Vícekanálový zesilovač
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
milan22
uživatel

Příspěvků: 4

14.1.2006, 16:54
Ahoj, sháním schéma 5.1 nebo 7.1 předzesilovače a zesilovače. Potřebuju udělat ozvučení ke kompu. Nevíte někdo o něčem? Dík
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

14.1.2006, 17:54
Na blbý dotaz blbá odpověď: víme, ale nepovíme Very Happy Popsat všechna možná řešení je na několik stran, to nikdo vyrábět nebude.

Upřesni rozpočet, jaké máš bedny, co máš na mysli "předzesilovačem", proč ho chceš stavět a ne koupit atd.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

14.1.2006, 18:01
Tady vsichni doporucuji ALDAX tak 6xSPM100 nebo 8xSPM100 Smile nebo rovnou 10xSPD800 at to má grády.

Nebo jdi na www.google.com a zadej 100W a tam us se ti nejaky odkaz na schématko ukáže Smile
milan22
uživatel

Příspěvků: 4

14.1.2006, 18:09
Aha, to já nemůžu vědět, že někdo neví, co je to předzesilovač. To ti musí bejt jasn už z názvu. Je to zařízení s několika vstupama, většinou je každej vstup stavěnej na jinou úroveň signálu, jsou tam korekce a odtud jde teprve signál do zesilovače
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

14.1.2006, 19:07
Jo pane, to neví ani Děd Vševěd, že máš z PCka několik výstupů s různýma úrovněma. My běžní smrtelníci máme jednu zvukárnu.

Když už jsem dostal dobrou radu, co že je to ten předzesilovač, tak Ti dám druhou. Jenom ke kompu bych ohrál stavět (nebo kupovat moduly) korekcí, tím spíš vícekanálových, když si to můžu nastavit softwarově. Zvlášť pokud se budou přehrávat MP3 a jiné komprimované formáty.


naposledy upravil lada dne 14.1.2006, 22:53
frame
uživatel

Příspěvků: 104
Z: Vlašim

14.1.2006, 19:13
To milan22: Předzesilovač můžeš mít třeba mikrofoní, nebo pro snímací hlavu magnetofonu, pro gramofonovou vložku a podobně. Proto nikdo nemůže vědět co vlastně myslíš. To co jsi popsal ty bych spíš nazval jako řídící zesilovač.

Jak napsal Láďa, není lepší koupit hotovej přístroj při dnešních cenách AV receiverů ?

Jestli chceš opravdu něco stavět, koukni se třeba do Praktické elektroniky 8/2005, 9/2005 a 10/2005.
frame
uživatel

Příspěvků: 104
Z: Vlašim

14.1.2006, 19:16
Jo, Praktická elektronika "červená" (A Radio).
milan22
uživatel

Příspěvků: 4

14.1.2006, 19:25
To Láďa: koukám, že ty asi nevíš o audio elektronice vůbec nic. Tím jak jsem psal, že do předzesilovače je víc vstupů, tím jsem myslel, že jeden může bejt pro mikrofon, kterej má jinou úroveň signálu než třeba když tam pouštíš šignál z nějaký zvukovky. U mikrofonu může být ta úroveň třeba 5mV, kdežto z rádia tam můžeš rvát třeba 200mV. Proto je víc vstupů. Zkus pustit 200mV někam, kam maj jít jen 5mV a uvidíš co se bude dít. To by byla drahá sranda.
To co jsi psal ty, to je jasný každýmu. Já mám na zvukovce 6 stareo jacků, 4 jsou výstupy a 2 jsou vstupy pro odlišný úrovně signálu.
Vím, že mám instnutý softwarový ekvalizéry, ale elektronický tomu snad neuškoděj, když tam budou. Chci je tam pro případ, že bych tu soustavu připojil třeba k něčemu jinýmu než ke kompu. Co třeba k domácímu kinu, který ty ekvallizéry nemá? No pak bych měl krásný zesilovače s krásnejma reprákama ale zvuk by stál absolutně za hovno
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

14.1.2006, 20:03
Milan neboj sa Lada sa v audio elektronike vyzná. Ty sa vypytuješ hovadiny, tak ti hovadiny odpisujú. Keď sa v tom tak vyznáš, prečo otravuješ a nenavrneš si to sám? To neber celkom doslova, ale si tu deň a už si proti sebe štveš jedného zo skúsenejších na fóre. Tak sa moc populárny nestaneš Smile
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

14.1.2006, 20:21
Na co předzesilovač? Nestačí 6 koncáků napojit přímo na zvukovku a vyladit v PC???
frame
uživatel

Příspěvků: 104
Z: Vlašim

14.1.2006, 20:54
Tak to vidíš Láďo, nevíš o tom vůbec nic Very Happy Teda fakt jsem se dobře pobavil Very Happy

Milane22, když budeš mít krásný (funkčně) repráky a zesilovače tak ti budou ekválizéry absolutně k hovnu.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

14.1.2006, 21:28
Mě je sice taky záhadou, k čemu může být dobrý např. mikrofonní vstup na 5.1 zesu k PC ale doporučit můžu jedno : kup použitej receiver, tomu vlastní stavbou nemáš šanci konkurovat. I blbejch pět či šest LM3886, krabice, elyty, trafo a hromada dalších nezbytných drobností tě vyjde dráž a to vůbec neuvažuji tu práci. Jo, a pokud se tak vyznáš, jak tvrdíš... nechápu, na co chceš schéma? Katalogový zapojení potřebnejch švábů je v jejich datasheetech a DPS na běžně používané konstrukce se válí všude na netu.

PS: Vážně nepředpokládám, že bys měl v úmyslu stavět šest diskrétních konců... pokud ano, oprav mě.

Edit: Abys snad nenabyl dojmu, že se tě jen snažíme nasrat, tak si uvědom, žes vůbec nenapsal, co vlastně chceš. Jaké konkrétně to tedy má mít vstupy, korekce, jaký výkon si představuješ? Má to být konkurence pro pár plastových šumítek po deseti wattech na kanál, nebo to má být dělo? A kolik do toho vůbec chceš vrazit? Můžeme poradit cokoliv od 5x20W za pár tisícikorun po 5x1kW za cenu, která tě shodí ze židle...
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

15.1.2006, 11:44
Milane, je tady pár lidí, kteří, na rozdíl ode mě, toho o zesilovačích vědí hodně. Ale nikdo z nich není jasnovidec, aby věděl, co vlastně chceš. A pro nikoho taky nejsi potenciální kupec čehokoli, aby z Tebe v rámci kšeftu tahal informace jak z chlupaté deky.

Napsal jsem Ti pár věcí (a ten výčet není úplný), bez jejichž uvedení debata nemá smysl. Buď se jasně, podrobně a bez debilních připomínek vyjádři, nebo jdi tlachat jinam.
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)