ARN 150-73/8
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2
 
AutorZpráva
ICEMAN
uživatel


Příspěvků: 23
Z: Praha

7.8.2005, 20:18
2 lada: jej ty mas 350-ku, doufam ze ses spokojen, s těma fíčurama maš pravdu, jenom jakej asi bude rozdil mezi 350-kou a 357-kou a jestli se vyuziva nejakej dekoder co ma 4xx-ka navíc.
2 Fil: zkus jim zavolat nebo poslat e-mail a nejak se dohodnout, myslim si ze ta firma neni nijak velika takze ma zajem o kazdeho klienta a mozna ti vyhoví
myslite ze ma cenu k 350-ce kupovat repro Seas

P.S.: nema nekdo cenik Seasu, mě se ho nejak na www.jjj-sat.cz nepodarilo najit
ICEMAN
uživatel


Příspěvků: 23
Z: Praha

9.8.2005, 16:12
no tak jsem se poradne kouknul a vyresil par problemu: rozdil je snad pouze ve vstupech a výstupech YUV co se týka těch dekoderu jsem nic nezjistil, za ten ceník se omlouvam hledal jsem na českých stránkách na slovenských jsem našel co jsem hledal, o tech Seasech jsem uvazoval o besie I nebo tomto http://home.hetnet.nl/~geenius/DD8-MkII.html
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

9.8.2005, 16:25
2 ICEMAN Kam ti mam poslat ten cennik
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

9.8.2005, 16:42
No zase ta 550ka za necelých devět, co tu píše Antonio, už by mohla stát za zvážení, zvlášť pokud se chceš plácnout přes kapsu a stavět ze Seasů.
ICEMAN
uživatel


Příspěvků: 23
Z: Praha

9.8.2005, 20:00
no asi si budu stát za tou 350-kou,protože si myslím že kvalita je stejná a těch 30w navíc mě nezabije, zadni centr tu byl zdůvodněn a video funkce nevyužiju, co mě může štvát jsou pouze ty dekodery a svorky
2 lada: jak tlusty dráty se daj necpat do těch nešroubovacích svorek a jestli jsi zkušel koaxiální vstup, jestli přes něj leze všech 6 kanalů a vůbec co máš za repro
ICEMAN
uživatel


Příspěvků: 23
Z: Praha

10.8.2005, 10:41
děkuji za ceník Very Happy
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

10.8.2005, 14:11
Tloušťka drátů: Very Happy no pokud ti to bude stačit s přesností na 0,05mm, tak to do zítřka změřím šuplerou. Ale jinak 2,5mm^2 určitě vejde, myslím že aj 4.

Koaxiální vstup: mám připojen DVD přes optiku, data jdou digitálně a pokud obsahují více kanálů, potom je receiver dekóduje. Až dodatečně jsem zjistil, že místo skleněného vlákna za xxxKč jsem mohl v setupu přiřadit k DVD koaxiální vstup (implicitně je koax přiřazen k CD) a propojit to "kusem drátu". U CD je reálný předpoklad, že obsahuje lepší AD převodník než receiver, proto je připojeno analogově.

Repro: ARN188, jen stereo Crying, pouze pro vyzkoušení "prostorových efektů" jsem měl před časem půjčené ještě další prdítka. Doufám že ještě letos stihnu postavit komplet pět bedniček + sub z něčeho lepšího. Zvažuju satelity t2030+5mp60n a subík 12br70. Už jsem to skoro objednal, ale pořád mi trochu vadí absence stíněných modelů u beymy kvůli centru. Tak ještě váhám...

Rozdíl 30ti watů: no je to samozřejmě jen laická úvaha, ta 550 může být i celkově zvukově lepší, pochybuju ale, že v tomto směru tady má někdo srovnání. Ohledně "poctivosti" obvodového řešení těchto modelů bys možná mohl ukecat či uplatit sinclaira, ten by mohl mít schémata.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

10.8.2005, 16:46
Pokud bych se rozhodoval já, tak bych si pár peněz připlatil. Jestli se nepletu, tak 550 má všechny reprovorky šrobovací. Kdežto 350 jen přední a 550 umožňuje připojení dalších komponentů do 220 zásuvky, kterou má v sobě. Ale 550 i 350 jsou už výběhové modely, které nahrazuje 357 a 557. www.audioexpert.cz
Na hifibazaru mají zajímavou mašinku za dobrou cenu PIONEER VSX-D 514-S za 6000,-. A PIONEER VSX-D 814-S za 10000. Podle subjektivního názoru jiných má Yamaha měkčí zvuk
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

