AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#101 Včera 06:00:19

sinclair
člen
Příspěvků: 974

Re: Basové orgie

Dobrý snad, ale kór hluboký moc ne. Mám orig Division Bell a nepostřehl jsem tam nic mimořádného...že bych měl blbý bedny? :-)))
Máte těma mptroskama zkažený vkus a posunutý měřítka kvality, to je všecko.

naposledy upravil sinclair (Včera 06:01:50)

#102 Včera 12:15:44

IMP
člen
Příspěvků: 392

Re: Basové orgie

Když už mp3 tak aspoň 256kbps... teďka s lepšími bedny to taky začínám dost slyšet tu nedokonalost mp3..

#103 Včera 13:09:17

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Basové orgie

jo, je to dělaný pro "průměrnýho" člověka takže je uplně normální když někdo pozná i lepší MP3 že je to nic moc...

#104 Včera 13:40:51

Pavlik
člen
Příspěvků: 376

Re: Basové orgie

Ono taky dost záleží na tom, čim jsou ty MP3 udělaný a čim to přehráváte. Takové věci jako dithering nebo omezení špiček (MP3 se během komprese může dostat přes limit, kvůli tomu jak některé frekvence vymaže, přehrávač musí umět dekódovat do floating point formátu, potom na ní použít třeba replaygain a pak teprv převést do PCM) jsou hodně znát a ne každej přehrávač to bude umět dostatečně dobře.
Nehledě na to, že možná ani 128kb/s MP3 tomu neblíží tak, jako dynamická komprese použitá při nahrávání dnešních CD...

#105 Včera 13:49:17

IMP
člen
Příspěvků: 392

Re: Basové orgie

Ano, s tím souhlasím...mám některý mp3, který jsou docela dobře poslouchatelný a maj jenom 128kbps.

#106 Včera 14:33:05

Glatz
člen
Z: Ostrava
Příspěvků: 143
Web

#107 Včera 15:03:55

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Basové orgie

Taky bych to neřekl tak, jako že je jedno jestli Mp3 320kbps nebo 128kbps, jsou to všechno stejný shity... wink Několikrát se mi potvrdilo, že když to komprimoval nějakej patrně debil, nebo na shitózním konvertoru, kterej buď neuměl nebo ani nešel patřičně nastavit, tak to mohlo mít klidně i těch 320 a nedalo se to poslouchat... hmm To pak kolik kvalitnějších mám pouze ve 128čce... Nicméně kvalitně zpracovaná Mp3 na běžných bedýnkách, co má většina běžných uživatelů nejde rozeznat od wavu... Já to třeba jak na JVC, tak na těch retro Teslách poznám, ale na "Hifině" Kenwood už skoro ne... Nemluvim o plastových šmejdech ke kompu, který má kde kdo... wink

#108 Včera 15:32:52

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Basové orgie

T.viper: už sem to řekl několikrát - u PC mam Altec lansing CS 21 (průměrný(podle počtu vyrobenejch druhů repro nadprůměrný) 2.1 s plastovejma satelitama) a stejně to poznám. teda ne tak že pouštim písničku, za den jí slyšim znova a vim že je to MP3. to ne... ale při neustálim pouštění jedný a druhý to poznám.

#109 Včera 15:42:40

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Basové orgie

To máš buď překvapivě slušný plasťáky, nebo hodně dobrej sluch... Ale naprosto jednoznačně to jde poznat na dobré aparatuře, třeba i lepší, než na domáci hifi... Na těch našich studiových monitorech ti ta Mp3 vyloženě rve uši, oproti skoro krystalické přesnosti CD-A nebo dokonce DVD-A a takovej rozdíl zas v těch plastech nebude... (Jinak sorry, nechtěl sem rypat, ale plasťáky nesnášim, tak se nezlob)

#110 Včera 16:07:03

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Basové orgie

T-Viper: no oni dokážou udělat dobrý plasťáky ale téměř vždy to sou jen (výjámečně několik) mm škatule dobrý akorát tak jako mini truhlíky pro kytičky :-DDD z plastu se stal levnej shit a tak ti to nezazlívám... též uznávám dřevo (MDF) no a konkrétně s mejma reprákama to vidim tak něco mezi. nejsou uplně zlý a já dobře slyšim vyšší kmitočty (23kHz v poho) a omezení MP3 je právě nejvíc slyšet tady...

Glatz: nic moc. basy sou docela vysoko :-D

#111 Včera 16:56:08

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Basové orgie

To si děláš prdel, ne s těmi 23kHz...? Slyšitelnejch je někdy těch 20, to bych bral... Jak si na to vlastně přišel? To sis dělal testy na sluchátkách a na bednách v bezdozvukové komoře jako já...? No nevim teda, ale mě vyšlo podle testu rozsah 16 - 18 000Hz jako bezproblémů kdykoliv a těch 18 - 20kHz ne vždycky, ale tak to neni jenom v mojem případě, kolegové taky museli připustit, že prostě tu horní hranici maj posunutou někdy vejš a někdy níž... wink Ale prostě 23kHz mi příjde jako blbost. Řekni mi o tom víc... wink

#112 Včera 17:12:50

BlackRider
člen
Z: 15km na SV od Brna
Příspěvků: 579

Re: Basové orgie

Mě to taky příjde jako blbost.

naposledy upravil BlackRider (Včera 17:12:57)

#113 Včera 17:27:35

dj-bobr
člen
Příspěvků: 50

Re: Basové orgie

Já slyšel dřív (tak v 10 letech) i přes 20kHz, okolo 22-23kHz, ale teď ve skoro dvaceti končím na 17kHz. Podle mě to na PC ani moc měřit nejde, když si nechám vygenerovat zvuk 23kHz, tak už musí hrát obrovskou roli aliasing (rychlost D/A převodníku na zvukovce je dost omezená, navíc tam je výstupní filtr proti vzorkovacímu kmitočtu), který patrně tvoří celý ten prapodivný výškový ostrý zvuk, co slyším, když si pustím z PC 23kHz.

