AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#26 2006-09-23 21:00:03

opamp
člen
Z: hifistická poušť
Příspěvků: 90
Web

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Ondra Ch: Zatím mám taky VM2103. Upřímně řečeno ji nepovažuju za nikterak špatnou. Až budou penízky, rád bych nějakou "šůrku" :-)

#27 2006-09-24 08:00:09

polmo
člen
Z: SR Trnava
Příspěvků: 108
Web

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Sinclair: ano je, teda bol viditelne prehnuty, uz som to jak-tak zrovnal s pomocou lisu. Inak stasne hnusny material krechky a pritom pruzny, ked som to ztlacil tak sa to praskalo, ked som povolil tak sa to vracalo naspät.
ondra Ch : fotky budu...
Uz by som odpisal ale to forum neposlucha, ked je nas tu viac tak nie a nie ist (ten hosting je na prd...)



Tak tu su: http://www.r.kuracina.szm.sk/NC-450.html

#28 2006-09-24 10:17:56

Frank
moderátor
Příspěvků: 1629

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

To chci taky!! lol

#29 2006-09-24 13:11:52

ondra Ch
člen
Z: Semily
Příspěvků: 264

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

2 Polomo: Náhera,přesně to jsem chtěl vidět.
Díky

#30 2006-09-24 13:50:13

polmo
člen
Z: SR Trnava
Příspěvků: 108
Web

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Neni zač
PS: inak ja som "POLMO" smile

#31 2006-09-24 14:33:42

ondra Ch
člen
Z: Semily
Příspěvků: 264

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Hups yikes omlouvám se, to mi nějak ujelo tohle. :-)

#32 2006-09-24 15:16:30

Boramyr
člen
Z: poblíž Plzně
Příspěvků: 370

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Jo, to se stává, já už jsem si na Boramira taky zvyknul...

#33 2006-09-24 23:36:23

wishmasterx
člen
Příspěvků: 20

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Mrkněte sem, fotky mého předzesu, dneska dokončeného:
http://wishmasterx.bloguje.cz/

#34 2006-09-24 23:39:05

Nikolas
člen
Příspěvků: 272

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Vypadá pěkně.
Dal bych si líbit fešný flaškový předzesilovač. Necháš mi šémátko?

#35 2006-09-25 03:33:20

wishmasterx
člen
Příspěvků: 20

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Já ten Blog teprve teď založil, hlavně kvůli tomu :-) Sinclair sice nazval tohle schéma jako sračka, ale myslím, že K.Rochelt, od kterého to pochází, zas takový debil není, ostatně, zvuk, který z toho "leze" mluví za vše ... Minimum praskání, vyrovnaný poměr basů i výšek, když to tak debilně napíšu, žádné nepříjemné sykavky ... Do blogu napíšu, kolik mě to stálo a tak ... Jde jen o to, jestli to chceš připojit na tranzistorový zesák, potřebuješ dodělat obvod ochran, stabilizované napájení ... Ke všemu jsou schémata, plošné spoje, já na to nakoupil součástky, ale nakonec jsem to nestavěl, když to připojuju na elektronkový zesilovač ...

#36 2006-09-25 03:33:26

wishmasterx
člen
Příspěvků: 20

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Já ten Blog teprve teď založil, hlavně kvůli tomu :-) Sinclair sice nazval tohle schéma jako sračka, ale myslím, že K.Rochelt, od kterého to pochází, zas takový debil není, ostatně, zvuk, který z toho "leze" mluví za vše ... Minimum praskání, vyrovnaný poměr basů i výšek, když to tak debilně napíšu, žádné nepříjemné sykavky ... Do blogu napíšu, kolik mě to stálo a tak ... Jde jen o to, jestli to chceš připojit na tranzistorový zesák, potřebuješ dodělat obvod ochran, stabilizované napájení ... Ke všemu jsou schémata, plošné spoje, já na to nakoupil součástky, ale nakonec jsem to nestavěl, když to připojuju na elektronkový zesilovač ...

#37 2006-09-25 08:00:34

polmo
člen
Z: SR Trnava
Příspěvků: 108
Web

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Pekné, ale čo tá kabeláž ??? :-/

naposledy upravil polmo (2006-09-25 08:00:58)

#38 2006-09-25 10:16:16

Nikolas
člen
Příspěvků: 272

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Já bych stabilizaci a ochrany musel mít, protože bych to posílal do tranzistorových korekcí K+H.

#39 2006-09-25 10:52:38

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Rochelt debil je. Komu se to nezdá, nakopíruju sem několik pasáží z jeho článků v PE. Kdo z Vás si všiml u těch jeho koncových zesilovačů, jak má připojený mřížky?
Pentoda, natož výkonová, nepřináší ani jako katodový sledovač v přenoskovém předzesu nic pozitivního. Prostě se buď firmě Experience, nebo Rocheltovi podařilo někde skoupit po koruně tyhle televizní flašky. A šup, uděláme s nima teda přenoskovej předzes, patřičně to okecáme-dyť ti blbové, co to čtou už flaškám pořádně nerozuměj...
Nikde není psáno, že přenoskový předzesilovač nutně musí být postavený na triodách-v tomto případě je to spíš na závadu. Triody jsou kvůli Milleru v této aplikaci obtížné.

