AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 2006-11-22 15:13:52

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Zesák do baskytarového komba

Včera mi kámoš řekl, že si objenal baskytaru, ale že nemá k tomu kombo, tak sem ho odkázal zatim sem http://www.muzikmanie.cz/Baskytarova-komba_d88.html ať se alespoň podívá zhruba, co je k mání... Dneska pravil, že je to sice dobrý, ale pro něj prostě moc drahý a ty nejmenší nechce (což chápu)... Posléze z něho vylezlo, že má doma jednu bednu s nějakým 10 nebo 12" basákem 400RMS/1000W a snad i prý nějakej výškáč, který by případně vyměnil... nevim ale vůbec, co je to zač (on to samozřejmě neví... hmm mad ). No a tak sem pravil, že by bylo pro něj asi lepší sehnat nějakej zesák samostatně... Věděli byste o něčem vhodném za nízkou cenu...? Stačil by bohatě 150Wsin n ebo 100Wsin. Pravil, že by se mu líbil zes tak do 5 000,-, protože časem půjde do něčeho lepšího... wink (myslim, že za 5k asi těžko bude shánět 100 W sin a víc, ale nevim, proto se ptám)... wink

#2 2006-11-23 10:21:14

pisty
člen
Příspěvků: 30

Re: Zesák do baskytarového komba

A co předzesilovač, korekce atd??? Možná to promyslete spolu eště jednou, ono, když chce jít časem"do něčeho lepšího" tak za 5tisíc se dá sehnat slušné 30W combo, na které si ve zkušebně vklidu zahraje a zatrénuje...

#3 2006-11-23 12:17:10

george
člen
Příspěvků: 63

Re: Zesák do baskytarového komba

pisty na 30w basové kombo si nezahraje, jedině tak na WC a sám. Slyšel jsem na zkušebně 60w kombo vytočené na maximum, ale vlastně jsem ho neslyšel si tak vzpomínám. Ten zesilovač by měl mít linkový výstup za korekcemi pro případné napojení do PA. Pokud je limitujícím faktorem cena jsou dvě možnosti: koupit něco jetého (combo) a značkového nebo obrátit se na soudruhy z Behringeru a za 7-ku si pořídit 180w smrdící novotou.

#4 2006-11-23 13:01:03

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Zesák do baskytarového komba

No vida, že se něco najde... wink No zítra by mu měla přijít tak kejtra, tak sem sám zvědavej, no a cvičit prý zatim chce u mě, že ho eště budu učit... no to nevim kdy... hmm Zkusit se to může... Mezitim se chce poohlídnout po něčem pro sebe na doma... No nevim, představuje si to jak Hurvajs válku, nejlíp kdyby to bylo zadara... lol Pravil, že mi pošle fotky toho svojeho repráku v bedně, co má (prý teda 12", ale vic nevim, dokud mi to nepošle)...

Pisty: Kombo by bylo pro něj možná lepší, ale v případě, že by neměl už ten reprák, když koupí kombo, tak zbytečně uvalí prachy za šmejdskej reprák, co do těch levných dávaj... wink

#5 2006-11-23 13:04:19

Mates
člen
Příspěvků: 396

Re: Zesák do baskytarového komba

Jak si může někdo obědnat kejtru po netu, to fakt nechápu.

#6 2006-11-23 15:32:49

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Zesák do baskytarového komba

Hmm, jako jsou i takoví, no... On je total lama a moc si nedá říct, takže sem se k tomu nevyjadřoval... big_smile Já sem šel do krámu a osobně sem si tenkrát vyzkoušel několik baskytar... Sólovku už sem si vybírat nemohl, protože nebyly finance, tak sem vzal tehda od svého bývalého učitele, kterou měl doma prý 3 roky funglovku s hardem všechno v chromu,vibrační páka se zámky, 3 poťáky, 3 přepínače snímačů, natažené struny Gibson, náhradní struny d Adario, futrál, sada trsátek atd. atd. Že ho stála původne kolem 14 000,-, tak mi ji střelil po známosti za 4 600,- s plnou výbavou po kompletním seřízení... To jak moc kecal s původní cenou už nevim, každopádně za 4 600,- bych ji ani v hudebninách u Bagoše nekoupil... a pro začátek to stačí wink Možná se dočkám a někdy bude i na tu, co má Oldfield... big_smile

Tohle je ta moje kejtra:
(jenom teda mám v provedení transparent red a jak sem řekl hardware: Chrom)
http://www.jacksonguitars.com/products/ … 2911003501

naposledy upravil T.Viper (2006-11-23 16:06:56)

#7 2006-11-23 16:54:40

IMP
člen
Příspěvků: 392

Re: Zesák do baskytarového komba

Pěkná kejtra wink Stačila by...

