M. Taubr: [Seas P17RE/XTVF]
Obsah fóra | Diskuze k diy projektůmStránka Předchozí  1, 2
 

Hodnocení projektu (známkujte jako ve škole)
1
63%
 63% [ 12 ]
2
26%
 26% [ 5 ]
3
10%
 10% [ 2 ]
4
0%
 0% [ 0 ]
5
0%
 0% [ 0 ]
Celkem hlasů: 19

AutorZpráva
Boda
uživatel


Příspěvků: 88
Z: Okolo Hradce

17.1.2006, 21:59
ok tak to teda nepujde!
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

17.1.2006, 22:01
Boda:
- vifa se shání u nás blbě
- ze stíněných 150 je nejlepší (papírově) verze 73, mám s nima rozpracovaný projekt, bohužel je jen 8ohm verze
- 2*výška ne. Udělej 1*středobas, 1*výška - designová řešení se probírala tu

Ještě bych si dovolil citovat Huberta:
citace:
Domácí kina jsou pro mne sice španělskou vesnicí,ale v kinech opravdových jsou VŽDYCKY všechny bedny za plátnem shodné - bez ohledu na počet.Důvody jsou logické - mezi různými bednami těžko dosáhnete nějakého věrného prostorového podání.Už to,že se centr doma často pootáčí o 90°,aby "ležel na bedně" není moc košer.

Pro případné zájemce je celý thread na dexoním fóru s názvem Centr, je jich tam ale víc s tímto názvem, tak na to neumím udělat přímý link.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

18.1.2006, 0:12
Jo, taky bych si dovedl představit 5 a více pěkných bedniček, centr svisle, všechno předimenzované jak to máme rádi ,ale zkuste tohle nadhodit polovičce, uvidíte, kam vás s tím pošle. Smile
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

18.1.2006, 0:41
Ano v zásadě je možné DK s pěti i více Nautilama od BaW. Šneka nepoložíš.

Ale všichni to stejně valí na ležato. Na lažaté bedně může stát i televizor a nebo bedna ležet na televizoru.

Úplně optimální je pak bedna za promítacím plátnem, dobře průzvučným, kdy jde zvuk ze stejné vzdálenosti jako je obraz.

Přítelkyni která netoleruje hoby raději rychle vyměnit. Neb z přítelkyň obvykle vznikají manželky a z netolerance nenávist.

Pak nezbývá než nenápadně naznačit, jestli by nepodržela tento drátek. Je to zaručeně nulák ...
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

18.1.2006, 3:18
2Vítek:
krásně napsáno, co se týká té přítelkyně Laughing
ještě že žádnou polovičku nemám, zatím jsem v celku Laughing Wink

Dát ten centr na výšku, je trochu problém, co se týká poslechového prostoru, aby mohl být uprostřed, nad tím jsem uvažoval dávno, zvlášť mi příjde ale stupidní, jak se do centrů cpou dva středobasy, hlavně aby to vypadalo lépe, to je prostě ujeté.
PS: O kolik to zvedne citlivost ?
Vím, že se mnohokrát řešilo, co připasovat za výšky k TVM : Tonsil, Visaton, Beyma, Vifi ...
No a co takhle náš oblíbený Seas ?? Vždyť ty levnější kousky jsou i na JJJ od 800,- tolik skoro stojí ta Beyma T-2030 ...
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

18.1.2006, 10:04
Při extrémně malém výškáči typu TN25 od Hivi a jeho vyosení se Ti může podařit dostat středobasy skoro k sobě. Pak by tam mohl nastat i ten nárůst citlivosti. Ale bacha, není stejný pro všechny frekvence. Pokud je to s klasickým výškáčem, tak máš mezi koši středobasů cca +/- 120 mm a tam už o nárůstu citlivosti nespekuluj.
Benazi
uživatel


Příspěvků: 177
Z: Paskov

18.1.2006, 11:17
Dobře vykoumané.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

19.1.2006, 12:05
V prvé řadě musím pochválit Michalův koncepční přístup. Jak sám zmiňuje, tak se mu sjednotil zvuk, protože jestli se nepletu tak ve předu má dvoupásma Seas a centr téže značky s velmi podobnými membránami - materiálově. Tzn. že zažil tu změnu a asi i posun z bedny s papírovou membránou (TVM) na poly.
Použití koaxu taky není mimo. I zavedené a komerčně známé značky typu Tannmoy, KEF a Thiel ho ve svých soustavách používají. Pravdou ale asi bude, že to není cesta masová klasické vícepásma vítězí. Podle mně ta nevýhoda vzájemného ovlivňování středobasu a výšek je značná, v případě kvalitního řešení to konstrukčně taky nepatří k tomu jednoduššímu a myslím že svou roli zde sehrává i jistá otevřenost kmitacího systému středobasu. A zisk v podstatě bodového zářiče to nevynahradí. Stejně jako vyrovnaná směrovka v obou osách. Ale jako obvykle je něco za něco.
Trochu mně zarazilo, že Seas k tomu nemá doporučenou vyhybku, neb výškáč a středobas jedno jsou a myslím, že by optimalní řešení mohli nabídnout.
Teď nemám po ruce parametry a tak položím dotaz k Michalovi jestli by to sneslo oblíbený basreflex. Designově by mohlo být zajímavé jeho souměrné umístění na přední stěnu po obou stranách reproduktoru.
Takže sečteno a podtrženo. Dobrá konstrukce za dobrou cenu v dobrém provedení.


