AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 2006-11-20 19:21:58

John370
člen
Příspěvků: 30

Jak uložit cd audio do počítače

Poradtě mi prosím,jak mám uložit cd audio(tedy formát pcm) bez ztráty kvality cd,myslím tím abych to cd nepřevádel do mp3.

#2 2006-11-20 20:00:25

vojta
člen
Z: Valaš.Meziříčí
Příspěvků: 339

Re: Jak uložit cd audio do počítače

převed ho CD-EXem do WAVu a máš asi 98% procent kvality jakou na cd

#3 2006-11-21 07:30:01

Michal
člen
Příspěvků: 643

Re: Jak uložit cd audio do počítače

Proč jen 98? Která 2 procenta se podle tebe ztratí?

#4 2006-11-21 09:12:14

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Jak uložit cd audio do počítače

Na tohle používám dB Power Amp Converter + plugin pack. CD, cložené do mechaniky se ti ukáže jako 1kB zástupci jednotlivých tracků, no a ty si označím a pak už jenom vybírám, jestli to má být wav a jaký wav, nebo Mp3 CBR/VBR (+ datový tok), ogg (s regulovatelným datovým tokem), ape, wma, nebo flac... Záleží jenom kolik pluginů sem si našel na netu... Nebo mi taky nabídne přímý převod (pořád tim myslim konverzi, ne natáčení) i zvukovka, těch možností je strašně moc... Záleží k jakému softu se dostaneš a kterou možnost zvolíš... wink

Edit: Eště teda ne každé CD ale půjde takhle překonvertovat...! Záleží na případné dané ochraně proti kopírování, pak je třeba zvolit alternativní postup(y)... wink big_smile Zatim se nestalo, že bych něco nějakým způsobem nezkopíroval... lol

naposledy upravil T.Viper (2006-11-21 09:16:54)

#5 2006-11-21 09:18:20

Boramyr
člen
Z: poblíž Plzně
Příspěvků: 370

Re: Jak uložit cd audio do počítače

Nejlepší je nainstalovat si EAC, dobře ho nastavit ( návod zde ) Zkopírovat celé CD jako obraz do WAVu a ten následně zkomprimovat nějakou bezztrátovým kodekem, FLAC, Wavpack, Monkeys Audio atp.

#6 2006-11-21 09:26:03

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Jak uložit cd audio do počítače

To umí právě i ten dB Power Amp... wink Ale proč to dělat na dvakrát, když mi to udělá přímo z té mechaniky přímo do požadovaného formátu... a nestalo se, že by se něco dodrbalo a nejelo. Jedině by musel být špatný už ten kopírovaný disk... wink To ape je přece monkeys, komprimovaný wav tam je taky, flac se musí sehnat zvlášť, wma, mp3 a ogg naprosto samozřejmě...

#7 2006-11-21 09:35:23

Boramyr
člen
Z: poblíž Plzně
Příspěvků: 370

Re: Jak uložit cd audio do počítače

Klíčový je tam ten EAC a jeho čtecí schopnosti... formát a jestli se to bude komprimovat hned nebo až pak je naprosto podružná záležitost.

#8 2006-11-21 09:46:46

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Jak uložit cd audio do počítače

Nemá to náhodou význam jenom tehdy, pokud chceš zachovat tu původní kvalitu...? Při konverzi už pak dycky něco ztratíš (jde jenom o to, kolik...) a já komprimuju vpodstatě všechno, protože už bych jinak na to potřeboval vysokozdvyžný vozík... lol

#9 2006-11-21 10:18:54

Boramyr
člen
Z: poblíž Plzně
Příspěvků: 370

Re: Jak uložit cd audio do počítače

Tahle diskuze je přesně o tom případu, kdy chceš zachovat kvalitu. Původní dotaz je snad jasný.

#10 2006-11-21 15:45:04

John370
člen
Příspěvků: 30

Re: Jak uložit cd audio do počítače

Děkuji vám za vaše názory,zkusim to podle uvedeného návodu.

#11 2006-11-21 19:53:09

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Jak uložit cd audio do počítače

od toho komprese je ne? to že se něco ztratí vůbec nevadí pokud to nepoznáš...

#12 2006-11-21 20:00:55

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Jak uložit cd audio do počítače

Ono taky poznáš, nepoznáš záleží na čem to pak pouštíš jaksik... wink Třeba na šmejdskejch plasťácích (který má značné množství lidí u svých kompů do dneška) hovno poznáš, protože už to hraje samo o sobě na hovno. lol Pak taky kdo je hluchej jako moje babča, je mu to jedno... lol Jinak to beru, začátek threadu byl bezztrátová komprese a komprese jinak je od toho, aby to zabralo méně místa a nebylo to zvukově poznat... OK wink

#13 2006-12-02 15:41:33

Pavlik
člen
Příspěvků: 376

Re: Jak uložit cd audio do počítače

Crashpc: Ptal se jen na převod do PC, o kompresi se nezmiňoval. A v životě jsi neslyšel o bezztrátový kompresi? FLAC, APE, atd?

