AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#51 2006-12-02 10:03:48

Glatz
člen
Z: Ostrava
Příspěvků: 143
Web

Re: Nový PC

Frank: Když photoshop tak akorát hodně ramek. Já mám giga a stačí bohatě. Dělal jsem nějaké panoramatické fotky. Všechno focené na nejvyšší kvalitu 6 mega a slepoval jsem asi tak 20 fotkek. Jedna 6megová zabírá kolem 2,5 mega na disku, takže jsem pracoval se souborem 50 Mb. K tomu jsem měl zpuštěné i jiné náročné operace a nic se ani malinko neseklo. Pak to chce ještě nějaký lepší procák, ale to co se dnes dá dostat je taky bohatě dostačující. Já mám 1,6 semprona mísrně taktnutého a taky bohatě stačí. Teď jsem provedl investici do chladičů. Všechny malé aktivní zmrdky jsem vyměnil za velké pasivy a velké nízkootáčkové 120 mm ventilátiory. Teď k tomu ještě dodělávám mnou navržený case. jde mi hlavně o to udělat tam šachty abych mohl taktnout víc. le něco vám povím. vyměnil jsem chladič na procáku za tadyto:
http://www.computershop.cz/eshop/defaul … 78-775-754
a teplota mi klesla i po přetaktování o 20 stupňů smile
Grafika je na tom podobně a tohle mám na ní:
http://www.computershop.cz/eshop/defaul … hladic-vga
Větráky mám 4 tyto a 3 z nich omezuju ještě potenciometrovým regulátorem. jeden na procáku ještě omezím odporem:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35794

Johnyn: ten chladič na procáku mám a o desku se teda nebojím. není to zase taková strašná páka a když bude někdo srab, tak to může nějak šprajcnout smile vysoký taky není neúnosně. mám tu nejmenší skříň (mikro tower) a vešel se v pohodě. Ještě pár cenťáků rezerva.

check: jaký je rozdíl v hlučnosti od hesdpipe a hliníku? to mi vysvětli? ono jako dělá hluk jak tam ta kapalina koluje? big_smile

A ti co doporučujete Asus, nemáte pravdu. kámoš dělá v asusu a říkal že je to tam na blití. Že by si nikdy nic od nich nekoupil. Prej vezmou nějakou starou grafiku, nataktujou ji a přejmenujou ji a prodávají jako vově vyvinuté zboží za velké prachy. Samozřejmě ještě nějaké úpravy aby normální člověk nepoznal pravdu. Jenže je tu jedna věc. Když to dělá Asus, určitě to budou dělat všichni. sad

naposledy upravil Glatz (2006-12-02 10:37:09)

#52 2006-12-02 12:02:20

lotrpotr
člen
Příspěvků: 170

Re: Nový PC

Glatz napsal:

A ti co doporučujete Asus, nemáte pravdu. kámoš dělá v asusu a říkal že je to tam na blití. Že by si nikdy nic od nich nekoupil. Prej vezmou nějakou starou grafiku, nataktujou ji a přejmenujou ji a prodávají jako vově vyvinuté zboží za velké prachy. Samozřejmě ještě nějaké úpravy aby normální člověk nepoznal pravdu. Jenže je tu jedna věc. Když to dělá Asus, určitě to budou dělat všichni. sad

Heh toje dobrý, takže oni třeba vezmou Geforce 4MX440 přetaktují ji z 250/400 na úroveň Gf 6600GT 500/1100 nebo jak to dělájí a trafopájkou tam připájí pixel a vertex shadery(které jsou normálně integrovány v čipu)? smile smile smile

Tohle mě zajímá, nechceš to trochu rozvést Glatzi?