Edit Ne nepodstané u požití dvou středobasů na centru je, že obvykle dostaneme bednu, která při dobré konstrukci snese aby na ní stál televizor.
Colloseus
uživatel

Příspěvků: 47

19.1.2006, 13:56
Pozdravujem.
Pekný projekt. Ale s tými výstuhami si to podľa mňa prehnal. Radšej si mal urobiť menšiu ozvučnicu, tým by si vykompenzoval možnost rezonacie stien bez vyztuh. Neviem či niekedy niekto z vás skúšal postavit dve podobné ozvučnice do jednej dať výstuhu a do druhej nie, ale vecte, že pri tejto konštrukcii to nemá význam. Keby si to spravil povedzme s 15mm DTD tak nepoviem.Ale ako si to spravil,tak si to spravil.To je len moj nazor.

Ešte by som chcel niečo podotknúť okolo surround bedni. Dôležité je, že nesmú byť priestorovo identifikovateľné, poslucháč nesmie poznať že zvuk prichádza z nejakého zdroja ktorý je presne vpravo alebo za ním. Ináč by celé kúzlo nefungovalo a preto musia mať bedne v takmer celom pásme presne definovanú a dosť širokú smerovú charakteristiku.
Čím je ich menej, tým je to horšie preto sa niekedy používajú v domácom kine dipólové konštrukcie, ktoré tú presnú lokalizáciu znemožnujú (a majú zas iné nevýhody).
Ak vám to je všetkým jasné tak sa tvárte, že ste to nečítali.

PS:Pre hnidopichov:) V prípade centra to samozrejme neplatí. Tam je presné určenie velmi dôležité.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

19.1.2006, 14:13
Já jsem to tam nenapsal, ale ty výztuhy jsou ono "rozhodnutí-se", že zmenším objem, už se mi nechtělo řezat desky. Protot jsou to takový macci Smile
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

19.1.2006, 16:50
moc pekny, za tu cenu bych rekl bezkonkurencni.jinak vyztuh neni nikdy dost Very Happy
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

13.4.2006, 18:52
S odstupem času musím zodpovědně říct, že to hraje na prd, takže výhybka půjde do prčic a nahradí jí pokus č.2.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

14.4.2006, 14:46
Vypisuju konkurz na výhybku pro tenhle reprák. Pokud se někdo chytnete, tak potom zrealizuju a vyhlásím vítěze. Změřené ladění uzavřené ozvučnce je přibližně přesně Qtc=0.7

pdf je zde .


JAk píše natonio níže, vítězovi bude udělena skutečně veřejná pochvala. Smile


naposledy upravil Michal dne 14.4.2006, 15:04
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

14.4.2006, 15:03
... a vítězovi bude udělena veřejná pochvala, LOL Lol?
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

14.4.2006, 16:19
To Michal: Je nutno dodrzet unifikovane hodnoty civek, nebo budes motat ??
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

17.4.2006, 18:46
Aspoň na 0,1mH. A u menších hodnot na 0,01. Smile

TAkže postavena výhybka z jistého dánského webu, po čilém mailovém kontaktu s autorem... Musím říct, paráda.
2 Boramyr: To bys koukal. Změna jako blázen. Pořád to není dokonalé, ale tentokrát je to jako centr paráda. Srozumitelné, asi lehce zvýrazněné střední pásmo, nicméně i při vyšších hlasitostech čisté, nenáročné a nerušící. Jako stereo by to bylo ukřičené, ale jako dialog paráda.
Je to 6/12 s kompenzacemi.
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

30.5.2006, 8:02
To Michal-hele,tuhle výhybku jsi zkoušel?
http://www.lonesaguaro.com/speakers/coax/Coax.htm
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

30.5.2006, 10:19
To je přesně ona. Smile

Až bude čas, zkusím ještě naslepo tu séeriovou z USB (coax T18RNX). Ale podle mne to bude špatné, výškáče mají rezonanci jinde.

Peace.
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

30.5.2006, 14:42
Peace přijímám Smile
sežeň si třeba takový Orbital,Jarreho,The Crystal Method,Fluke-dobrý elektroniky je jak hnoje))
Obsah fóra | Diskuze k diy projektůmStránka Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)