K. Janeček: [Eminence Delta 15LF]
Obsah fóra | Diskuze k diy projektům
 

Hodnocení projektu (známkujte jako ve škole)
1
42%
 42% [ 3 ]
2
42%
 42% [ 3 ]
3
14%
 14% [ 1 ]
4
0%
 0% [ 0 ]
5
0%
 0% [ 0 ]
Celkem hlasů: 7

AutorZpráva
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

26.7.2005, 19:20
Zde pište své názory, nápady, připomínky ohledně projektu na adrese: .../vase-karelxth1.htm

Autor: Karel Janeček
Přidáno: 26. 07. 2005


naposledy upravil antonio dne 1.3.2006, 20:02
juro
uživatel


Příspěvků: 30
Z: SR-Kosice

27.7.2005, 0:08
pekne,Zaujimalo by ma aky zosilnovac mas na to?
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

27.7.2005, 7:01
Hezký, docela písťácký sou ty LEDky. Jediná maličkost - stříbrný šroubky, ty se mi tam nejíběj.
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

27.7.2005, 8:04
Podla mojho nazoru tie Led- ky posobia rusivo na tej bedni, ja by som ich tam nedal. Samozrejme ked sa ti to takto paci nie je ocom. Inac slusne spracovane, dobre vyzerajuci kotol ale na to budes Karle potrebovat riadnu masinu ked to budes chciet rozhybat, pravdaze na skusku, na domaci posluch bude stacit i slabsi stroj ako si napisal itak ta budu susedia spominat Laughing
A nejako som nezbadal par slov o vyhybke? Skus to tam doplnit nech je to kompletne.
Fil
uživatel


Příspěvků: 121
Z: Ostrava

27.7.2005, 8:22
K těm Ledkám,koukni tady: jsou ledky v "kupné" podobě a tady: jsou "upravené" jemným přebroušením,diody pak svítí víc do prostoru,jinak celý článek toho "tunera" (má super Duc bednu Very Happy ) je tady: http://chrudim.cz/tuning/osvetleni/os_prahy.html Jo a sub se mi líbí,ale já bych tam dal(když už)asi ledky jiné barvy(nejspíš zelené) mám za to,že červená se více hodí do Night Clubu,než do subu Wink
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

27.7.2005, 8:25
Čau
Jsem rád že se Vám to líbí, LEDky jsou tam ze stejného důvodu jako ty stříbrné šroubky a sice aby se opticky "rozbil" ten dojem černé rakve. Jak jsem psal v popisu, na těch fotkách to podsvícení vypadá fakt hnusně v reálu je to daleko lepší(hlavně to není růžová ale temně červená). No do konce týdne by měly být kvalitnější fotky tak možná potom...Co se týče výhybek a zesilovače tak není o čem psát. Provizorně jsem to zkoušel s upraveným(nové elyty, filtrace 10G atd.) TW-120 v můstku s ubastleným akt. crossoverem 120Hz/12dB a subsonicem 40Hz/24dB. Prosím ušetřete si nadávky a vysvětlování že je to pí... protože toho jsem si 100% vědom. Je to pouze dočasné řešení než našetřím na SDA 300 což mi bude sypat nějakých 175W/8Ohm RMS. To bude stačit Smile)
2 Fil: Jo s tou barvou máš pravdu, ale nechtěl jsem modrou protože to se poslední dobou cpe všude a měl jsem doma pytlík těch červených tak jsem je použil. O tý zelený ale popřemýšlím výměna je otázkou 10 minut.
Fil
uživatel


Příspěvků: 121
Z: Ostrava

27.7.2005, 8:42
Ta modrá se mi taky začíná přestávat líbit(přejedl jsem se jí),ale jiné obrázky na vysvětlení rozdílu "ošmirglované" a "neošmirglované" Very Happy diody jsem nenašel...Tebe asi už žádná "stovečka" navíc nerozhází,ale zelené jsou 2x dražší než modré...
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

27.7.2005, 11:55
Dobrá práce. Osobně mně mi to připomíná spíš profi než hifi. Spíš než o diodách bych uvažoval o jiné barvě a zrušení grilu - místo něj rámeček s průzvučnou tkaninou. Můžeš poskytnout simulaci basreflexu?
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

27.7.2005, 12:18
2Vítek: Jestli je ten gril jako ochrana před zvědavýma dětma, tak je určitě účinnější než hadr Wink - teda alespoň náš prďola už by olizoval reprák a bušil do něj...

2Karel: kdyby to šlo, zkus hodit schémátka nebo odkazy na vyhýbku a horní propust - asi to nejsou žádné superfiltry, ale jen tak pro zajímavost. Jinak pěkná práce Smile Kdyby tu byl nalogován Harry, tak tě s takovou "rakví" pošle do krematoria Wink
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

27.7.2005, 12:19
2 Vítek: No ten gril je opravdu hnusnej ale myslím že rámeček by nebyl o moc lepší, už jsem to sundal a nechal to jen tak vypadá to o 100% líp, akorát mám o ten reprák strach, jedno zakopnutí a... Shocked Simulaci tý bedny Ti můžu poslat ale spíš zítra, jsem v práci a nemám tu LspCADa nechce se mi to teď instalovat.


