M. Netopil: [Selenium 15PW5, D210Ti (HM25-25)]
Obsah fóra | Diskuze k diy projektůmStránka 1, 2  Další
 

Hodnocení projektu (známkujte jako ve škole)
1
68%
 68% [ 15 ]
2
27%
 27% [ 6 ]
3
4%
 4% [ 1 ]
4
0%
 0% [ 0 ]
5
0%
 0% [ 0 ]
Celkem hlasů: 22

AutorZpráva
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

12.12.2005, 23:26
Zde pište své názory, nápady, připomínky ohledně projektu na adrese: .../vase-loudspeaker1.htm

Autor: Martin Netopil
Přidáno: 12. 12. 2005


naposledy upravil antonio dne 1.3.2006, 20:00
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

12.12.2005, 23:33
perfektní práce, dávám ti 1* Very Happy
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

12.12.2005, 23:43
Pečlivé provedení, ale mám pár rejpavejch dotazů:
S MDF se dost udřeš, nemyslíš? Co ladění basreflexu? Ten plánek je dělanej pro to selenium nebo pro "nějakej" 15palec? Jaká bude povrchovka? Koberec nebo lak?
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

12.12.2005, 23:48
Dobrý výběr měničů, bez zbytečných kravinek, žádná podstatná chyba.
Líbí se mi to.
Karlos
uživatel


Příspěvků: 79
Z: Brno

12.12.2005, 23:52
Perfektní a přesná práce, jen nevím, jestli 18mm MDF není na takovej reproduktor málo...
loudspeaker
uživatel

Příspěvků: 9
Z: Přerov

13.12.2005, 0:06
zdravim..

jsem rad ze se vam muj vytvor zatim libi.. ja akustice moc neruzumim, jak jsem psal, jsem vic nez amater.. takze vubec netusim jake jsem udelal chyby, nebo jak vubec hraje..

odpoved na rejpave dotazy Smile ..ze drevem nedelam, takze nevim jak se s cim pracuje a jake jsou rozdily. me se s ni delalo dobre.. dobre se opracovava a kdyz jsem do ni vrtal, tak tam vrtak zajel jak do papiru.. lip nez kdyz jsem musel prevrtavat (zvetsovat diry) na madlach, repraku a horne.. netusim jak mam ladit basreflex, asi zmenou velikosti, ale vubec netusim jak se to dela a jako jsou podminky, jsem amater.. ani netusim jaky ten box muze mit akusticky tlak.. to same s vyhybkou.. byl bych rad kdyby mi nekdo poradil, jestli je dobra, nebo ne.. originalni repro tam melo byt od P.Audio, ale nemohl jsem je zehnat.. pry spatna az zadna dostupnost, poradili mi at zkusim jinou znacku, tak jsem se rozhodl pro selenium.. parametry se me zdali byt asi nejblizsi k P.Audiu.. povrchovou upravu jeste netusim jakou pouziju, ale chtel bych asi koberec.. kazdopadne zepredu bude ochrana mrizka, mozna pres celej box, nebo jen pro ochranu bass reproduktoru..

moje otazky: jak je to s tou vyhybkou? je spravne navrzena??? jake ma hodnoty??? byl bych rak kdyby jste mi poradili, ci zpocitali..

ma vliv blizkost magnetu reproduktoru na tlumivku? mam vyhybku docela blizko repraku..

je potreba v boxu tlumici rouno? pry je to proti stojatym vlnam, takze jsem ho tam dal, protoze lepsi zadne vlny nez nejake..

to by zatim mohlo byt vse.. dekuji za odpovedi

a jeste jednou jsem amater a tohle je muj prvni vytvor..
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

13.12.2005, 0:06
Přidávám se s pochvalou za hezké provedení.

Měl bych na autora dotázek: zkoušel jsi bedny doma při decentním volume porovnat na stejném zesilovači s nějakými domácími "hifi" bedničkami? Rozdíl v citlivosti je pochopitelně fatální, ale jak by dopadlo poslechové hodnocení kvality řekněme s poctivou soustavou s TVM?

