AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 2006-10-27 13:21:11

zdeněk
člen
Příspěvků: 43

koncové IO

Jaké koncové IO jsou použity například v tomto zesilovači?

http://www.tipa-czech.com/DetailPage.asp?DPG=62246

Zesilovac SV-2803+DO (AC-3/DTS)

popřípadně v soustavě domácího kina 5+1?

typoval bych to na TDA2050 ale pokud by někdo měl schéma nebo věděl jakou mají takové
zesilovače konstrukci či reálný sinusový výkon byl bych mu vděčen.

Zatím nechápu jak to může někdo prodávat za tak malou cenu.

#2 2006-10-27 13:33:31

Pepa
člen
Příspěvků: 49

Re: koncové IO

Nejspíš to žlutí posílají obchodníkům zadarmo aby nás úplně zblbli a časem jsme jim mohli sloužit coby zpitomnělá a flegmatická levná pracovní síla.

#3 2006-10-27 14:17:45

zdeněk
člen
Příspěvků: 43

Re: koncové IO

a ještě v podobné cenové kategorii, ale stereo

http://www.tipa-czech.com/DetailPage.asp?DPG=53626

Zesilovač HVA-2100

#4 2006-10-27 18:04:25

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: koncové IO

Nejde tak ani o koncové IO, ty stojí pár centů. Jde o dražší díly, jako trafo /měď-nejspíš to má spínaný zdroj/, chlazení-hliník a zbytek dražších součástek, jako velké elyty atd. Není tajemstvím, že slušný elyt třeba 4.700/50 je daleko dražší, než pajcovaný výkonový IO 2x20W.

#5 2006-10-27 21:46:33

Jarous
člen
Z: Nupaky
Příspěvků: 138

Re: koncové IO

Nedávno jsem rozebral aktivní 5+1 bedny k domácímu kinu AEG, výkon samozřejmě udaný v P.M.P.O a hrálo to naprosto zoufale, na společném chladiči a plošňáku se krčilo 7kousků TDA2030A poslední dva zmůstkované pro 13cm reproduktor s pěnovým závěsem v "subwooferu". Filtrační kondík pro celou tu barikádu 4.700uF/22V a trafíčko 15VA. Tak asi tak bych to viděl i s tím z Tipy.

#6 2006-10-27 21:57:59

BlackRider
člen
Z: 15km na SV od Brna
Příspěvků: 579

Re: koncové IO

13 cm subwoofer. No nekup to. Tývole to je teda mazec. To už snad ani neduní, ne?

#7 2006-10-27 23:15:55

Mates
člen
Příspěvků: 396

Re: koncové IO

Myslim že to ani nemá čim dunět big_smile

#8 2006-10-27 23:41:13

BlackRider
člen
Z: 15km na SV od Brna
Příspěvků: 579

Re: koncové IO

No právě lol

#9 2006-10-28 01:45:23

Pavlik
člen
Příspěvků: 376

Re: koncové IO

Odstup S/N: > 60 dB
Masakr big_smile

#10 2006-10-28 09:04:51

Jarous
člen
Z: Nupaky
Příspěvků: 138

Re: koncové IO

To ani nestihne dunět, neboť ten 13cm reprák tak šíleně lítá, že to spíš dělá pazvuky. No dostal to brácha k 18tým narozeninám od strejdy, ten akorát koukal, aby to mnělo hodně wattůch. Já i brácha jsme z toho seděli na prdeli, jak to prostě nehraje a strejda si to pochvaloval, asi tak. Nakonec jsem tomu vyměnil trafo, zvednul napětí, přidal filtraci a je to o 100% lepší, ale stejně to hraje hodně podprůměrně, je to velice špatná koncepce.

#11 2006-10-28 11:05:25

DJ_BobiseK
člen
Příspěvků: 50

Re: koncové IO

jarousi,mohol by si aj napisať čo v tom zazraku bolo smile teda skorej čo tam nebolo big_smile

#12 2006-10-31 15:16:55

zdeněk
člen
Příspěvků: 43

Re: koncové IO

jen mě tak napadlo že by to někdo mohl mít doma a změřil to a dal tady výsledky...

Asi před měsícem jsem si doma změřil moje PC bedýnky s P.M.P.O 120W. Uvnitř byl zesilovač bez chladiče a dával do zátěže maximálně 2x1Watt. Jestli by toho ale byl schopen dlouhodobě to nevím. Mohl bych tady ale překreslit schéma. Odstup jsem naměřil asi 70dB. Před 6 lety jsem to koupil asi za 350Kč, dnes se prodávají asi za 110Kč. Zajímavostí je frekvenční průběh - jsou zdůrazněny basy okolo 200Hz, dále mají tónový regulátor na výšky, který snad není možno dát do neutrální polohy. celkově je frekvenční charakteristika dost divoká, zřejmě přizpůsobená danému reproduktoru, a pokud člověk stanový maximální výkon na 1kHz tak na basech a výškách už je v limitaci.

