Ktery z nich je lepší a proč?
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3, 4  Další
 
AutorZpráva
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

21.12.2005, 11:41
Ktery z nich je lepší a proč?

http://www.visaton.cz/czech/clanky/clanek_466.htm
http://www.madisound.com/pdf/seas/h282.pdf
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

21.12.2005, 14:41
Že se ptáš... lepší je SEAS protože :
1) Je to SEAS. Kvalitní osvědčená a důvěryhodná značka
2) Je o 3dB citlivější (to neni zrovna málo)
3) Charakteristiky toho seasu jsou mnohem důvěryhodnější

asi by se toho našlo víc, ale tohle stačí na to, abys měl jednoznačného vítěze Very Happy
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

21.12.2005, 15:35
ad 1) Visaton neni kvalitni znacka?
ad 2) o 3dB hmm ja nepotrebuju aby me to na 5W zesilvač vymlátilo okení tabulky. Tady se prece jedna o kvalitu zvuku.
ad 3) to jo ten obrazek char. v tom pdf SEAS je pekny.Ono celkove to pdf vypada serioznějc.

Problem je v tom ze ten visaton stoji neco kolem 1300,- a ten Seas kolem 2100,-
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

21.12.2005, 16:08
1) Domnívám se, že Visaton není výrobce, ale jen prodejce (viz téma "Dá se Monacor poslouchat"), který si produkty objednává z různých koutů zeměkoule. Něco kvalitní bude, všeobecně je ale považován za předražený. Filozofie firmy je založená na okatém sponzoringu "nezávislých" testů.
2) Na rozbíjení oken to beztak není. Kdybys napsal, nač ten reprák potřebuješ, do jaké kombinace a s jakými zesilovači, výrazně bys zvýšil šanci na relevantní odpověď.
3) Mimo jiné jsou tam podmínky měření
4) Ceny - ten Visaton má možná "bráchu", který se pod jinou značkou prodává za ekvivalent 400Kč (??? viz právě TVM-Monacor ???). Pro dohonění chybějících 3db potřebuješ zesilovač dvojnásobného výkonu, to taky není zadarmo...
Benazi
uživatel


Příspěvků: 177
Z: Paskov

21.12.2005, 17:46
With 30 years of experience in the field of acoustics and loudspeaker technology.With our solid know-how and our high-tech laboratories, equipped with the latest measurement equipment for acoustical research and develoment,we are eble to solve any problem in the field of electro acoustics in the most competent and reliable way.Apart from the Visaton high-tech labls also Visaton anechoic chamber,with its dimensions of 7*7*7 meters one of the largest in the international loudspeaker scene,plays an important role.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

21.12.2005, 18:26
Proč třeba SEAS nehovoří o tom, jaké má vybavení? Jaké má up-to-date měřáky? Protože to musí mít. A jeho výrobky to potvrzují. Prostě celý visaton nápadně připomíná podbízovost Conrada a Monacoru, vše je nejlepší ve své kategorii, hájent a s výborným poměrem výkon/cena. To nesvědčí o serioznosti. Graf, kde je na 50x50 pixelech rovná čára mi nc neřekne. Za příkladnou považuji dokumentaci u Beymy, SEAS bez problémů.
Benazi
uživatel


Příspěvků: 177
Z: Paskov

21.12.2005, 18:53
nech si poslat katalog o firmě určitě to tam musi mit taky !!!
Benazi
uživatel


Příspěvků: 177
Z: Paskov

21.12.2005, 19:39
Tim jsem chtěl naznačit, viz vyše piše že visaton neni vyrobce ale prodejce.jinak visaton ma softwery sve i z charakteristikama a veškere udaje ktere tam patři.existuje přece databanka.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

21.12.2005, 22:23
To je snad jedno co na to budu met za zesilovac, jde me o to poskladat nejake slusne bedny s co nejlepsim zvuklem za rozumnou cenu. Ale ted nemam stejne prachy ani cas.Jsem se jenom ptal jestli se ty repraky daji srovnat. Ono by bylo nejlepsi kdyby jsem napsal nekdo kdo to slysel a nevidel jenom cisla a byl presvedceny ze seas je seas a us nikdy nic jineho.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

21.12.2005, 22:45
LotrHarryPotr: no takhle to přece nemůžeš vytrhnout z kontextu :o Má to být malý sub? Dvoupásmo?...jaký výškáč k tomu? Třípásmo?... tam přece speciálně na citlivosti dost záleží, kvůli sladění se středem. Asi jsem spadl z Marsu a mám zcela jiné algoritmy na řešení netriviálních záležitostí Smile ... vždyť celý zvukový řetězec od zdroje (třeba CD) po bedny je třeba řešit komplexně.

Benazi: netvrdím, že je jen prodejce, příště to více zdůrazním že je to jen doměnka. Zdůrazňování tradic atd. může taky znamenat, že firma už z ničeho jiného nežije, řada firem dokonce skupuje krachlé značky a prodává pod nimi často pěkný brak. Ale opět je to jen spekulace.

Z Visatonů tady stavěl málokdo, takže nezbývá, než před zvážením nákupu usuzovat z různých náznaků. Osobně mi odkazování na uplacené recenze smrdí na sto honů. Seas se prodává skoro sám a řada výrobců beden jej aplikuje. Na Visatonu se mi zase líbí třeba spousta navržených konstrukcí s rozměry, vyhýbkou atd. Parametry můžou a nemusí odpovídat realitě, srovněj na reproduktory.wz.cz hubertova měření s výrobci. TS spíš sedí, citlivost jak kdy a charky prakticky vůbec, a to i na vyšších kmitočtech, kde je údajně měření jednoznačnější.

