Bude to něčemu vadit?
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

14.1.2006, 23:49
Táta má AV receiver (Sony TA-VE 800G) a "odešel" mu jeden "koncák". Takže teď hraje přední levá, zadní pravá a levá a central. Přední pravá nehraje. Chtěl bych se zeptat, jestli to bude něčemu vadit, když jsem k tomu připojil zesilovač, který je na TAPE OUT. Je to jen dosavadní řešení, než to dáme opravit. Protože jsme nechtěli poslouchat jen jednu bednu a kombinace Levá přední + central, to se nedalo poslouchat, napadlo mě, že by se dalo udělat to, že z výstupu na TAPE to přivedu na vstup zesilovače, kterej bude vstupní signál zesilovat a následně pouštět do beden. Funguje to, ale podle mě to není zrovna ideální. Ještě jsem přemejšlel, že když by se náhodou nesehnal ten tranzistor do "koncáku", jestli by se nedalo udělat to, že by přední repro poháněl jiný zesilovač. Ale nevím, jak je to udělaný. Musel bych najít, kde je vstup na koncový stupeň. A tam ten zvuk přivíst na ten "náhradní" zesilovač. Podle mě to vypadá asi takhle: vstup-předzesilovače-dekodér-potenciometr na hlasitost-koncový stupeň-výstup. To bych ten zesilovač zapojil za potenciometr. Ale když to bude třeba : vstup-předzesilovač-potenciometr-dekodér-koncový stupeň-výstup, tak pak nevím, jak bych našel to místo, kam to zapojit. Proto by bylo nejlepší to dát do opravy, ale to mám zase strach, aby to ještě víc nezčubili, nebo aby to nestálo víc, než novej.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

15.1.2006, 0:11
Takoví pičoviny mně taky občas napadaj Smile nejseš náhodou gymplák?? Laughing
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

15.1.2006, 0:51
V Tvé situaci bych zkusil mailnout sinclairovi s dotazem, jestli takové věci opravuje... pokud hledáš servis s dobrými referencemi.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

15.1.2006, 1:11
Počkej Lado, jak bude rotovat, až si pro to přijde do Sony-service center a bude platit Very Happy Very Happy
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

15.1.2006, 1:19
Gymplák nejsem. (naštěstí) Smile Já si nedokážu sebe představit na gymplu. To by byl docela mazec. Very Happy Já chodím na elektroprůmku.
Do Sony-service bych to nikdy nedal. Buďto ten tranzistor vyměníme doma, nebo to dáme jednomu soukromímu opraváři.
Asi jsem blbej, ale co to znamená reference?
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

15.1.2006, 1:24
Kosak: něco jako již realizované zakázky, zkušenost jiných, možnost porovnání - tak tomu rozumím v daném kontextu, jinak ten význam slova bude daleko širší, zkus slovník.
Sinclair: a děláš teda +/- podobné věci?
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

15.1.2006, 1:29
Ano, dělám. Můžu Tě ujistit, že jeden nebo dva "tranzistory" to rozhodně nebudou. Pokud to chceš opravit, napiš mi na lemal@volny.cz
george
uživatel

Příspěvků: 110
Z: Uh. Brod

15.1.2006, 1:50
Sinclair:muzes ukojit mou zvedavost a napsat kdy ty spis?
fox_22
uživatel

Příspěvků: 8

21.1.2006, 2:24
spí když zrovna tady odepisuje Twisted Evil

P.S. já se taky flákám na netu i do ranních hodin
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)