naposledy upravil zdeněk (2006-10-31 15:41:42)

#13 2006-10-31 15:47:02

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: koncové IO

Tak ten zázrak někdo kupte a pošlete mi to změřit, jestli to teda to měření přežije:-)Nějaký zazobanec by se moh obětovat, ta kastle je za litr docela pěkná:-)

#14 2006-10-31 18:14:05

george
člen
Příspěvků: 63

Re: koncové IO

sinclair: já ti to koupím, ale mám jednu podmínku. Hodíš tvoje SPV pod postel a půl roku budeš poslouchat muziku přes tento skvělý aparát. Prvního května na svátek práce napíšeme o tvém počínání na hlavní internetové stránky a za měsíc je Tipa po Čezu nejbohatší firma v republice.

#15 2006-10-31 18:29:55

Karlos
člen
Z: Ostrafa
Příspěvků: 868

Re: koncové IO

Složíme se každý dá po 50kč smile)

#16 2006-10-31 20:43:35

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: koncové IO

Beru to zpátky:-))))))))

#17 2006-10-31 22:03:18

zdeněk
člen
Příspěvků: 43

Re: koncové IO

pro tu srandu bych si ho koupil sám ale byla by to dost drahá legrace, za to si koupím raději vrtačku.

Třeba to už někdo koupil a nechce se přiznat :-)

#18 2006-10-31 22:09:25

Karlos
člen
Z: Ostrafa
Příspěvků: 868

Re: koncové IO

Tak co no :-D Já bych přispěl kilo za dobrou věc vždyť by pak ostatni mamlasové co maj na to zálusk snad pochopili o co jde. .a pak bychom mohli zkusit jak takový zesák líta :-D (pochytil jsem to od Sinclaira ) A nebo by to mohl Sinclair vytunit a střelit to tu někomu :-D ne sranda...

#19 2006-10-31 22:14:08

zdeněk
člen
Příspěvků: 43

Re: koncové IO

no ono by to určitě šlo vyzkoušet i nedestruktivně, akorát by se nezjistila výdrž takového zesilovače. Jo a mimochodem nevíte kdo je vůbec výrobce? Nějak jsem to nezjistil.

ale ani se nedivím :-)

naposledy upravil zdeněk (2006-10-31 22:16:01)

#20 2006-10-31 22:19:28

Karlos
člen
Z: Ostrafa
Příspěvků: 868

Re: koncové IO

Pletou to rakosnici pod podmostem. .ty integráče jsou z bláta a kamění...

naposledy upravil Karlos (2006-10-31 22:19:35)

#21 2006-10-31 22:29:22

zdeněk
člen
Příspěvků: 43

Re: koncové IO

no Karlosi to si možná myslíš ty ale na východě se dnes dělá všechno, od aut počínaje a počítačema konče. nějaké provozy možná můžou být tak trochu manufakturami (textil, boty..) ale tohle je sériová výroba.
Tady na západě maj vývojový centra jako třeba Honeywell, IBM tady v Brně nebo Rožnov ale výroba se přesouvá do číny.
Kdyby to bylo jak píšeš ty ,tak by to pro nás bylo daleko lepší. Až budou mít číňani vlastní vývoj levnější než my tak to tady skončí v prdeli.

Spousta podniků se mění pouze na finální montáže a to jestli budou zde nebo tisíce kilometrů daleko jak si budou přát jejich zahraniční vlastníci je ve hvězdách. Zatím přibývá skladů a montáží.

Nemyslím si že budoucnost je ,že tu budeme vyrábět jen špičkové zboží. V normální zemi by se měla vyrábět i nenáročná spotřební elektronika. Proto mě zajímá i "obyčejné" spotřební zboží.

naposledy upravil zdeněk (2006-10-31 22:37:25)

#22 2006-11-01 08:47:52

DJ_BobiseK
člen
Příspěvků: 50

Re: koncové IO

mne osobe sa dostal cez ruky ten HVA-2100,ale ten čo som mal ja vyzeral dosť podobne ale iná farba a volala sa už SAGA smile
na konci to malo TDA2005,trafko,ak to vôbec čosi také bolo malo najviac 5w-8w,kondik tam bol 2m2,na chladenie sa použivala cela skrinka cez Al uholnik,bassy vyšky som ani za tu pi.. nemohol nastaviť aby to malo aspoň ako tak normalny priebeh,ono to fungovalo asi tak že na minime už boli pridané a do maxima sa už len pridávali,ten 3D zvuk tam bolo par kondikov a odporv na to,no takmer žiadny rozdiel big_smile vsamozrejme že to malo vzadu nápis 2x50Watt a pod tým že 230V/50Hz 38W smile ku prepinaču vstupov asi písať nemusím nič,to je jasné,REC out sa len paralelne pripol ku niektorému zo vstupov cez 100ohm. odpory,vnutri ani jediný tienený kábel,všetko robené plochými..