#53 2006-12-02 12:38:42

Glatz
člen
Z: Ostrava
Příspěvků: 143
Web

Re: Nový PC

Já o tom nic nevím, já tam nedělám. Ale zeptat se můžu.

takže o tom s grafikou mi moc toho nepověděl, protože to se nedělá u nich ale někde jinde. Takže to taky nemusí být vůbec pravda. "Však víme" jak takové zprávy kolujou. někdo něco přidá a ve výsledku je to ... smile Ale prej přímo tam kde dělá se jenom flashujou ramky třeba ze 128 na 512

naposledy upravil Glatz (2006-12-02 12:44:14)

#54 2006-12-02 13:17:18

lotrpotr
člen
Příspěvků: 170

Re: Nový PC

Mě to příjde, jako uplná blbost, hned by se na to přišlo, jednak je spousta lidí co testují a testují a to by těch testech šlo poznat. Další věc je to že počet a velikost pamětových čipů na GK se dá poznat a snadno spočítat.

naposledy upravil lotrpotr (2006-12-02 13:30:56)

#55 2006-12-03 15:57:12

Boramyr
člen
Z: poblíž Plzně
Příspěvků: 370

Re: Nový PC

Blbost. Maximálně tak jde odemknout zablokované pipeline u nižších modelů. To se dělá proto, že není ekonomické vyrábět dvě nebo víc variant grafických procesorů, takže se škálují takhle, případně se uzamykají ty vadné, což umožňuje prodat i některé částečné zmetky. Takty jádra a pamětí jsou všeobecně známé, stačí se zeptat jakéhokoliv overclockera. Navíc přetaktovat čip není nic jednoduchého, pokud nemá výrobní rezervy. Uvědom si, že každý výrobce využívá výrobní technologii na hranici únosné spolehlivosti. Kdyby vyráběl čipy schopné fungovat na 1GHz a používal je v kartách které běží na 500MHz tak jediné čeho dosáhne je znevýhodnění před konkurencí. Je pravda, že tytéž čipy běží v různých kartách na různých frekvencích, to ale není proto, že by výrobce to tak chtěl, ale proto, že prostě musí... když se z jednoho křemíkovýho wafferu vyrobí hromádka čipů, tak napřed se vyhodí ty nefunkční a ty zbylé se testují, kolik snesou... podle toho se pak třídí a používají v různých modelech karet. Občas se samozřejmě vyskytne i lepší sorta čipů v levnějších kartách, ale to je proto, že poměr lepších a horších čipů není tentýž jako poměr prodeje levných a drahých karet. Paměti je na kartě tolik, kolik se osadilo... řekni mi jediný důvod, proč by výrobce měl na vlastní náklady cpát na kartu 4x víc paměti aby ji pak následně znepřístupnil a kartu prodával jako levnější model. Opět, pokud můžu za stejnou cenu nabídnout víc paměti, tak to přece kurva udělám, protože když ne, tak to udělá konkurence a já prodám leda tak hovno... lidi, nesmíte věřit každé pitomosti co se kde nakecá, to už taky můžeme věřit, že existuje auto co jezdí na vodu a zlé ropné koncerny ho stopily aby nepřišly o kšeft, že jo...

#56 2006-12-03 16:39:58

check
člen
Z: Praha
Příspěvků: 240
Web

Re: Nový PC

Glatz: to sem z prdele reagoval na nekoho driv, precti si celou diskusi
jediny, co mohli delat nekalyho, ze by zkouseli odemykat gpucka, ktery sou certifikovany od vyrobce jako nizsi modely a pak to prebrusovali na chipu (takhle byla v chine jedna pseudovyroba cpu amd, u normalniho vyrobce o tom dost pochybuju)
pokud uz teda predelavat aktivni vetrani na grafarne na pasivni (doporucovali sme mu vsichni rovnou pasivni), tak doporucuju TT Schoonera, trosku sem si ho jeste upravil a jede pasivne na 6600 560/1200 co ma dd3
jinak doporucujes co uz tady lidi psali...
regulovat vetraky umi vetsina novejsich desek, pripadne se to da zaridit jednim LM317T za 20kc, kterej tehlech pomalejch vetraku utahne klidne 5

naposledy upravil check (2006-12-03 16:41:02)

#57 2006-12-03 19:47:32

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Nový PC

dneska už nemá cenu moc co se týká hluku tunit. když sem kupoval durona 1300MHz tak sem musel na větrák napájet 200ohmovej odpor ale dnes už sou všechny lepší větráky regulovatelný a tak neni nic lepšího než koupit ten lepší a nehnat ho tolik...

