AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#26 2006-11-19 19:37:38

Karlos
člen
Z: Ostrafa
Příspěvků: 868

Re: Foťák

Check řekněme že mám měsíčne malý příjem protože jsem student no a když budu šetřít 5000 tak to budu šetřít asik 4 měsíce mno ale mezi tím si nekoupím nic co potřebuju ale když to budu splácet postupně tak si mohu koupít eště k tomu co potřebuju ... taky nechcu splácet ale co se dá dělat. . Třeba tento měsíc kupuju ARO + Dřevo .. To máme necelých 1000kč a řekněme že mi 500zbyde to dám na splátku a další měsíc dám 1000 za 2ks repra atd... a 500 splátka časem si postavím bedny a budu mít i foťák a když to budu splácet 6mesíců a na konci 6měsíce doplatím zbytek tak nepřeplácím nic... a budu mít foťák i bedny.. Na vánoce mám vymyšleno už něco jiného :-D No každý není na tom finančně dobře..

naposledy upravil Karlos (2006-11-19 19:38:11)

#27 2006-11-19 20:24:54

check
člen
Z: Praha
Příspěvků: 240
Web

Re: Foťák

jezus tak to reknu rovnou ze do pul roku se nepreplaci nic big_smile
ja jak slysim splatky tak mi zvonej i uroky...

naposledy upravil check (2006-11-19 20:31:15)

#28 2006-11-19 20:26:33

Glatz
člen
Z: Ostrava
Příspěvků: 143
Web

Re: Foťák

No pánové já s váma nemůžu souhlasit. Foťák za 3000 dobrých světelnostních podmínek nikdy nemůže udělat stejně kvalitní fotku jako dražší. Hlavní faktor který znehodnotí fotku je skoro vždy selhání autofokusu a to ani nemluvím o dílenském zpracování optiky.

No a co se týče těch fotek na seznamce: nepoužívám to jako seznamku, ale jako prezentaci pro potencionální zákazníky. zatím jsem se nedokopal k tomu sehnat někoho aby mi udělal web.

#29 2006-11-19 22:06:55

7tech
člen
Z: Příbram
Příspěvků: 470
Web

Re: Foťák

Jasně, že úplně stejně kvalitní fotku neudělá, ale výsledek bude nejmíň znát.
Když mám rovnoměrně a dostatečně nasvětlenou scénu:
autofocus přesněji a podstatně rychleji ostří,
mohu použít krátké časy => nemáznu to asi s lehoučkým foťáčkem,
clona je víc zavřená => stoupá hloubka ostrosti => klesají nároky na přesné zaostření,
vetším zacloněním se využívá převážně středová část optiky => omezí se tím její vady,
čip je optimálně nasvětlený => měl by mít nejlepší podání barev,
mohu volit nízkou citlivost => omezím šum na nejnižší možnou míru

#30 2006-11-20 11:44:02

Glatz
člen
Z: Ostrava
Příspěvků: 143
Web

Re: Foťák

A jak vyřešíš tu vadnou optiku? Soudkovité zkreslení a ztmavené rohy? Omezením citlivosti se ti prodlužuje čas závěrky. Lehoučký foťák se ti snadněji rostřese třesem v ruce než těžký. Kupodivu je fór v tom, že když máš lepší foťák tak nepotřebuješ stativ a když horší tak jo smile

#31 2006-11-20 12:14:58

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Foťák

Jak to tak čtu, tak taky uvažuju nad koupí foťáku už delší dobu, ale měl by to být buď Canon nebo Olympus, od těhle firem mají foťáky kámoši v mojem okolí a už sem s nima dělal. Jenom teda nechce se mi do toho nějak extra vrážet, nejsem žádněj grafik profesionál, takže nějakejch 8 mega a super optika mi bude na hovno... Cenově bych šel tak kolem 4 000,- za foťák tak 5 mega a 3-4 optický zoom + max 1 000,- za kartu, takže celkem do 5 000,-... wink Narazili ste někdo na testy těhle firem...? Já mám doma jenom starý, podle kterých je hovadina něco vybírat, už je to totiž víc jak rok a z nových testů, co mi nedávno přišly sem se zas nic nedověděl... hmm

