AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#51 2006-12-12 15:37:54

dawsoo
člen
Z: Praha 4
Příspěvků: 211

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

7Tech:
Ještě doberu antibiotika a jsem redy v pátek do práce... ale teď du dělat tlumení = isover překrytej vatelínem kuli prašnosti, bude to zas pěkná piplačka díky četným příčkám... vyhýbku bud mít po dobu ladění venku z bedny tj natahám jen k biwi terminálům nějaký tkaničky aby sem to mohl zapojit a zkusit první nástřel... pásek sám o sobě jen tak přes 33uF hraje dle očekávání big_smile

#52 2006-12-12 15:56:07

7tech
člen
Z: Příbram
Příspěvků: 470
Web

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

Já jen, že zítra jsem tam autem. Jenže nevím, kdy skončím. Byla by to spíš náhoda, kdyby to bylo za světla. Asi to ještě odložíme.

#53 2006-12-12 16:37:39

siss
člen
Z: praha
Příspěvků: 369

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

nadhera !! uz sa tesim nato, kedy si to pridem vypocut ... bacila sa najlepsie zbavis alkoholom a to tak, ze ho vypalis !!

#54 2006-12-12 17:23:18

Frank
moderátor
Příspěvků: 1629

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

Já si teď lil do čaje slivku smile Tak divnej čaj jsem ještě nepil smile

#55 2006-12-12 18:00:27

Boramyr
člen
Z: poblíž Plzně
Příspěvků: 370

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

Kam na ty nápady chodíš? Do čaje se odjakživa lil rum big_smile

#56 2006-12-12 18:19:13

iMartin
člen
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 855

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

Dawsoo, to je nádhera. To musí znít suprově.
A pověz nám už kolik to stálo. Dáš je potom do projektů? smile

#57 2006-12-12 18:35:29

Frank
moderátor
Příspěvků: 1629

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

Bral jsem první flanděru, co jsem našel big_smile

#58 2006-12-12 21:45:58

dawsoo
člen
Z: Praha 4
Příspěvků: 211

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

Jooo pánové vyhýbka bude běh na dlouhou trať doteď byl u mě pistole s nádobíčkem a bedny se mu líbily ale že bude vyhýbka chtít dlouze a přesně odladit... zatim výtlum a v LSP CAD simulátoru se ladí na jedný bedně a není to lehký je to tak odlišný od jinejch beden zvukově že to zabere nějakej moment
big_smile

Náklady kolem 45 tis hrubej odhad a to počítám že repráky byly za mnohem nižší cenu...

#59 2006-12-13 11:29:09

ondra Ch
člen
Z: Semily
Příspěvků: 264

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

Připojím se k houfu "gratulantů" takový DIY projekt tady ještě nebyl! Nikdy jsem neměl možnost slyšet nějaký "pásek" je jeho zvuk opravdu tak odlišný od konvenčních reproduktorů? Stejně tak jsou velice zajímavé soustavy firmy ADAM a jejich A.R.T. výškové a středotonové měniče.
Jinak obdivuji tvoji trpělivost,rok čekat na ozvučnice ,to bych asi nevydržel :-)
Ty reprosoustavy působý opravdu dominatním dojmem v tvém pokoji,moje přítelkyně by něco takového asi nerozdejchala :-)) Ale to jsou ženský,nerozumí tomu co je krásný :-)

#60 2006-12-13 11:31:48

IMP
člen
Příspěvků: 392

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

Opravdu skvost největší moc super! To bude panečku zvuk! Na koledy paráda lol
Smekám...

#61 2006-12-13 12:44:28

sigi
člen
Příspěvků: 21

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

jj, taky se připojuju a už vidím jak naskakujou ty stovky přečtení projektu... myslim že by byla velká škoda to tady nezverejnit...

