Povidka ''Jak me Sinclair pekne napalil a osidil :-)''
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
FMoucka
uživatel

Příspěvků: 2

5.1.2006, 22:10
Povidka "Jak me Sinclair pekne napalil a osidil Smile":

Pred casem jsem zapnul muj Denon PMA915 a vylit z nej blesk, tak jsem to dal k nejakemu mistnimu "opravari" - presny nazev jeho firmy a adresu dodam priste, ktery mi rekl, ze je trafo v haji a ze to nespravi. Nechal si zalohu, cely zesik upatlal od nejake nezname hmoty (snad gumy nebo dehtu), a kdyz to chtel myt acetonem, sebral jsem ostatky meho PMA a smutne jsem je ulozil na misto odpocinku v pokoji (obyvacim).

Koupil jsem trafo od pana Vasi a dal jsem se do operace - no moc jsem to nevylepsil - nekde jsem se asi blbe dotknul neboco a plaminek tak asi 3x2cm byl na svete. Byl jsem rad, ze jsem aspon nezapalil byt. Mel jsem to na stole a aby se neposkrabal, cely jsem ho pokryl silnou vrstvou novin.

Tak jsem vyvetral ten puch a chtel jsem to uz rozebrat na nejmensi kousky a povesit na provazek, kdyz mi pan Vasa po icq doporuci Sinclaira. Tak jsem to poslal z Usti do Luhacovic a po par dnech mi Sinclair napsal, ze je pulka soucastek v kremikovym nebi, ale ze to spravi transplantace...

Kdyz jsem videl na poste tu krabici, byla na muj zesik moc mala, ale za tu srandu mi to stalo i kdyby uvnitr byly shnily pomerance.

Nechapu, jak ho dostal do tak male bedny, ale byl tam - MUJ PMA915!

Hral snad lip, nez pred poruchou! Tri minuty! Potom se ozvalo neco jako chhhrrr - ticho - hudba - chrrrr - ticho - ticho - chhhhrrrr a pak jsem ho radeji vypnul. Nechal jsem ho vychladnout a zkusil jsem ho znovu. Hral zase 3 minuty a chhhhrrr - ticho - chrrrr - hudba - chhhhrrrrr - ticho. Tak jsem napsal Sinclairovi smsku a hodinu jsme pak resili, ktere rele cvaka, jak se mohly proboha rozbit i reproduktory a jake zle veci s tim musela posta provadet???

To jsem jeste nevedel, ze nekdo, kdyz jsem nebyl doma, pouzival moje cdcka jako TACKY POD PIVO! Chudak Sinclair.

F.Moucka
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

5.1.2006, 23:20
No sranda:-))))Občas se stává, že při destrukci koncových stupňů takového výkonu to odeserou i třeba bipolární kondy v bednách a měl jsem dojem, že vypínají protizkratovky. No napadlo by někoho z vás, že má Filip jen zapatlaný CDčka??Smile)))
Jinak to byl ale nášup. Ne křemíkové nebe, ale peklo a Kartágo s Pompejemi dohromady:-)))Tolik odvalených součástek v jednom koncovém stupni neměním ani po šílených DJích, v podstatě tam zůstaly dobré /mimo emitoráky/ jen odpory a pár diod...Už jsem viděl ledacos, ale tohle...Smile)))
FMoucka
uživatel

Příspěvků: 2

5.1.2006, 23:26
... no co, podobny veci se mi stavaj porad. Mohla za to takova pitoma sousedova kocka. Vlezla mi do bytu a ja ji chtel vypudit technem. Jen se na to podivala a uz litaly blesky. Pak pomalu odkracela a lehla si za dvere na schody.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

5.1.2006, 23:28
Když je řeč o opravách zesilovačů, tak bych se chtěl zeptat, jestli znáš zesilovače AURA. Můžu koupit jeden starší ze série midi, stereo asi 2x60W za 1500kč. Je možný, že se to za chvíli posere, dokázal bys to kdyžtak opravit?
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

5.1.2006, 23:31
Kočky se vypuzují vzduchovkou, vyjde to levněji Wink
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

5.1.2006, 23:41
Franku, Aury ožralej a s jednou rukou zlomenou:-)))
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

5.1.2006, 23:46
Mluvte vážně Smile
Opravit v klidu, to je hlavní! Jaký na ně máte názor?
Já jsem trošku pomalejší... jak to myslíš s těma kočkama Confused:
Píšou u toho DF snad 1000 (???)
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

5.1.2006, 23:53
To vykáš mně??? Mluvím vážně! Když mě přivedou ve čtyři ráno z baru a postaví mě před kteroukoliv AURU, můžou mi i zlomit ruku a stejně ji spravímSmile)Jaký na ně mám názor? DF1000 je naprostý teoretický nesmysl a jinak mají AURY Z1-Z4 koncové stupně téměř shodné s TW140Studio. Ale za 1500 to jde. Co to je za model? Z1 ?
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

5.1.2006, 23:58
myslim, že Z1T. Vykal jsem Tobě a Láďovi.
Chci s tim táhnout po dvou ARN 188 ve 40l uzavřenejch bednách.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

6.1.2006, 0:09
Klidně. Za ty love je to dobrej kauf a nějaký semtam vyschlý elyt se vymění za pár kaček. Poruchové zas moc nejsou ve smyslu toho, že by tam vysloveně něco shořelo. Spíš chytají svod a vysychají kondíky a tak.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

6.1.2006, 0:15
Frank: no nevím cos čekal Rolling Eyes

sinclair: měl bych offtopics dotázek: v poněkud postarším receiveru Kenwood KR-930 mi občas vypadává naladění (všech šesti Wink) stanic, s dobou vypnutého stavu to nijak nesouvisí, prostě občas zapnu a je vynulováno. Může to mít nějakou obecnou příčinu? (je tam snad nějaká zálohovací baterka, vyměnit, nebo jen špatný kontakt?).
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

6.1.2006, 0:29
To bych musel vidět. Některé mají baterku jako starší videorekordéry, některé jen velikánský kýbl, udržovaný v nabitém stavu ze standby-zdroje, něco má EEPROMky... Pokud je v sakrech baterka nebo kýbl, tak stačí i větší zhoupnutí síťového napětí a vymaže se to.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

6.1.2006, 12:33
Díky, mám za to, že je tam veliký "knoflík" - baterka, tak zkusím nahradit. Vidět bys to raději nemusel, jedno nejmenované prase tam před lety vyrábělo "rozšíření počtu vstupů", už je to sice demontované, ale přední panel to trošku odnesl. Celkově už jsou na tom chrastivé poťáky atd., no ale zesilovač zesiluje, tak k PCku bude v pohodě, doufám, ještě několik pětiletek Wink
petr
uživatel

Příspěvků: 16
Z: podkrkonoší

24.1.2006, 16:15
Jen bych se ještě sinclaira zeptal, co mohlo být prvotní příčinou (prvotního) výbuchu, pomineme-li zlý uhrančivý pohled sousedovic Micky:-) Tipoval bych slabý
(4A) můstek ve zdroji, přeci jen při "techno" provozu jsou vyšší nároky na proud. Nebo byla zrada někde úplně jinde?

Mně ten poddimenzovaný můstek přišel od Denonu jako chytrý tah, po průstřelu můstku a průniku AC dál už je toho ke spravování tolik, že je lepší koupit nový zesilovač...
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)