a na mě je, abych mu pomohl s výběrem. Byl bych nerad, aby na mě byl potom naštvanej. Díky.

#2 11.04.07 19:19

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: SENCOR

Nejobyčejnější hypermarketová spotřebka, nic víc. Jestli tchánovi nevadí, že to za dva roky vyhodí a koupí nový tak prosím, ale jestli od toho něco očekává, tak ať přitlačí na pilu, protože tady se zázraky nedějí. Očekávej, že za dva, tři roky bude optika v prdeli.

#3 11.04.07 19:21

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: SENCOR

Měl jsem DVD přehrávač, zvukový výstup nicmoc a ještě s rušením, u tvého konkrétního modelu to může být jinak, kdoví...

#4 11.04.07 19:25

zdenek
člen
Příspěvků: 30

Re: SENCOR

Díky. Moc mě tahle informace nepřekvapila. Takže bude rozumnější buď slevit na parametrech, nebo přisypat korunky. To antonio: To nebude "můj" model, ale do držky za to dostat můžu.

naposledy upravil zdenek (11.04.07 19:26)

#5 11.04.07 19:40

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: SENCOR

DVD mé kamarádky Sencor (nebo to byl roadstar?) šlo do kytek přesně v okamžiku, kdy si na to zvykli a napálil plný trn DVDček. smile Tedy cca po půl roce, prostě pálené konec.

#6 11.04.07 20:09

kurpelm
člen
Z: Trenčín city
Příspěvků: 166

Re: SENCOR

na opravu nam sencory nosia stale, je to presne tak ako Boramyr napisal. inak cina ako skoro vsetko ostatne.

#7 11.04.07 22:56

jik
člen
Příspěvků: 36

Re: SENCOR

Jestli mohu i já přispět, tak bych sdělil svoje zkušenosti. Značka Sencor ve mě vzbudila kdysi velkou důvěru, bylo to v době normalizace, když zde nic nebylo. Někdy okolo roku 1981 jsme od našich dostali kazeťák SHARP ("kvalita - Japonsko"), zatímco kámoši měli "jenom" maďarského "potápěče". A někteří měli z tuzexu právě Sencora - v té době ještě v logu s červeným "o" - tuším, možná to bylo jiné písmenko. V té době jsem už některým věcem trochu rozuměl a všiml jsem si z návodu, který obsahoval i schéma, že v této kategorii měl narozdíl od mého japonského Sharpu střídavé mazání i předmagnetizaci. A je fakt, že nahrával krásně čistě včetně výšek (kvalita poplatná době a ceně a kategorii a já nevím čemu ještě...), prostě dobré nahrávky. A já majitel "perfektního značkového " Sharpu (erase i bias DC! - taková zhovadilost) jsem nakonec k němu chodil nahrávat. Bohužel tato zkreslená zkušenost i předsudky mi vydržely a myslel jsem si, že Sencor je dobrý. Teď se přenesu do současnosti - koupil jsem před 2 roky DVD player Sencor, umí dost věcí jako formátů, má takové pič...y jako posouvání ladění v nějakém intervalu (něco jako transpozice), byl levný atd, ale už jsem ho stačil mít v záruční opravě. Známý měl jiný DVD player Sencor (takový miniaturní bez displaye připomínající play station), odešel mu úplně. A teď jsem si ještě vzpomněl na další vlastní zkušenost - autorádio Sencor - jakž takž spokojenost v dané kategorii, ale až na to, že ztratil citlivost a automaticky nakonec vyhledal jenom 1 až 3 nejsilnější vysílače. Ručně po zadání frekvence chytal možná o něco monofonně víc. Je těžké na tohle nějak odpovědět v dnešní globalizované době. Co je dnes Sencor, co je LG, co Philips atd... Třeba možná laservé hlavy dělají v jedné provozovně a podle zakázkových listů hroutějí jednu a půl směny pro Sencor, dvě a čtvrt směny pro LG, týden pro Philipse... Ale původní téma - Sencor mě dost zklamal a další výrobek si od nich asi už nekoupím.

Edit: Ještě jsem si vzpomněl, že jsem už po revoluci, ale už je to taky dávno, vlastnil krátkou dobu CD player Sencor a ten dával zvuk o dvě třídy lepší (posuzováno subjektivně) než můj stávající DVD player.

naposledy upravil jik (11.04.07 23:00)

#8 11.04.07 23:37

redyuri
člen
Příspěvků: 175

Re: SENCOR

zatiaľ mám akú takú dôveru v spotrebku Philips smile keď už nič iné viem že to bude mať o 8 rokov, keď sa to pokazí, servis.