Edit: máš to tu různými slovy dvakrát těsně po sobě Wink


naposledy upravil lada dne 21.12.2005, 22:49
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

21.12.2005, 22:45
1. Seas jsem slyšel.
2. Reproduktory Seasem vyrobené používají mnozí výrobci Hifi soustav a ani se za to nestydí.
:!:
3. Na Seas je docela dost ověřených konstrukcí.
4. Parametry Seasu jsou důvěryhodné. Není nutné je ověřovat a dlouhodobě je nikdo nezpochybňuje. Nejen na tomto foru. Idea
5. Podle čeho chceš posuzovat reproduktor a vybírat jeho vhodnost pro stavbu, než podle čísel. Každá udávaná hodnota má svůj význam. A některé jsou nenahraditelné a neopomenutelné. A zadávají se i do těch nejprimitivnějších simulačních programů.
6. Bedny a zesilovač a přhrávač tvoří nedělitelný celek. O kabelech nemluvě. Mohu místopřísežně prohlásit, že některé bedny hrají lépe s některými zesilovači a s jinými hůře.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

21.12.2005, 23:12
SEASů mám doma kopu. Zkušenost mi říká, že i nespárované kusy hrají naprosto identicky, tudíž se SEAS je bezproblémové vytvořit kvelitní stereo obraz. Visaton mám doma jeden, kdysi zhruba v cenové kategorii těch SEAS, dnes už je levnější. Je lepší než ARV, ale rozhodně horší, než můj nejhorší SEAS.
PS: teď jsem to vztáhl jen na výšky. Středobasy neznám natolik, abych soudil.
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

21.12.2005, 23:13
Robil som som pokusy s VISATON W170, podla je to lepsia nemecka TVM a skoncil som u SEAS.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

21.12.2005, 23:18
"Bedny a zesilovač a přhrávač tvoří nedělitelný celek. O kabelech nemluvě. Mohu místopřísežně prohlásit, že některé bedny hrají lépe s některými zesilovači a s jinými hůře."

Jaj tos to us je zase nejeke FANTASY. Ne?

čím to je ze na jendom zesaku tu bednu slysis jinak a na druhem tu samou bednu zase jinak?
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

21.12.2005, 23:24
lada napsal:
... vždyť celý zvukový řetězec od zdroje (třeba CD) po bedny je třeba řešit komplexně.
Wink

Aha takze jaky CD prehravac a zesik pouzijes pro napr. bednu s ARN226 a ARV104 ...A jaky CD prehravac a zesik pouzijes pro napr. bednu s nejakyma reprakama SEAS a proc?
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

21.12.2005, 23:37
Co je na tom nepochopitelnyho??To co rika Vitek muzu s klidnou hlavou potvrdit.Mam to dokonce vyzkouseny...Nedavno sem porovnaval 2 bedny na jednom zesaku (TVM-DIY a starsi kvalitni HiFi bedny Videoton-3p. s 10'' basakem) a co myslis, ze hralo lip?Lip hrali ty TVMka.Ovsem kdyz sem bedny napojil na jinej zes tak zase hrali lip ty Videotony...O 'kabelazi' ani nemluve.Rozdil v klasicke dvojlince 2x1.5mm a lepsim kabelu 2x4mm byl sakra poznatelnej.Hlavne se samozrejme zlepsila dynamika basu a taky uz nemusim davat korekci na basech tolik jako predtim..

čím to je ze na jendom zesaku tu bednu slysis jinak a na druhem tu samou bednu zase jinak?

To bude asi tim, ze kazdej zesilovac nema stejny soucastky tj.: tranzistory, trafa, kodenzatory atd. tudiz ma kazdej zesak svuj specifickej zvuk.

EDIT: Reakce k prispevku od Lotrpotra 21.12.2005, 22:18:04
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

21.12.2005, 23:47
No jasne ja netvrdim ze vitek nema pravu, us jste me to objasnili proste SEAS aje. K tem cislum TS parametry atd. problem vidim v tom ze oba ty zminovane reproduktory maji ty ts parametry skoro stejne z mensimi odchylkami.a vy rikate proste ten seas hotovo
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

21.12.2005, 23:53
Tvoje chování bych pochopil, pokud máš doma už koupené visatony, nebo k nim máš nšjaký super vztah. Klidně z nich stavěj. Já budu zase stavět ze SEAS.
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

21.12.2005, 23:55
Rovnake???
88dB 91dB
Qms 3,45 2,36
Indukcnost 2,24mH 0,6mH Shocked
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

21.12.2005, 23:57
BlackRider napsal:


čím to je ze na jendom zesaku tu bednu slysis jinak a na druhem tu samou bednu zase jinak?

To bude asi tim, ze kazdej zesilovac nema stejny soucastky tj.: tranzistory, trafa, kodenzatory atd. tudiz ma kazdej zesak svuj specifickej zvuk.

Nechapu jak ti trafo a kondiky za usmernovacem ovlivni zesilovač, pokud to teda nemas na plný koule.Ty tranzistory a nastaveni jejich pracovnich bodu ti snad ovlivni jen linearitu,zkreslení,ne?
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

21.12.2005, 23:58
Hop377 napsal:
Rovnake???
88dB 91dB
Qms 3,45 2,36
Indukcnost 2,24mH 0,6mH Shocked

to jsou prave ty lehké odchylky Smile
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)