AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 2006-12-10 15:40:31

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Tak konečně sem si ten zes přivezl domů, aby na chalupě netrpěl přes zimu... Mám v plánu ho někdy za dlouhých zimních večerů trošku předělat, co se týče připojovacích terminálů beden a hlavně signálových konektorů... Potřeboval bych hlavně vědět, jak ho nejlépe rozebrat, nebo resp shodit šasi a zpřístupnit tak obě čela... Nemám k němu nikde žádnej konstrukční plánek, nejspíš se tam leze shora a to právě nevim, jak je to tam dál řešený (spojení toho mixu s dolní částí toho zesu), aby mě něco nepřekvapilo. Raděj se ptám dopředu, stačí vyndat jenom ty 4 krajní šroubky na tom mixu...? To by byla první část

Druhá část: tak chtěl bych tam vrazit šroubovací terminály, co se týče repro (když už to budu dělat, tak A i B repro), pak vpředu bych udělal stejnou úpravu, jako na těch AZS 222 a 223 místo DIN 5 kolíku tam vrazim jak na sluchátka, tak na AUX 6,3 Stereo Jack, to by všechno šlo, ale jedná se mi o vstupy na tom mixu jestli je tam dost místa na Cinche...? ty mikrofonní bych dal zas 6,3 Jack (předpokládám ale, že už musí být mono, že...?)... Uvítal bych, kdyby měl někdo jak plánek zapojení, tak třeba konstrukční řešení jednotlivých dílů, ale jinak se spokojim s tim, jak se do toho jednoduše dostat... wink

#2 2006-12-11 00:31:34

Nikolas
člen
Příspěvků: 272

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Bože, další skvost bude "omlazovací kúrou" nevratně zkurven...

#3 2006-12-11 07:55:39

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

To je sice pěkné, že bude, jak říkáš "zkurven", ale když je jaksi sám o sobě na hovno, tak co (u těch AZS 22x alespoň AUX udělali jak DIN 5 kolík, tak cinche). Do těch zasraných pětikolíků nejde vecpat ani pořádnej kvalitní kabel. Sluchátka taky už nemám s tim konektorem, ale s jackem... Navíc je to můj zesák, kterej nedám z ruky nikomu v jakymkoliv stavu... wink Lepší by bylo, kdybys raděj přihodil plánek zapojení... wink
A jen tak mimochodem nechtěl bys po mě náhodou abych si předělal na bednách terminály na ty zasraný repro konektory, na který už pěknou dobu nadávám...? (Aby to teda bylo jo retro...) big_smile Sorry, teď sem se trochu rozjel... wink

#4 2006-12-11 09:58:37

Frank
moderátor
Příspěvků: 1629

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Chacha, to se asi nedočkáme lol Myslim, že aspoň od Nika ne.
Představ si, že něco moc chceš, je toho málo, nedá se to sehnat a nějakej borec Ti napíše, že to chce "vylepšit" ať mu poradíš lol

#5 2006-12-11 10:20:30

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Frank: Plánek neni, no dobře, tak víš alespoň co je pod tim mixem...? Na výměnu konektorů ani plánek nepotřebuju, to zas tak složitý neni, abych neuměl prostě jenom přepájet drátky jak patří na jinej typ... Víš o co mi jde, ne...? Jestli jde jednoduše shodit ten vrchní díl, když vytáhnu ty úplně krajní 4 šroubky... těch šroubků je tam jinak 8, ty další 4 sou víc vprostředku... Na těch AZS nebylo co řešit, protože to byl prostě jenom kus plechu, ale tu to přece musí být nějak připojené k tomu spodnímu dílu, myslim teď kabeláž, tak jestli se prvni nemusí shodit zadní čelo a odpojit to, nebo jsou tam káblíky dost dlouhé, že se to dá vytáhnout a položit vedle... O to mi jde prostě... Nerad lezu do něčeho, o čem nevim, jak to vypadá vevnitř... wink

Edit: K tomu, že to moc chce... Já sem taky už psal, že sériovou transiwattku shánim horko těžko několikátej rok... No a prostě v létě přijdu za kámošem a ejhle, co sem u něj objevil... lol On o elektrotechnice nemá vůbec páru, takže když sem po něm chtěl, aby mi to střelil, tak vklidu, nakonec mi to vyměnil za 1 pár dvoupásmovek se zesem 2x 25W a je spokojenej wink Chtěl, aby už mu konečně něco hrálo a bylo mu jedno, co to bude... lol

naposledy upravil T.Viper (2006-12-11 10:25:08)

#6 2006-12-11 10:28:05

Frank
moderátor
Příspěvků: 1629

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Já netušim.

