Mám přejít na starší zasilovač Pioneer ?
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
flody
uživatel

Příspěvků: 8
Z: Praha

8.1.2006, 6:31
Zravim všechny, potřeboval bych poradit. Asi jako patnáctiletý jsem si koupil svůj první zasilovač Technics SU-Z450, a ten mám dodnes. Celá výkonová část je řešená pomocí jednoho velkého integrovaného obvodu, myslel jsem si, že to je něco jako to STK od Sanya, ale je na tom napsáno SVI 3003. Mělo by to mít 2x80 w (8 ohmů) no naměřil jsem něco nad 70 W do 8 ohmů těsně před limitací, zdroj 290 W.
Bedny už mám docela kvalitní, CD přehrávač taky no jen ten zesilovač mi zůstal a pochybuji o jeho velkých kvalitách. Takže uvažuju o něčem lepším, chtěl bych časem NAD C-352, ale teď se na něj určitě tak 2 roky nedostane a tak zatim uvažuju o něčem starším z bazaru a mám vyhlédnuté 2 Pioneery A-66X a A-77X. Nejraději bych ale bral ten A-77X. Ptám se: dá se čekat velkej zvukovej přínos, nebo radši něco jiného?
Nějakej názor na ty 2 Pioneery? Nebo radši čekat na NADa a trápit se Technicsem ?

http://home.arcor.de/ar0140460280/sakly/Pioneer77x.html
http://home.arcor.de/ar0140460280/sakly/Pioneer66x.html

Ještě dodám, ten A-77X mi přijde už jako hodně slušnej sílič, takže kdyby padla volba na něj asi bych toho NADa nechal plavat.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

8.1.2006, 15:19
Proč si myslíš, že je ten Technics špatný? Zkoušels ho s něčím porovnat? Udělej si nejprve nějaký svůj srovnávací test a rozhodni se sám.
flody
uživatel

Příspěvků: 8
Z: Praha

9.1.2006, 7:07
Srovnávací test jsem jednou dělal, bylo to se zesilovačem Pioneer SA-608 ( krásnej starej stroj !!! ), kterej nemá moc velkej výkon asi 45W do 8 ohmů. Dopadlo to ale docela zle pro můj Technics. Možná jsem to přehnal s tím, že se s ním trápím, on není špatný, to neříkám. Těch 75 W do 8 ohmů není málo, ale výkon je asi tak vše co je na něm zajímavý.
Chtěl jsem jen nějakej názor, protože si myslím, že i ten A-66X bude o hodně zvukově lepší než ten můj Technics. Nejlepší by bylo to porovnat doma, ale bazary pokud vím věci moc nepůjčujou.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

9.1.2006, 15:00
Je to velice subjektivní. Mně třeba vyhovují zvukově neutrální Technicsy, někdo má zase rád jedovatější zvuk a tvrdí, že Pioneery a Denony takové jsou. Netvrdím že rozdíly nejsou postřehnutelné, ale pozor na psychologický efekt "výměny", kdy srovnávající jaksi logicky očekává, že nový aparát musí a bude hrát líp. Vím o několika případech, kdy si majitel takto pochvaloval jiný zesilovač s tím, že má "drive" a o dva měsíce později ho vyměnil s tím, že po přehrání jednoho alba měl doslova unavené uši. Porovnávat zásadně s vypnutými korekčními obvody /pozor, u některých strojů zůstávají v činnosti i některé, o kterých majitel ani neví-LegatoLink třeba/.
scream88
uživatel

Příspěvků: 36
Z: Most

11.1.2006, 2:22
no nevim, vždy, když sem měl možnost porovnat cd nebo zesilovač technics s necim jinym, musim říct, že to nikdy nedopadlo pro technics dobre, mozna je ten zvuk líbivější, ale lepší se mi nikdy nezdál. jestli te tlačí kapsa, tak za rozumny peníze se dá koupit NAD 320, sice nema moc výkonu, ale kupodivu zvlada bravurne s dynamicky špicky s volume na doraz. a konstrukcne si myslim, ze je to asi taky jiny kafe...
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

11.1.2006, 11:17
scream: mohly by tě zajímat některé poznámky z tohoto tématu
scream88
uživatel

Příspěvků: 36
Z: Most

11.1.2006, 13:37
lada: pročetl sem to, ale nemíním nic měnit.pokud na tom konstrukcne neni tak dobre, ok. Ale uši mam myslim dobrý, takze si za tim NAD stojim
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

11.1.2006, 18:36
Ty poznámky v ladově odkazu byly myšlený spíše konstrukčně, než zvukově. Já osobně preferuju ten druh techniky, který si donesu domů, instaluju a krom používání o něm už nechci vědět. A ne abych za dva roky lítal po servisech a kvelbech, kde mi to prodali. Jen proto, že to při koupi mělo "o cosi lepší zvuk" než stejná, ale dražší konkurence. Nechci na NAD kydat, je to pořád ještě dobrá firma. Filozofie obvodového řešení se posunula směrem k jednoduššímu a levnějšímu řešení za každou cenu, radikálně se změnil původ materiálu, používaného při výrobě. Toť vše.
scream88
uživatel

Příspěvků: 36
Z: Most

12.1.2006, 1:17
sinclair: ale mam takovej dojem, že tak to bude u všech firem, nejen u NAD
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

12.1.2006, 2:11
Jo, křikloune, a jsou i daleko horší pod hezkým kabátem. Jenže u NADu bych to čekal jako u téměř posledního z řady, víš?
scream88
uživatel

Příspěvků: 36
Z: Most

12.1.2006, 23:16
tak vidis, osobne sem se nikdy o konstrukci nezajímal, zajímal me vždy jen zvuk a s poruchovostí sem teda, musim zaklepat, problem nikdy nemel
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)