10.8.2005, 19:22
Ale Yamaha oficiálne šľape na 4 ohm ostatné zvyčajne 8 ohm. Tiež sa chystám zakúpiť si nejakú podobnú zalžitosť ryzmýšľal som YAMAHA RX-V 457/B, YAMAHA RX-V 550 alebo prišetriť na YAMAHA RX-V 650/T.O počet kanálov mi nejako nejde úplne stačí 5.1 Pozeral som i na iné značky ale ako som spomínal všetko na 6 alebo 8 ohm. Kto má doma nejakú podobnú mašinku pozrite sa do papierov či oficiálne možu pracovať do 4 ohm, možno Denony by šli tie pracujú na 6 ohm takže pokiaľ by sa to nepreháňalo mal by to zvládnuť, nie?
ICEMAN
uživatel


Příspěvků: 23
Z: Praha

10.8.2005, 20:02
no asi to bude ta 350-ka, to že se dají vstupy takhle přesouvat mě překvapilo, já to budu mít na Domácí kino u počítače a koaxiál je pro mě jediná schůdná varianta ale bál jsem se že koaxiál je pouze CD a nemohl bych mít 5.1 zvuk,
stím reprem to byl jenom takovej úlet, když jsem si spočital kolik by mě vyšel 5.1 v Seasech tak jsem skoro spadnul ze židle Embarassed ale zase TVM se mi zdá docela nic moc na takovou hezkou masinku, nezna někdo osvědšenou kombinaci ktera by byla s cenou repra tak do 2 000Kč na jednu bednu, měly by být schopy hrát samostatně jako stereo ale s objemem pouze do 15 litrů a optimálně možnost odstíněné verze?
Fil
uživatel


Příspěvků: 121
Z: Ostrava

10.8.2005, 20:08
No,s tou impredancí(u Yamahy)je to zajímavé,protože když se podíváš na foto zadního panelu najdeš tam přepínač impredance a pokud je na 8Ohm,tak vše jede do 8Ohm a A+B do 16Ohm(to se mi zdá být v pořádku).Pokud ale je přepínač na 4Ohm,tak jediné co má "dovoleno" jet do 4Ohm jsou "předky" a zbytek zase do 8Ohm a A+B do 8Ohm(to se mi zdá být docela nepraktické).Např.:Já mám sloupy 4Ohm,které bych chtěl určitě použít a přidělávat zbytek v 8Ohm,no nevím...Píšu pouze to,jak jsem to z toho obrázku vyčetl,takže kdybych neměl pravdu tak se omlouvám... Wink
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

10.8.2005, 23:44
Vysvětlení je logické. JEdiné, co předpokládá výrobce, že bude připojeno jako 4 ohmové jsou slopuvé reprosoustavy YAMAHA (nanejhůř jiného výrobce) s více středobasy, nebo basy. Ty bývají 4 ohmové. (ať už jde o 2, 3, nebo 2.5 pásmo)
A satelity bývají většinou 8 někdy i 16ohm a nepředpokládá se, že si uděláš kino se 4mi velkými soustavami...

Prostě se řeší jen 2 přední kanály.

(( Tak mi napadá, že do téhle pohádky nějak nezapadá appoliťákovej centr ))
Jacket
uživatel

Příspěvků: 72
Z: Brno

11.8.2005, 0:35
Vlastnim yamahu rx-v650.S tou impedanci je to uplne presne jak psal Fil.Jinak je to vynikajici masinka i kdyz z ni zdimu opravdu jen zlomek toho co umi (ARN226-05 + arv104-03).Od nizsich typu yamah se lisi hlavne vyssim vykonem a automatickou kalibraci (mikrofon).S tim ze ma rx-v 550ka nebo dokonce rx-v650ka stejnou kvalitu zvuku jako rx-v350ka nemuzu souhlasit.rx-v350ka stejne tak i pioneer 514 patri do nizsi tridy.rx-v 650ka a pioneer 814 patri do vyssi tridy (do 1000 eur) a mimo jine rx-v650ka byla v nemeckych testech na 4. miste v teto tride nad ni byly stroje radove za 25 az 30 tisic.Navic se rx-v 650ka ve stereu vyrovna kvalitou hardman-kardonu 130, ktery je kvalitou reprodukce ve stereu povestny a v domacim kinu ho dokonce predcila.Tak toto jsou me poznatky s timto strojem.Doufam ze tim nekomu pomuzu pri rozhodovani.
Jacket
uživatel

