Zesilovače TESLA
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
AutorZpráva
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

25.2.2006, 22:54
Pro mě jako tvůrce sbírky nf techniky TESLA má cenu nedozírnou, protože ho tam ještě nemám-a to už tam mám kdeco:-)) Ale vzhledem k tomu, co umí, má i užitnou hodnotu ještě slušnou.
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

25.2.2006, 23:02
TO YYY: muzes sem dat jeste fotku predniho panelu ??? Dik.
yyy
uživatel

Příspěvků: 64
Z: Hradeeec Králové

25.2.2006, 23:05
kouknu se jesi mám vyfocenej kdyžtak vyfotim ale dej mi tak 10min
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

25.2.2006, 23:12
Kua nic nefoť a prodej mi ho! Nabízím 2.000 nebo výměnu za nový autozesilovač MacAudio MX1000-poslední model s chlazením ventilátorem!
yyy
uživatel

Příspěvků: 64
Z: Hradeeec Králové

25.2.2006, 23:17
TO Premek_k: tak sem ti to vyfotil sou tam drobný úpravy ta samolepka aby byl bařevnější Laughing a ta dioda ve volume, protože sem ho měl pod stolem a nebylo na to dobře vidět

tak tady je:
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

25.2.2006, 23:25
Neztratilo to tou ledkou historickou hodnotu?
yyy
uživatel

Příspěvků: 64
Z: Hradeeec Králové

25.2.2006, 23:28
TO Frank: no newim vzhledem k tomu že sem na volume newiděl a nejsem zběratel tak sem nejak historickou hodnotu přeskočil a navííc už v tý době byl problémovej takže sem nečekal že by ho někdy někdo chtěl Smile
yyy
uživatel

Příspěvků: 64
Z: Hradeeec Králové

25.2.2006, 23:31
ale zase je pěknej na pohled půlku života strávil ve skříni Laughing bylo to s nim asi takhle v roce X si ho koupila babička, která ho pak dala strejcoj, pak se dostal k nám začal se sráát, tak se dal do skřííně, pak sem ho vytáh chvíli na něj hráál, taky sem tam dal LEDku a zas ho do skříně dal když sem k vánocum dostal receever Laughing
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

25.2.2006, 23:37
Taková hrůza to zas není. Knoflík se dá vyměnit za originální neprovrtaný a nálepka sundat. Horší je, když je třeba sedřený popis panelů apod., to se restauruje blbě. Mám naštěstí k ruce jednoho starého písmomalíře-starý pán s neuvěřitelně klidnou rukou, co tenoučkými štětečky a redispery se sítotiskovou barvou dokáže naprosto perfektně zrestaurovat třeba popis předního panelu AZS223. Potisk AZS223 je totiž mizernou bílou barvou, která z toho černého ABS předního panelu jede dolů jak cikánská bouda z kopce. Tak se to vyřešilo takhle plus pro další generace přestříknutím speciálním matným lakem, který nežloutne. Takhle mám ošetřeny i kartáčované hliníkové panely třeba na MUSICu 70 apod.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

25.2.2006, 23:39
Takže se ve Tvých rukách ani moc nenadřel:-))Jsou už měněné koncové KD711/712?
yyy
uživatel

Příspěvků: 64
Z: Hradeeec Králové

25.2.2006, 23:43
u nááás byl jen na hraní, když se posral dali sme ho někam do opravy ale pochybuju že tam něco vyměnili Smile) jinak vzhledem k tomu že se v tom vůbec nevyznám tak newim co to to KD711/712 je... takže jestli sou měněný ti fakt nepovim
yyy
uživatel

Příspěvků: 64
Z: Hradeeec Králové

25.2.2006, 23:47
To sinclair: jinak ta LEDka má ještě jednu vadu je napojená na ledku na ovladacim panelu to by nebyl zas tak problém to odďelám i já Laughing ale jelikož je na volume a volume se točí je tam vyřízlej otvor pod volume a to už by mohlo dělat škodu newim jak moc bereš historickou hodnotu jestli jen tak na voko nebo do detailu každopádně tadle vada tam je.. tak ti o ní radši říkám Wink
yyy
uživatel

Příspěvků: 64
Z: Hradeeec Králové

25.2.2006, 23:49
jinak nápisy a detail klidne vyfotim stejně newim co takhle večer dělat Laughing
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

25.2.2006, 23:53
V každým případě si zjistím, jestli čirou náhodou v ETA v Litovli nezůstal nějaký čelní panel:-))Knoflík dokonce mám. Prodal bys ho, nebo jak?

