DPA vs. LEACH
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

25.7.2005, 19:10
Zdravim vsetkych komstrukterov. Chcel by som navodit debatu o stavbe DPA 220 poppr. 440 a LEACH-u. V prvom rade vyber podla vas ktory a preco ano prip. preco nie. Ak mate niekto nejake konstrukterske skusenosti mohli by ste sa s nimi podelit. Dakujem.
george
uživatel

Příspěvků: 110
Z: Uh. Brod

25.7.2005, 20:39
Ja na tvou otazku primo neodpovim, ale podelim se o sve zkusenosti. DPA jsem nestavel, 1 ks se 7250 (ale uz nikdy vice), asi 7x Leach (vyborny,ale moje gusto to neni), desitky ruznych integrovanych (ty nechme tak), 2x lampa s EL 34, no a ted ceho mam na triku nejvice a co preferuju jsou prace p. A. Krause. Psal jsem o tom tady uz, zkuste nahlednout do Amaterskeho radia c. 3,4,5,6-2005. Je to mozna tim, ze zesilovace byly urceny mladym hudebnim skupinam. Pouziva sice oboustrane DPS, ale pokud pouzijete desku s prokovenymi otvory nejsou problemy.
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

25.7.2005, 21:01
Tak teda k tomu Leach-u ake mas skusenosti s ozivovanim, parovanim tranzistorov, nastavovanim, prip. nahradzovanim origi. suciastok nejakymi inymi, mozno lepsimi. Zaujimalo by ma preco nie je podla tvojho gusta.
george
uživatel

Příspěvků: 110
Z: Uh. Brod

25.7.2005, 21:44
Cetl jsem tu nekde, ze shanis DPS na Leache a proto te v zadnem pripade nechci od stavby tak skveleho zesilovace odradit. Parovani tranzistoru je dulezite pro dosazeni co nejvetsiho vykonu bez zkresleni. Dodrzeni hodnoty a typu soucastek hlavne vn tranzistoru v budici nepodcenuj. Ja jsem pouzil vzdy DPS bez koncovych tranzistoru protoze jsem mel rozmerne chladice, jednou jsem pouzil chladice pro kazdy tranzistor zvlast a mel jsem problem s nastavenim klidoveho proudu. Rozmistneni 4 diod na chladici je take dulezite. nekde jsem cetl, ze koncove tranzistory MJ 15003,4 okopirovali asi korejci a dostali se k nam. Par zesilovacu s nima odeslo. Je tam maly rozdil ve tvaru, ale v hodnotach asi velky. Jinak pohoda. Josse: vratim se k tomu Krausovi:250W do 4,8,16 ohmu osazeny, oziveny zesilovac. Proc bych stavil Leache? Za 890 Kc!!!
MethMan
uživatel


Příspěvků: 151
Z: Pérk

25.7.2005, 22:46
Na stavebnice.net, ale není. Nebo špatně hledám?
george
uživatel

Příspěvků: 110
Z: Uh. Brod

25.7.2005, 23:27
Ja zde muzu napsat jen co je v Amaterskem radiu c.6-2005.
Objednavky posilejte na stavebnice@stavebnice.net
Ty stranky jsou trosku vice zapomenute.
noname
uživatel

Příspěvků: 3
Z: SR-Trencin -okolie

26.7.2005, 23:13
Mam zopar otazok ohladne Leacha:
Kde sa da zohnat najlepsie hotovy oziveny modul popr. stavebnica na stavebnice..net? asi za tych 890Kc ze(o Elmechaniku viem akurat neviem cenu). A dalej ze v akych prevedeniach (2pary-200W,3pary-300W, tranzistory na dps, alebo nahodou osadenie s Toschibamy). Hlavne potrebujem vediet ceny jednotlivych prevedeni a dodacie podmienky
PS: surne potrebujem nejaky zos pretoze som kupil od antonia tie dve ARN 8608 Very Happy a nemam to cim krmit Twisted Evil
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)