AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#51 2006-10-30 07:07:59

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Max. hladina akustického tlaku

To jsou mi teda problémy, právo neprávo... Když platim měsíčně cca 5 000,-za svůj vlastní byt, jehož sem majitel, tam teoreticky mám právo si to klidně osolit až padá omítka, je to můj byt, ale neni to můj barák... a jaksik je ve vchodě prostě eště 5 sousedů... Naštěstí to není moc, většina je přes den v práci cca do 16:00 až na jednu protivnou ludru v důchodu a na ni z vysoka kašlu, protože vyloženě nadoraz to mám tak cca 30-50 minut ve všední dny kolem 14:00 a když hraju pak už v normální hlasitosti, tak většinou taky chci vidět večer zprávy, co zas tam bude za kokoty z politiky, tak to stejně zas vypnu... A s nějakými stížnostmi nemám problém, chce to najít východisko a nebýt hovado, že mám právo sundat omítku...lol

#52 2006-10-30 09:13:19

marango
člen
Z: Brno
Příspěvků: 168

Re: Max. hladina akustického tlaku

dawsoo:
Tu hranici si každý určí sám.S mými ARN 8604, to u mě vadilo asi 2 lidem, jedna byla ta co vyhrožovala daňovými kontrolami, paní problém prostě jak já chci tak to bude, další sousedka ji vyhodila z práce, tak se s ní soudila, pořád nějaké pblémy, soused zde měl dílnu, střídali se zde auta, díky ní se zadlužil a splácí dílnu jinde. Prostě takové lidi válcuji. Už jen ze sportu. Myslela si, že je paní hvězdná, dnes chodí opačnou stranou ulice.

Je to jen o lidech.

Firma prodala auto, minulej rok o prázdninách Feldu 97 kombi liťáky za 56,- fakt pěkná, za měsíc přišel dopis, že auto nechce, že si ho nikdy nekoupila, že je to podvod. Paní jsme napsali, ať se probudí, a že hov.no. Paní nelenila, poslala na nás kontrolu z živnosťáku, ten nás tady 3 mesíce otravoval. V únoru na nás poslala policii s trestním oznámením, že chce zpátky peníze a za 7 měsíců garážování (ona to nazvala úschova) dalších 10tisíc + výlohy advokáta, který si to sepsal a jiného advokáta, který ji radil za dalších 23tisíc. Policie nic neshledala a tak jsme na paní podali my trestní oznámení. Byly celekm tři, dvě jsou odloženy, u jednoho sděleno obvinění.

Lidi jsou prostě kur.vy, nějaké domluvy s těmi co se domluvit nechtějí považuji za zbytečnou sentimentalitu a ztrátu času. Buď se s lidmi dohodnete hned, nebo jsou to ku,ndy a nedomluvíte se nikdy a takovým já ustupovat nebudu a to je můj postoj.

A dobrou radu dám, aby ani Vy jste to nezkoušeli, se zlou se potázáte. Kdo vytahuje bič, ještě větší ve vašich rukou musí vidět.

naposledy upravil marango (2006-10-30 09:14:28)

#53 2006-10-30 10:44:18

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Max. hladina akustického tlaku

marango: Wow, tys to teda vzal zhurta...lol Na to, jaks to tu rozvedl by to chtělo jiné fórum, já bych se držel spíš teho zvuku. Pravdu máš v jednom, že pokud narazíš na kurvy, tak si taky nenechám nic líbit, nicméně s nima stejně nic neuděláš, spíš docílíš toho, že ti budou vypínat naschvál elektriku, pak tahanice s hygienou, jestli fakt byla překročena hranice hluku, soudy atd. a skončilo by to třeba devítkou mezi oči té ludře, mno... To už jsou všechno extrémní řešení, já sem se teda naštěstí s takovými dobytky nikdy nesetkal a se sousedy vycházim v pohodě, konec konců mám chalupu na samotě a tam můžu hrát dokud nepopraskaj okna, takže pak doma nemám potřebu tomu tak hulit...lol

#54 2006-10-30 14:52:27

vojta
člen
Z: Valaš.Meziříčí
Příspěvků: 339

Re: Max. hladina akustického tlaku

běžné zdi panelového domu zatlumí tak 40 db takže 90db-40=cca 50db a do dalšího bytu by nemělo byt slyšet víc jak 80db teoreticky protoze např já bydlím v baráku mám 2krát tvm třípasma 8"+5"+1" ,2 krat dvoupasma 6,5"+1"a dva šneky db technologies 15"-400w a ve sklepě jde cítit jak se jemně třepe podlaha (pokojík mám o 2 patra výš) takže tim myslím ze to nemusí být od tebe tak slyšet ale mužeto třepat s celým barákem a to může vadit tvým sousedům ale taky pokud taky polouchají nahlas tak se můžete domluvit jako já se svýmí sousedy kreté mám nejdřív 50m od baráku víme u mě je to jak na rockovém koncertě a u nich jak na discotece navzajem si nedeláme naschvály a vím ze je zbytečné abych na ne nekoho volal když taky poslouchám nahlas a nikdy mi nic neřekli a to mám kolem sebe 4 sousedy

naposledy upravil vojta (2006-10-30 15:06:12)