#14 2006-12-03 12:28:29

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Jak uložit cd audio do počítače

slyšel, slyšel ale ta bejvá pořád moc náročná na prostor. myslim že 2MB/minutu v ogg formátu už toho opravdu moc nepozná... pokud to nebude poslouchat 2x z prvního zdroje a z toho "komprimovanýho" tak nemá nejmenší šanci. btw poznat to je už jen opravdu na šumech (u "vysokejch vejšek" už to taky nepozná) a podobnejch ssssšššššchchchchch zvukcívh a dozvucích... Třeba je náročnej, to chápu, ale myslim že i jeho ta ztrátová komprse zlomí a nechá se obrat o nějaký to procento kvality...

#15 2006-12-03 13:10:05

Michal
člen
Příspěvků: 643

Re: Jak uložit cd audio do počítače

Kompresse byla odjakživa bezztrátová. Jenom taková má ve světě nul a jedniček smysl. Ztrátová přišla až v okamžiku, kdy se přišlo na to, že u PC většina lidí má chrastící skorrepra, nebo sluchátka za stovku z tesca, monitory na kterých se nějaké mapy v obraze od jpg a DVD stejně slejou. Během pár let si na to PC-freakz zvykli a MP3 256 je etalon kvality. Odtud už byl jen krok k tomu, aby MP3 v podstatě opanovala hudení coolsvět. TO je stejné jako s DK za 1999. A bp supvoflery s 13cm repry. Prostě "tak se to teťkon dělá". A dokud to lidi budou žrát (třeba jenom z pohodlí, třeba proto, že v životě nic lepšího poznali, třeba je jim to u řiti) bude to tak.
Jak by ses tvářil na ztrátovou kompresi u normálních dat?

naposledy upravil Michal (2006-12-03 13:12:37)

#16 2006-12-03 20:08:28

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Jak uložit cd audio do počítače

MP3 256 je etalon kvality - to nikdo neřikal, ale sou chvíle kdy radši ušetřim desítky MB na skladbě na úkor menší kvality který si téměř nebo vůbec nevšimnu.

A bp supvoflery s 13cm repry. Prostě "tak se to teťkon dělá". - ať se to dělá jak chce. mě nezajmá nic z toho. kouknu se uplně všude protože tesco a hypernova pro mě neni "všechno co znám" a rozhodnu se pro to co mi stačí. většinou zvolim mírně lepší než bych v tu chvíli chtěl a pak sem spokojenej.

Jak by ses tvářil na ztrátovou kompresi u normálních dat? -a víš že jo? jsem pro! pokud by to byla taková komprese - stejně jak sem řikal u zvuku - ABYCH TO NEPOZNAL, tak proč ne???pokud by obrázek neměl 16miliónů barev ale tam kde to neni poznat jenom 8 tak proč ne????? mám rád účelný věci, pokud nejdou na úkor kvality tak že to poznám což mi vadí...

#17 2006-12-03 23:20:22

Pavlik
člen
Příspěvků: 376

Re: Jak uložit cd audio do počítače

Michal: tak to brzdi, video bez ztrátový komprese prostě (rozumným způsobem) nejde. H264 sice umí bezztrátově, ale pořád to je tak na bluray v PAL rozlišení...

#18 2006-12-04 06:58:33

Michal
člen
Příspěvků: 643

Re: Jak uložit cd audio do počítače

Dobře, video beru, tam je to datově mimo mísu.
Crash - ztrátová komprese u obecných dat je nesmysl, na tom se snad shodneme.
Já to u zvukových CD dělám tak, že prostě wav a cue smrsknu rarem, jde to tak na 50 procent. Je to podobný způsob jako flac, jen né tak účinný, ale data neprocházejí žádnou konverzí, tudíž je moje dušička v klidu.

#19 2006-12-04 14:06:36

antonio
admin
Příspěvků: 666
Web

Re: Jak uložit cd audio do počítače

já na to používám Easy CD-DA Extractor, a když komprimovat, tak OGGem

#20 2006-12-04 18:20:48

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Jak uložit cd audio do počítače

Michal: jo tam to bejvá docela průser když se ztratí nějaká ta nula nebo jednička :-DDD ale sou chvíle kdy to dokáže běžet i bez ní :-D takže jako uplně zabitý bych to neviděl :-D :-D :-D jako ztrátovou kompresi dat si představuju shareware verze programů :-D :-D :-D :-D

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)