#8 2006-11-23 17:48:20

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Zesák do baskytarového komba

IMP: Jj, na trénink dobrý, ale chtěl bych Oldfieldova Gibsona... lol

Jinak teda zes Behringer...? Těch 7k se mu asi 2x líbit sice nebude, ale je fakt, že jestli by chtěl časem hrát někde veřejně, tak na 30W s nějakym širokopásmáčem toho moc nesvede... Navíc si myslim, že by to fakt byla kravina, když má bednu vlastně úplně na nic s 12" a výškáčem... Ze své vlastní zkušenosti vim, že původní kombo, který sem měl stálo zvukově na nic... byl tam myslim 6" reprák a najednou po upgradu na 10" s gumovým závěsem a kalotovým titanovým výškáčem to už i něco hrálo... big_smile Už i sousedi slyšeli znatelný rozdíl... lol

#9 2006-11-23 18:08:57

Frank
moderátor
Příspěvků: 1629

Re: Zesák do baskytarového komba

Hrát na kytaru přes gumák + vejškáč?

#10 2006-11-23 18:23:48

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Zesák do baskytarového komba

Frank: Dyť už si to musel vidět, ne...?

http://img299.imageshack.us/img299/7919/snmek140ev2.jpg

Na baskytaru jde z toho spodek jak prase a na sólovku je to trochu ostrý, ale vzhledem k té mojí kejtře, která je spíš víc na hard rock a metal, než, na jemný zvuk, tak to vyhovuje... Určitě lepší, než původně... Kdyžtak si přečti stať v přízpěvku od mirulu, kde sem zmínil důvod, proč sem to zrovna takto rekonstruoval, a že to byl tehdy trochu úlet, ale chtěl sem to prostě zkusit... wink

#11 2006-11-23 18:27:22

Frank
moderátor
Příspěvků: 1629

Re: Zesák do baskytarového komba

No hrůza big_smile

#12 2006-11-23 18:36:47

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Zesák do baskytarového komba

Zas basreflex a k tomu eště postříbřenej basák, že...? lol Škoda, že to nemůžeš slyšet, není to zas tak špatný... wink Jak pravim furt lepší, než 6" širokopásmáč, kterýho sem stejně utrhl s tou baskytarou, prostě to nerozchodil... lol Dobře mu tak, šmejdovi! big_smile

#13 2006-11-23 18:42:05

Karlos
člen
Z: Ostrafa
Příspěvků: 868

Re: Zesák do baskytarového komba

Ty si chodil do hudebky nebo ses naučil hrát sám ?

#14 2006-11-23 18:52:16

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Zesák do baskytarového komba

Do hudebky sem chodil, ale asi takhle: Začal sem v 6ti na zobcovou flétnu, pak v 8 na klavír, v 10 k tomu přibyly konečně i elektrické klávesy, na který sem absolvoval, mezitim někdy v 15ti mi přišla nabídka, že mi šéfka zaplatí školné, když se naučim na baskytaru a budu hrát v orchestru, tak to sem vzal a po cca 3 letech sem orchestru nechal, ale při studování partů do orchestru mě taky nějak chytla el. kejtra, tak sem zkusil půl roku i kejtru... Jinak teda na baskytaru mě naučili naprostej základ, školu slapu už sem musel přelouskat sám a na kytaru sem neuměl zahrát po tom půl roce skoro nic, takže sem po cca 2 leté pauze začal shánět tu svoji kejtru a učil sem se pak už sám... A stojim si za svym, že etudy jsou na hovno. rychlost a techniku sem se naučil na Oldfieldovi, no a abych to alespoň někam dotáhl, tak pěkně denně do dneška 1 - 2 hodiny cvičení... A i to je sakra málo wink

