AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 2006-09-20 18:22:29

dawsoo
člen
Z: Praha 4
Příspěvků: 211

Porovnal Jsem Tweetery

Tak se mi doma sešlo pár různejch více či méně pěknejch vejškáčů ,zatím je zkouším jen nadivoko přes nouzovou vyhýbku a musím říct že rozdíly jsou značné mohu se pokud o to stojíte podělit o dojmy:

Audax TW010E1... 3/8 palcovej mylar mikrovejškáček velice rychlej ale na plasťáka překvapivě přírodně zabarvenej a čistej nad 5k použitelný i v kvalitní 3p konstrukci

Audax TW010I1... 3/8 palcovej mylar-titan mikrovejškáček velice rychlej přesnej ale prezentní zdůraznění, nad 5k použitelný i v kvalitní 3p konstrukci

Audax TM020J7...3/4 palce textilní kalota vyváženej čistej nezabarvenej podle mě neprávem malinko opomíjenej konstruktéry ideál do minimonitoru nebo třípásma s malým rychlým střeďákem-středobasem.

Tonsil GTC11xx...1palec od Tonsilu kterej je zde známej a není třeba popisovat...je čistej ale chybí mu dynamika jak makro tak mikro a má spíše teplejší zabarvení ale za ty peníze hodně dobrý jemnej zvuk s TVM ARV 104 neporovnatelně ve všem lepší.Dělení 2,5-3kHz.

Seas 25TAFC/D...1Palec kovová kalota hodně přesnej čistej rozlišenej neutrální vejškáč s výbornou makrodynamikou a dobrou mikrodynamikou.Dělil bych na 2600Hz.

SEAS 27 TFFC...1 palec sonotex textilní kalota velmi čistej a naprosto jemnej detainí zvuk s kovovou 25TAFCD se moc nedá srovnávat každej je úplně jinej, má velmi dobrou mikrodynamiku a slušnou makrodynamiku,je oproti kovovýmu jemnější a příjemnější avšak je méně přesně zařízlej do signálu. Dělil bych ho na 2400Hz.

BG NEO3PDR-FP...Planární páskovej měnič od bohlender graebner... nemá tak hladkou a vyrovnanou kmitočtovou charku jako oba seasy ale není to tak slyšet jak to vypadá na papíře. Jeho plus je evidentně na první poslech jinde.. v mikrodynamice a přesnosti bezkonkurenční,že se mu žádný ze jmenovaných ani nepřiblíží, rychlostí se mu snaží konkurovat jen miniaturní audaxy, které ale zas nejdou zdaleka tak dolů a jsou oproti němu oba hodně zabarvený.V makrodynamice je na tom nepatrně lépe na spodku (2-3k) kovovej seas,vejš se opět karta obrací,na první poslech kovovej seas má taky hodně výraznejch detailů ale je jakoby slyšet trošku plech a slejvá se to pokud je hodně věcí najdenou u pásku se toto neděje ani náznakem. Textil zní hodně ploše a tupě ale jen při přímým porovnání. Jde v klidu dělit na 2,7 kHz což jiný pásky stejný kategorie jak rozměrový tak cenový moc nedávaj.


BG je teď z toho co mám k dispozici jednoznačně můj favorit, budu s ním stavět d´appolito se dvěma L17RCY/P do 35l BR.Cílem je absolutně odlišnej zvuk od mejch současnejch Vecteurů krý jsou osazený zákaznckým HM130Z2 a mnou upravenejma AW010E1 s jiným zvukovodem a jinejma magnetama. S oběma seasama chci vyzkoušet regálovku 15l BR s P17REX který se mi tu válej už dýl.prakticky to bude něco jako Embla ale jiným tvarem ozvučnice a hlavně s odlišnou vyhýbkou...

PS: musel jsem si udělat radost protože můj hlavní projekt již 3/4 roku visí na truhlářovi... ach jo, tak zatim si nechám od quise udělat ty dvoje "drobotiny" páč mam obří chuť něco stavět a mazlit se s laděním vyhýbek. smile

naposledy upravil dawsoo (2006-09-30 16:10:52)

#2 2006-09-20 19:20:55

luikas
člen
Příspěvků: 593

Re: Porovnal Jsem Tweetery

dobry, cim vic takovejhle srovnani tim lip. ja pridam jen srovnani 27 a 25TFFC. ale pro objektivitu dodam ze kazdy na jine vyhybce. IMHO hraje 27 nepatrne lip, i kdyz charakter zvuku je podobny

#3 2006-09-20 21:02:34

Michal
člen
Příspěvků: 643

Re: Porovnal Jsem Tweetery

25 je takový nedospělec. Trošku mi mrzí, že jsem tehdy netrval na 27TFFC a použil 25. No, co už. 27 je o fousek lepší sluchově.

#4 2006-09-21 08:26:27

pistole
člen
Příspěvků: 89
Web

Re: Porovnal Jsem Tweetery

Dawsoo: pro objektivitu nezapomeň dodat rozměry, váhu a cenu toho Bohlendera-Grabnera ;-)
to jen aby čitatelé měli jasno co že stojí opravdový high end...

#5 2006-09-21 09:33:25

dawsoo
člen
Z: Praha 4
Příspěvků: 211

Re: Porovnal Jsem Tweetery

2Pistole:
Ty BG jsem pořídil za 3600,- kč za oba, nové z USA včetně pošty a cla 4,5% ,díky tomu že jsem objednával víc repro napůl s kamarádem. Rozměry jsou normální kulatej frontpanel průměr 130mm hmotnost díky neodymovejm magnetům kolem 250gr. Halt RD50 to není smile Myslim že ta cena není tak šílená... jinak v de je ten samej za 79 eur kus!!! Parts Express a Madisound maj ceny ok oproti čemukoliv v EU.

http://www.audax-speaker.de/content.php … details=41

naposledy upravil dawsoo (2006-09-21 09:46:13)

#6 2006-09-21 10:29:21

pistole
člen
Příspěvků: 89
Web

Re: Porovnal Jsem Tweetery

a kam jsi dal ty metr a půl dlouhý páskáče co máš od myšpulína ??

naposledy upravil pistole (2006-09-21 10:29:37)

#7 2006-09-21 17:47:54

dawsoo
člen
Z: Praha 4
Příspěvků: 211

Re: Porovnal Jsem Tweetery

Mam je ale už 3/4 roku kopu truhláře aby konečně dotáh ty kysny na ně... bohužel jsou to atypy vysoký a quis umí jen do 1m30 vejšky... sad tak mezitim jak furt nasraně čekám chci postavit něco konvenčnějšího a zabavit svý choutky.

naposledy upravil dawsoo (2006-09-21 17:49:53)

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)