co se hardware k PC týká tak pokud to opravdu nepotřebuje na hry tak doporučuju Intel (sem AMDčkař) a to z důvodu vyššího taktu a tim i většího hrubýho výpočetního výkonu právě pro ty věci co potřebuje. fošnu (základní desku) nemusí přehánět - za 3500kč už se dá koupit dost dobrá nato aby nestrhávala výkon zbytku PC. dost bych kladl důraz na operační paměť - když vidim jak i dnes se prodávaj PC s 512MB paměti tak bych zvracel. škoda že sou dneska paměti tak svinsky drahý ale určitě bych koupil 2GB néli víc. ostatní je poměrně jednoduchý - velikost disku si vybere sám, dneska sou disky fakt tichý... no a kladl bych důraz ještě na skříň - takový ty eurocase atd s noname zdrojema to je největší zlo. hezky chieftec a podobný značky...

#58 2006-12-03 19:56:58

check
člen
Z: Praha
Příspěvků: 240
Web

Re: Nový PC

chieftec uz taky neni co bejval, ty postrani pruduchy se musej ucpavat a z toho plastovyho uchytavani vseho je mi nabliti
sem spokojenym vlastnikem starsiho chiefteca...

#59 2006-12-03 20:19:30

lotrpotr
člen
Příspěvků: 170

Re: Nový PC

Crashpc napsal:

co se hardware k PC týká tak pokud to opravdu nepotřebuje na hry tak doporučuju Intel (sem AMDčkař) a to z důvodu vyššího taktu a tim i většího hrubýho výpočetního

Vyšší takt neznamená vždy větší výpočetní výkon smile viz SuperPi

Crashpc napsal:

škoda že sou dneska paměti tak svinsky drahý ale určitě bych koupil 2GB néli víc.

2GB ses zbláznil bohatě stačí 2x512MB v duálu a to i na hry.

#60 2006-12-03 20:32:26

Jiřík
člen
Příspěvků: 33

Re: Nový PC

lotrpotr: Lotře, na grafiku a zvlášť velkoformátovou není ramky nikdy dost... i těch 2x512 si dovedu představit v některých situacích jako málo... např. billboardová grafika atd...

#61 2006-12-04 18:14:29

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Nový PC

lotrpotr: řikal sem hrubej výpočetní výkon big_smile to jako 1+1 a ne odmocnina z... atp.. :-D :-D :-D pokud má procesor vymakanou ALU tak nemusí tolik počítat aby došel výsledku a tim potřebuje míň taktů ale to právě neni hrubej výkon :-D ten se "takmer" váže na propustnost dat a tím i na takt procesoru.
jinak sem si všiml a udivilo mě v jakejch věcech dostává Intel na prdel ]:-> ...

paměť: nemůžu souhlasit. DDR II už sou sice hodně rychlý ale pro neherní záležitosti vidim 2GB paměti jako nutnost. zvlášť pro velkoformátovou bitmapovou grafiku nebo nedejbože 3D rendering atd... až si tam nafrčí windows Vista který si zas zkoro jedno gigo vemou :-D tak bude rád že je rád...

check: jop, máš recht. všechno to degradovalo, nejen Chieftec. ale ještě furt je to oproti eurocase nebe a dudy.

#62 2006-12-04 22:23:02

lotrpotr
člen
Příspěvků: 170

Re: Nový PC

Crashpc, no je spousta lidí co si myslí, že hrubý výpočetní výkon je např. zrovna počítání toho čísla Pí
http://pcmark.info/viewtopic.php?t=67 Ikdyž měřit čas, za jak dlouho se spočítá 1+1 by bylo docela zajímavé, čoveče máš dobré nápady. smile
DDR II zas tak moc rychlé proti DDR nejsou sice vyšší takt, ale blbé latence.
Njn, možná je na to co chce dělat Frank potřeba těch 4GB RAM, jeho problém smile

Bože, jenom chraň před Vistama, jsem zvedavý jakým způsobem Microsoft donutí lidi a firmy, aby si je začali kupovat.