Edit: s vyhýbkou se jednoznačně obrať na Huberta, jsou to měniče z jejich (prodance) stáje, možná tuhle kombinaci ladil. Osazení není zrovna levné, bylo by škoda zvuk pohřbít vyhýbkou.
loudspeaker
uživatel

Příspěvků: 9
Z: Přerov

13.12.2005, 0:15
to lada: nahodou mam doma aparat od fy TVM.. 3 pasmovou klasiku ARN226, stred uz si nevzpominam (150) a ARV104.. pri vybuzeni na asi stejny vykon se me zdalo ze to hraje hodne podobne, teda az jak jsi psal na ten akustickej tlak..
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

13.12.2005, 0:20
Líbí se mi to :))). A když to je navíc ještě tvoje první práce, super.
Ad basreflex, výhybka: to už víš :)).

Ad repráky P.Audio: jestli jseš z Pardubic nebo poblíž, tak je tam obchod Harmony music - prodávaj tam profi audio, nástroje, DJ nářadí, apod. Taky jsou dodávaj repráky P.Audio, takže tem by měly být nejlevnější.

Edit: damn, :( zapoměl jsem ti dát url, to fakt sorry: http://www.harmonymusic.cz/ ikdyž asi sis ji už našel, ne :?:


naposledy upravil iMartin dne 13.12.2005, 17:42
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

13.12.2005, 0:35
Přesně jak říkal lada, kontaktuj Huberta na www.prodance.cz, vysvětli mu situaci. Umístění cívek kupodivu nevadí, protože jsi je vlivem začátečnického štěstí a logiky správně natočil. Smile

Je dobře, že ses prásknul, že tomu moc nerozumíš. A právě proto je ten tvůj výtvor tak cenný. Přestože jsi laik, neudělal jsi podstatnější chybu. Bedna není přesně na měnič, ale tenhle Selenium je tuším v tom projektu hned na druhém místě ve vhodnosti po P.Audiu.
Jaký je konektor/terminál?
Nevidím to z fotek, ale uděláš dobře, pokud zaoblíš hrany té štěrbiny dole.
Box dokonale utěsni. I když se to nezdá (dole je štěrbina) tak zbytek boxu musí být dokonale těsný. (madla, terminály, uchycení repro)

Na to, že jsi laik, teda zírám. Upřímě.
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

13.12.2005, 0:42
loudspeaker napsal:
1/ ma vliv blizkost magnetu reproduktoru na tlumivku? mam vyhybku docela blizko repraku..
2/ je potreba v boxu tlumici rouno? pry je to proti stojatym vlnam, takze jsem ho tam dal, protoze lepsi zadne vlny nez nejake..
3/ a jeste jednou jsem amater a tohle je muj prvni vytvor..

1/ no neměl by být, dost to olivňuje indukčnost cívek a tak posouvá dělící kmitočty, dal bych ji na zadní stěnu, tam je místa dost...
2/ s tlumením je to vždy lepší, u BR ho nemusí být tak moc jak u uzavřené, bez tlumení by bedna hučela
3/ jestli je to tvůj první výtvor, chci fakt vidět, až postavíš 10tý projekt, no to bude bomba Very Happy Very Happy
loudspeaker
uživatel

Příspěvků: 9
Z: Přerov

13.12.2005, 0:58
to Michal: terminal tam nemam jen konektor speakon do panelu.. co se tyce tesnosti samotneho boxu.. prilepeni jsem dbal na to aby lepidlo bylo pocele delce a smazil jsem se nevynechat ani milimetr bez lepidla. po prilepeni a sesroubovani jsem jeste nanesl vrstvu lepidla zevnitr do rohu a po cele delce a pstem pekne rozmazl.. diru pro konektor jsem delal peclive tak abych ho tam nasoukal trosku silou, kvuli te tesnosti, samozrejmne ze je dal prisroubovany.. k AL horne jsem dostal tesneni, takze tam se o netesnost nebojim.. madla a reprokutor jsem utahl opravdu velkou silou, coz si myslim ze ze srouby M6 by to mohlo stacit..

to LOL 32: dik za odkaz na Harmony music, maji docela dobre ceny, ale zda se mi to byt porad drahe.. asi na dale zustanu verny znacce selenium.. mam 23 roku a jsem jeste financne nezajisteny, tak radsi budu trosku setrit..