#40 2006-09-25 10:52:46

wishmasterx
člen
Příspěvků: 20

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

2Polmo:
No ... kabeláž, mikrofonní stíněný, máš tip, co bych tam měl dát? V tomhle zas úplně jasno nemám... "Venkovní" propojovací signálové kabely dělám z RG62, ale tady si fakt nejsem jistý ...

#41 2006-09-25 11:03:40

polmo
člen
Z: SR Trnava
Příspěvků: 108
Web

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Nemal som až tak na mysli druh káblu, ale jeho úpravu. :-) Ja by som tam skôr dal klasickú dvojlinku čo má aj tienenie na dvojo.

#42 2006-09-25 11:09:29

wishmasterx
člen
Příspěvků: 20

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Úprava asi zajímavá, to jo ... :-) Ale doufám, že i tak to plní svoji funkci, rozhodně jsem se vyhnul těm tzv. stíněným dvojlinkám, které nejdou ani "odizolovat" protože se dřív roztrhnou :-)

#43 2006-09-25 16:01:42

ondra Ch
člen
Z: Semily
Příspěvků: 264

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

2 wishmasterx: Pěkné,a jaký to má mít odstup rušivích napětí? Měřil jsi? Já o elektronkách akorát vím ,přibližne jak fungují a výjmenuju pár druhů to je asi všechno :-(
Jaké má výhody elektronkový pream před tranzistorovým? Podle mě žádné, ale rád se nechám poučit.
Jinak uznávám, že žhnoucí elektronky při poslechu hudby musí být opravdu "magické.
2 Sinclair:
A co říkáš konstrukcím Františka Hlavy?

naposledy upravil ondra Ch (2006-09-25 16:10:32)

#44 2006-09-25 16:46:14

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Ondro, proč být zbytečně sprostej, když spousta dalších lidí vůbec nebude vědět, proč nadávám...

#45 2006-09-25 16:56:14

wishmasterx
člen
Příspěvků: 20

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Parametry můžu opsat z toho návrhu ... Jsou lepší než tranzistory? To je nesmyslná polemika, na téma lampy vs. tranzistory toho bylo už řečeno hodně a je to spíš věc vkusu, co se ti líbí, přednost elektronek není rozhodně v tom, že by jen hezky svítily :-)
Jestli si můžu dovolit odpovědět na téma zesilovače p. Hlavy, tak si nic dobrého nemyslím už o jeho osobě, který ani neví, co za výstupáky byly zesilovačích jako Music 70 a podobně ...

#46 2006-09-26 18:25:59

furious
člen
Příspěvků: 33

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Já mám taky NC470 bohužel zatím s jenom přenoskou Ortofon OMB 5E.
wishmasterx: ten AT by byl vhodný na jazz a vokálne věci? - průměrní věk mýho LP archívu je tak nad 20 smile
sinclair:Ja mám elektronkový zesilovač a uvažují o elektronkovém předzesilovači pro přenosku, co mám zvolit za schému?(když wishmasterx je spokojen s tím tak nemusí to být až tak zlé)
Elektronkový CD přehrávač koupím hotový.

#47 2006-09-26 19:19:32

wishmasterx
člen
Příspěvků: 20

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

2furious: Sinclair odkazoval na předzesilovač Shure M65 ... V každém kanále je jen jedna ECC83, možná to bude chtít přidat další stupeň, nevím, ale asi to nebude stačit na vybuzení koncového stupně, kde není problém připojit CD přehrávač, ten má ale výstupní napětí cca 2V. Na elektronkový CD přehrávač bych se vykašlal ... Taky jsem o tom uvažoval, ale pro elektronkový zes. je to blbost, v podstatě to slouží jako takový "filtr" abys dosáhl elektronkového zvuku na polovodičích, stejně jsou ty lampy zapojené za polovodičovým D/A převodníkem, jinak to ani nejde ... Já jsem spokojený s CD-P Denon ... Ještě k té přenosce, pouštěl jsem na ní folk, metal, pop a zvládá všechno v pohodě ...

#48 2006-09-26 20:26:25

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: levnější přenosky, co by jste si vybrali ?

Pakliže to může být předzes se zpětnovazební korekcí, dvě triody s vysokým ziskem jsou naprostá nezbytnost, aby zbyla nějaká rezerva ve zpětné vazbě pro nízké kmitočty-viz zrcadlo RIAA. Pokud má jít o pasivní korekci, jsou naprosto nezbytné dvě až tři EF86 v kanále.
Dělal jsem zakázkový pasivní korekčák se dvěma EF806S v kanále a je to tak na hraně. V každém případě oddělený zdroj, ss žhavení a fetem stabilizované Ua.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)