#15 2006-11-23 19:21:10

Karlos
člen
Z: Ostrafa
Příspěvků: 868

Re: Zesák do baskytarového komba

Njn Kua smile škoda že nemám Kejtru smile

#16 2006-11-23 20:15:57

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Zesák do baskytarového komba

No sem hodně zvědavej na něho... Kejtru sice bude mít, kombo snad brzo taky, ale to jaksik nestačí... wink Chce to mít taky nějaké nadání a pak roky dřiny, on na kytaru vživotě nesáh a hned že prý uděláme skupinu lol No to nevim, jak by dopadlo... wink Jen aby toho nakonec hned nenechal, začátky jsou hodně nezáživné...

Kejtru bysis mohl pořídit, to zas taková pálka není a je to alespoň užitečný, když se trochu naučíš, tak časem nakropíš pár akcí a máš něco vydělaný... wink Každopádně sme tak s kolegy vydělali víc, než když sme zvučili kulturáky v Havířově, školní akce + sem tam venkovní akce... big_smile

#17 2006-11-23 20:30:08

babakus
člen
Příspěvků: 244

Re: Zesák do baskytarového komba

tak na kytaru bych se asi nenaučil, protože mám co dělat abych zahrál nějakou melodii na klávesách. Ale přece jenom já radši ozvučim ty co to umí, než abych hrál já sám.

#18 2006-11-23 20:41:04

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Zesák do baskytarového komba

No jo, já taky mám k tomu blízko, protože děda hrál v Janáčkově filharmonii Ostrava, mamka učí hudebku a k technice zas sem se dostal přes taťku, ten je částečně elektrotechnik... Takže mě sice baví zvučit, ale raději si sám zahraju... lol Jenom teda zatim bohužel pouze sólový projekty, ne a ne poskládat kapelu... hmm

#19 2006-11-23 20:45:24

babakus
člen
Příspěvků: 244

Re: Zesák do baskytarového komba

No jo když to má někdo v genech, tak to se to machruje lol Já si zase dovolim říct že jsem zdědil alespoň dobrý hudební sluch. Asi půjdu dělat porotce do další řady SuperStar lol

#20 2006-11-23 20:51:45

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Zesák do baskytarového komba

No tak to eště že neumím zpívat, takže bys mě tam ani nepotkal... lol Na to naštěstí přišli brzo... wink a neni to tim, že bych se neslyšel, ale hlasovejma dispozicema dám max. basovou složku zpěvu (spíš hluboce basovou)... big_smile

#21 2006-11-23 20:55:16

babakus
člen
Příspěvků: 244

Re: Zesák do baskytarového komba

Zpěv je moje silná stránka jenom ve sprše, ale to stojí zato lol

#22 2006-11-23 21:02:33

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Zesák do baskytarového komba

No já sem s pokusy o zpěv přestal ve chvíli, kdy sem pak týden chraptěl a poté týden mluvil jak kdyby šel zvuk jenom ze subwooferu...! lol

#23 2006-11-24 06:22:14

Karlos
člen
Z: Ostrafa
Příspěvků: 868

Re: Zesák do baskytarového komba

No právě si koupím kejtru a zjistím že nemám nadání skusím si od někoho pučít smile pučil jsem si klávesy a zjistil jsem že nadání mám celkem smile a teď skusit sehnat kejtru smile

#24 2006-11-24 07:35:58

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Zesák do baskytarového komba

Karlos: Tak jestli se ti zdálo, že na klávesy něco dáš, tak proč ne na kytaru. Já třeba bych nemohl na španělku, už od baskejtry sem si zvykl na úzkej krk, takže kdybych šel do akustiky, tak jedině s jambo krkem... wink Každopádně to zkus

#25 2006-11-24 10:05:35

Frank
moderátor
Příspěvků: 1629

Re: Zesák do baskytarového komba

Já na pyjáno ani prd.. (zamlada jsem hrál nějakou koledu obouruč, ale je to dávno smile) Na elektryku se snažim, na basu umim jednu písničku big_smile a na širokej krk se hrát dá, staší trocha zvyku. Třeba NEM od Metly se mi hraje na úzkej krk docela blbě.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)