2 Lada: Very Happy Jo to jsi trefil, hlavně to byla ochrana před jedním zvědavým děckem kterému je ale bohužel 22let. Hoď mail a já Ti to pošlu ale taky až zítra.
Anebo to obojí zítra hodím sem do diskuze, když to nebude Antoniovi vadit.
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

27.7.2005, 13:27
No a prave koli tomu ako poriesit stranu subu kde je namontovany repro som sa pytal na diskusii k tomu subu od Kritika. Riesenie s reprom dole k zemi mi pride o dost bezepcnejsie ako trepat pre repro platno ci gril. A decka uz po br mozu buchat popr. po bedni tam uz toho nie je moc co pokazit.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

27.7.2005, 14:35
Bohužel umístění repra směrem dolů je v domácích podmínkách věcí experimentu. Podle komerčních subů odhaduju vzdálenost okolo 10cm + pořádné nožičky. A i tak to od dětí neuchrání. Udělají si z toho třeba garáž. Mně naštěstí od dětí odešla jen membrána na ARV104 a povrch na stojanech pro dvoupásmovky. Musím zaklepat na dřevo, ale aktuálně nic. Děti asistují při stavbě a proto asi neničí. A přes bedýnky jim hraje video. Zajímavé řešení nabídl na jednom ze svých modelů Xavian. Na přední stěnu krásně tvarovanou a upravenou desku z dřevotřísky. Je zavěšena na magnetech a na dobu hraní se sundá. Mechanické poškození prakticky nehrozí.
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

28.7.2005, 8:22
Kurňa chlapi jak se sem vkládají obrázky?
Fil
uživatel


Příspěvků: 121
Z: Ostrava

28.7.2005, 8:36
KarelXth napsal:
Kurňa chlapi jak se sem vkládají obrázky?
Je to jednoduché...Klikneš na Img pak zadáš adresu obrázku a znova klikneš na Img co znamenají jednotlivé "odkazy" se ti píše těsně nad textem... Wink
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

28.7.2005, 12:27
2 Fil: No teď asi nejsem v tom pravém rozpoložení to řešit. Takže File dej mi svůj mail a já Ti pošlu to schéma případně i šikovnej prográmek kterej Ti ukáže hrubý schéma a hlavně hodnoty součástek.

2 All: Pořád mi vrtá hlavou jestli nemám zkusit zrušit ty BR a udělat uzavřenou, na filmy je to lepší s BR ale co se týče většiny muziky tak souhlasím s Kritikem že uzavřená má příjemnější zvuk(ne tak brutální). O to že by to nestačilo výkonově se fakt nebojím. Parametry repra jsou tak na hranici mezi BR a uzavřenou, viz měření na www.prodance.cz a když vezmu v úvahu že tam měří většinou nové=nerozehrané repráky tak by Fs měla ještě o něco klesnout a zbytek bych v případě potřeby dohnal korekcemi. Bohužel ze zvuku který to má když ty BR zacpu při živení tím transiwattem si netroufám dělat definitivní závěry. Zajímaly by mě Vaše názory na věc případně zkušenosti někoho kdo to už realizoval. Dík
Fil
uživatel


Příspěvků: 121
Z: Ostrava

28.7.2005, 13:15
For KarelXth:Já po tobě nic nechtěl(spletl jsi si mě s ladou) a e-mail mám v profilu... 8) Wink
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

28.7.2005, 13:23
tak sorry:-)
StandaT
uživatel


Příspěvků: 64
Z: Olomouc

28.7.2005, 14:04
na obrázky doporučuju www.imageshack.us 8)
Obrázek z počítače tam nahraješ, opíšeš adresu (případně i s tagem na náhled) a hodíš sem. Jednoduché

Příklad: V počítači mám obrázek C:\Dokumenty\obr.jpg
otevřu imageshack, najdu obrázek, dám Host It, opíšu adresu z kolonky "Thumbnail for forums (1)"(CTRl+C)

a dám to sem (CTRl+V) :P
Colloseus
uživatel

Příspěvků: 47

3.8.2005, 15:54
Pozravujem vsetkych po dlhsej odmlke.
Zo skusenosti môžem jednoznačne potvrdit, že subwoofer s velkym priemerom meniča, napr. 12" a viac je lepšie orientovať do zeme. Sám som bol prekvapený, ako radikálne sa zvýšila dunivosť prejavu po otočení sw s GDN30/100 smerom do priestoru. Normálne bol totiž postavený na nohách dlžky 100mmm a ma BR s priemerom tiež 100mm ktorý je tak isto ako menič otoćený do zeme. Treba myslieť aj na to že pri takomto riešení ste obmedzený len jednou stenou a to tou kde máte ovladacie prvky čo je hlavne pokial neplánujete 100 rokov nezmeniť rozmiestnenie nábytku v miestnosti na nezaplatenie. Otázku bezpečnosti ani nespomínam.
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

4.8.2005, 11:06
Zdravím Colloseus, u mě jsou spíše problémy s duněním prostoru než samotného subu. Otočit tu Deltu k podlaze opravdu nemůžu, to by už asi sousedi začali vyrábět mou voodoo panenku a po večerech do ní bodat jehlicí Shocked Confused
Obsah fóra | Diskuze k diy projektům
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)