AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 2006-11-22 12:19:28

Michal
člen
Příspěvků: 643

Bzučí to

Hoši, koupil jsem si z nárazové hlouposti takovou tu ultra super stojací lampu, která má v půlce lampičku na čtení na kloubech a nahoře 300W halogen, který se dá stmívat. Je to MASSIVE stála kolem 1700kč. Problém je ten, že pokud je svrchní halogen ztlumený, z krabičky je slyšet relativně slabé bzučení, které je ovšem slyšet mnohem mnohem víc ze samotné halogenky. Pokud se pustí na plnej knedlík (volume úplně doprava) bzučení zmizí. Úroveň hluku je taková, že večer se u toho nedá ani koukat na film, protože to prostě ruší.

EDIT: Jo, a ta halogenka to vydržela tak týden. Je to normální, nebo reklamace? Ještě jsem nezjistil, jestli to dělají i jiné kusy, jenom jestli se s tím někdo už nesetkal. Já si doteď myslel, že je tam jenom dělič, ale to by nedělalo takovej bordel, ne?

#2 2006-11-22 12:43:55

Jarous
člen
Z: Nupaky
Příspěvků: 138

Re: Bzučí to

Mám podobnou lampu jak píšeš a regulátor taky trochu bzučí, ale ne nijak výrazně - slyšet to je až když se nad to člověk opravdu nahne a ví co chce slyšet. Halogenku 300W (trubička), tam mám už dva roky a pořád jede. Ten regulátor jsem viděl prodávat samotný, tuším v BAUHAUSU něco kolem 200Kč. Nebo ho prodává firma ABB místo vypínače tuším, že jenom v provedení TANGO za cca 600Kč (to byla podle mne cena celý lampy) a ten nebzučí vůbec.

naposledy upravil Jarous (2006-11-22 12:45:23)

#3 2006-11-22 12:50:20

pibi
člen
Z: Jablunkov
Příspěvků: 143

Re: Bzučí to

Zřejmě v tom je triaková regulace a ta je občas slyšet, jsou ty žárovky na 12V? Pokud ano a je tam i klasické trafo, tak se mu nemusí líbit zubatý zbytek sinusovky za regulátorem. Doma v kuchyni mám také halogenky s možností regulace a bzučí trafo 230/12V také, pokud nejsou naplno. Mně to ovšem nevadí, protože jsem s tím počítal dopředu a trafa včetně regulátorů jsem strčil do rozváděče na chodbě.

#4 2006-11-22 13:43:11

check
člen
Z: Praha
Příspěvků: 240
Web

Re: Bzučí to

je tam normalni linearni halogen na 230, nam to bzuci taky, ale slysim to jenom kdyz k tomu dam uchu, ja bych to reklamoval, zarovka je u nas stale puvodni, tak dva roky

#5 2006-11-22 14:12:25

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 81

Re: Bzučí to

Nám taky bzučí: dostal jsem ji zadara od známého, co s tím obchoduje, respektive ze dvou vadných jsem si složil jednu dobrou. Jinak bych tuhle "hřbitovní dekoraci" nekoupil.

#6 2006-11-22 21:11:51

Boramyr
člen
Z: poblíž Plzně
Příspěvků: 370

Re: Bzučí to

Doprdele, jak je možný, že mají tuhle zrůdnost všichni... našim stojí jedna v obýváku (o babičce nemluvím, ta ji má taky... halogen za týden v prdeli a reklamace) a z toho bzučení by jeden vyrost... ještě že u toho za provozu sedím tak deset minut za rok... Pokud se dobře pamatuji, tak je to bzučení se spoustou harmonických, takže to bezpečně bude pocházet od spínané regulace.

#7 2006-11-22 21:36:50

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: Bzučí to

Klasika, fázová regulace triakem. Ve škatulce obvykle vrčí tlumivka/pokud tam vůbec nějaká je/, někdy obdivuhodně dokážou vrčet i CFAC kondíky, nebo i sám triak na kousku plíšku. R7s lineární halogenka vrčí proto, že má dlouhé vlákno a dostává proudové pecky z fázové regulace. Obvykle tyhle lampy osazují tím nejmizernějším a nejlevnějším šmejdem. Sousedovi dost pomohlo vyměnit ji za 200W OSRAM, která má vlákno ukotveno v baňce alespoň na 5 místech. Ale stejně to úplně vrčet nepřestalo, zvlášť při malých úhlech otevření triaku. Úplně odstranit by to pravděpodobně šlo jen zařazením festovní tlumivky na výstup stmívače, která by omezila na rozumnou míru proudové špičky. To jsem ale nezkoušel, nicméně u starších divadelních profistmívačů s triaky se to tak dělalo, zčásti i kvůli odrušení.
Šlo by možná vyzkoušet i zařadit do série se žárovkou drátový odpor cca 2,2R/5W, který by ty rázy mohl shodit. Bude sice kapánek topit, ale možná to přestane řvát:-)
Za 1700 teda dobrý...hodil bych jim to na hlavy.