Jen na okraj: když se mi podařilo sehnat pravděpodobně poslední kus /v tomto státě/ zesilovače AZS171, tak měl přední panel přestříkaný, popsaný blbě anglicky Propisotem /trebles apod./ přestříklý zežloutým lakem..původní popis jsem zpod té hrůzy vydoloval, horší to bylo s 2x12 děrami 5mm po dvou sloupcích z ledek, co tam ten idiot vyvrtal...takže zaletovat každou díru zvlášť Woodovým kovem /kvůli tavicí teplotě, abych nepopálil původní popis/, opatrně zalapovat a spravit lakem původní barvy a matnosti...nepočítal jsem to, odhadoval bych to tak na 300 hodin práce. Jen ten panel-elektronika byla druhá věc. Jde o germaniový 2x10W zesilovač, do kterého několik předchozích majitelů cpalo kdeco, jen aby přestal šumětSmile))Ani jeden z těch píčusů si nevšiml, že jsou v koncových stupních přehozené už z výroby odpory ve zpětných vazbách koncových stupňů-jejich zisk tak stoupl téměř na trojnásobek a samozřejmě se se stejným poměrem zhoršil i odstup s/š...
Ne že bych byl zrovna já nejchytřejší-ale kdyby to tenkrát někdo připojil na generátor, osciloskop a milivoltmetr, tak by zjistil, že vstupy zesilovače jsou pro stejný výkon proti technickým údajům třikrát citlivější, než mají být a že je tedy něco v nepořádku...
Našel jsem tam tedy na místech pnp tranzistorů GC, EFT a podobných "náhradu" BC214C. To by nebylo nic tak špatného, to je výborný nízkošumový křemík, ale jen tehdy, kdyby vlivem vysokého Ft těch BCček nezačal zesilovač kmitat. A protože začal kmitat, tož mu navalme na výstupy RCčlen 1ohm+1uF...málem mě při té rekonstrukci odvezla RZS...Smile))


naposledy upravil sinclair dne 26.2.2006, 0:12
yyy
uživatel

Příspěvků: 64
Z: Hradeeec Králové

26.2.2006, 0:07
tak já newim na jednu stranu ráád pomůžu dobrýý věci což sbíírka TESLA určitě je ale na druhou stranu sem člověk smlouvavýý Laughing
David
uživatel

Příspěvků: 82
Z: Hradeeec Králové

26.2.2006, 0:07
sinclair:ja mam AZS 223 ten mas ? jiank bylo by nak mozny udelat ten panel je pravda ze se mi ta bila barva uz nekde sloupla Laughing
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

26.2.2006, 0:14
AZS223 mám s tím restaurovaným panelem. Cena toho restaurování byla skoro 1000Kč a za to bys dnes koupil celý další zesilovač, neodřený...
David
uživatel

Příspěvků: 82
Z: Hradeeec Králové

26.2.2006, 0:21
a co nanej riaks jako znalec na tenhle zes pac tohle je kamos s tim AZS 224 mel sem ho chvili doma ale velky rozdil oproti mimu sem velkej nevidel Laughing
yyy
uživatel

Příspěvků: 64
Z: Hradeeec Králové

26.2.2006, 0:23
David: rozdíl v tom fakt moc nebyl no ale tak kdo ví co ten muj dokáže když je plně funkční Confused: Smile
David
uživatel

Příspěvků: 82
Z: Hradeeec Králové

26.2.2006, 0:24
jenze on hodil a pak kdyz se s nim neco provedlo jak si ho mel pryc tak hral hral dobre ale rozdil to velkej nebyl
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

26.2.2006, 0:25
Zvukový rozdíl je tam propastný ve prospěch 224, pochopitelně. Už jen proto, že 224 má rychlost přeběhu koncového stupně přes 40V/us a díky výkonu přes 50W/4R na kanál si i daleko líp poradí s dynamickými špičkami. Kdyby někdo z Vás viděl schéma konce AZS224, nejspíš se strachy posere, tak je složitý. Můžu ho dát na web, pokud to někoho zajímá.
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)