Kde koupit kvalitní transformátory?
Obsah fóra | Ostatní elektronikaStránka Předchozí  1, 2
 
AutorZpráva
Durke
uživatel


Příspěvků: 32
Z: SR NR

17.4.2006, 17:45
No ak ho máš už dlhšiu dobu, tak je celkom normalne že zahučí pri zapnutí.Aj mne to robí toroid, ale ten už hučí stále, celú dobu ako je zapnuty.Síce cez den to moc nepočuť, ale keď idem spat tak mi to lezie na nervy Evil ,ale už to chcem spraviť tak aby sa mi zosik zapínal len pri signále.Aspon to nebude hučať celú noc. Inak z toho počuť aj fasa zvuky, záleží ako sa tie plechy rozkmitaju a to ma ide poraziť keď to tak dobre vrčí... Twisted Evil
Paolo.n
uživatel

Příspěvků: 19

20.6.2006, 8:47
Mam SPM250 a k tomu i prislusny trafo od Aldaxu a taky pri zapnuti lehce zavrci, zrejme proudovej naraz (softstart mam). Ale jinak je vsecko v pohode, zakze to neresim.
Chtel bych se ale k tem trafum jeste zeptat. Pro aktivni bedny si chci u JK nechat namotat trafa (cca 150W, kazdy by melo tahnout 2x LM3886 a jednu aktivni vyhybku. Kdyz si to u nich objednam jako trafo pro audio, da se tomu verit, nebo bude lepsi kdyz udam nejakou blizsi specifikaci materialu jadra, neco jako ma Aldax? Ale v tomhle se nevyznam, nevim co presne pozadovat.


naposledy upravil Paolo.n dne 21.6.2006, 1:57
Ha-sha
uživatel


Příspěvků: 58
Z: Praha, Žamberk

20.6.2006, 9:37
U audio traf se myslám dává nějaké stínění, někde jsem to před nedávnem četl...je to samozřejmě za příplatek, ale třeba je pak rušení ještě menší.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

20.6.2006, 17:20
Mám jak Audio, tak i neaudio trafo, ale ot Tronicu. To audio má navíc po obvodu namotanej snad plech, asi 0,5cm vrstvu.
Ha-sha
uživatel


Příspěvků: 58
Z: Praha, Žamberk

20.6.2006, 18:07
A jak to vypadá? To je kolem celýho trafa, jako pouzdro?
Paolo.n
uživatel

Příspěvků: 19

21.6.2006, 2:00
Slysel jsem neco o stineni mezi primarnim a sekundarnim vinutim, ale jak velkej prinos to ma, to nevim.
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

22.6.2006, 8:41
Extremisti mohou použít 3 stínící vinutí. Shocked
Ha-sha
uživatel


Příspěvků: 58
Z: Praha, Žamberk

22.6.2006, 11:49
Jo, ale za jakou cenu a s jakými výhodami. Krom toho, že bude větší, težší a dražší Sad bude míň rušit Smile Do levnějších konstrukcí by bylo možná lepší koupit trafo bez stínění, uzavřít ho do krabičky ze silnějčího plechu a následně odrušit usměrňovač a vyfiltrovat. Pokud je dobře udělaný zesilovač, tak se malé rušení v napájení na výstup nepřenese. K napájení signálových OZ by nebylo odvěci zařadit před stabilizátory násobiče kapacity.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

22.6.2006, 12:01
Ha-sha: podívej se, jak to řeší v zesech třeba NAD nebo Denon.
Ha-sha
uživatel


Příspěvků: 58
Z: Praha, Žamberk

22.6.2006, 12:13
Tak google něco málo vyhodil...většinou ale toroidy osazená bokem za přepážkou.

Ale jak jsem psal, tak tak bych to do levnějších konstrukcí udělal...
Obsah fóra | Ostatní elektronikaStránka Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)