Audiosource AMP100 (2x50W)
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
Spirit
uživatel

Příspěvků: 149

7.1.2006, 23:25
Co poviete na tento zosik?
http://www.audiosource.net/amp100.html
Kupil ho kamos v USA a spolu s bednickami od BOSE si to velmi pochvaluje, aj zosik aj repro. Ide o to, ze zosik ma uvadzane velmi dobre parametre a v USA sa da kupit za 2500Sk co je super cena. Rad by som pocul odborny nazor. Chcel som nech ho kamos otvori a pofoti, ale jedna srubka sa mu rozdrbala a nema vrtacku aby ju rozvrtal. Takze zatial bez fotiek.

Specifikacie:
http://www.audiosource.net/specs/amp100specs.html#specs

No co poviete?? Da sa tomu dvoverovat? 2500Sk je super cena...
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

7.1.2006, 23:50
Jen abys tam po otevření nenašel dvě LM3886...
Spirit
uživatel

Příspěvků: 149

8.1.2006, 0:06
myslis?? 9.6lbs a 500VA prikon, velkost:
www.zolinex.host.sk/kubko/audiosource1.jpg
www.zolinex.host.sk/kubko/audiosource2.jpg
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

8.1.2006, 0:46
Spirite, nevím, cos měl z fyziky, jaké je Tvoje vzdělání, nebo jaké je Tvoje povolání. Výkon 2x60W/4R, příkon 500W a cena 2500Sk. Ještě Ti nic nedochází?
bersoft
uživatel

Příspěvků: 149
Z: Krkonoše

8.1.2006, 11:10
rozdělej ho, a vyfoť, to trafo bude nejspíš přes půlku zesíku - toroid 500W Smile
a na zbytku bude nejspíš nějaká potvůrka (že by tazi Smile), co žere takových 300W Smile no a pak jak píše sinclair 2x 3886 a pak to skoro vychází Very Happy
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

8.1.2006, 11:38
A nema nahodou aj napajanie na 110V?
frame
uživatel

Příspěvků: 104
Z: Vlašim

8.1.2006, 11:46
Ta fotka zevnitř by mě taky zajímala. Já bych si tipnul, že tam bude trafo 100W pro zesík s nějakejma dvěma LM3886 jak píšete a zbylých 400W je pro tu zásuvku nad pojistkou, ze které je možno napájet další aparáty Smile Další zajímavá věc je utržení nebo jaké si poškození šroubku, kterej drží kryt při otevírání zesíku. Musí to být prapodivně dílensky zpracované.
Spirit
uživatel

Příspěvků: 149

8.1.2006, 17:38
No otvroit to neide, lebo kamosovi sa nepodarilo jednu srubku odstrubovat. Drzala asi velmi pevne a znicil jej zavit. Aj mne sa to uz stalo. Nieze mi nedochadza, a 500VA sa nezda ani mne. Co sa tyka ceny, no, 100$ na i-net obchodoch, ale to je USA !! Tiez v USA stoja Koss Porty Pro 900Sk a nemyslim si ze tie porty su take sracky akoby si ich podla ceny 900sk mozno sudil. (30$) a tu je to 3x viac (u nas teda 2900Sk). Viac menej kazda elektronika je tam niekedy aj za polovicnu cenu. Takze urcite by ste tu tento zosik nezohnali za 3000Sk.
Co sa tyka prikonu. Neviem, udava sa ze pri premosteni je vykon 150W, keby toroid bol 300W este by som chapal, ale 500w je nejak vela. No nic, dufam ze sa podari nejak tu srubku rozvrtat a nafotit. Nemyslim si ale, ze ide o nejaky cinsky smejd.

//Edit: Ano, ma to americky napajaci system, teda 115V
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

8.1.2006, 18:59
Tak si k ceně toho zesilovače ještě připočítej cca 1500Sk za transformátor 230/115V, který by měl mít /aby neklesalo jeho napětí/ aspoň 500VA. To už přestává být zajímavé a přestane být definitivně v okamžiku, kdy to otevřeš. Americký výrobek nemůže být tak levný. Je to Čína a budou tam za tyhle peníze dva šváby-můžem uzavírat sázky.
Spirit
uživatel

Příspěvků: 149

8.1.2006, 22:43
Ved ja sa s vami hadat nechcem. Netvrdim, ani si nestojim zatym ze je to kvalitny zosik, skor som dufal ze bude mat niekto konkretnu skusenost tu z fora..
Videl som menic napatia 300W max. za 508Sk. pricom by to aj mohlo stacit, treba wattmetrom odmerat ozajstnu spotrebu toho zosiku. Kamos ho uz ma kupeny a v maji ho donesie domov (do SR), takze aj menic napatia bdue potrebovat. Sinclair, takze podla teba by tento vhodny nebol??
http://www.soselectronic.sk/index_sk.php?str=399
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

8.1.2006, 22:55
Kurva zase Čína...doufej, že ta třístovka má opravdu 300VA, je to alespoň autotransformátor a že to není "měnič" na principu triakového regulátoru.
Ty triakové jsou vhodné jen pro čistě odporovou zátěž /topidla, fény apod/, po připojení přístroje s transformátorem se prorazí a na výstupu je totéž, co na vstupu, tzn. 230V. Furt ale nevíme, čo je vo vnútri toho zázraku za 2.500Sk.
Spirit
uživatel

