AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#26 2006-11-28 12:53:30

siss
člen
Z: praha
Příspěvků: 369

Re: zesilovac

ten prvy

#27 2006-11-28 14:23:43

pisty
člen
Příspěvků: 30

Re: zesilovac

hah, už ste někdy viděli v autě reprák, který by opravdu hrál 500W??? Já viděl jednou trabanta, kde místo zadních sedaček byla KappaLF a to se nafukoval bakelit jen co se ta kappa pohnula big_smile

#28 2006-11-28 14:30:14

lotrpotr
člen
Příspěvků: 170

Re: zesilovac

iMartin napsal:

lotře, máš tak krátký vedení?

**Je to výkon působící na tuzera, aby ho koupil.**
**Čím vyšší číslo, tím je samozřejmě větší šance, že si ho někdo všimne a koupí ho**
**rozhoduje o něm designer**
**nesmí se to přehnat, protože by se mohlo stát, že i tuzerovi by to přišlo podezřelý**

To se ti to kecá, když jsi to xkrát z editoval

iMartin napsal:

Osobně, jeden takovej strašně hustej zesilovač Raveland, 4 kanál jsem viděl. Zevnitř.
Nevim, jak kvalitní byla deska, ale asi moc ne.

Když nevíš, tak co kecáš.

iMartin napsal:

Podle pouzdra nepoznám, jestli jsou součástky originální, ale podle nápisu Raveland 1400 W to je celkem jasný, že smile

Zase ho.. víš a zase kecáš, Podle nápisu 1400W se dá jedině usuzovat to, že si je výrobce vědom toho, že existují lidé, kterých je většina, co to na základě této informace koupí.

iMartin napsal:

Co mě dostalo:Páry tranzistorů ne že by každej byl přišroubovanej k chladiči.
Tam byl mezi nima prostě plíšek, kterej tlačil na pouzdra páru trandů, přimontovanej jedním šroubkem uprostřed. Protože šetřit se musí, že? smile

A zase, tebe třeba nenapane, že je to tak řešené kvůli snadnější konstrukci a na funkčnost to nemá vliv?Ba co víc, bych se opovážil tvrdit, že je lepší řešení když plíšek zakrývá celé pozdro a tlačí na něj rovnoměrně než jen šroubek, který se tranzistoru dotýká jen malou plochou pod hlavičkou

To stím týpkem no comment,

#29 2006-11-28 19:08:16

iMartin
člen
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 855

Re: zesilovac

Nepopírám, že vim hovno, ale ty jsi zase hovno pochopil.

Tak proč si teda myslíš, že výrobci výkoňáků do nich dělaj díry, a konstruujou je tak, aby nejlepší přítlak měly když se přišroubujou, co? Myslíš že připevňovat je tam přes plíšek, kterej se prohne jak nic, ani ty tranzistory pořádně nepřitáhne, je normální? Akorát to potvrzuje, že šetřej kde se dá, musek výrobu co nejvíc zjednodušit a zlevnit, na jednom kusu se to nepozná, ale na milionu ks to už nějaký peníze dělá. Nemyslim, že je to normální takhle připevňovat tranzistory.
Myslíš že v zesilovači za pár šlupek s wíkonem 1400 W budou nějaký kvalitní věci?

Akorát potvrzuješ svý dlouhý vedení, polovinu z toho jsem myslel ze srandy, a ty jedinej jsi to nepochopil, protože tobě samotnýmu ten zesilovač určitě přijde ucházející, že jo, nač kupovat něco dražšího když tohle má stejně W a stojí to mnohem míň.

Pro dřevokocura: Bouchat budou oba stejně blbě. Ptát se můžeš, od toho je fórum, ale jaksi si uvědom, že kvalita něco stojí, a pokud se pořád budeš ptát jesti koupit šunku, sračku nebo kraxnu, počítej s tim, že se ti moc chytrých odpovědí nedostane.

naposledy upravil iMartin (2006-11-28 19:10:20)

#30 2006-11-28 19:32:49

drevokocur
člen
Příspěvků: 36

Re: zesilovac

a znate nekdo reproduktor FIRS AUSTRIA je takovy celi cerny ale stribrny obrovsky magnet pisou na nem MAX POWER RATING 1000W!!! ma cernou mebranu z poliprenu a uprostred je takova spicata? vazi 6kg! je to 10"! znateho nekdo??????????

#31 2006-11-28 19:36:32

iMartin
člen
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 855

Re: zesilovac

Heleď, příkon, hmotnost, velikost magnetu, nejsou žádný rozhodující parametry.
Takže podle toho ti těžko někdo řekne co to je zač, ale už jen podle toho MAX POWER RATING to je podezřelý ..