#114 Včera 17:39:57

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Basové orgie

jo, když pustim na PC 23kHz tak slyšim taky s*ačky. bylo to na nějakym laboratornim generátoru snad 10Hz až 1mHz. bezdozvuková místnost to sice nebyla ale nemyslim že by se ta frekvence někam ztratila a já slyšel jen nějakou "???zmutovanou od okolních předmětů???" slyšeli sme to 3, zbytek spoluposluchačů se ani nepodívalo "co se to děje"... při 22,8kHz už to postupně přecházelo do zvonění v hlavě, 24+kHz už sem nebyl schopnej vnímat. zase se mi ale zdá že bych "neslyšel" 16Hz...

#115 Včera 18:01:06

Pavlik
člen
Příspěvků: 376

Re: Basové orgie

jj, sou lidi co slyší i 25kHz. Vyskytuje se to sice vzácně, ale existují.
viper: ono na netu nejsou vůbec nic neobvyklýho mp3 320kbps, co jsou překódovaný z nižšího bitrate.

#116 Včera 18:07:30

Frank
moderátor
Příspěvků: 1629

Re: Basové orgie

NIKOLAS!

#117 Včera 18:11:21

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Basové orgie

http://www.realmofexcursion.com/downloads.htm hned první track nahoře je docela dobrá basová orgie :-) ale sluchátka už ty nejnižší tóny pobíraly jentaktak že to bylo jen lehce slyšet...

edit/ zapoměl sem dodat - uplně dole ale horní link :-DDDD
edit2// skladba bass check je ještě hloubš smile

naposledy upravil Crashpc (Včera 18:25:41)

#118 Včera 18:18:23

vojta
člen
Z: Valaš.Meziříčí
Příspěvků: 339

Re: Basové orgie

frank: yikes

naposledy upravil vojta (Včera 18:18:59)

#119 Včera 18:25:57

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Basové orgie

Crashpc: A proč myslíš, že 23kHz jo, ale 16Hz ne...? Ve starý literatuře byl udávaný slyšitelný kmitočet, začínající už od 16Hz... Nevlastní taťka tvrdí, že slyší zas až od 28Hz do 15kHz... to má ale smůlu s těmi basy lol No mě nízký frekvence nedělaj problém, to sem taky někde psal a vysoký mě zas tak moc nezajímaj, protože třebaže těch 18kHz slyšim normálně, 20kHz někdy a pak se mi eště chvíli zdá nějaké nepříjemné pískání a tlak nad těch 20kHz, takže stejně nic, o co bych stál... wink U basů je akorát problém utrefit, kdy to už není slyšet, ale cítit a přechází to prostě v kostní vedení... big_smile

#120 Včera 18:29:21

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Basové orgie

no jenom tak odhadem. na zkoušku basů sem už neměl k dispozici dost kvalitní systém :-)

#121 Včera 18:35:32

vojta
člen
Z: Valaš.Meziříčí
Příspěvků: 339

Re: Basové orgie

T.Viper napsal:

U basů je akorát problém utrefit, kdy to už není slyšet, ale cítit a přechází to prostě v kostní vedení...

přesně tak zkoušek jsem to na zahradě a slyšel jsem tak do 18 hz a pak už jsem jakoby nic neslyšel jen takové vibrace takže u basů se to špatně porovnává hold výšky ti s tělem neslounájí takže víš kdy už to neslyšíš

naposledy upravil vojta (Včera 18:38:06)

#122 Včera 18:39:42

Crashpc
člen
Příspěvků: 106

Re: Basové orgie

jo, ale i u vejšek je problém rozeznat kdy to slyšíš a kdy už jen vnímáš že "ještě něco "hraje"" smile

#123 Včera 19:04:02

muzic
člen
Příspěvků: 73

Re: Basové orgie

Bobe"- Division Bell - je pro mě nejlepší deska poslední doby!!! Perfektní zvuk a muzika.
mp3 -neposlouchám...

#124 Včera 23:31:33

T.Viper
člen
Příspěvků: 451

Re: Basové orgie

vojta: Ono hlavně totiž je při určité untenzitě cítit i těch 40Hz třeba... No jako prošel sem testy jak na sluchátkách, tak na bednách a zjistilo se, že těch 16Hz je prostě pro mě přesně hranice, kdy už je to cítit a eště slyšet, ale pouze v určité hlasitosti... Na akcích kolikrát využíváme i infrazvuku, když máme patřičnou aparaturu, ale tak jak už sem psal, občas se najdou lidi, který to prostě nevydržej a je jim z toho zle..., což není můj případ... Nicméně určitě ses dočetl, že infrazvuk na určité frekvenci a intenzitě může zabíjet... My to prostě využíváme jen sem tam, tak nějak pro rozproudění... V žádném případě ne běžně... Ostatně i varhanní píšťaly maj některý frekvence až v infrazvuku a vlastně jde o navození jakéhosi respektu a mohutnosti...

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)