#23 2006-11-01 10:31:03

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: koncové IO

Nemám nic proti, aby se v normální zemi vyráběla, nebo se do ní dovážela nenáročná spotřební elektronika. Pokud je to elektronika, která sice nemá špičkové parametry, ale aspoň funguje, jak má a plní účel, pro který byla vyrobena. Přirovnal bych to třeba ke kávovaru-jeden stojí deset litrů, je značkový, vyrobený v Itálii a vaří perfektní kafe. Druhý stojí už jen tři tisíce, není značkový, vyrobili ho v Číně, kafe už je sice trochu horší, ale bezproblémově ho dokáže vařit aspoň a nejmíň ty dva roky.
Jenže u některých výrobků-zrovna těchto-si nejsem tak úplně jistý, zda jsou vůbec schopny plnit účel, pro který byly vyrobeny a přežít alespoň základní záruční lhůtu. Dokonce bych si troufnul říct, že byly vyrobeny ne proto, aby ten účel plnily, ale pro vytažení peněz z lidí za jakoukoliv cenu.
Protože je naprosto vyloučeno, aby zrovna tyhle zesilovače plnily účel, pro který byly vyrobeny, tj. pro "nepravé" domácí kino. Nestačí parametrově ani na onen nenáročný poslech a to ani v případě, pokud by si to na rok-dva nainstalovali zedníci do ubytovny.
Je to čistě věc nízké kupní síly v kombinaci s tupostí a neznalostí nižších a středních vrstev obyvatelstva tohoto státu, plus absence povinnosti nechat každý takový výrobek, uváděný na trh schválit EZÚ.
Toho využívají šmejdi, jako je Hadex a Tipa, dovádějí to do dokonalosti vylhanými údaji a trží tak z každého takového šmejdu nejméně 300%. Nákupka těchto krámů je v řádu několika stokorun, vím to poměrně dobře z jednoho zdokumentovaného případu v Číně padělaného DVD Panasonic.
Ve vyspělém zahraničí už dávno podobné výrobky nejsou prodejné. Tamní menší obchodníci by si s nimi ani nešpinili ruce a pověst, protože se jim nevyplatí o dobrou pověst přijít. Zmrdům z Hadexu je to u prdele. Dokud budou naši lidé smrdět korunou a blbí, budou žít.

naposledy upravil sinclair (2006-11-01 10:33:00)

#24 2006-11-02 11:14:19

opamp
člen
Z: hifistická poušť
Příspěvků: 90
Web

Re: koncové IO

Něco k těm steskům, že až bude v Číně levnější vývoj, půjde to tu do prdele...

Jedna známá elektronická firma - česká pobočka - má některý velmi zajímavý pozice otevřený půl roku i dýl - a v naší zemi konstruktérů a odborníků a zlatých ručiček nemůže sehnat vhodné kandidáty. Kamarád, který tam dělá, si posteskl nad kvalitou uchazečů. Ti, kdo přišli, se v první řadě zajímali 1) zda dostanou služební auto 2) zda dostanou služební mobil 3) jakou kariéru tam můžou udělat. Další, kteří se jakž takž zajímali o práci, nedokázali spočítat ani přenos odporovýho děliče. Byli to prosím inženýři - takhle nedotčeni elektronikou prolezli elektrofakultou až k titulu ing. Něco shnilého, že... ale u nás kurva, ne v Číně. Tak ten kamarád zašel na elektrofakultu pokecat se svými bývalými profesory, zmínil se i o těch volných pozicích a ptal se, jestli by mu třeba nedoporučili schopný studenty. Odpověď - Je to strašný, nemůžeme s čistým svědomím doporučit NIKOHO. Každý by jen "prodával krabice" a do vývoje či konstrukce se nikomu nechce. Je to přece moc práce!

Takže - šance tu jsou. Pro každýho. Chce to jen pár věcí. Nebát se učit, nebát se něco umět, mít správnou míru sebevědomí (oba extrémy jsou stejně nebezpečný!) a nebejt kurva líný jak prasata! V podstatě záleží i na každým z vás tady na amplionu, zda dovolíte vědomostem aby vstoupily do vašich hlav a zda budete mít chuť je potom na náležitých místech náležitě uplatnit. Jsme-li my líní se učit, žlutí jistě ne. Jsou motivováni hladem a to je kurva silná motivace. A zatímco my tady nadáváme a sedíme s rukama v klíně, oni ne...

Nadávat a nic nedělat umí každej a je to k hovnu a jenom to nahrává zmrdům...

No, trochu kontroverzní příspěvek, uznávám...

#25 2006-11-02 11:31:17

Mates
člen
Příspěvků: 396

Re: koncové IO

Ondro, pojď na ICQ, jestli můžeš. big_smile

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)