Příspěvků: 149

8.1.2006, 22:57
Fuha. no tak to zacina byt zaujimave. Totiz kamos je na rok v USA a kupil si tam tento zosik. Byva u typka ktory v dome nema srubovak, nie to este vrtacku. Takze zatial to otvorit velmi nepojde...Urcite ak fotky mat budem, hodim ich tu...

naposledy upravil Spirit dne 8.1.2006, 23:04
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

8.1.2006, 23:04
A že zrovna ten jeden jedinej šroubek nejde odšroubovat, tak us to sakra rozkuchej a vyfot. Výš co, hod sem adresu ja ti v OBI koupim rucní vrtacku a poslu ti ju
Spirit
uživatel

Příspěvků: 149

8.1.2006, 23:08
cital si co som napisal?? "Totiz kamos je na rok v USA a kupil si tam tento zosik."
Chces posielat do USA 1kg balik? Len kvoli tomu? Rucnu vrtacku som mu navrhoval uz inak... Very Happy
Inak ta firma audiosource robi 200W zosiky kde pouziva tiez 500W toroidy, takze mozno preto pouzili prave taky aj na jediny nizsi model. A urcite ta firma vo velkom nenakupuje za 1500 tie toroidy. No neviem. Fakt to je treba otvorit, kua keby to slo Confused
Inak srubiek je dokopy 8 a neide ich dokonca 5 Laughing
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

8.1.2006, 23:21
Tak to už je nějaký podezřelý. Že by to byl blok, aby se majitel vůbec nemohl zajímat o to, co je uvnitř, tak jak by si to představovaly ty žluté kurvy, co to vyrábějí??
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

8.1.2006, 23:25
Jej tak to promin, no tak ati si koupi on vrtacku urcite se dotoho chce taky podivat. Jinak 5 z 8 šroubku, kua co to je. To to odšroubovává nůžkama nebo v ameru nemaji šroubováky. Snad kdys to nekdo zasroubuje tak to musi jit i odsroubovat. Zarezle to asi nebude, prilepené taky ne, tak nechpu vcem je problem. At vyfoti aspon ty šroubky Smile Smile Smile jej us raci mlčím
Spirit
uživatel

Příspěvků: 149

8.1.2006, 23:27
tiez si to mysli aj on. Skusal 5 srubovaov a jeden dokonca zlomil...To je debilizmus takto utiahnut sruby, alebo prilepit?? nechapem..
Inak pozoruhodne. AMP100vka udava 500W prikon a vazi 4.4kg(100$). AMP200 uvadzaju prikon 700w a vaha uz je 11kg!! AMP300 prikon 1200W a vaha 13kg. To sa mi nezda. 4.4kg 11kg a 13kg aky skok medzi AMP100 a 200.
On kupil vo vypredaji (koncil nejaky obchod)za 84$ inak ze stoja 100 dolacov a AMP200vka 150. Pozoruhodne Rolling Eyes

BTW: Jeho adresa:
28340 CountryRoad 313, Buena Vista, 81211, Colorado, USA Very Happy
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

8.1.2006, 23:39
Buď je to neskutečné kopyto a gramloň, když není schopný odsrutkovat skrutku a nebo se potřebuje toho krámu zbavit a přiveze Ti ho jakože nový. Do té doby si bude vymýšlet nějaké problémy, aby ho nemusel nafotit zevnitř.

Tipuju to druhé Wink
george
uživatel

Příspěvků: 110
Z: Uh. Brod

9.1.2006, 0:14
Nezapominejte,ze ve Statech je tax 8,25%. Takze ceny jsou tam nekde jinde.Ten menic napeti nech si priveze take ze Statu,ale jak uz psal Sinclair ne na principu triakoveho spinace.
Spirit
uživatel

Příspěvků: 149

9.1.2006, 18:42
Fuha, vysvetlim vsetko. Ja o ten zosik zaujem nemam, len som sa informoval, aj jeho by to zaujimalo. Nafotit to chce, on rad rozobera elektroniku Smile babrak tiez nie je. je to dobry kamos a zosik si nechat chce, mne ho nepredava a ani sa ho nezbavuje!! Aj keby ho otvoril, jeho znalosti nie su take, ze by jednoduchim odcitanim z tranzistoru (integracu) vedel urcit ci ide o dobry alebo zly zosik. Jednoducho mna to zaujima mozno viac ako jeho. Mozem sam potvrdit ze niektore produkty su tak priskrutkovane a pouzite su shitne srubky z makkeho kovu a jednoducho srubku znicite ako odskrutkujete...
Menic si tam nechce kupit, lebo ma strasne vela veci co ma doniest v maji domov a kazde kilo navyse hrozi ze by musel priplacat na letisku za "nad vahu". A taky menic transformatorovi vazi pomerne dost.

btw: na tu vec s danou mi odpisal:
"state tax sa ta netyka ked danu vec objednavas z ineho statu"
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

9.1.2006, 18:59
Tak pak je to:

c) nedobytná škatule Wink

Jistě jsou tu lidi, co rozkuchali tisíckrát víc různých krámů, nicméně z mé velmi skromné zkušenosti mám pocit, že míra "dobytnosti" je přímo úměrná kvalitě a preciznosti provedení. Hlavně různé čínské a tinťonské nabíječky a podobné výkřiky techniky, ve kterrých někdy dokonce nění NIC, se schovávají za trojúhelníkové šroubky, jejich lepení atd. Prostě tax netax, za sto doláčů to nebude žádný trhák, stejně jako různé submoduly atd. Víc by naznačily ty fotky. V domnění, že máš o něj zájem, jsme se tě snažili varovat. Smile
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)