#32 2006-11-28 19:53:09

antonio
admin
Příspěvků: 666
Web

Re: zesilovac

drevokocur: jo, jasně, každej už ví o co jde... roll

#33 2006-11-28 20:36:07

lotrpotr
člen
Příspěvků: 170

Re: zesilovac

iMartin napsal:

Tak proč si teda myslíš, že výrobci výkoňáků do nich dělaj díry, a konstruujou je tak, aby nejlepší přítlak měly když se přišroubujou, co? .

Ehm no nevím v dokumentacích k tranzistorům jsem si ničeho takového nevšiml, bohužel ani při jejich montáži.

iMartin napsal:

Myslíš že připevňovat je tam přes plíšek, kterej se prohne jak nic, ani ty tranzistory pořádně nepřitáhne, je normální? Akorát to potvrzuje, že šetřej kde se dá, musek výrobu co nejvíc zjednodušit a zlevnit, na jednom kusu se to nepozná, ale na milionu ks to už nějaký peníze dělá. Nemyslim, že je to normální takhle připevňovat tranzistory.

já ksem tohle viděl ve více zařízeních, bohužel nemůžu nijak rozumně argumentovat, protože netuším kolik stojí v číně výroba šroubku, plíšku.

iMartin napsal:

Myslíš že v zesilovači za pár šlupek s wíkonem 1400 W budou nějaký kvalitní věci?

no 1000,- a víc není pár šlupek, pro tebe možná jo. Netuším kolik pěnez to stojí ve velkovýrobě když BD911/912 stojí v GME 10,- a nějaké ty mosfety do měniče od toho nebudou daleko.

iMartin napsal:

Akorát potvrzuješ svý dlouhý vedení, polovinu z toho jsem myslel ze srandy, a ty jedinej jsi to nepochopil

iMartin, jo promiň já jsem si za tím "lotře, máš tak krátký vedení?" nevšiml smajlíka, je to samozdřejmě chyba a já ji uznám, ale pořád ho tam nějak nevidím, no co už, takže polovina byla ze srandy druhá ne? Teď by mě ještě zajímalo která polovina nebyla ze srandy smile to poznám nejspíš podle toho že na konci věty neuvidím smajlíka, že? Nebo mám ty smajlíky vztahovat k celému odstavci? Taky mohu napsat že si pi.. za to dám smile a jako že to myslím ze srandy jo.

iMartin napsal:

protože tobě samotnýmu ten zesilovač určitě přijde ucházející, že jo, nač kupovat něco dražšího když tohle má stejně W a stojí to mnohem míň.

no pokud v tom jsou nějaké trandy(a tos psal že tam byly trandy) a měnič tak to může dávat např. 2x50W to by mě do auta stačilo, pokud bych z auta nechtěl mít pojízdný cirkus.

Tohle samozdřejmě myslím ze srandy a doufám že to správně pochopíš.

#34 2006-11-28 20:41:35

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: zesilovac

Martine, žádný výkonový tranzistor ani nic podobného v pouzdrech TO220, TO218, TO3P, TO247, TO264 a dalších nemá nejlepší přítlak tehdy, když je upevněn jen "dírou". Netýká se to pouze TO3, kde je situace jasná. Jiná věc je, pokud je dvojice pouzder upevněna "plíškem", který se po dotažení prohne. Asi jsem neměl ještě to štěstí, ale i v těch největších sráčích včetně zmíněných Ravelandů, kde je 100% pajcovaných součástek, jsem neviděl prakticky nic jiného, než U třmeny, vyrobené z cca 2mm Fe plechu, zcela výjimečně duralové trámečky 4x8mm.
Poslední dobou se dost často používá klip systém do drážek, klipsy jsou z pérově tvrdého Fe plechu. To je daleko nebezpečnější věc, než nějaké obyčejné příložky s jedním šroubem uprostřed. Vlivem vysokých teplot polovodičů /protože jde o šmejdy s vysokým Ucesat a jsou použity mizerné izolační podložky/ se pérově tvrdý plech postupně vyhřívá, přítlak klesá a ...
Takže pokud je, Martine, pravda co píšeš, tak jsi viděl ultrasráč, který jsem ještě neměl v ruce a to už je co říct. Prakticky po každém tuningovém srazu mám v dílně z podobných sráčů zával:-)))
Šetří se úplně na něčem jiném, než jsou příložky u tranzistorů, Martine. Šetří se hlavně na vlastních výkonových prvcích, OZ a hned potom na větších elytech a výkonových odporech, zbytek se nevyplatí.

