Staré repro TESLA
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

16.1.2006, 20:17
Našel jsem na půdě reproduktory Tesla ARN 6604, ARZ 4604 a ARV 3604. Rok výroby 1985 Smile Bly ještě nerozbalené a tak jsem byl první člověk, kterej je rozbalil - takže jsou jakoby "nové", ale když jsem vyděl rok výroby, tak Shocked (to je snad po nějakým mém pradědovi, nebo co. Laughing ) No, nevím, co si o tom mám myslet. (zajímavé, jaké poklady se můžou oběvit na půdě. Very Happy ) Teď ale mám problém. Nevím, jestli mám z toho něco postavit, nebo jestli mám koupit něco novýho(jak jsem původně chtěl) a postavit něco z toho. Chtěl bych znát váš názor na tyto reproduktory. Máte s nima někdo zkušenosti? A taky jsem neoběvil papíry k basáku.
Spirit
uživatel

Příspěvků: 149

16.1.2006, 20:35
zakladne udaje najdes tu:
http://amplion.wz.cz/tvm-parametry.htm
inak myslim ze by sli pouzit, teda basak celkom v pohodke. Zvysok "osobne" nepoznam, takze sa nevyjadrujem Very Happy
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

16.1.2006, 20:55
Jo, na ty parametry tady na amplionu jsem koukal. Ale co si mám vybrat buďto 95l VAS, nebo 83l VAS, nevím, proč jsou v každé tabulce jiné hodnoty. Nebo Qts 0.58 nebo 0.6
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

16.1.2006, 21:23
Ale pozname, to boli prve repraky ktore som kedy v zivote kupil ako nove, ARN6604 120 Kčs, ARV3604 - 110Kčs. ARN6604 sa vyraba dodnes s miernym liftingom, ten vyškovy je prvy kalotak, ktorydala TESLA oficialne na trh. Vcelku dobre repraky, ale ARV dost ostre na vyskach dnes by som ho uz asi nepouzil, ale vtedy nic ine nebolo.
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

16.1.2006, 21:43
HOP377 neměl byste doma ještě papíry k tej ARN 6604?
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

16.1.2006, 22:08
To uz urcite nie, od 82 je iz dost davno.
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

17.1.2006, 11:51
Pouštěl jsi je? Jak hrají? Proč chceš z toho něco stavět? Jestli jsou originál tak by měly hrát dobře Confused
godz
uživatel

Příspěvků: 51
Z: Trenčín

17.1.2006, 11:57
Pokiaľ chceš stavať sústavu trojpásmovku s ARZ 4604 na to zabudni. ARZ 4604 je dosť mizerné repro. Pokiaľ je ARN a ARV v poriadku postav si dvojpásmovku. Objem 30 l, bez basreflexu, vytlmiť vnútro. Výhybka 12 dB, basy 1 mH, paralelný kond 12 uF, výšky 10 uF, cievka 0,47 mH, tlmenie odpor do série 1,2 ohmu, paralelne 10 ohmov. Tlmenie ARV-čka je nutné, napriek tomu, že ARN aj ARV má rovnakú citlivosť. Zníži sa tým ujačanosť ARV. Viem o čom hovorím, tieto bedne používam v práci spolu so starou repasovanou B-73 a kolegovia sa nestačia diviť ako dobre to hrá...
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

17.1.2006, 14:03
Aj! Můj člověk!Počkej ale, jak budou zdejší odborníci pičovat na směrování toho ARNka! Very Happy
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

17.1.2006, 14:43
No kurva, tak tohle se řešilo snad x krát na dexon - fóru ohledně směrovosti ARN ...
Stačí dát dexonu do vyhledavače ´´směrovost´´ a hned na první stránce toho je po ...
godz
uživatel

Příspěvků: 51
Z: Trenčín

17.1.2006, 15:31
Je mi úplne jedno čo si kdo myslí o smerovaní ARN 66xx v dvojpásmovej sústave. Tu ide o využitie starých ARN a ARV a nie konštrukciu high-endu. Komu vadí smerovosť týchto bední, nech si ich na seba natočí. Pokles na 2 Khz pri odchylke 30 stupňov nepresiahne nejaké 3-4 dB, čo naprostá väčšina z nás sotva postrehne.
Okam
uživatel

Příspěvků: 32
Z: Třinec

17.1.2006, 16:06
Laughing Přesně tak!
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