#7 2006-12-11 13:52:20

Nikolas
člen
Příspěvků: 272

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Nenadávej na DINky, pako.
Profesionální, potažmo i běžný DINek vydrží víc, než ty tvoje úžasné cinche. Jakej kvalitní kabel bys tam chtěl dávat ??? To je takovej problém uletovat redukce a nechat mašinu, která není tak úplně obvyklá, v originálním stavu? A takový ty kecy, že ho nedám, jen přes mou mrtvolu, hehe, těch jsem už slyšel... Pochybuju, že kdybych Ti přinesl na výměnu solidní zesilovač v hodnotě desetinásobku, že bys to nevyměnil. A že už jsem parkrát některý věci tak chtěl, že jsem podnikl pro mě absolutně nevýhodný kšeft. Ale to je jedno. Jestli seš prase, tak si to klidně zkurvi. Já se kvůli tomu věšet nebudu.

#8 2006-12-11 15:14:26

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Hlavně by mě zajímalo, jak kurva dostaneš koax do DINka jako... Já mám všechny přístroje propojené poloprofi koaxem s pozlacenými masivními cinchy 300,-/m - 500,-/m(jeden kabel, takže 600 - 1000 na přístroj "pako"...) podle typu... Takže když redukce, tak pozlacený a zas kurva cáluješ a cáluješ. Ze svojí vlastní zkušenosti vim, jak jsou kolikrát tzv. profi redukce na píču, protože se to v tom spoji rychle vychodí a chytá to šumy a nebo nejede po chvíli levej nebo pravej kanál... a to pak kurvuješ, když zvučíš akci a doma zas kurvuju, protože nemám čas řešit každou chvíli blbej spoj...
Jo a neboj, i kdybys mi nabídl DENON za 20 000,- nebo jiný píčoviny, neberu, proč asi sem stavěl z TVM nejdražší model beden kurva a přitom měl prachy (nebo stačilo jen chvíli počkat) si pořídit daleko lepší bedny fungl celý od jiný firmy s 10 nebo 12" repro... Frank sbírá staré repro a já zas bych do ničeho jinýho nešel už kvůli toho, že nový věci si koupíš všude, ale tohle právě skoro nikde!!!

#9 2006-12-11 15:22:54

Frank
moderátor
Příspěvků: 1629

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

A právě proto bys do toho neměl vrtat smile

#10 2006-12-11 18:51:40

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Frank: A ty osobně bys věděl o redukcích DIN na 2 + 2 Cinch... In/Out...(nebo v nejhoršim alespoň jednocestné)? Leda se s tim zas párat a letovat to doma na koleni a kde vemu zlato na pájení a hlavně normální pájkou to ani nejde... Možná to nakonec nechám jako unikátní kousek teda, ale přinejmenšim bude nutný vyměnit tu LEDku, už nesvítí a nejednou se mi stalo, že sem ho zapomenul vypnout... Jo a taky kvůli další věci sem do toho chtěl vrtat a to, že ta kurva nevypíná bedny a celkem dost s nima při zapnutí lupe, jak teda tohle jinak vykutit, než že bych tam vrazil vypínač repro jako u TW 40. Nevim, co za týpky to navrhovalo, když už to má tolik funkcí, tak proč kurva ne to vypnutí repro (alespoň manuálně)... To mám vrazit jako šňůrovej vypínač na každej kabel a cvakat jak maňas jako, nebo co...? mad lol Jak vyřešit to lupání teda... věděl bys? Já to řešil dycky vrtačkou a dalším vypínačem na přední stěně... big_smile

#11 2006-12-11 20:31:46

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Vipere, nedělej ze sebe pitomce. Proč do pětikolíků cpát dva koaxy, když DIN pětikolík má stejně piny 3 a 5 tak blízko u sebe, že tam nad 10kHz dochází ke slyšitelným přeslechům?
Proč měnit DINy za CINCH, když mixážní část tohoto zesilovače sama o sobě je tak průměrná, že to absolutně postrádá jakýkoliv smysl?
Proč měnit vstupní DINky za CINCHy, když vnitřní spoje od mixážní desky ke konektorům jsou z plochého, nestíněného třívodiče?
Je to činnost ekvivalentní montáži elektronových nízkoprofilových kol na Škodu 100L.