Edit: Každopádně tim myslim funglovku pěkně se zárukou 2 roky, z nějakých nápadů kupovat zboží dražší jak 1 000,- použité už sem vyšel... Z mojí zkušenosti se mi většina takhle sehnaných věcí celkem v krátké době rozesrala...! hmm Raděj fakt počkám a vrazim do toho o pár stovek víc... wink

naposledy upravil T.Viper (2006-11-20 14:32:56)

#32 2006-11-20 17:38:46

Strike
člen
Příspěvků: 213

Re: Foťák

T.Vipere rozhodně bych se ještě podíval i na panaosnic-lumix jsou to taky hodně solidní foťáky a jestli ještě někde seženeš výběhovou FZ-5 tak bude stát sice o pár stovek víc než jsi napsal.. okolo 6000-7500 s futrálem a gigovou kartou.. To by si musel mít štěstí, nicméně fotky to dělá hodně slušný a je to dobře hodnocenej foťák na to kolik stojí atp... Když neseženeš je to horší a jeho nástupce tuším FZ-8 pořád stojí okolo 8000.. /je mi jasný že už to je o moc víc než 4000/
Neznamená že nemaj nic levnějšího.. I ty levnější by stáli za zváženou.

naposledy upravil Strike (2006-11-20 17:40:51)

#33 2006-11-20 18:24:31

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Foťák

No to už je o víc než pár stovek navíc... wink Ne, myslim to vážně, foťák za 7 000 - 10 000 já nevyužiju. Asi tak, většinu fotek budu stejně pálit na CD nebo DVD a na prohlížení na monitoru nepotřebuju žádnejch 8 mega a nějakou extra výbavu. Bude jenom pár fotek, který bych si třeba nechal udělat a sem tam třeba něco v rozměru A4... Plakáty z toho ale taky dělat nebudu. Mě jde prostě o to, aby to nebyl total shit za 2 000,- a 32MB, ale taky nepotřebuju dělo... wink Jinak sem tu kartu 1GB už uvažoval spíš než 512MB, to určitě... Nemáš nějakej typ v té levnější kategorii...? Ono zatim sem ve fázi, kdy sbírám informace, kde to jenom jde, foťák nebudu kupovat teď do vánoc, ale až někdy v novym roce... wink

#34 2006-11-20 20:34:04

Karlos
člen
Z: Ostrafa
Příspěvků: 868

Re: Foťák

Panasonic DMC-LS3EG-S

#35 2006-11-20 20:36:23

Strike
člen
Příspěvků: 213

Re: Foťák

Po novým roce už by i ta FZ-8 mohla bejt tobě dostupná.. Paměti sice teďka chvilku zastaví na místě svoje klesání cenama možná trochu vyrostou nahorů a pak zase budou padat.. Proč? jestli jsem dobře poslouchal tak nějáká vymrdaná společnost z práznejch medií, karet, kazet, a různejch disků zvýšila autorský poplatky ať na to nahráváte cokoli..
To je jedno.. stejně tě gigovka příjde ve značkovým provedení do 1000 určitě.. Co bych dodal proč nebrat olympus.. má svůj karetní standart což je uplně nahovno a ty karty jsou oproti normálním MMC a SD ještě pořád docela drahý, jestli se dobře pamatuju.. /tak jsem koukl příkladem do bohemky a gigový XD mají za 1323 a SD za 477 v provedení transcendu.. takže je to pořád skoro 3x levnější a navíc použitelnější ve více zařízeních než olympus.. není to velký mínus ale pořád tam je.. nevím jistě jak je to u canonů, ale většina lumixů bere SD, MMC a zrcadlovky i CF doufám že neklamu/

To že nepotřebuješ megapixely je jedno. Megapixely dneska rostou i z optikou.. Je pravda že na tom nezáleží a foťák za 1500 co vyfotí 7Mpx fotku která stojí za prd a pokud není rozmazaná je to zázrak o tom se nebavme. Bavme se o té zlaté střední cestě kde foťák má těch 5-9Mpx.. Záleží tam taky na snímacím čípu /kterej podle hodně lidí a recenzí maj lumixy dost povedenej, bavím se o levnějších foťácích v drahých setech ještě lidem dostupných co si pamatuju pořád vedou Nikony a Canony sem tam něco jinýho.. Olympus bych dneska z levnějších variací už nebral kvůli optice nejsou v posledních dobách na ní zrovna nejlepší ohlasy alespoň ve zdrojích kde jsem bloudil já.. Canon tam moc nevím, ale zdá se mi že to je pořád solidní značka a dala by se zauvažovat stejně jako Lumix.. Pak tu je ještě Sony o kterejch nevím co si myslet a pár dalších../