17.1.2006, 18:47
Pouštěl jsem je. Hrajou dobře, natož, jakou k tomu mám vyhybku. Chtěl bych ale postavit jinou vyhybku a jiné ozvučnice. Ty ozvučnice, ve kterých to mám, tak jsou Confused Shocked Embarassed Ale to bude tím, že jsem je stavil na rychlo a víceméně jen pro to, abych slyšel, jak to hraje. Ale ještě nevím, jestli to nemám prodat a koupit si něco jiný. Když je to ARZ tak šmej...ský, ARV je lepší nový(starý ARV maj prej moc "ostrý" výšky a ARN 66xx jsou tak ... Shocked A dvoupásmo s dvacítkama se mi taky moc nelíbí, ale ještě popřemýšlím. Zatím budu poslouchat to co zatím mám, než se rozmyslím. Mohl bych zveřejnit i foto, jak to vypadá, ale myslím, že to není ideální nápad Confused To by Shocked Laughing
Nops
uživatel

Příspěvků: 70

18.1.2006, 17:44
Když už jste u těch vykopávek...Co si myslíte o tomhle:


Je to na prodance.cz v bazaru.Prodávající píše 300W citlivost 97dB.Koš je ARMáckej a membrána že by z nějakýho ARAčka??Je to vůbec použitelný? ARM měly přeci kvalitní magnet se solidním Bl ne?Potřebuju něco lacinějšího do subu...
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

18.1.2006, 18:13
To Kosák. Neřeš trojpásmo. Na Arz zapomeň a z těch dvou spíchni bednu jak bylo psáno. Uzavřená a vytlumit.
Rozdíl v parametrech je prostě dán tím, že jsou firmy které dlouhodobě neudrží stejný výstup z výroby a nebo způsobem a místem a osobou měřitele a nebo taky stářím repra. Neb dlouhodobým používáním se některé parametry mění. K lepšímu??? I nepoužíváním.
Ad vyhybka. Začnu od ekonomiky. K reprákům jsi přišel zdarma. Samotný korpus bedny není moc drahý. Tak pro Tebe bude největší položkou právě ta vyhybka. To co je na Amplionu, tak je na takové staré kousky spíš k ničemu. A na simulaci to není. Pokud Ti nikdo neporadí schéma, tak klidně kup UNI na 4 ohm od Pekry a zatlum výškáč. Ty TVMka jsou dlouhodobě velmi podobný a úplný krok vedle to nebude.
To Nops ten povrch membrány a nápis Lotus ve mně vzbuzuje podezření, že je to to poslední co po akci zůstalo.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

18.1.2006, 18:38
Možná bude lepší použít vyhýbku, co tam dávala pro tuto kombinaci Tesla. Zkus schéma vyloudit z pamětníků nebo pohledat ve Svobodovi-Štefanovi (dostupná v knihovnách), tam je taky pár vyhýbek je uvedených.

OT: jak to všichni děláte, že na půdách nacházíte repráky, zesilovače a jiné užitečné věci. Já jsem na půdě po předchozí majitelce našel jen hromadu bezceného bordelu, vosí hnízda a hovna od kuny Evil
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

18.1.2006, 19:00
Já mám na půdě tak akorát přenosnou TV merkur, které píská VN trafo jak kráva... taky mi není jasné, jak někdo může dolovat z půdy samé "poklady"... asi to bude tím, že v naší rodině snad jakživ nikdo nevěděl, co je to zesilovač...
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

18.1.2006, 19:05
To dorůstá generace, kterým je -náct a jejichž tatínkové chtěli kdysi stavět bedny a už k tomu z nejrůznějších důvodů /třeba narození syna/ nedošlo:-))
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

18.1.2006, 19:15
No, ohlédnu-li se za sebe, tak jediné dvě relevantní generace jsou vyučený instalatér zajímající se o auto/moto a rybařící soustružník... takže na nějaké hifi dědictví nemám nárok Crying praděda byl sice fakt koumák a DIY konstruktér, ale soustředil se na motorky... takže zase prd.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

18.1.2006, 19:25
Já našel. Smile A musím se popravdě přiznat, že to byl první impulz. Smile
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

18.1.2006, 20:53
Kde mám sehnat ty vyhybky od PEKRY? Přemýšlel jsem, že bych mohl udělat ty vyhybky, jak navrhoval GODZ. (Výhybka 12 dB, basy 1 mH, paralelný kond 12 uF, výšky 10 uF, cievka 0,47 mH, tlmenie odpor do série 1,2 ohmu, paralelne 10 ohmov.)
Já se občas taky divím, co se tam dá najít. Když jsou ty starý věci zachovalí, nebo dokonce ještě originálně zabalený, tak je to někdy o hodně lepší, než nový věci.
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)