Proč měnit reprokonektory za svorky, když na výstupech koncových stupňů visí z výroby dva průměrné kýble, který mají daleko větší parazitní sériový odpor, než většina konektorů, včetně těch "zastaralých" reproduktorových "tečka-čárka"? Mimochodem, ony zásuvky, které jsou v TWčkách standardně, mají dost silně postříbřené dutinky. Pokud použiješ stejný, tj. teslácký postříbřený protikus a ne poniklovaný šmejd z nejbližšího krámu, tak je takový spoj ekvivalentní poniklovaným šroubovacím svorkám do ceny cca 30Kč/ks.

Proč kurvafix nezkusíš ty šrouby povolit, abys zjistil, co se pohne a místo toho tady už třetí den plácáš píčoviny?
Když vyšroubuješ čtyři "venkovní" šrouby na mixážní části, získáš přístup jednak ke vstupům, jednak ke straně součástek desky koncového zesilovače. Po odšroubování všech šroubů včetně těch blízko středu spodní hliníkové černěné desky získáš přístup i ke straně spojů koncového zesilovače.

Dovoluju si podotknout, že s tím, co jsi tu předved bys do toho vůbec neměl lézt. Buď rád, že to zatím funguje. Fakt.

Plesknutí reproduktorů je řešitelné jen jejich zpožděným připojením, resp. vestavbou reléového modulu. Přitom je nutné udělat v koncovém zesilovači ještě malou úpravu, jinak to i s relé bude práskat. Frankovi to nepráská, že? Frankie, přepošli mu fotku, jak ten modul vypadá.

naposledy upravil sinclair (2006-12-11 20:35:37)

#12 2006-12-11 21:02:45

vojta
člen
Z: Valaš.Meziříčí
Příspěvků: 339

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

já mám twm 140 studio a řeším to tak že vypnu repra A ,B zapnu zes a pak je zas zapnu protože při zapínájí přímo se dycky basák pohne tak když do něho kopneš nedá se to nějak vylepšit než to furt vypínat?

#13 2006-12-11 21:11:06

Karlos
člen
Z: Ostrafa
Příspěvků: 868

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

sinclair napsal:

Plesknutí reproduktorů je řešitelné jen jejich ZPOŽDĚNÝM PŘIPOJENÍM, resp. !!!VESTAVBOU RELÉOVÉHO MODULU !!! Přitom je nutné udělat v koncovém zesilovači ještě malou úpravu, jinak to i s relé bude práskat. Frankovi to nepráská, že? Frankie, přepošli mu fotku, jak ten modul vypadá.

Hele ale s těma repro konektorama je fakt problém, neda se tam napájet pořádnej vodič. Nikde nemůžu sehnat origo reprokolíky Tesla, jen ty šmejdy co se hned rozpadnou.

#14 2006-12-11 21:16:21

Pošťák
člen
Příspěvků: 175

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Heč,já ještě nějaký mám,ale nedám,sám je ještě používám...

#15 2006-12-11 21:25:21

vojta
člen
Z: Valaš.Meziříčí
Příspěvků: 339

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

karlos: to tak sorry že jsem se zeptal myslel jsem že mi poradí a ne že po mě bude někdo řvát

#16 2006-12-11 21:28:37

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

sinclair: No fajn, konečně ses ozval... Hlavně mi řekni jako přoč bych do toho měl lýzt, když už se mi kolikrát stalo, že to borci při výrobě udělali tak perfektně, že tam žádná vůlé káblů nebyla, aby do toho pro jistotu nikdo nelezl a pak sem to musel odpájet a tvořit s tim píčoviny... nemluvim teď o TWM 140. To se ti to mluví, když víš, jak to v tom vypadá... Já sem dycky lezl do toho, od čeho sem měl nejen plánek el. zapojení, ale konstrukční řešení jednotlivých dílů... Proč myslíš, že bych to sem vůbec jinak psal...? To je mi jinak nápad, lézt do něčeho, cos nikdy předtím neviděl... Hlavně, žes to tu v jiných případech kolika lidem vyčítal, že jsou totalní paka a řeší to až v případě, kdy to přinejmenším naprosto zlikvidovali, mno... wink A teď ze mě děláš pitomce, když se ptám dopředu, protože sem o těhle zesech nic pořádně z těch Amaro nevyčetl (taky nemám doma všechny), třeba to důležité, že konektory jsou silně postříbřené, jak to asi mám vědět?

vojta: Na taťkové TW 40 byl podle návodu předepsanej vypínač repro a funguje to perfektně, prostě dycky nechám vyplý repro a po cvhíli po zapnutí zesu je zapnu a nic nelupe, u AZS 22x jsou ty vypínače taky, tak nechápu proč ne u té TWM 140...

