AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#26 2006-09-06 01:45:14

Zbyne750
člen
Příspěvků: 11

Re: autohifi

je to dost obecne postavenej dotaz, ale ze sveho hlediska bych doporucil zamerit se na tyto znacky:

HU - Clarion, Alpine, Nakamichi (zvuk CD vyborny, ale byvaly problemy s lasery), za morem jsou dost oblibene Eclipse (Fujitsu Ten), u nas zatim minimalni zkusenosti. Rada DEX od Pia (P9 cenove trochu mimo misu, ale starsi P99R se da sehnat za 4-7t podle stavu)
menice- Morel, Audiodevelopment, Scan-speak, Rainbow, DLS, Boston, Eton, MB Quart, vyssi rady Helix (S6,RS6),Dego. Dyna ted najizdi nove rady, zatim v CR nejsou, pokud vim.
SW JL Audio, Phase Evolution, Alpine rady R/X, Helix W10/12, Rockford-fosgate. Premyslel jsem kdysi o Lotusech, ale na netu jsem moc kladne reference nenasel a jjj-sat je k nam ani nevozi, nevim o nikom, kdo by je v CR mel, dat cca 600 ecek (bez vyhybek, jinak +150) jen tak se mi nechtelo a tak osobni reference nemam. JBL i tolik preferovanym Hertz bych se vyhnul, u Focalu me osobne nikdy nesedely vysky, krome Berilii, to same PE.
zesilovace- DLS, Genesis, Phase Evolution, Sinfoni, Audison (vyssi cena), Eton, Helix/Brax, ani jiz zminovane Rodeky nebyly spatne. Nove rady neznam.

Ber to jako smer pohledu, neni nad vlastni poslech.

jeste doplnim, ze cca 70-80% vysledku dela montaz, zdaleka to neni jen o samotnych komponentech.

PS: Michale, myslim, ze by se Peerles daly sehnat, je to otazka ceny a domluvy s prodejci. Ofiko nevim, ze by je nekdo dovazel.

#27 2006-09-06 17:04:06

Michal
člen
Příspěvků: 643

Re: autohifi

2 Zdenek.

Právě, věřím, že by je někdo uměl dovézt... Máš tam nejspíš fůru známých, zkus se mi nezávazně pozeptat, za kolik byste je uměli. Když už tam přijde dánský sub, tak by mohlo být zajímavé učinit pokus udělat si na tom celé auto. Věřím jim víc než třeba DLS, Hertz nebo podobným ve stejné cenové kategorii a víc do zvuku v autě dávat nehodlám, aby mi to někdo vybral, nebo až se mi zase někdo nastěhuje předkem do dveří...
Jde mi o Reference 6, bo jak se to jmenuje. Ofiko je má v nabídce xavian, ale nevím, nevím.

#28 2006-09-06 19:11:46

Zbyne750
člen
Příspěvků: 11

Re: autohifi

Podivej se na DE net obchody, kde jsou nejlevnejsi a pak neni takovej problem je sem dotahnout, ale s DE zarukou.

Jinak se zkus poptat u Milana Rychtra (ryves.cz), Lukase Krale (extremeaudio.cz), Jirku Bechera - ten kdysi tahal dost znacek (autohifi-profi.cz), pripadne dat potom dotaz na AHC, jestli je nekdo sezene. I Harry z Doronelu ma dobrej pristup, ale jak dalece je ochotnej tahat zbozi, ktere bezne v nabidce nema, nevim.

Nezlob se, ale sam se uz na zaklade minulych zkusenosti dost nerad "poptavam", maximalne obcas pro kamarady zarizuju zavazny objednavky s lepsima cenama.
Komponenty DLS a Hertz se nedaj srovnavat, DLS je uplne jina liga.

#29 2006-09-06 21:44:35

Michal
člen
Příspěvků: 643

Re: autohifi

U ryvese jsem v patrnosti a Peerlessy mi odmílt už dřív, na AHC vždycky Ticho jako v hrobě. Hikdo to nezná, neviděl, neslyšel. Harry z Doronelu mi taky řekl nikoliv. Kdysi jsem je viděl i na českém e-shopu, ale co to bylo už nevím. Seděl na vltavě.cz

Já netvrdím, že DLS a Hertz je jiná liga, myslím si to samé co ty, nicméně tvrdím, že DLS ZAS AŽ TAKOVÁ PRDA NENÍ, na to, jak je z nich většina ah-freakz paf. Alespoň co se řad tak do 8k týče. Když si uvědomím, co za ty peníze jde sehnat třeba od beymy, SEAS nebo podobných...
Kromě nejvyšších řad je všecko na plechu, což je pro mě za tu cenu nepřijatelné.
Proto mě zaímají ty peerless. Jenže nevím o tom, že by je někdo v ČR měl v autě. To samé s XLS suby. Když jsem zjistil, co ten peerless umí, dost se tomu divím. Asi je to málo cool a má to malý logo na membráně. A málo watů.

