Hi-fi High-End reproduktor Tonsil :D
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3, 4  Další
 
AutorZpráva
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

15.12.2005, 0:08
Heh, takže středobas Tonsil GDN 13/40/1 je high end reprák Very Happy, to je co ? Důkaz zde

Confused No možná v porovnání s těma sráčema typu McFuck to high-end je, ale jen pro ty co jsou zvyklí na shit. A ještě to tam maj blbě napsaný Mad, já totiž teda žádnej Tonsil GTC 13/40/1 neznám. Nebo snad něco takovýho existuje ?? Confused
A to za něj chtěj takový prachy. Evil

Jinak tohle:




má být podle Conradu reprák s těmihle vlastnostmi:
Subwoofer o impedanci 4 Ohmy se zesílenou černou kmitací membránou opatřenou na obvodu gumovým spojovacím mezikružím, předimenzované magnety a pevný reproduktorový koš, měkké provedení uložení, připojení přes připojovací terminál.

Hmm, zajímavý, Twisted Evil ten magnet je teda fakt předimenzovanej Very Happy to se musí nechat. Kolik to má Qts, 3 nebo víc ? Jo a připojení přes připojovací terminál je taky výhoda, jiný repráky se totiž musí připojovat přímo u cívky Very Happy Twisted Evil


naposledy upravil iMartin dne 5.2.2006, 12:09
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

15.12.2005, 0:22
Jako bys konráda neznal, většina současných komiků nesahá jeho katalogu ani po paty... a jestli je high-endový 13/40,1 podobný 13/40,10 tak s tím jsem měl tu čest. Docela by mě zajímala měřítka těch lidí, co vymýšlejí tyhle promokecy... jestli je 13/40 highend, tak plastový výlisek ve tvaru repráku bude střední třída a co bude lowend, to vůbec netuším... ačkoliv, tak mě tak napadá, že třída lowend vlastně ani neexistuje Very Happy alespoň v katalozích jsem nikdy nenarazil na text typu "tento lowendový reproduktor..." takže celá nabídka je vlastně dělená na to lacinější, kde se chválí výborný výkon/design/konstrukce za skvělou cenu a high-end, kde se prostě chválí totéž bez ohledu na cenu Very Happy

Edit : Teda tomu říkám předimenzovanej magnet...


naposledy upravil Boramyr dne 15.12.2005, 0:26
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

15.12.2005, 0:23
Kdo se bojí, nesmí do lesa. Conrad, Monacor, Ges a spol se do lesa nebojí. A mají pěkně plné bandasky borůvek. Co na tom, že to rvou kombajnama a pošlapou travičku. On to od nich někdo na ulici koupí. Někdo, kdo do lesa nechodí, ale chce borůvky a je mu jedno, že jsou ohmatané, zmačkané a ještě předražené.

My si to nasbíráme sami. V lese. A žádnou travičku nepošlapeme. O to víc nám doma chutnají, přestože jich není tolik.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

15.12.2005, 0:27
GTC je tuším starší značení Tonsilů. Předraženost a zcestné popisy jsou u Konráda standard a už se to tu přetřásalo. Stejně jako tradiční srovnávání TVM vs Tonsil. Nezávislá měření srovnatelných ARN a GDN ani výsledky slepý poslechových testů od statisticky použitelného počtu posluchačů nejsou... tak alespoň máme o čem tlachat, nicméně soupeř zpod Radhošťa má výraznou výhodu domácího prostředí Wink
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

15.12.2005, 0:37
2 Boramyr: JJ znám konráda dobře, s těma komikama máš pravdu. Ale tohle jsem viděl poprvý, takže podle konráda když je ten Tonsil High-End, co je potom moje ARN 188? Ultra-high-end ?
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

15.12.2005, 1:11
Malý katalogový slovníček :

Ekonomická řada = Noname, nikdo neví kdo, kde, kdy a z čeho to vyrobil. Vzhled povědomý, funkce náhodná... něco se na nich pochválit musí, ale jen zdrženlivě, aby se vyšší třídy daly chválit vehementněji.

Střední třída, "nejlepší ve své kategorii", "skvělý poměr cena/výkon" = Zaběhlejší, známější číňan. Někdy jsou známy i jiné parametry, než průměr a příkon. Zejména se vyzdvihne, o jak skvělý výrobek se za danou cenu jedná.