Origo reprokolíky mám doma, ale kurvadoprdele jak tam asi mám dostat víc než 2,5mm vodič? To je mám vrazit do svěráku a co nejde hrubou silou, jde eště hrubší, nebo co...? mad lol

naposledy upravil T.Viper (2006-12-11 21:31:14)

#17 2006-12-11 21:36:47

vojta
člen
Z: Valaš.Meziříčí
Příspěvků: 339

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

t. viper : na to se kurva celou dobu ptam jestli je to dobrý nápad to dycky vypnout a zas zapnout a karlos zas mastí nějaký modul mad

#18 2006-12-11 22:13:19

Karlos
člen
Z: Ostrafa
Příspěvků: 868

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

vojta: Já co mastím jaký modul co to meleš? no promin ale když to tam Sinclair jasně naspal a ty se eště ptáš tak nevím co ti mám na to říct..

toto si psal ty( nedá se to nějak vylepšit než to furt vypínat? ) tak to vylepšíš tím co psal Sinclair co víc chceš?
Jestli to tak nechceš tak si tam cvakej vypínačem dál ..
Pošťák: to je mi platné jako mrtvému kabát big_smile

naposledy upravil Karlos (2006-12-11 22:19:38)

#19 2006-12-11 22:35:13

Boramyr
člen
Z: poblíž Plzně
Příspěvků: 370

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Prosimtě, vysvětli mi, za jakej high-end ten TWM140 považuješ, že tam musíš mít zlacený konektory připojený víc než 2,5sqmm kabeláží? Napřed mrkni co je za kabeláž v tom stroji, pak se pochlub kabeláží v bednách (zejména provedení cívky na basech ve výhybce by mě zajímalo) a teprv pak si odpověz na otázku, jaká kabeláž mezi tím má smysl.

#20 2006-12-11 22:48:08

Frank
moderátor
Příspěvků: 1629

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Ten zmetek, co mám v Auře obstarává to, že se zesák zapne do 4R odporový zátěže a po 4s přepne relé výstup z odporu do výstupu. Relé odpadne hned po vypnutí a "vypínací" ráně zamezí kond na primáru trafa.

Ten modul bere napájení ze sekundáru trafa, takže neni potřeba extra napájení.

#21 2006-12-12 01:06:41

Nikolas
člen
Příspěvků: 272

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Nejdříve se podívej, ty vole, jak silný vodiče vedou ke konektorům v zesilovači a potom povídej něco o kabelech k bednám. Mě drahými kabely nedojmeš. A hlavně to je úplně zbytečné (v tomto případě)

naposledy upravil Nikolas (2006-12-12 01:06:58)

#22 2006-12-12 03:02:37

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Vipere, každý přístroj, i ten, který jsem ještě nikdy neviděl, musí jít nějak rozebrat a opravit-skládali to zase jen lidi, takže na tom nikdy nic světbornýho není.
Něco jiného je taky otevřít funkční zesilovač, vyměnit konektory, být trochu pozorný a poznačit si, kam který drát vedl a nedokurvit to přitom, něco jiného je otevřít třeba DVDčko a pokoušet se šroubovákem, kombinačkama a trafopájkou vyměnit snímač. A něco úplně jiného je otevřít neznámý odprásklý zesilovač, ke kterému není ani nota a uvést ho do původního, tj. funkčního stavu.

Myslím, že cpát do DIN reprokonektorů u Transiwattů vodič o průřezu nad 1,5mm2 je naprostá blbost. Ta 1,5 do tesláckých konektorů pohodlně vejde /prodávají je pořád v pražském Compu/ a pokud nejsou bedny vzdálené víc, než pár metrů, o nic nejde.
Vnitřní spoje a fólie na desce jsou totiž takového průřezu, že je skutečně zbytečné tahat k bednám takové šlauchy.
TW40 měla vypínač reproduktorů proto, aby prostě reproduktory šly vypnout, když člověk chtěl poslouchat na sluchátka, víš? Protože v TW40 byl na sluchátka obyčejný pětikolíkový konektor DIN, který neobsahuje vypínací kontakty jako modernější stroje se zásuvkami JACK 6,3.

TW140 Studio má zase vypínače A a B proto, že se s ním vzhledem k jeho možnostem a výkonu počítalo např. pro ozvučení barů, restaurací apod., nebo tam, kde je prostě občas potřeba z nejrůznějších důvodů rozdělit reproduktory do dvou skupin a nezávisle je zapínat a vypínat.
Takový příklad je třeba v bytě systém kuchyň-obývák.