#63 2006-12-04 22:31:54

Sejny
člen
Příspěvků: 53

Re: Nový PC

jednodušše... budou součástí nových sestav

#64 2006-12-04 22:50:19

Karlos
člen
Z: Ostrafa
Příspěvků: 868

Re: Nový PC

Tak sem hodím taky kec když tu melete stejně o ničem Vista na piču giga ram nesežerou a lepší je si počkat na service pack 3 na XP a bude to to same jako vista. Microsoft je stejne celý pokruvený zlaty linux a k těm grafikám oni nevezmou starou ale oni vezmou udělají jednu a tu podtaktujou a prodávají ji jako SE atd.. a pak tu nepodtaktovanou prodávaj taky jako např pro či XT ... blablba bla z 4ky 6600 fakt neuděláte big_smile
Stejně za pár let ti chytří budou mit Linuxa čo MacOs..

naposledy upravil Karlos (2006-12-04 22:51:37)

#65 2006-12-05 00:09:06

Boramyr
člen
Z: poblíž Plzně
Příspěvků: 370

Re: Nový PC

Říkat, že intely jsou lepší na "hrubý výpočetní výkon" (Co si pod tím jako mám představit?) je pěknej nesmysl. Rozdíl mezi procesory AMD a Intel je v poměru mezi dosahovaným výkonem v celočíslných operacích a operacích s plovoucí desetinnou čárkou. Základní matematické operace se dávno dělají v jediném taktu, doba, kdy 386 bez mat. koprocesoru potřebovala na vydělení float čísla 183 taktů je už dávno pryč, už 486 to zvládly na 1 takt. Dávno to není tak jednoduché, jak píšete, už od dob prvních pentií se používají takové triky jako predikce kódu, paralelizace výpočtu či pipeline zpracování.

#66 2006-12-05 19:06:02

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Nový PC

boramyr: práávěě!!! protože se informace dokáže přenýst popřípadě rovnou "vyřešit" za jeden jedinej takt a Intel má těch taktů do vteřiny víc... :-) no a hodně věcí nikdo neumí správně definovat. dnes ale procesory zvládnou vykonat několik instrukcí za jediný takt jaks řikal... no a to s FPU máš pravdu...

Karlos: giga RAM to neveme ale půl giga jak nic. třeba ne hned po startu ale tyhle windowsy sou fakt moc hltavý. nedokážu si představit že bych to rozbíhal se svym sempronkem a 512MB RAM.
linux je sice určitě spása ale když v základních verzích po instalaci neumí pracovat s EXE soubory atd tak to je megaostuda. já bych řekl že chytři lidi budou mít i windows...

lotrpotr: hrubej výpočetní výkon je jen obrat a věřim že málokdo ho umí definovat. ani já možná ne ale myslim že sem blíž. latence je horší ale daj se přece koupit paměti s lepší ne? haaah... ona ta latence toho zas tak strašlivě moc neudělá.

ad visty: zdaj se mi taky jako provar ale inovace sou třeba no :-) humus... vždycky vyroběj dostatečně výkonnej PC a microsoft hajzlové na to udělaj totálně neoptimalizovaný a zatěžující a bůhví ještě jaký aplikace...

#67 2006-12-05 23:01:46

Boramyr
člen
Z: poblíž Plzně
Příspěvků: 370

Re: Nový PC

Práávěě se ti snažím dokázat opak. Tak mi tedy vysvětli, proč má Athlon 2000+ běžící na "pouhých" 1.67GHz stejný výpočetní výkon v plovoucí desetinné čárce, a o 15% vyšší výkon v celočíslných operacích než Pentium 4 běžící na 2GHz.

Edit : Viděl jsem testy pamětí lišících se v latenci... rozdíly byly na hranici měřitelnosti. Bylo to asi tak do 1%. Mnohem větší vliv na výkon mělo to, jestli běží paměti synchronně se sběrnicí nebo ne.

naposledy upravil Boramyr (2006-12-05 23:04:49)

#68 2006-12-06 10:18:04

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Nový PC

boramyr: řeknu ti na to to že je to divný :-DDD ale chápu to... no tak jo :-D :-D jenže ten takt se na nějaký části výkonu přece musí podepsat ne? :-)

ad paměti: bál sem se to říct :-D ale nejsem sám kdo si to myslí.

#69 2006-12-06 10:23:28

lotrpotr
člen
Příspěvků: 170

Re: Nový PC

Jo Boramyr viděl bylo to sice jen cca 10%, ale jo asi jsem se unáhlil.