Chce to si vybrat kandidáty a potom na ně najít co nejvíc recenzí a ty přečíst podívat na nějáký fotky a udělat si svůj úsudek o daným výrobku.. Jak je povedená optika a snímací čip, kolik má příslušenství, jaký ma funkce a co vlastně potřebuju.. Pro rodiný fotky je sice trochu dražší, ale několikrát se umístil na předních pozicí žebříčků už mnou několikrát zmiňovaný lumix FZ-5 najít něco podobnýho tak ti můžu zaručit spokojenost a spolehlivost.. /soudím tak z toho že jsem se bavil i s několika profesionálníma fotografama a soudili že na cenu kterou si za to panasonic řekl to byl velmi povedenej kousek a potom i obyčejný uživatele co je vlastní včetně mě.. ve třídě je jich tuším 5 nebo 6 a všichni jsou spokojení a bezproblémově jim přez rok fungujíP


Nezbývá než aby si zabrouzdal na vševědný internet a našel si kandidáty ty tady napsal a nechal si zkritizovat, potom našel větší kandidáty a prolezl recenze a fóra kde se o tom drbe a potom teprve koupil, alespoň tady se to podle mě vyplatí a foťák není komponenta co by si každej rok musel měnit..

#36 2006-11-21 08:03:09

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Foťák

No pro mě by připadal v úvahu třeba tenhle Canon:

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupi … shot-a530/

Momentálně je sice bezmála za 5 000,-, když ho ale budu kupovat v příštím roce, tak by mohl být levnější, pokud zas teda eště bude...

Nebo eště tenhle:

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupi … shot-a520/

tento sice píš ne, už je o dost levnější, než ty dva předchozí, tak zas šetřit nemusim:

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupi … shot-a420/

To je tak zatim všechno, později snad dohodim další, jsou to teda všechno Canony, o těch paměťových kartách mi ten problém je znám, jenom sem hned nevěděl, jestli to byl právě Canon nebo ten Olympus. A proč chci téměř za každou cenu Canon...? Protože jak už sem psal má ho kolega od taťky ze školy eště jako 2.8Mpx, pak má chemikářka, co nějak vyhráli pro školu myslim 4Mpx a poměrně nedávno si pořizoval kámoš 5 nebo 6 Mpx všechny teda 3x optický zoom, vim, že příslušenství bylo poměrně dobré (ne teda u všech) a když sem s tim fotil, tak mi prostě vyhovuje to ovládání... Jinak mám kámoše profi fotografa a ten má nějakej Olympus nevim za 30 000... a Canon v podobné cenové kat. Je jasný, že je to úplně někde jinde, ale stejně si ty značky pochvaluje... Jinak mi stejně nezbude, než se domluvit s jednim borcem na grafiku, který s tim zároveň i obchoduje... Alespoň mi pak řekne, co je dobré, aby ten foťák měl... wink

#37 2006-11-21 08:31:42

pibi
člen
Z: Jablunkov
Příspěvků: 143

#38 2006-11-21 14:17:25

Glatz
člen
Z: Ostrava
Příspěvků: 143
Web

Re: Foťák

T.Viper:
Ten foťák s 2,8 megapixely měl jako jediný v téhle třídě (ty dva první co uvedl) optiku s ohniskem 28 mm. Uvědom si že optika dělá foťák a ne nějaké blikající kokotiny a jiné capiny co nevyužiješ. stabilizátor je asi fajn věc, ale nepatrně opožďuje závěrku. ten ale v podstatě není potřebný když máš segvenční foto a to má skoro každý foťák. Taky hle´d na ergonomii. všechny tyto foťáky co si uvedl ti budou parádně klouzat z ruky. Mluvím z vlastní zkušenosti, měl jsem je v ruce. Lepší je mít pogumovanou alespoň zadní část když už nic. U dnešních nových modelů kompaktních foťáků mi dost vadí jedna věc. Kvůli větší kompaktnosti vývojáři úplně odbourali hledáčky. To je myslím dost krok zpátky. sad

pibi:
Taky jsem na tento foťák zvědavý. Ale je všeobecně známo že Nikoňácké zrcadlovky mají dost vysoký šum. sad

naposledy upravil Glatz (2006-11-21 14:21:12)