High-end, "špičkový výrobek", "výrobek pro nejnáročnější použití" = Číňan zvučné značky, popř. zakázková produkce typu TVM/Tonsil. Příkon, citlivost a Qts nejsou vymyšlené, ale pouze nadsazené. Vychválit se musí do nebe, neboť jde přece o to nejlepší (nejdražší) v katalogu.

neověřené fámy Zdá se, že existují i jiné reproduktory, SEAS, Audax, Scan-speak... dokonce 10x dražší než high-end, ale ty bezpochyby slouží k podvodnému vylákání peněz ze zákazníka a proto je naše firma neprodává a katalog o nich z morálních důvodů pomlčí.
Benazi
uživatel


Příspěvků: 177
Z: Paskov

15.12.2005, 12:41
Pleteš hrušky s jabkama!! GTC je označeni na vyvoz do němec.viz polsky trh gdwk-gtc. gdn-gtc.

vas-7.6l, qts-0.54, fs-56, qms-4.42, qes-0.61, spl-87db, cms-7.2, bl-6.3, sd-86, mms-11.1
polmo
uživatel

Příspěvků: 92
Z: SR Trnava

15.12.2005, 18:27
high-end to je tochu moc ale inac je to velmi dobre repro na jeho velkost a cenu (az moc dobry) Wink
Benazi
uživatel


Příspěvků: 177
Z: Paskov

15.12.2005, 18:48
Za ty prachy jde, nesmiš ho koupit ale předraženy.Je tam hodně přiživniku.Jinak vyrobni naklady jsou zpravidla cena:5.
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

15.12.2005, 18:56
Ten McFun me teda hodne pobavil s 'predimenzovanym' magnetem Shocked Very Happy Very Happy Prumer magnetu mi pripada stejnej jak u ARN 226, ale tohle je urcite vetsi nez 8".Jinak sem mel doma od kamosa pujceny McFuny na 'testy'.Tehda sem to srvonaval s 2xARZ 669/4 v serii (cili 8 ohmu) na 100W zesaku.Ty McFuny byly taky 2 - 4 ohmovy, taky sem je zapojil do serie, rozdil byl docela velikej.Basy mely slaby, nesly moc hluboko a hlavne nevydrzeli ani to co ty ARZka Laughing Od te doby je pomalu nemuzu ani videt, ale hlavne SLYSET...
Benazi
uživatel


Příspěvků: 177
Z: Paskov

15.12.2005, 19:06
Přesně tak je to šrot už jak ho koupiš tak dře membrana.
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

18.12.2005, 11:55
mne sa paci aj toto:
http://www.conrad.cz/reproduktor-conrad-dyh-1220+dp47483/
Zvláště při reprodukci popové a rockové hudby a při ozvučení na party mohou tyto reproduktory ukázat, co v nich je! Laughing ...toho asi vela nebude
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

18.12.2005, 12:07
bijte na poplach, dexon ma konkurenci! jeste vyssi Qts za nizsi cenu Very Happy
Loogan
uživatel

Příspěvků: 137
Z: Soběslav

18.12.2005, 15:48
Já myslim, že za 3 stovky koupit 12" reprák Very Happy, to už svědší o kvalitě, ale za tu cenu...Když se kouknete, tak polovina méně zámožných tuningářů si je do auta klidně dá. Ale osobně bych to ani za tu cenu nekoupil...
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

18.12.2005, 17:03
K tem MCfun reproduktorum, za ty prachy to neni zadna hruza. Jinak magnet ma prumer 13cm a tusim ze ARN-226 ma 8cm, takze nekdo tu nemA jaksi odhad(BlackRider), a magnet tušim nedělá jenom velikost
Smile. Dale tusim ze ten popis masivni magnet se vyskytoval vetsinou pro celou serii HC-08 až 15 u tech menších typů ten magnet ve srovnani s velikosti reproduktoru byl docela velky. jinak prumer kmitaci civky odhaduju tak na 1 az 2 palce, 100W přikon to snese docela v pohode, myslel jsem ze ne, ale cas cca 5let me dokazalo ze vydrzi.

Tohle bych jsem vubec nepsal, ale nekteri lide kteri tvrdi ze jsou to sracky to bud neslyseli nebo nevim.

