kde sehnat výkonný mono?
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
scream88
uživatel

Příspěvků: 36
Z: Most

9.1.2006, 23:41
potreboval bych sehnat výkonný a stabilní zesilovač pro SW. kdyby mel okolo 200W RMS na 8 ohmu bylo by to uplne super, klidne ale víc. taky by nemusel stat batoh. jednou sem videl v inzeratu stereo zes ROTEL, kde majitel udaval i výkon v můsku. nějak se mi ale nezda, že by domácí zesilovac mohl jít muskovat, když na to ty konce nejsou staveny, nebo je to realny. tak by to eventuelne taky slo. dal bych pasivní vyhybku a honil bych to necim podobnym. ma nekdo nejakej napad?
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

10.1.2006, 0:02
aldax.

amen.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

10.1.2006, 2:55
Možnost můstkového provozu má jen malé procento "domácích" zesilovačů a obecně bych pro subwoofer ani takový provoz nedoporučil. Ani v případě renomované značky ve střední třídě.
No a aparáty, které umí můstkový režim, dokážou se v tomto režimu spolehlivě uchladit a nevadí jim trvalý vysoký výkon stojí takový ranec, že by se Ti z toho zamotala šiška. Kolik si představuješ, že by takový zesilovač měl stát?
scream88
uživatel

Příspěvků: 36
Z: Most

10.1.2006, 11:50
sinclair: no představuju si asi jako každej kdo chce neco koupit, co nejlepsi zesilovač za co nejmín penez. je to reprak 25cm BW s 500RMS a povesit ho na neajkou sr... je blbost, original v tom boxu ma byt nejaky 500W rms "déčko", ale to mi je jasny, ze i když ho sezenu, tak bude hodne drahy. jedno uz mi za 8 uteklo. asi lepsi reseni bude nestavet nic než to kovesit na nejakej cinskej zesík
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

10.1.2006, 12:43
Jestli je to ten z bzaru, tak Aldax - Sub Senior atd.. Ale myslím, že komplet Ti nejlíp poradí sami.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

10.1.2006, 13:12
Michal se chystá na modul SPD400 a SubDůchodce, možná má v hlavě rozpočet. Jen samotný zesík + trafo + preamp + zdroj SPZS osazený vhodnými elyty se bude blížit k 8tis.

Možnou úsporu vidím jedině v levnějším preampu (-900?) a výrobě vlastního zdroje (snad -500? s využitím kouzelného šuplíku). Naopak je potřeba přičíst škatuli, chladič, vypínače, konektory, dráty, čudlíky, softstart a případně třeba modul dálkového zapínání.

Hlavní konstruktér můj rozpočet jistě zkritizuje a upřesní, otázka je, zda je pro Tebe vlastní stavba (i když se jedná "JEN" o propojení modulů a mechanické řešení) schůdná a zajímavá.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

10.1.2006, 13:25
Nákupem SPZS, PreSub, SPD a Audioswitch jako hotových oživených modulů lze dosti minimalizovat riziko neúspěchu-prakticky 100% úspěch pak totiž závisí jen na správném zakrimpování propojovacích kabelů do konektorů a to ve správném pořadíSmile))Pak to potřebuje jen nepodstatné maličkosti jako chlazení a tak:-)))
Račte si povšimnouti, že Audioswitch obsahuje i termistor pro omezení proudového nárazu, není tedy třeba softstartu. Síťové relé je velmi výkonné a lze tedy v podstatě vypustit "silnoproudý" síťový spínač. Ovládat subwoofer lze pak posuvným spínačem ON-AUTO-OFF a získat tím navíc možnost automatického zapínání příchozím signálem.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

10.1.2006, 13:42
Ten audioswitch umí takhle "jemně nastartovat" i 400, kde bude ve zdroji třeba 6x10?
O as jsem uvažoval jako o možnosti, tímto je asi rozhodnuto.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

10.1.2006, 14:36
No jistě.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

10.1.2006, 14:47
Zajímavé, to poněkud mění můj skeptický pohled na tuhle "zbytečnost". I stabilizovaných +/-15 se může hodit, vadilo by moc, kdyby z něj sub preamp zůstával trvale napájený?

PS: byl by problém hodit na stránky ceník elytů do zdrojů? Pierre mi sice cosi psal, že většina není skladem a objednává se, ale pro předběžnou orientaci v cenách by se to hodilo.

PS2: už se mi podařilo vypátrat ceník ECOMU, kde kondíky zřejmě berete. Je to ve značně nestravitelné podobě (DBF), pokud by byl zájem, mohl bych vyrobit nějaký skriptík a rozchroustat to do čtitelné podoby (tabulka v HTML).

PS3: Tak s těma kondama je to úplná blbost Sad je jen něco a dodávky z ecomu nespolehlivé.


naposledy upravil lada dne 12.1.2006, 16:24
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

10.1.2006, 16:15
No, dbf je prastarej formát foxpro ne? S tím by si měl poradit i excel...
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

10.1.2006, 16:30
Asi jo, s DBFkama a Paradoxem dělám furt, takže na ně mám jiné nástroje. Případně mají nějaký vlastní program na obsluhu ve Foxce, ten jsem nepouštěl.

Myslel jsem to tak, že člověk chce jen mrknout Smile Ne stahovat dva samorozbalovací exáče a následně se brodit marastem miliónů položek a z názvů dešifrovat, co to je zač... Časem si s tím možná pohraju.
scream88
uživatel

Příspěvků: 36
Z: Most

10.1.2006, 23:09
jojo, tak jak sem to počítal, tak odpovídající zesilovač by vyšel postavit asi na 10, to je pro me moc, takže asi vazne bude lepší ho prodat.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

11.1.2006, 0:10
Je velmi výhodné, pokud preamp zůstane trvale napájený z Audioswitche. Preamp tak má trvale stejnosměrně "urovnáno peří", kondenzátory jsou trvale pod napětím a nemusí se nabíjet-vybíjet, což značně prodlužuje jejich životnost, konečně i OZ jsou ušetřeny napěťových rázů při startu /nabíjení vazebních kondíků apod./. Odpadne tak nutnost pořizovat zdroj SPZS /se stabilizátorem/ a pro hlavní filtry stačí tedy jen jednoduchá a levná deska SPZ. Cenově to v konečném efektu s Audioswitchem vyjde skoro šul-nul při zvýšeném komfortu obsluhy. Tak.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

11.1.2006, 0:23
Přesně to zjednodušení zdroje jsem měl na mysli - tímto se myslím značně zjednodušilo rozhodování všech zájemců o submoduly z SPM a SPD. Mimochodem D v označení SPD je něco jako "Dělo"? Wink
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

11.1.2006, 0:37
Vy mě štvete, teď jsem si poslintal notebook...
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

11.1.2006, 1:37
To dé znamená "drobeček" to je snad jasné... ne?
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)