Příspěvků: 72
Z: Brno

11.8.2005, 0:39
Jo pokud by to nekoho zajimalo tak tady je odkaz na ty testy.Nevim proc ale zrovna rx-v650ka uz tam neni - ale byla pod tou sonkou za 900eur - proto jsem si ji taky koupil.
http://www.excelia-hifi.cz/top.html
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

11.8.2005, 9:35
350 myslím žádný přepínač impedancí nemá, nebo jsem něco fatálního zasklil. Do 4 ohmů pojede, ale výrobce preventivně uvádí 6ohm. Konce jsou z obvodů STK403-130Y a STK404-130Y (teda snad jsem to značení nepopletl), to Y je asi nějaká spešl série pro jamahu. Popis by mohl platit tento http://service.semic.sanyo.co.jp/semi/ds_e/ENN7730.pdf pro nejsilnější variantu, tam by se měla dát najít i odpověď na ty impedance. Nejzvědavější se můžou zeptat na "zesilovačích" nebo "aldaxu", do jaké zátěže můžou jet STKčka.

Bedničky do 2000Kč za jednu ti vyjdou tak akorát z beymy T2030+5MP60N, repráky jsou u elmaartu za něco přes 1600, takže se do dvou tis. vejde i vyhýbka (součástky). Poptej se Ondry, jak mu to hraje 8) Ještě zvažuju třeba Audaxy, ale tam by to už vycházelo něco přes dva, u audaxů ale mají i stíněné varianty, teda spíš ty "aerogely" jsou všechny stíněné.

Ohledně rozdílu mezi 350 a 357 tu můžem spekulovat. Jestli je to něco jako facelift Fábie, tak o vlivu na "jízdní vlastnosti" víme své Wink
ICEMAN
uživatel


Příspěvků: 23
Z: Praha

11.8.2005, 17:23
2 Jacket: pokud vlastníš 650-ku mohl bys mi prozradit jak funguje OSD menu, mam dojem že je k tomu potreba televize, zajimalo by me jestli budu moct vsechno nastavovat i bez TV (mam to k PC)
2 lada: ja jsem zapomel na elmaart, ja jse koukam na ceny na DEXONU maj je hrozny Confused tam to vyslo pres dva tisice, no ale stejne se mi nejak nechce věřit že by tenhle reprák šel dostatečně dolu aby hrál samostaně bez subu, možna kdyby se tam dali dva, ale stejne proc sakra nedělaj stíněný verze.
2 all: pokuste se tu vést diskuzi na stejné téma samostatně, ja jse jedu slunit na 2 týdny k moři Laughing 8)
bye bye Lol?
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

11.8.2005, 17:34
Faktem zůstává, že AVreceiver je takovým srdcem pro domácí aparát a jede přes něj všechno. Proto si myslím, že úspora pár peněz se může dlouhodobě vymstít. Jenže v jedné poznámce zaznělo, že je k domácímu kinu u PC. A tam je 350 bohatě dostačující.
Dokážu si představit PC jako úložiště a zdroj informací. Ale dívat se na film byť na 21" monitoru?
A ještě na okraj. Klíčová dlouhodobě zůstává stereo reprodukce.
Jacket
uživatel

Příspěvků: 72
Z: Brno

12.8.2005, 8:41
650ka se da nastavit samostatne bez jakyhokoliv monitoru nebo televize.zadny osd menu jsem nikdy nevyuzival a popravde ani nevim jestli ho ma - nezajimal jsem se o to - sorac.
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

20.9.2005, 17:52
Yamaha RX-457 hraje moc měkce! Nízkých kmitočtů je na můj vkus málo. V porovnání s Denon PMA 920 to je 100 a 1, mám zapojeny HSR 2 (viz. DIY projekty). Osobně bych šel asi do vyšší řady nebo do značky Onkyo, ...
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)