HC-15,ARP150,ARV104 bedna 200litru a nemam problem.
Obvzlast velky prival duneni to ma pri songu Beastie boys-Intergalaktiga
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

18.12.2005, 17:19
Lotrpotr> Napsal sem, ze mi PRIPADA stejnej jak u ARN (prumer 82mm)to ovsem neznamena, ze je STEJNEJ (zas tak prsne to neodhadnu, no Rolling Eyes )Ja bych si je urcite nekoupil.Jo a mimochodem sem mel doma 8" McFuny a ne 15".

P.S. Dunet muzou hezky, to je ale asi tak maximum, co se od nich da cekat.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

18.12.2005, 17:21
at se hadaji jini, jen takovej postreh-kolik te stala ta 200l kisna? kdybys tam strcil normalni 8-10" v 30-60l a usetreny prachy nej pouzil a jeste by ti zbylo na vyhybku Laughing (nevim co tam mas, odhad elektrolit u vejskace a civka 0,5mm dratem, co nejlevnejsi u basaku)nic ve zlym, navazet se do tebe nechci, ale 15" s ferit magnetem lehcim nez 5 kg ve mne nebudi duveru Wink, natoz kilovej i s kosem Crying
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

18.12.2005, 17:30
Kupodivu to nebývá tak, že ti co je haní je nikdy neslyšeli... obvykle to bývá tak, že ti co je chválí, nikdy neslyšeli pořádný reprák.

Nepopírám ale, že na velký příval dunění budou dobré, ovšem někteří lidé raději hudbu, než dunění.

Pokud by ses trochu vyznal a měl nějaké zkušenosti, tak bys věděl, že repráky jisté kategorie LZE odsoudit a není třeba je ani slyšet... má-li Qts 2,14 je tím řečeno vše a průměr magnetu, barva membrány nebo bůhvíjaký koš to nezachrání. Kontrolní otázka soudruhu, jaképak Qts mají obvykle repráky pro různé typy ozvučnic?
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

18.12.2005, 18:33
No ja je aš tak nechvalim jen rikam ze za ty prachy to neni zadna hruza. Poradny reprak si mozes poslechnout kde chces napr nejake studio v nejake prodejne kde prodavaji hi-fi techniku nebo napr. na invexu tam to bylo husty kdys tam osolili nejakou sestavu B&W kdysi davno.

S tim dunenim tusim ze tu nekdo psal ze ten reproduktor je pro Subwoofery...

Dal ja nevim jakou ten reproduktor ma jakost, ja to nemeril, nemam kde. Us protoze jsem nevedel jake to ma parametry a podle pohledu to jasne nebyla zadna bomba zvolil jsem uzavrenou ozvucnici s velkym objemem.

K tomu cekovemu cinitely jakosti tusim ze to bude zapotrebi asi co nejmensi hodnoty.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

18.12.2005, 18:51
liukas <---- no jasne ze to neni nic super ale cim vetsi reprak tim vetsi citlivost a kdys mas prostredky a nejake zname napr v drevarske dilne kde poskrabou plat desky(z jedne strany) 6x1m a prodaji ti to za 500,- +jeste dalsimi kousky dreva tak nemam problem, k vyhybce pro vyskac 18dB/oct ostatni 12dB/oct, jinak civka pro basak ta ma tak 400-500g a dratem prumeru 1,5mm zhruba(stejnosmerny odpor 0,5ohmu).Kondenzatory samozdrejme svitkové na 63Vstridavych...tusim ze ty elektrolity by hořely ja papir.

Jo a ktem 15", reproduktory takove velikosti maji vetsinou as na TESLU 300-1000W rms a civku 5cm a vic. a stoji 3k a vic tak nevim co chces od repraku za litr. Ja jsem nepsal ze to je super bomba reproduktor, ale ze za ty prachy se to da. A ze jsem byl prekvapen jak to hraje, cos ovsem nekteri lide co jsem prispivaji asi nebyly. Tak jsem napsal ze ja jsem stim spokojen, a hned jsen neznahifista co nikdy neslysel poradnou bednu
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

18.12.2005, 18:54
To ať si každý rozhodne, co je či není hrůza za nějaké peníze... leckdo je toho názoru, že za dostatečně malý peníz není hrůza v podstatě nic... však i ty buřty, kde je akorát pomletá kůže, lůj a sója za tu cenu leckomu chutnají. Já bych za ten reprák ty peníze nedal... v mých očích prostě nemá ani tu hodnotu, abych se obtěžoval pro něj dělat bednu.

"Čím větší reprák, tím větší citlivost" = zásadní chyba.
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)