#62 2006-12-13 15:43:55

dawsoo
člen
Z: Praha 4
Příspěvků: 211

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

děkuji všem moc za pochvalné slova, ale to hlavní teprve začíná ladění vyhýbky... není to prdel žádná ...zjistil jsem že potřebuju cívky 3,6 a 4mH vzduch s odporem pod 0,5ohm což bude hooodně těžký sehnat... nemáte na někoho v praze a okolí kontakt kdo umí navinout takový baga 2-2,5 mm2 drátem?

zatím makám verzi 1. kde jsou mizerný provizory složený z 3,0mH a 0,82mH v sérii... jen za vyhýbky počítám že padne 5 tis minimálně má li to za něco stát... jinak bedny stavím už 15 let a tohle je moje vlajková loď tj jiná technologie a díky skromnejm zkušenostem si na ní už dnes troufnu ... jinak zjišťuju že větší basák by už s páskem navázat dobře nešel ta L21 je tak tak ale pude to s hafo kompenzacema... pásek je uplně jednoduše dělitelnej od 400-800Hz takže tam jen ripple člen kerej už mam tip ťop naladěnej a normální LR 2 řád vyhýbka... tož takové zatím zprávy z postupu... jinak Pistole ač je velmi kritickej a přísnej konstruktér, řekl že by z toho zvukově mohlo něco bejt a design naživo se mu moc líbil... vypadaj líp v reálu než na foto lol

#63 2006-12-13 16:28:02

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 81

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

Na prodance fóru občas zájemce o cívky na zakázku směřují na člověka JKL, mail jiri.kliment@centrum.cz, vyhledáním klíče JKL možná najdeš i nějaké reakce jeho zákazníků. Jestli jsou Modřany a Vinohrady v Praze, tak je z Prahy... já se v těch místních částech Velkoprdelákova moc nevyznám ;-)

naposledy upravil lada (2006-12-13 16:34:27)

#64 2006-12-13 17:37:02

pistole
člen
Příspěvků: 89
Web

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

pistole není žádnej kritickej konstruktér, nemá akorát rád elementární chyby :-)

#65 2006-12-13 19:26:24

dawsoo
člen
Z: Praha 4
Příspěvků: 211

Re: Aby bylo trošku vzrůšo...takový malinký exoti :D

lada:
Díky zatim tam dám na jádře... jako nouzovku...

pistole:
Upravil jsem vyhýbku a myslim že takle konečně ji mohu jako v 1 spíchnout... hraje to průzračněji předtim to bylo zapatlaný basy: 4mH paralelně kondík 39uF 2,2ohm zaním RLC 6U8+0,178mH+2ohm a nezvoní už ani nepatrně... pásek má teď 4,7ohm+36uF a cívka je 1mH... zdá se mi to nejlepší... měl jsem uloženejch asi 9 variant včetně tvojí jak jsme spolu dělali a tahle na ucho je best není díra mezi reprákama neni to uřvaný není tupý a má to basy pěkný... nejjednopásmovější zvuk... ten RLC to hodně spravil kupodivu...


Tak dneska přes noc to udělám podle toho už jako realů vyhýbky do obou a pak napíšu dojmy z beta verze... smile

Poslední zpráva:

Takže hotovo: vyhýbka je složená výhradně z velikejch MKP kondenzátorů (47uF,33uF,9,15uF,6,8uFvyměřenejch na 0,5% vždy do L-P páru a cívky umotáním na podobnou toleranci... jedinná chybička na kráse je že basovou sekci jsem prozatimně řešil cívkou 4mH na jádře ač s velmi pěkným nízkým vnitřním odporem 0,27ohm. Ostatní cívky jsou vzduchové drátem 1,4mm2.Odpory jsou keramika 20W a v rlc členu kompenzujícím L21RNX/P 10W.

Tak od včera od večera již hraju... zvuk je na první rannou verzi vyhýbky hodně dle očekávání a první co mě zaujalo že je na první dojem plnej a hodně "velkej"... basy v mým pokojíku jdou pěkně již od 26Hz a navázání obou pásem je příkladný nic nevyčnívá a nic nechybí...prostorovost je uplně jiná než z kulatejch repro a zvuk je pro mne až nepřirozeně čistej... jsem velmi spokojen ale musim si zvyknout, pro mě milovníka maloobjemového zvuku, na přímo brutální spodek big_smile

naposledy upravil dawsoo (2006-12-15 09:40:29)

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)