#8 2006-11-23 06:29:01

Karlos
člen
Z: Ostrafa
Příspěvků: 868

Re: Bzučí to

Za 1700 celkem levná lampa tak co čekáte? To máte je jak reprák s hádexu smile

#9 2006-11-23 07:44:15

Michal
člen
Příspěvků: 643

Re: Bzučí to

Ohledně reklamace mi bylo naznačeno, že si můžu tak políbit prdel, každopádně to mrej můžou zkusit. Takže se na to buď vykvajznu, nebo se v tom budud vrtat. Můžu postupně vyzkoušet ty vaše solůšny jeden po druhém. Kdybych to byl býval věděl, tak by sem se na ní vysral.

Sinclair: Co to přesně znamená "festovní" tlumivka by Sinclair?

EDIT2: Dneska koupím kvalitní halogenku a o víkendu se bdu vrtat v tom regulátoru. Pokud to bude výživné, nafotím.

naposledy upravil Michal (2006-11-23 09:23:47)

#10 2006-11-23 10:19:15

Boramyr
člen
Z: poblíž Plzně
Příspěvků: 370

Re: Bzučí to

Festovní tlumivka mi leží pod stolem. Ale asi to nebude ten pravý solůšn protože váží víc než ta lampa.

naposledy upravil Boramyr (2006-11-23 10:22:35)

#11 2006-11-23 10:45:46

Michal
člen
Příspěvků: 643

Re: Bzučí to

Fokusujte tenhle target, udělejte brejnstormink a pak to probereme během vorkšopu. Kdyby jste mi to chtěli vyprezentovat v paurpojntu tak, abych to pochopil, bylo by to super... smile

Beze srandy - nejsem tak úplně elektronik abych věděl přesně co s tím, kdyby se třeba sinclairovi chtělo mi to mailem lehce upřesnit... smile

#12 2006-11-23 13:02:13

pibi
člen
Z: Jablunkov
Příspěvků: 143

Re: Bzučí to

U svých domorobo triakových regulátorů (max.500W) používám toroidy WN 682 11, 2x4uH/2,5A a ty zdá se nebručí ani když napájejí 500W halogenku. Bručí až trafa 230/12V za regulátorem.

#13 2006-11-23 14:11:18

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: Bzučí to

Dvakrát čtyři milihenry:-)

#14 2006-11-23 20:42:01

Michal
člen
Příspěvků: 643

Re: Bzučí to

Takže výměna výbojky a podložení jejího krytu gumou, utažení všeho, co utáhnout šlo posunulo vrčení do celkem snesitelných mezí pro podvečerní provoz. Tak uvidíme, až bude v noci ticho...

#15 2006-11-24 06:59:05

pibi
člen
Z: Jablunkov
Příspěvků: 143

Re: Bzučí to

Neměřil jsem, jenom opsal z katalogu pasivních součástek Tesly.

#16 2006-11-24 13:57:01

check
člen
Z: Praha
Příspěvků: 240
Web

Re: Bzučí to

jesi mas cas tak bych to reklamoval, chtel bych vratit penize to muzes do 6mesicu od koupe, mam takovy pocit
nemuzou ti prodat samodestrukcni vyrobek

#17 2006-11-24 17:16:03

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: Bzučí to

Včera jsem se teda dost řehtal u zpráv na Nově, ohledně ohořelých a roztavených čínských žehliček, fénů a ještě čehosi. Strašně se divili, jak to, že je na všem známka CE :-)))
Čuráci jedni zasraní /myslím ČOI/, až je toho natahaná plná republika, tak si někdo všimne, že jsou to všechno jednak šmejdy a ještě k tomu životu a majetku nebezpečný..státní orgán, štědře placený z našich daní.
Čunek na hrad, obnovit a vrátit pravomoci EZÚ!!!

naposledy upravil sinclair (2006-11-24 17:16:38)

#18 2006-11-24 20:53:59

Michal
člen
Příspěvků: 643

Re: Bzučí to

Ad Čunek:
Taky bych chtěl, aby mi někdo dal novej bejvák, když vybydlím ten starej, jenže mě, jako pracujícímu dá každej leda hovno. Stačí mi k tomu krém na boty a podpora?

