Lamicka zelenac
Obsah fóra | ReproduktoryStránka Předchozí  1, 2, 3  Další
 
AutorZpráva
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

11.1.2006, 16:19
Taky mě zrovna žádný ulétlý projekt něnapadá, i když některé, třeba 10l bedna s ARN 116 a BR laděným hodně nízko jsou trochu diskutabilní.

Takže Thomasi, hlavně nedivočit a něco přečíst, ze složitosti Sýkorových teorií si nic nedělej, myslím, že málokdo je prostudoval a pochopil do detailů. Pro první stavbu souhlas s Vítkem, pokud nevadí objem okolo 15l, které ta bedna bude chtít.


naposledy upravil lada dne 11.1.2006, 18:27
DeThomas
uživatel


Příspěvků: 8

11.1.2006, 17:17
Objem vunec nevadi,teda aspon me ne. Mati asi trosku zbledne, ale to je mi fuk. =o) Kterej projekt z Amplionu by ste mi doporucili?
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

11.1.2006, 17:44
co od těch beden požaduješ? zvuk, konstrukce, velikost atd.
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

11.1.2006, 18:24
vítek: blbo som to napisal, tunajsi som nemyslel ze z fora ale z mojho "mesta", sorry za nedorozumenie, moja vina, neuvedomil som si ze to moze mat aj iny zmysel, prepacte vsetci Embarassed
Tu su podla mna len dobre projekty
Ten ulítlý projekt co si spominal bol dost divoky, ale skutocne ja uz som videl dost takych tu u nas na dedine a nenarazal som na nic co bolo zverejnene tu

A este snad jedna uzitocna rada z vlastnej skusenosti: so stavbou sa neponahlaj, ked robis bednu rychlo nemusi to dopadnut dobre... moj nazor
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

11.1.2006, 20:26
OK vše v pořádku. Každý z nás občas blbě formuluje.
Jen musíš bydlet na zvláštní vesnici (dedine) kde všichni staví bedny a mají ulítlý projekty. Laughing Laughing
Ale naprosto s Tebou souhlasím. Hlavně se NEUKVAPOVAT. (Stromovous)
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

11.1.2006, 20:30
vítek: no ludia co tu ziju si myslia ze to je mesto ... ale fakt, este som tu nevidel nikoho kto by spravil poriadne bedne, jeden moj kamos spravil par subwooferov z ktorych ani jeden nebol "normalny" a potom ten jeden expert co s tymi divnymi stlpami chcel robit diskoteku na skole... a to vsetko preto, LEBO NEVEDIA O TOMTO FORE Very Happy
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

11.1.2006, 21:26
DrevoKocuR: ano, všecky rychle dělaný věci jsou většinou na hovno..Smile))
staninko
uživatel

Příspěvků: 3

12.1.2006, 0:05
NO tak myslim si ze tak rychlo ako ta to chyilo by ta to mohlo aj prejst!A inak ked nie odporucam literaturu(pre 4rocnik gymnazia) : Urob Si Sam - tam sa dozvies vsetko alebo este knihu: Velka Kniha Pre malych majstrov
DeThomas
uživatel


Příspěvků: 8

12.1.2006, 12:43
2 antonio: No, na velikosti fakt moc nezalezi, ale asi radsi stojanovy nez sloupovy. Konstrukci.. jak to myslis? Nechci vymejslet zadny slozity patvary, bude to proste obyc kvadr, kterej polepim bud taopetou nebo kobercem(takovym tim sedym,nevim jak se tomu rika =o). No a zvuk ... Nechci zase nejaky highend bedny, chtel bych do toho dat neco kolem 5tis.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

12.1.2006, 15:05
Jo a ještě od Tebe nevíme, jestli to chceš na doma a nebo na akce. Předpokládám, že spíš na doma a tam se koberec nehodí.
Za 5000 už uděláš dobré bedýnky. Třeba 2xARN188 03/4 + ARV104 03/8 v Di Apolitu (basy-výšky-basy). Slušně zpracovaná je v projektech. A Antonio na udělal vyhybku. Ale to bude sloup. U regálovky nezapomeň na cenu stojanu.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

12.1.2006, 15:10
Zkusím poznámečku:

- kobercování bych se vysloveně nebránil, pokud se Ti líbí. Do obýváků asi designově nesedne, ale někde do pracovny, pokojíku, proč ne, míval jsem kdysi kobercované jednopásmo s ARX130. Velkou výhodou je zakrytí nedokonalostí. Lak a nebo i fólie vyžadují precizní, případně důkladně potmelený povrch.