#30 2006-09-06 22:52:36

Zbyne750
člen
Příspěvků: 11

Re: autohifi

lidi to tam znaj, ale asi na tebe kaslou :-) je to otazka casu, nez se rozsiri i u nas. Vyber je velky a trh maly - v SQ zalezitostech obzvlast. Na vltave sedel (sedi) prave Harry. Co JPBtech Zlin? Zkus i toho Kralika a Becher kdysi tahal kde co, i to, co u nas melo ofiko zastoupeni, na toho bych sazel nejvic. Uz nejakej cas jsem ale o nem neslysel. Pak zbyva ta moznost to dotahnou z DE shopu, coz bych mohl zaridit, akorat by s pripadna reklamace trvala o cestu do DE dele.

Slysel jsi i MS6? Maji plechovej kos, ale kicky zahraji vyborne. Je dobre jim udelat vlastni 8l ozvucnice. Jinak se priznam, ze nizsim radam moc pozornosti nevenuju. Mala poznamka - slysel jsem 4 auta s 3way Iridium (3x i ultimate zesiky), kazde hralo jinak a pouze jedno vyborne. Ta instalace je ovsem o necem jinym nez 99,9% v CR a mel v tom prsty i saman z fabriky DLS.
Ja jsem spis priznivcem AD a Morelu (MT23, suprema, piccola - vyborne vysky), co se menicu tyce, a u DLS spis zesilovacu, ktere za svou cenu odvedou hodne dobre prace. Znam par lidi, co odesli od VRx k Ultimate ke sve spokojenosti a nepovazuju je za hluchone.

Vkus a znalosti vetsiny carhifistu je tema, do ktereho bych se, z pochopitelnych duvodu, nepoustel :-) Nechci se rozcilovat i tady.

naposledy upravil Zbyne750 (2006-09-06 23:06:55)

#31 2006-09-06 23:16:23

Michal
člen
Příspěvků: 643

Re: autohifi

Rozumím a pochopuji.
Nebylo mi řečeno, že to neznají. Jedině, že by na mě měl Pavel s Milanem ještě pifku kvůli tomu napájecímu káblu tehdy. Ale to je prkotina. smile

Takhle, jestli by se Ti chtělo, zkus mi udělat cenu. Osobně jsem nikdy z žádným komponentem neměl problém, který by byl na reklamaci, nebo jsem měl produkty, kterým se o záruce už jen zdálo. smile Rozumný výběr, nebo štěstí? smile

Kickynekicky, hlasitost a tlak mě až tak nezajímají. Celé to bude na alpině a postarším audisonu (LR605XR do Basica008, tuším že ho zná půlka AHC, podle toho jak vypadal. smile ), takže dbdrag ahoj a emma je mi taky volná. Navíc nemám kapacitátor, takže na sraz ani nesmím. smile

MS6 jsem slyšel, ale v mizerné instalaci, takže na mě nemohly udělat dojem. Kdysi jsem měl zálusk na R6A, ale ten opadl po zdražení. Jazýček vah se posunul směrem k reproduktorům určené pro domácí hifi. (L17, G17)
PS: Narážky na autohifi ber s rezervou, já prostě musím, není to vůbec nic osobního. smile
PS2: Neznáš někoho z plzeňska, kdo UMÍ udělat autohifi co se dveří týče, není úplně blbej a má to jako koně né jako živnost? Potřeboval bych s někým takovým zajít na pivo.

naposledy upravil Michal (2006-09-06 23:17:57)

#32 2006-09-06 23:39:18

Zbyne750
člen
Příspěvků: 11

Re: autohifi

Spis se jim do toho nechce, neco noveho shanet, uz tak maj dost velkej vyber na shopu.

Ja nejsem prodejce, muzu to dostat z DE sem, drazim si veci na ebay a pres prostrednika to dostanu do Cech. Neni ani problem to objednat pres net se stejnym postupem, ale nechce se mi hledat, kde je maji a pokud mozno co nejlevnejc. Pokud se rozhodnes, tak pisni na mail a hod tam odkaz.
Jednou jsem reklamoval jeste Avantgardy (Helix), to uz je nejaka doba, jinak taky nic.
Nejde o hlasitost, ale o presnost a objem nastroju. Asi by ses divil, kolik lidi kapacitory neuznava, i na DbD. Na foru se to ovsem objevi minimalne. Tam aby se clovek obcas bal neco napsat, aby se na nej hned nesesypala banda kokotu :-) Zajimava vecicka je Power stacion, nekdo na AHC to mel, ale jeho dojmy neznam. EMMA (SQ) neni zla, musi se brat s rezervou. Casto tam jsou k slyseni dobre instalace. V Tynci byli Polaci, tem to hralo velmi dobre, do par aut jsem si sedl.

Ke zdrazeni bohuzel doslo s novym importerem. Taky puvodni dovozce skoncil prave diky malym vynosum, zahranicni majitele firmu zrusili. Nevim, jak je to presne, ale mam dojem, ze ted to taha pres dalsi DE prostredniky a ne primo ze Svedska, coz se projevi na cene. Nechci kecat.
ad PS: OK :-)
ad PS2: v Budejovicich je VlastaCB, ovsem jeho nazory mi, mirne receno, nesedi a nechavaji ve me "rozporuplne dojmy". Jinak manualni praci odvadi dobre. Ted si nevzpomenu, ale urcite je nekdo primo z Plzne a nebyl to uplnej trotl, jen si nevzpomenu, kdo to byl...

naposledy upravil Zbyne750 (2006-09-06 23:43:00)

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)