#55 2006-10-30 15:10:26

marango
člen
Z: Brno
Příspěvků: 168

Re: Max. hladina akustického tlaku

to znamená když si prdeš nebo brkneš to má víc jak 40dB přes stěny je to krásně a zřetelně slyšet.

#56 2006-10-30 18:45:38

vojta
člen
Z: Valaš.Meziříčí
Příspěvků: 339

Re: Max. hladina akustického tlaku

asi tak nějak prostě ty stěny utlumí asi 40 db max 50 pokud je v cihláku ale hodně zalezí na konstukci stěny ale o tom se už radši nebavme

#57 2006-10-30 19:50:08

MethMan
člen
Příspěvků: 104

Re: Max. hladina akustického tlaku

Mezibytová příčka by měla mít vzduchovou neprůzvučnost Lwa 55dB. Právě v tom A je ten problém. U mě doma to není snad ani 30 - byla tam dvojitá štorcka a někdo si kdysi zvětšil místnost smile. Naštěstí mám nahluchlý sousedky. Jejich uši mají zhoršený SNR tak o -10dB. lol

#58 2006-10-30 20:33:29

Karlos
člen
Z: Ostrafa
Příspěvků: 868

Re: Max. hladina akustického tlaku

Upřímně bych někdy chtěl si jit poslechout k sousedům jak to jde slyšet u nich doma jak to mám puštěné nahlas. .Teď semnou jel ve výtahu novej soused a ptal jse mě co to mam za Kytaru? a já to je Led Zeppelin :-D

naposledy upravil Karlos (2006-10-31 16:30:18)

#59 2006-11-01 14:00:20

dawsoo
člen
Z: Praha 4
Příspěvků: 211

Re: Max. hladina akustického tlaku

2 Marango:
Jo to je jasný jak jsem psal když člověk narazí na hovada co jim vadí cokoliv tak slušnost je spíš nevýhodou... aneb jak se říká na hrubej pytel hrubá záplata... Já jsem to psal obecně že je problém určit hranici ale pokud jsou lidi normální a soudný tak lze vždy najít shodu a je to v klidu. Nesouhlasím ani s jedním extrémem... tj že někdo má v bytě zkušebnu a celej den tam je naplno bordel a ani opak když si člověk normálně pustí hudbu a nerudnej důchodce co se nudí prudí z principu i když je to v normě... když jsem se nastěhoval do modřan měl jsem nad sebou bejvalýho generála vod policajtů takže vim o čem je řeč a prošel jsem tim taky... nakonec se odstěhovali bydlej tam lidi mýho věku a je to v naprostý
pohodě...

#60 2006-11-03 18:35:41

babakus
člen
Příspěvků: 244

Re: Max. hladina akustického tlaku

-Tak rozšlapaná pixla od Sidolu- Myslim že to říkal v nějakém filmu Vlasta Burian a mě se to zalíbilo, tak to používám.
-Tu pixlu co má největší keci jsem poslal do prdele protože jí začalo vadit když sedíme s klukama na lavičce před barákem a povídáme si. S ostatníma sousedama mám dohodu že budu hrát jak chci ale pokud je bude např. bolet hlava a daj mi to vědět tak to ztlumim, to jsou ty cca 45 let. Teď je to tak že za mnou přišli když jsem koukal na Jurský park, a ptali se, jaký si mají koupit domácí kino aby měli taky takový efekty jako já. Takovej dusot dinosaurů je fakt hustej.
-A šlo to i podobrém, až na tu pixlu

#61 2006-11-03 22:47:24

IMP
člen
Příspěvků: 392

Re: Max. hladina akustického tlaku

;-) Mno s těma sousedama je to těžký no...ale já mám docela štěstí jak už jsem tu psal wink
Jo takovej dusot Tyranosaura na pořádným aparátu to je lahůdka wink
Onehdá jsem v našem obyváku přes video a tatíkovy teslácký bedny cca15l 16cm stredobas...
taky si pouštěl jednu pasáž a zkoušel to pořádně ohulit a za chvíly po opakovaným hraní toho místa přišla za mnou moje babrle a byla ůplně vylekaná a myslela si že nám bouchnul kotel ve sklepě lol

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)