#70 2006-12-08 04:29:28

dawsoo
člen
Z: Praha 4
Příspěvků: 211

Re: Nový PC

Vyprdni se Frankie na drahej nadupanej komp postav něco tichýho co málo žere,pasivní netopivou grafiku... dvoujádro je ti taky k ničemu pokud nemáš SW kerý uměj využít obě jádra naráz a radši kup pořádnou zvukárnu a hodně ramky!! Vím o čem hovořim...přešel jsem na počátku roku ze single A64 na D805 (běhá mi na 2x 3,8GHz smile ale nárust jen v benchmarkách a pár spešl programech... jinak je to k ničemu a malinko lituju... intel včetně conroe má horší latence systému díky severnímu můstku...AMD je v tomhle parametru rozhodně lepší a to hlavně díky integrovanýmu paměťovýmu řadiči takže si z kompu můžeš udělat špičkový realtime DSP a proti intelu nebude tak veliký zpoždění... Pokud vemeš AM2 singlecore stačí koupit např: sclythe ninja kerej má žebra od sebe a při podtaktování může jet pasivně bez fanu.

big_smile

#71 2006-12-08 10:58:40

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Nový PC

bez fanu nedoporučuju. když se ten vzduch nemění tak teplota vzroste hodně. myslim že takovejch 1000ot/min s dobrym větrákem při klapotu kláves neuslyší. ale jinak též zastávám pasivnější chlazení... no a ze svý zkušenosti můžu říct že je lepší mít naboucháno na RAMkách než na procesoru.

#72 2006-12-08 12:18:41

Michal
člen
Příspěvků: 643

Re: Nový PC

Chtěl jsem si kupovat PC na stůl, dělo se vším všudy. Ale zjistil jsem, že notebook dnes průměrného výkonu mi absolutně stačí a velké PC je jen jako "pálící stanice" a mass data storage. Dva megadisky a vypalka na DVD a bude pokoj. A větráků tři pr****. smile

#73 2006-12-08 12:34:42

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Nový PC

No jenom teda malej detail... Ono jenom na HW nezáleží, sám sem si to vyzkoušel, protože taťka má ve škole počítač s lepší výbavou, co se týká procáku, základovky a Ramky vpodstatě taky, a když s nim pracuju, je zatraceně pomalej, oproti mojemu se stejným OS... Nejhorší je ten jeho v příšerně pomalym kopírování a vůbec přenosu dat...

S tim ASUSem nesouhlasim, je to píčovina, hlavně jestli si myslíš, že to podobně nebude u jinejch firem... Neznám žádnou firmu, kde by byli svatoušci a dodávali super extra zboží, dycky na tom někde ty prachy natlačit musí...

#74 2006-12-08 17:28:22

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Nový PC

T.Viper: třeba je jen špatně nastavený DMA pro disky.. :-) no problémů může bejt mraky, včetně špatnejch ovladačů, virů atd... to nejde říct paušálně.

Neznám žádnou firmu, kde by byli svatoušci a dodávali super extra zboží, dycky na tom někde ty prachy natlačit musí... - No já bych to tak netvrdil. dobrej drahej výrobce pro svý zákazníky udělá maximum a zbytek závisí na tom jak se k tom postavěj zaměstnanci - výrobce si může nadiktovat každou blbost, jako třeba jaký nástroje pro výrobu používat, nebo to že jednou použitou součástku (i když ve 100% stavu) na druhej výrobek zakáže použít atd, a taky že to dělaj... asus je poměrně tuctovej a tak to tam nebude tak žhavý, ale u věcí řekněme za 50k je výrobek vyráběn opravdu s péčí.

#75 2006-12-09 07:00:46

Lamicz
člen
Příspěvků: 39

Re: Nový PC

Dawsoo: pasivne ee, procak to muze v poho snest, jenomze deska pocita s proudenim vzduchu kolem patice (hlavne zdroj a northbridge). Vseobecne: AMD je RISC procesor, nezalezi na Ghz, technologicky je mnohem dal nez Intel...

naposledy upravil Lamicz (2006-12-09 07:01:22)

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)