Nad hustejma vatama se nepozastavuj a dokonce už se nad tím nepozastavuju ani já. Prostě to dělím pěti u reproduktorů i zesilovačů a je všecko OK. Pokud je na zesu 1000W bridge a na supvofleru taky 1000W, je všecko, jak má být, jen došlo k posuvu řádu v údajích. Líp se na ty tisíce vatů kouká..Tohle speciálně platí pro značku Omnitronic, kde většinou nedojde k maléru, pokud jsou použity zesilovače a bedny stejné firmy. Jakmile ale k bednám Omnitronic připojíte slušný, značkový zesilovač, je průser, který končí shořelými výhybkami, rozervanými bipoláry a spálenými kmitačkami.
Průser nastává v okamžiku, kdy se v autě sejdou dva komponenty různých výrobců a hlavně cenových skupin. Pokud totiž k supvofleru Raveland 1000W připojíte značkový zesilovač, na kterém je na kastli napsána jen polovina, spolehlivě jde ten hustej supvofler do řiti. Svádí se to pak na zesilovač, protože "přeci pětikilo nemůže pyčo vodkráglovat kilovatovej supvofler pyčo". Může a většinou to udělá. Protože ať si dotyčný koupí zesilovač prakticky jakýkoliv, stejně jede pořád na doraz.
Drevokocúre, kup si zesilovač od dobré firmy. Bohužel pro Tebe jsou dobré zesilovače výrazně dražší. Takže jestli na to nemáš, nebo už jsi rozhodnutý si koupit lacinou sračku, nepomůže Ti nikdo a pak je vcelku zbytečný se vyptávat, která ze dvou sraček je menší..

A pište s interpunkcí, vy zasraní kreténi. Když může psát Dudek, Michal, já a spousta ostatních, můžete i Vy, kterých se to týká.

Edit: tisíc korun je v případě jakéhokoliv autozesilovače s měničem směšná částka, za kterou nelze očekávat nic jiného, než padělaný materiál, mizerné pájení, desku, montáž a mizerné parametry.

naposledy upravil sinclair (2006-11-28 20:49:04)

#35 2006-11-28 20:59:15

iMartin
člen
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 855

Re: zesilovac

Dobře, za tim krátkým vedením jsem toho smile zapoměl napsat, no ..
Ale nedělej ze sebe blbce ..
Když výrobce dělá do tranzistorů dírky, asi je tam nedělá pro prdel, ale pro montáž, a jestli neví dobře, jak nejlíp je přimontovat, kdo to ví líp? Lotrpotr ...
Sestrojit plíšek je konstrukčně mnohem jednodušší, protože ten stačí vyříznout a je to. Kdežto na šroubek se musí uříznout nějakej kus válce, obrobit, vytvořit hlavu, do ní zařezat dírku pro šroubovák, vyřezat závit, a další věci, takže ve velkým množství se to pozná.
Pod tranzistorama byly takový fólie, co se dávaj pod tranzistory v pc zdrojích, nevim jak ty jsou na tohle dobrý, tak kdo to ví prosím ať se ozve.
Ten zesilovač stojí opravdu něco přes 1000, což je na 4 kanál zes do auta kurevsky málo, za tu cenu se nemůže vyrovnat normálním autozesilovačům.

Edit: dobře, dejme tomu, takže lotrovi se omlouvám, ale mě se to s tim plechem stejně nelíbí. Vim, že plech tam byl, a teda nějak silně nevypadal. Radši bych to udělal šroubkem, a nějakou podložkou. Těch se tam určitě dá dát víc nad sebe, aby se tlak rovnoměrně rozložil.
Pokud se nešetří na plechu, tak aspoň jsem tam napsal smile, takže si můžete třeba myslel že jsem to nemyslel tak úplně vážně smile

To s tou interpunkcí se mě doufám netýká.

naposledy upravil iMartin (2006-11-28 21:06:36)

#36 2006-11-28 21:25:35

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: zesilovac

Martine, od "sestrojit plíšek" až po "pozná" nemáš pravdu, v editu od "radši" po "rozložil" taky ne.

#37 2006-11-28 21:54:52

iMartin
člen
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 855

Re: zesilovac

Jakto?

#38 2006-11-28 21:57:38

Tomboy
člen
Z: TRNAVA
Příspěvků: 74

Re: zesilovac

ja som videl tie pliešky už v mnohých zariadeniach,a pravdu povedat,ten plech vydrží viac ako šrobik,a hlavne aj montáž je značne jednoduchšia,myslím si,že ten plech je asi aj lepší kvôli rozloženiu tlaku na puzdro,pretože šrobik tlačí len na kúsok puzdra zatiaľ čo ten pliešik tlačí na takmer celé puzdro,čím sa myslím tlak rozloží rovnomernejšie,opravte ma ak sa mýlim.