#19 2006-11-24 23:31:14

Boramyr
člen
Z: poblíž Plzně
Příspěvků: 370

Re: Bzučí to

Nedávno jsem si koupil pixlu černýho sigalu na kanady... jestli to cheš zkusit, můžu poskytnout big_smile

#20 2006-11-24 23:43:02

siss
člen
Z: praha
Příspěvků: 369

Re: Bzučí to

kupil som tri <jeden z toho na kanady>, tie dve obycajne nepouzivam, tiez mozem poslat

#21 2006-11-25 02:31:03

Sejny
člen
Příspěvků: 53

Re: Bzučí to

Boramyr: ty kanady bys použil jako přenosové médium? big_smile

#22 2006-11-26 00:15:26

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: Bzučí to

Jen nechte Čunka Čunkem. Ten pavlačák pocházel, co jsem slyšel, z konce 30.let a minulé vlády včetně komunistů do něj sestěhovaly všecek ksindl ze Vsetína a blízkého okolí. Vůbec bych nezmiňoval to, že ho vybydleli - stačí se podívat na Chánov, tam ty černé kurvy dostaly k dispozici kompletně nově postavené a vybavené sídliště a v době, kdy ho dostali, ještě mohli a také jich většina bez problémů pracovala. A přesto Chánov dopadl, jak dopadl už koncem 80.let, jen to nebylo vidět, netočila to Nova a nepsaly o tom noviny, byly jiné starosti a témata.
Tohle nemám ze své hlavy, ale od ségry, která nedaleko odtamtud bydlela 18let /Bečov u Mostu, dost podobná díra/. Kdo si o mně myslí, že jsem xenofobní rasista /jsem a nestydím se za to/, tak já jsem jen dost slabý čajíček proti tomu, co si o nich myslí a jak o nich mluví moje sestra:-), mimochodem dvojnásobně vysokoškolsky vzdělaná učitelka češtiny a dějepisu.

Čili ona je ta schopnost vybydlet cokoliv těm kurvám černým vlastní a podle mě to vůbec nesouvisí s faktem, že je někdo sestěhoval do kupy a "zabránil jim tak v integraci do majority".
Když měli v 30.letech svoje malé maringotky, tak si tam prostě nemohli nasrat do kouta, protože by jim to tam jednoduše smrdělo tak dlouho, dokud by to neuklidili. Jo, ale takhle velký barák, to je něco jiného-tam se dá klidně u výtahu vysrat nebo vyblít, aniž by jim to vadilo a někdo je chytil. Nač mít čistý hajzl, když srát se dá i do špinavého...a nač vlastně hajzl, když se dá střelit, prachy prochlastat a když můžem chodit srát za barák?
A proč platit nájem? Když nás stejně nemůžou vystěhovat-nemají ani kam?
A proč platit elektriku, když to můžem píchnout na VO, nebo rovnou do HR baráku? Hovno nám můžou, držíme při sobě, nikdo to nepráskne, jsme jedna rodina, rozvoďáci se sem stejně bojí chodit a i kdyby, nikomu to nedokážou. A když by náhodou přišli, odpojili to a zavařili rozvaděč autogenem, tak ho vylomíme a připojíme to zas...
Mně se prostě líbí způsob, jak s nima Čunek vymrdal. Zaprvé je donutil zaplatit všecky dluhy, jinak se do kontejnerů nesměli přestěhovat a šli by na ulici. Zadruhé dokázal sehnat -na takové město- dost dlouhý peníze a ještě přesvědčit radu a zastupitelstvo, aby mu to dovolili. Kdo někdy v zastupitelstvu fungoval, tak ví, co to je za cirkus...
Zatřetí to udělal šikovně i s tím nejzkurvenějším zbytkem, který přestěhoval daleko od Vsetína do baráků, v podstatě určených k demolici. Co s nima? Platit nechtěli, bordel dělali, děcek jak najebáno jen kvůli dávkám.
Začtvrté se mi líbí i jeho přístup k tomu přestěhování-vybydlíte si kontejnerové městečko? Poslední štace a pak na ulici.
Zapáté zbavil centrum města /a těsnou blízkost špitálu/ bordelu, kraválu, částečně i kradoucích a žebrajících cikáňat. Jezdím do Vsetína dost a několikrát jsem to viděl na vlastní oči.
A zašesté to udělal tak, aby ho nikdo ani teoreticky nemohl napadnout či obvinit z rasové nesnášenlivosti:-)))Prostě frajer. Víc Čunků by to chtělo, jednoho do Luhačovic.

naposledy upravil sinclair (2006-11-26 00:19:00)

#23 2006-11-26 11:51:08

petr
člen
Příspěvků: 29

Re: Bzučí to

Ty "kontejnerové byty", to je toto: http://www.dusky.sk/halbot/?id=2820
To zas není tak špatné bydlení:-)

A aby to nebylo úplně OT, tak lampu máme taky a taky vrčí:-)

#24 2006-11-26 13:51:55

Karlos
člen
Z: Ostrafa
Příspěvků: 868

Re: Bzučí to

Kurva takovou TV nemám doma ani já big_smile zase mě napadjí Rasistické myšlenky big_smile

#25 2006-11-26 14:36:21

BlackRider
člen
Z: 15km na SV od Brna
Příspěvků: 579

Re: Bzučí to

Tam mají nějak naklizeno, to je móc divný lol

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)