ARS 1024 - výměna orignál výhybky
Obsah fóra | Reproduktorové výhybky
 
AutorZpráva
bersoft
uživatel

Příspěvků: 149
Z: Krkonoše

1.1.2006, 16:29
Napadlo mě, že bych mohl vyměnit původní tesláckou výhybku v těchto bednách za nějakou prezentovanou na amplionu, a proto se ptám:
- je ARV 3604 (ten je na výškách) srovnatelný s ARV 104
- v basové části je ARN5614, což na tom návrhu je.
Jo ta bedna je osazená ARN5614+ARV3604, uzavřená, objem
cca 10l.
A navíc, nemá basreflex, a vy doporučujete u těchto sérií repro (tedy bas myslím) ho použít - i když nevím jestli ten objem není moc malý.
Ne že bych se zvukem tak jak je nebyl spokojen, ale třeba jen nevím jak to může hrát ...
Díky všem za odpovědi.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

1.1.2006, 19:28
Výměnou výhybky za jinou nelze získat nic, spíš naopak. Udělat se dá jedině to, že původní kondenzátory vyměníš za kvalitnější /aspoň MKT, lépe MKP/ stejných hodnot, zesílíš průřez přívodního kabelu /+instalace dobrých svorek/ a vodiče k woofru. Jinak nic. Bassreflexem se dá u tesláckých reproduktorů získat /bez subsonic filtru/ akorát unavené nebo urvané závěsy, jinak nic. Toť můj názor.
bersoft
uživatel

Příspěvků: 149
Z: Krkonoše

1.1.2006, 21:53
Tak jsem tu bednu rozdělal a koukám, elektrolyty, drátky k repro odhadem 0,75-1 mm2, napevno vyvedená dvojlinka cca 0,75mm2 ... mám pocit, že tu výhybku velmi dobře znáš (je to typ 2AK61736). Takže je naprosto jasné co s tím udělám. Ale stejně je ta bedna pěkně udělaná (pochopitelně na svoji třídu a dobu vzniku), cívky ve výhybce natočený, tj. jedna leží, jedna stojí, repráky pájený, silná deska (mdf?) cca 18 mmm - kdyby dneska dodržovali ti čínští výrobci základní pravidla, byla by jejich "zařízení" aspoň o něčem Smile
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

2.1.2006, 16:04
To víš, že znám. Jinak bych nepsal příspěvek, snažím se držet pravidla "neser se do věcí, kterým nerozumíš"..Smile))Měly by tam být modré bipoláry řady TF202-TF204, vypadají jako obyčejné elyty, ale nejsou. U dříve vyrobených verzí těchto beden byly i longlife elyty TC975. Obojí vyprat pryč, nasázet MKTčka /vzhledem k přenášenému výkonu stačí a jsou levnější než MKP/. Dej tomu přívod 2x2,5 nebo pořádný šroubovací terminál. Jo a ještě maličkost-přívody k výškáči můžeš nechat původní, ale zkruť je k sobě /jako zvonkový drát třeba/ se střední délkou jednoho zkrutu cca 1,5cm.
Obsah fóra | Reproduktorové výhybky
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)