#39 2006-11-28 23:50:44

zdeněk
člen
Příspěvků: 43

Re: zesilovac

imartine, proboha to si myslíš že se u šroubků sériově řeže závit ????

jak by se to dělalo?

Jinak pro masochisty, TDA2003 stojí v GM už jen 8Kč a 50 haléřů :-)

naposledy upravil zdeněk (2006-11-28 23:56:01)

#40 2006-11-29 00:02:02

pisty
člen
Příspěvků: 30

Re: zesilovac

zdeněk: No ty brďo, hned si jich letim deset koupit a postavim si ohňostoj :-)

#41 2006-11-29 02:15:34

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: zesilovac

Jak to, Martine? Jednoduše-vezmeme třeba příklad TO220:
Díra v křidélku je hned na kraji a pokud se použije měkká podložka, jaké se dnes v podobných aparátech používají, šroub svým tahem tlačí celou užitečnou dosedací plochu pouzdra k jedné straně, tlak není rovnoměrný a měkká podložka se dokonce může na hraně křídla proseknout-a také se to stává. Měkké izolační a "teplovodivé" podložky v těchto aparátech jsou jen napodobeninami skutečných /Kerafol, Sarcon/. Situace je podstatně lepší u obyčejné slídy za předpokladu, že je rovná. Pokud se použije příložka, která není extra blbá a tlačí na celé pouzdro přibližně v geometrickém středu dosedací plochy, je tlak na celou dosedací plochu o hodně rovnoměrnější hlavně u měkkých podložek. Situace je zvlášť kritická u pajcovaných výkonových fetů pro měniče, které mají oproti originálu o hodně větší Rdson, víc topí a kvůli šetření nemají základnu pouzdra z mědi jako značkové, ale z mosazi, nebo dokonce i Fe. Tím také hůře snášejí tepelné nárazy při prudkém zatížení, dosti často vytahuju z desky jen nožky všech těch IRFZ, RFZ a 50N06, přičemž zbytky pouzder a čipy se základnami jsou rozstřelené po celém zesilovači.
Co se výroby týče, tak měkké a levné izolační podložky mají pro levnou velkosériovou výrobu tu výhodu, že dosedací plocha chladiče nemusí být nijak extra rovná a upravovaná, což zdaleka neplatí u slídy - to jsou další náklady.
Při upevňování jedním šroubem je nutné použít i izolační hříbek, který musí být u tepelně namáhaných prvků dost kvalitní, aby "netekl" a šroub bylo možné pevně utáhnout.
Martine, šroubek M3 je dnes tak levná záležitost, že nemá smysl o tom mluvit. S příložkou Ti ale stačí jeden pro dvě pouzdra, kdežto při upevňování za díru potřebuješ pro každé pouzdro jeden. Tím vzroste i cena výrobní operace, je totiž třeba vrtat víc otvorů a řezat víc závitů, přičemž technickou výhodu to žádnou nemá, naopak.

Kurva, Ty seš expert, Martine. Pošleš mi dvaapůlmegovou fotku předku zesáku, kterej chceš spravit a nenapadne Tě poslat radši aspoň jednu stokilovou fotku vnitřku..:-)))

naposledy upravil sinclair (2006-11-29 02:26:51)

#42 2006-11-29 06:47:21

Michal
člen
Příspěvků: 643

Re: zesilovac

Všechny aautohifi zesilovače, co jsem kdy měl otevřené měly koncové trandy přidělané tak, jak píše martin a rozdíl byl v mohutnosti toho hranolku. Budu dnes asi vyndavat něco z auta, takže bych mohl přispět fotkou svého hájendového autozesu a můžete hodnotit. smile Hlavně ti, kteří ví, co hodnotí.

#43 2006-11-29 07:37:13

PavelTl
člen
Příspěvků: 23

Re: zesilovac

Vzhledem k ceně a velikosti obou bych tipnul že uvnitř bude jen nějakej integráč v můstku - tak kolem 20W.
Už jsem jeden od Conrada měl v ruce. Na kastli nápis 2x200W a uvnitř TA8210 (nebo KIA6210 už nevím) ... jak s jejich 19W dospěli k 200W je pro zasmání.
Jestli je ten 500W reprák taky z Tipy tak tyhle zesíky k němu budou tak akorát a "dunět" to bude parádně...

#44 2006-11-29 14:15:23

iMartin
člen
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 855

Re: zesilovac

Rád bych ti poslal fotku vnitřku, ale nemám ji ..
A nemám ani foťák. Ale postarám se o to.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)