- regálovka nepotřebuje stojan, pakliže stojí v regále, na polici atd. Very Happy

- dotaz na tvar nechápu...? Tady máš doporučenou litráž pro zvolené středobasy, vnitřní objem kvádru snad zvládnou čtvrťáci na základce Smile Poměr stran byl kdysi jakýsi ideální uváděn, ale nikdo se ho velice nedrží, takže stačí vymyslet bednu tak, aby se vše vešlo, bedna trochu vypadala a měla potřebný objem. Smile


naposledy upravil lada dne 12.1.2006, 17:21
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

12.1.2006, 17:02
apilito 188 se dá do 4000.
DeThomas
uživatel


Příspěvků: 8

13.1.2006, 11:02
Chtel bych je nadoma a na maly party, tak pro 20 lidi.
Kobercovat budu urcite, vzdycky se mi to libilo, sam nevim proc. =o)
2 vitek: Myslis tenhle projekt? http://amplion.wz.cz/vase-pokype1.htm Vypadaji docela dobre, ale ja bych fakt spis chtel stojanovy, jsou trosku prenosnejsi. Ale nakonec asi zkusim tyhle, protoze tenhle projekt se mi docela libi a nemam moc penez. =o) Ale treba http://amplion.wz.cz/vase-dzihad1.htm a http://amplion.wz.cz/vase-juro1.htm se mi taky dost libi, takze vazne nevim. Co by ste mi doporucili vy?
Jo a zase jedna lama otazka.. Co a kcemu je vyhybka? Snazil jsem se to najit, ale vsichni to berou jako jasnou vec a nikde to neni nijak moc vysvetleny. =o)
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

13.1.2006, 11:20
Ty, Ty, Ty, přiznej se, Ty jsi toho Sýkoru nečetl Twisted Evil Na náhradní schémata reproduktoru si při prvním "průchodu textem" vykašli (jestli se nechytáš), ale zrovna funkce vyhýbek je tam velmi stravitelně, bez toho se nehneš.

Na chlastačku 20ti lidí domácí bedna s TVM asi docela vyhoví, ale čistě teoreticky by se dalo uvažovat i o něčem s profi repráky (vyšší citlivost, tj při stejném výkonu zesilovače podstatně větší řežba), ale i s Eminence Beta 8 a Seleniem DT150 bys byl maličko přes finanční limit, je na to ovšem změřená vyhýbka. Ale jenom papouškuju, jak by to hrálo absolutně netuším.

Na tohle používání bude koberec šikovný, i nějaké grily na středobasy by se hodily, ať Ti to pařmeni neprodloubnou loktem Wink

Taky nezapoměň na solidní zesilovač, ať ten výtvor pak nehoníš TDA2005. Nejspíš něco už máš...
ondra Ch
uživatel


Příspěvků: 215
Z: Semily

13.1.2006, 11:33
Na pařbách pozor,jak psal někde Pavel Dudek "s každým panákem klesa hladina akustického tlaku o 3dB" :P
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

13.1.2006, 11:52
K čemu je výhybka jsem popsal na fóru dexon tak 20 příspěvků zpátky... Smile
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

13.1.2006, 11:54
Stojanové- to je nejlepší k tomu aby od někud spadly. Třeba zrovna ze stojanu. A na stěhování máš navíc i něco na co je budeš stavět. Takže sloupek.
Gril. Ano. To ondarCh. To je vývorná formulace.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

13.1.2006, 11:59
Ztráta citlivosti po 15 panácích se dá řešit strčením hlavy do šneka, je-li přítomen.

Bratia zo Slovenska, alespoň z východního mají, co se týče objemu panáka velké oči a po této dávce už jsou pravděpodobně na cestě sanitkou - otázka je, jestli bílou nebo černou.
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

13.1.2006, 12:16
heh, lada ako vies? Laughing
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

13.1.2006, 16:41
S tými 15 panákmi by som porozmýslal. Wink
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

14.1.2006, 13:40
To je barbarstvo piť s poldecákov Very Happy. Ja som prevádzkoval zásadne decáky. A včuľ už radšej poctivo abstinujem Smile. Ale boli to krásne časy Wink. O čom bol začiatok diskusie Very Happy
Obsah fóra | ReproduktoryStránka Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)