#39 2006-11-21 15:02:43

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Foťák

Nemyslim si ale, že by ten foťák na prvním odkazu byl na nic (myslim fakt odkaz, ten má 5Mpx 4x optický zoom o kterej teky stojim víc než o 3x, ne ten v textu s 2.8Mpx). Kloužou z ruky tak max. tomu, kdo je má furt spocené, taky sem s nima fotil, už sem to psal a vůbec mi nepřijde, že by foťák bez pogumování byl na hovno... Jedná se spíš o kolik je teda zpožděnej, protože nejpomalejší byl ten 4.0Mpx, ta 2.8Mpx fotila celkem rychle, tak jak je na tom ta 5Mpx, to by totiž byl foťák akorát pro mě, co sem si tak představoval, jenom je teda skoro o litr dražší, než bych chtěl...

#40 2006-11-21 15:16:04

Glatz
člen
Z: Ostrava
Příspěvků: 143
Web

Re: Foťák

O kolik je pomalejší nebo rychlejěí který model ti nepovím. Neměl jsem možnost je mít vedle sebe a zkoušet postupně funkce u všech. Věci se mají tak, že tyto foťáky mají mí známí ... Ještě pouvažuj o Casiu. Ty by měly v rychlosti poněkud exelovat.
takže si to shrňme. Já preferuju u foťáku nejprve optiku a potom rychlost. 3-4 megapixely stačí na formát A4, takže nějakých 5 a více nikdy nevyužiješ. Je to jenom firemní fígl.

naposledy upravil Glatz (2006-11-21 15:22:34)

#41 2006-11-21 16:38:55

Kritik
člen
Příspěvků: 453

Re: Foťák

Dle mého názoru je nejlepší značka Nikon. Jak jsem již psal, prioritou je kovové tělo!

#42 2006-11-21 19:26:19

Strike
člen
Příspěvků: 213

Re: Foťák

Ano Nikony jsou hodně drsný, ale většinou taky drahý a ty jejich zrcadlovky jsou krása. Už nevím co to bylo za typ jestli D70 nebo nějákej takovej jsem držel v rukách a zkoušel s tím fotit. Některý fotky byli sice horší než jsem čekal, ale to je tím že s tím neumím, majitel nadmíru spokojen.. Nicméně pořád je to trochu víc než kolik chce investovat třeba T.Viper :p

#43 2006-11-21 19:36:19

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Foťák

Strike: Jj, Prostě nejde mít všecko a chtě nechtě mě bude čekat koupit nějakej ten receiver a před tim asi novší auto, takže nemíním zbytečně rozhazovat tisícovkama... Však na nic nespěchám, čím dýl si počkám, tak tim míň zaplatim wink Zas tak nutně teď hned ten foťák nepotřebuju, zatim si ho můžu půjčit... Proto taky nechcu nějakej za 10 000,-, ale do 4 000,-... Prostě mě zajímá, co jsou zač ty Canony, na který sem hodil link. Stejně totiž bude mít poslední slovo profesionál grafik, na kterýho v závěru dám, ale jemu alespoň musim předhodit jasně, co chci a vědět zároveň, že to neni hovadina... wink Pokud to teda neni dobrej nápad s těmi Canony, tak od toho teda ustoupim, ale jak říkám, dobře se mi s nima dělalo...

#44 2006-11-22 15:38:13

Glatz
člen
Z: Ostrava
Příspěvků: 143
Web

Re: Foťák

T.Viper: Prostě všechno záleží na tom, jestli chceš jakýsik zápisník mega kompaktních rozměrů do kapsy, nebo foťák. První varianta je blbost. Hovgh.

naposledy upravil Glatz (2006-11-22 15:38:56)

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)