#9 Včera 9:09

Xhibit
člen
Příspěvků: 30

Re: SENCOR

Ja mel dvd prehravac sencor,do roku odesel,nastesti me vratily za ten kram penize.
Bratranek mel dvd prehravac sencor,nekolik oprav v zaruce,po zaruce kiksl znovu,uz neopravovan.
Bratranek,autoradio sencor (asi se moc nepoucil nicmene ted uz pouceny bude) a presne jak pise JIK, prestalo ladit,chytat stanice.. melo to i hansfree pres bluetooth, spis imitaci,hnus..
Svagr, kino sencor, myslim ze to nikdy neresil ale spousta filmu co jinde jedou ok mu preskakuje.. tak ze asi tak.
Tak ze tahle znacka je pro me oznacenim pekneho kramu !

#10 Včera 11:19

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 245

Re: SENCOR

Nám už cca dva roky DVD (DivX/XVid) player Sencor žije (průměrně hoďku denně jede). Jinak je ale v hnusné škatuli s modrou LED, šuplík na disk je z plastu silného asi jak pravítko (brzo upadne), celá škatule i ve standby dost hřeje, DO má dosah tak 1,5m i s čerstvými baterkami. Těsně po koupi byl měněný kus za kus, ten původní nepřehrával většinu lisovaných (!) DVD. I když v zásadě funguje, příště už takovou potvoru nekoupím. Na konfě o konkrétním přehrávači si hodně lidí stěžovalo, že krátce po zapnutí se výrazně zatlumí nebo úplně ztichne analogový zvuk vyvedený na scart/cinche (neověřím, jedu přes optiku do AVR). Nepřehrává nebo trhaně některé DivX, ale je možné, že podobný problém mohou mít i renomované přehrávače, nemám srovnání. Kromě tohoto DVD už jiné číňany/korejce doma nemáme kromě pár věcí od Samsungu a ty jsou OK.

#11 Včera 12:33

Tom
člen
Příspěvků: 2

Re: SENCOR

Brácha má DVD HDD Sencor půl roku a funguje v pohodě. HDD je ale hlučnej a v tichý místnosti je to hrozně slyšet. Máma má recorder bez HDD, taky funguje. Mechanika hlučná, jinak OK, má dost funkcí. Jen když jsem ho zapojoval, zjistil jsem, že počet přípojných míst (cinche) neodpovídá tomu co je v originál návodu, byl problém připojit zvuk k věži.

#12 Včera 13:03

John370
člen
Z: Benešov u Prahy(Postupice)
Příspěvků: 73

Re: SENCOR

Já mám dočasně dvd Sencor sdv-2504 jsem s ním docela spojenen.Jsem vědom,že po stránce součástek a zpracování je to sráč.Přehraje skoro všechno.Za tu dobu co ho mám cca půl roku koupený z druhý ruky za pětistovku,mi odešly jen kondíky v audio části.Ale takovýhle dvd přehrávač už bych si nekoupil,bylo to jen z nouze,nehledě na to kdy to odeje lejzr.

#13 Včera 19:28

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: SENCOR

DNEŠNÍ Sencor je příšernej hnus, ta nejlacinější spotřebka, typická ukázka koupě a zneužití kdysi slušné značky. Píšu to záměrně, protože kupa věcí od Sencoru z 80. let minulého století dodnes spolehlivě funguje, byla to velmi slušná elektronika.

#14 Today 9:49

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: SENCOR

Ked mi vybuchlo sony (zdrojvpyči) chcelo to surne nieco lacne hlavne rychlo. Trafil som na sencor za 1600sk a moj nazor NIKDY VIAC! sračka hnusna. Hlavne ze mam kably OFC a ten srot ma rusenie jak australske radio. ziadna kvalita a tiez si mislim ze chcypne o pol roka-rokapol uz ma za sebou...
Ale ten tvoj mozno bude iny :-)

#15 Today 9:59

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: SENCOR

Proč zrovna australské? :-)))

#16 Today 10:02

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: SENCOR

Lebo je najdalej a chytas s nim dalsie 3... :-))

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)