..jeste specialni podekovani pro antonia za zverejneni meho projektu.. mozna jsem se trosku bal za kritiku me neznalosti, ale zatim mi delate vsichni radost a dekuji za cenne rady!

chytam se urcite na stavbu subwoferu (dvoukomorovy system) tak se urcite pochlubim, ale to asi jeste nejaky ten patek potrva, protoze to bude velka investice..
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

13.12.2005, 15:54
Jak často to budeš někam tahat? ta bedna musí bejt těžká jako kráva Very Happy
loudspeaker
uživatel

Příspěvků: 9
Z: Přerov

13.12.2005, 16:30
to Frank: 35kg je docela dost.. stim ze chci do budoucna delat ty wofery, coz bude tak 45kg zalezitost, takze dodavka to jisti.. repraky delam na akce, takze ze se s tim budem tahat jsme smireni.. nastesti to nebudu tahat sam.. pocitam ze je budu pouzivat min. 1x tydne.. no na tech akcich..
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

13.12.2005, 17:24
Co použít překližku, která se na profi běžně používá?
loudspeaker
uživatel

Příspěvků: 9
Z: Přerov

13.12.2005, 17:41
to Frank: puvodne jsem to chtel z preklizky baltske brizy kterou hodne doporucuji, nebo voduzdournou preklizku, ale nezdalo se mi ze by v tom byl nejaky velky vahovy rozdil.. me ta MDFka vyhovuje, podle me se lip opracovava a samotny prazdy box nevazil tak moc.. az po osazeni to stoji za to! repraky vazi dohromady tak kolem 10 kg. jinak vaha me nedela problem, nevadi mi to..
Benazi
uživatel


Příspěvků: 177
Z: Paskov

13.12.2005, 18:35
Dobrá prace.Zvuk bude určitě brutalní.
JiX
uživatel


Příspěvků: 37
Z: Praha(zatim)

13.12.2005, 19:32
Ahoj, ta tvoje bednicka je moc pekna. Klanim se dilenskymu zpracovani. Tak podstive to dela malokda(taky to pak malokomu poradne hraje Twisted Evil )

Este dotaz: Zkoseny hrany jsou z formatovaci pily nebo si to nejak delal sam? Rad bych si postavil nejakou prima zkosenost, ale mam strach z tech hran. Kdyz nebudeou presny bude to vaklavej kram co rezonuje.
Colloseus
uživatel

Příspěvků: 47

13.12.2005, 19:57
Pekny projekt ale ako uz to u mna byva zvykom...
Je to PA bedna takze sa musi k tomu tak pristupovat aj pri hodnoteni. K vyberu menicov nebudem nic pisat, je to v poriadku.
Ibaze treba poukazat na podstatne veci v profy. Takze takto.
Profy bedna sa stava profy bednou tym ze mimo toho ma velky vykon, ma velmi odolnu povrchovku. O tej je spominane len tak na okraj...
Dalej ma napr. hardware ako nozicky zospodu, prirubu na stojan. O tom som sa tiez nedocital, mozno som nepozorny.
Dalej mi vadi ze si dal madla priliz nizko.
Hrany na celej bedni treba zafrezovat do obla. Tak isto bolo potrebne zaoblit hranu dosky ktora tvori natrubok.
MDF moze byt, to nevadi. Lepsia by bola preglejka ale tych par kg navyse si pisal ze ti nevadi takze ok.Musis s tym ale lepsie zaobchadzat,MDF je dost krehka na oder. Kedze si pouzil MDF, povrch je pekny hladky, mozes pouzit PU lak. Naproti tomu pri pouziti lacnej preglejky by si to musel okobercovat.
Este mi vadi ze medzi hornou a basakom je dost velky priestor. Tak isto je kvoli tomu ze si pouzil dost siroku prednu stenu cela bedna dost siroka.Podobne fullrange bedne sa skor natahuju rozmerovo dozadu, aby boli co najuzsie a teda aby pri spojeni do trapezu dvoch rovnakych bedni boli reproduktory oboch sustav v horizontale co najblizsie vedla seba.Cize vedla basoveho repra sa nechava len minimum "mäsa".
To je asi vsetko.
Vela zdaru
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

13.12.2005, 22:45
Hmmm, paráda!! Já bych udělal test i v paneláku Cool
To musí být docela nářez Laughing
loudspeaker
uživatel

Příspěvků: 9
Z: Přerov

13.12.2005, 23:13
to JiX: urcite jsem to delal na formatove pile, uz jsem to tu i nekde psal, nic jineho bych asi nedoporucoval, protoze ty hrany musi byt rozvobehne, pokud mozno dokonale.. tohle po domacku asi fakt nejde.. tady u nas chteji 14kč za řez (c..), ale pokud mas znameho co dela ze drevem, tak to mas zadara.. me samotne nerezane desky staly 1000,- na 2 satelity, coz je myslim super cena.. hodne stal konstrukni material, lepidla a tak..
Obsah fóra | Diskuze k diy projektůmStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)