Lamicka zelenac
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3  Další
 
AutorZpráva
DeThomas
uživatel


Příspěvků: 8

10.1.2006, 15:39
Zdar. Dostal jsem genialni napad postavit si vlastni repraky, ale bohuzel jsem fakt lamka a nic moc o tom nevim. Kde bych mohl sehnat neco jako "Stavba repra krok za krokem"? Nebo aspon neco, co by me do toho uvedlo, jsem fakt vedle ze vsech terminu, charakteristik a podobne, protoze mi to nic nerika. =o)Diky. =o)
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

10.1.2006, 16:12
No, možností je dost... záleží na tobě. V amatérském rádiu vycházel seriál "Stavíme Reproduktorové soustavy" od RNDr Sýkory. Je volně ke stažení ve formátu pdf na http://www.czechaudio.com/CZ/Theory.htm nebo taky můžeš sehnat knihu "Reproduktory a reprosoustavy" od Ing. Tomana... v nějaké knihovně nebo objednat na http://www.dexon.cz pak taky bez nějakých zvláštních znalostí můžeš prostě okopírovat nějaký projekt z tohoto webu. Doporučoval bych ti trochu projít tohle fórum... už se tu toho řešilo docela dost a když to pročteš, ledacos se dozvíš. S konkrétními problémy ti tu určitě poradíme, ale vodit někoho za ručičku není moc populární. Doporučil bych ti tu Tomanovu knížku, do začátků je velice dobrá a ta trocha teorie je nutná, aby si člověk vůbec ujasnil co chce. Stojí 230,- plus poštovné a pokud někdo chce stavět bedny, které lezou do tisíců, tak ho snad tři stovky za knížku nemusí mrzet.
DeThomas
uživatel


Příspěvků: 8

10.1.2006, 16:24
Diky moc, presne neco takovyhohle jsem potreboval. =o)

Edit: Jenom ta stranka, www.dexon.cz mi nevim proc nefunguje. Nepresunuli to nekam jinam?
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

10.1.2006, 16:32
Asi je server dočasně nedostupný, to se může stát i u lepších firem Smile Zkus za chvíli znova.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

10.1.2006, 16:44
Tak to se muselo stát teď... když jsem to psal, tak jsem se tam ještě díval, kolik ta kniha stojí...
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

10.1.2006, 16:54
Třeba jsme se stali online svědky zániku Wink - neměli nasraní uživatelé DBRbů v Ostravě nějaký sraz?
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

10.1.2006, 16:58
prave jsem dostal informaci ze skupina cca 50 lidi, znacne nasranych, vymlatila ostravskou prodejnu Dexonu, pote ji vypalila a plamenum neunikl ani server Laughing Laughing

Edit:no vidite, uz zase jde Shocked
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

10.1.2006, 18:09
Jojo, na pomoc přiletělo od východu hejno žlutých kukaček (lat. Sekaku Bezdratu) a vrhlo se na útočníky. Za odměnu dostaly pytel bambusových kondenzátorů a budou teď hnízdit v neosazených budkách hypervýkonných ultraprofesionálních reproduktorových megasoustav Drexon BC.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

10.1.2006, 18:11
Napište to někdo na fórum na dexon.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

10.1.2006, 18:31
sem jim to natřel woe Laughing
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

10.1.2006, 18:36
Je to růžovo-černo-žluté a ťuká to frantraxovi na dveře.

Co je to?

Smile
PS: Abys od někoho nedostal nějakou DRBu pěstí, provokatére. Smile
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

10.1.2006, 18:40
He, to by si zajeli.. Pěkně mě nasrali a už od nich nic nechci, buzíci. Ledaže by mi jednu vrazil poslíček od PPL Laughing
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

10.1.2006, 18:46
copak ti provedli?taky jsi dostal jiny hodnoty soucastek, nez jsi chtel? Laughing
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

10.1.2006, 18:53
To už nevim, ale dejší dobu mně serou!
Koupil sem si od nich jack za 30kč a odsral ho za 3 dny hraní na kytaru. Je toho víc. Na pár podělanejch votrporů sem čekal měsíc. atd.atd...
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

10.1.2006, 18:57
Troošku OT, proč kupuješ takovouhle bižuterii v dexonu, firmě, která se jasně specializuje na základní low-cost ozvučení průmyslových a obchodních prostor? V HK není nějaký kamený elektro/audio obchod? To bych se dost divil...
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

10.1.2006, 19:01
No je, ale moc se tam nedostanu... Cesta do GESu mi zabere asi hodinu a půl. Když přijedu domů ve 3, o půl 4 sednu na bus a jsem tam v 5 a můžu jet z5 Smile
Teď jsem si vzpomněl, že jsem dělal větší nákup (komplet výhybky, misky, kabely...)
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

11.1.2006, 0:00
Já bych teda radši radil /pokud o tom víš fakt hovno/ radši bedny koupit...v konečném efektu možná i ušetříš.
DeThomas
uživatel


Příspěvků: 8

11.1.2006, 11:52
Ale me nejde o to abych usetril, vis co. Ja si chci dokazat,ze to zvladnu a taky z nich potom budu mit stokrat vetsi radost. Ale jak se pomalu prokousavam tema clankama od Sykory, tak se toho vic a vic bojim. =o) ASi nakonec jenom zkopiruju nejaky uz hotovy repraky z techhle stranek. =o)
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

11.1.2006, 13:44
Ked skopirujes nieco odtialto tak sa usetris sklamania a tiez si usetris cas co ale nieje az tak podstatne. Ale ty sa aspon snazis nieco o tom vediet skor nez zacnes, jeden tunajsi profik spravil stlpy s ARN226 a PA hornou ...vyhybka? naco, akurat basak napojil cez cievku (10m medeneho drotu v kruhovom tvare lepiacou paskou prilepenou na zadnu stenu ozvucnice) - aby mu nezhorel (!!), bedna samozrejme bassreflex (priemer 10 cm, dlzka asi tiez ... "ako to dobre fuka") a cely happy skarou na zadnej strane chladil svoj proficky 40W zosik...
pointa: radsej nic nerob kym o tom nic nevies
...nie zeby som ja bol bohvieaky macher...
pisty
uživatel

Příspěvků: 26

11.1.2006, 15:09
No když už tady nadáváme na De[zvuk jejich repráků]on, tak sem jednou otevřel jejich okobercovanou reprobednu 100W(tušim že stojí něco okolo 2000) představte si že tam nebyla výhybka, jen napájené malé elektrolity jeden u basáku paralelně a druhej přirozeně u "horny" sériově. Takže než si koupit takovejhle klumprcajk, radši přišroubovat na kýbl telefoní vložku-zvuk i výkon to bude mít srovnatelný Very Happy
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

11.1.2006, 15:52
To TomkocurR MOC by mně zajímalo na jaký projekt z Amplionu narážíš. Ke každému je tu aspoň malá diskuse a pokud je tazatel trochu soudný, tak si vybere a případně se ke svému výběru zeptá.
Pokud vím, tak největší úlet Antonio zrušil. Bohužel podle mého měl jako odstrašující příklad zůstat.
Kdybys radši poradil.
Já osobně bych mu na začátek doporučil projekt dvoupásmové bedny s ARN 188 03/8 a ARV 104 03/8. Vyhybku najde v na Amplionu a nebo koupí od Pekry. Tipů na objem a ladění je tu dost.
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)