TWM140 vypínače vzhledem ke svému určení nemá, má výstupy A a B zapojeny paralelně. Je tedy zakázáno připojit k TWM140, TW140 Studio i TW140P dva páry beden o impedanci 4 ohmy, protože při paralelním zapojení obou skupin / u TW140 Studio i náhodným zapnutím obou spínačů/ vyjde výsledná impedance 2 ohmy. To by znamenalo téměř okamžitý výpadek pojistek koncových stupňů a při jejich nahrazení silnějšími to znamená likvidaci koncových tranzistorů během několika desítek minut.
Impedanční přetížení koncových stupňů tohoto zapojení je totiž nebezpečné ještě jednou věcí. Zesilovač se v tomto režimu nachází velmi blízko hranice nestability a dosti často /zvlášť starší TW120, ale i TW40/ se rozkmitají na velmi vysokém kmitočtu /několik desítek kHz/, který ještě o značné úrovni projde i parazitní indukčností výstupního kýblu a pálí cívky výškových reproduktorů, aniž byste o tom věděli. Tomuto nebezpečí se dá zabránit poměrně jednoduchou úpravou, ale provoz Transiwattů do 2 ohmů stejně možný není už kvůli dimenzování zdroje, budiče a koncových tranzistorů.
Přímý tvrdý zkrat na výstupu vybuzených zesilovačů zapojení Transiwatt je většinou nepoškodí, dojde jen k výpadku pojistek.

#23 2006-12-12 07:41:07

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

nikolas: Chjo, to jsou zas chytrosti, si myslíš, že drahý kábly mám jenom proto, že teď zrovna sem sehnal tu TWM 140, jo...? A co se týče hadic k reprobednám, tak ty už takový prostě jsou, takže bych je musel měnit za nítěnky... A v bendě, vole, je to propojený všechno 4mm kábly a cívku sem sehnal jenom z 1,5mm, hlavně jestli si pamatuju, tak sem psal, že výhybka je !zatim! do těch cca 50W, kterou sem vybral ze svých starých třípásmovek a že ji budu muset vyměnit, až bude novej receiver...

sinclair: Díky, myslim, že si mě přesvědčil, že teda vyměnim tu LEDku vpředu a šmitec, na sluchátka doma profi redukci mám z DINka na malý i velký JACK, to neni problém, na těch AZS 22x mě to prostě sralo, furt redukce, tak to alespoň jde píchnout přímo, tu TWM 140 zas tak moc na sluchátka potřebovat nebudu, tak to půjde snad vydržet... No dobře a jenom bych se eště zeptal, ty zbylý redukce se daj koupit DIN - 2x CINCH "In" a DIN - 2x CINCH "Out" ty jednolitý kusy, nebo to budu muset doma sestavit sám... Nebo teda vůbec, jestli myslíš, že je lepší koupit redukce s kouskem káblíku, nebo ty kompakt... Tu v Elfaxu sem objevil zatim jenom ty vstupní DIN - 2x CINCH, ty druhý nějak nemaj, jedině eště můžu zkusit Elas ve Valmezu...
(S tim otvíráním deklů sem mysle třeba to, že kolikrát se mi stalo, že byl k zadnímu deklu přidělanej třeba zemnící káblík, protože zbytek byl třebas plast a ten káblík měl možná 3mm vůli, popř. bylo takhle daný na těsno víc věcí... Jinak neboj, do DVDčka atp. nelezu, spravoval sem si akorát SM 260 a vyměňoval vyvyklaný konektory a ukroucený káblíky všude možně na jinejch přístrojích podobného stáří...) Do toho relé už bych se nepouštěl, nebo teda sám ne a jestli by do toho šel taťka nevim, už ho bastlení nějakou dobu nezajímá... Max. můžu zkusit borce, kterej je taky Tesla pako, ten má garáž nacpanou k praskutí součástkama, reprákama atp. Jinak teda díky za výklad, zatim ho nechám být, neni čas stejně a když seženu redukce "kvalitní", tak by to snad šlo...

#24 2006-12-12 10:13:39

Frank
moderátor
Příspěvků: 1629

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Ty redukce si uvaříš, nic to neni smile

#25 2006-12-12 10:41:35

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Výměna konektorů u TWM 140 mix zesu

Frank: Takže do papeňáku na 2 hodiny...? lol

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)