přátelé elektronek všech zemí, spojte se :-)
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
AutorZpráva
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

27.1.2006, 17:59
JO Very Happy Very Happy
Reproduktory s impedancí řádu stovek ohmů jsou naprostý nesmysl a jak vidíme, přesvědčil se i slavný Philips, že to byl krok vedle. Reproduktor a hlavně kmitací cívka je v tomto provedení tak neuvěřitelně zranitelná, že se ten reproduktor PROSTĚ MUSÍ za pár měsíců posrat. Vychází to na drát cca 0,045 a to při těch mechanických podmínkách a zatížení nemá šanci přežít.
Apropó vážení highendisté a vyznavači OTLek-Vám s ohledem na DF a další parametry vůbec nevadí ty oddělovací kýble na výstupu?? Nebo jim alespoň necháte pozlatit svorky?
furious
uživatel


Příspěvků: 62

7.2.2006, 14:05
Zdravím.
O víkendu jsem rozebral jednu Operetu.Bylo to moc smutné.Výstupní trafo velikosti podobé jak dávají žluté ruky do levných plast PC speakerov, v jedné Operete je jiný reprák než v druhém, tak tipuju že budu i jiné rozdílnosti mezi dvě Operety.Doufám že aspoň elektronky jsou v pořádku.

Fotky.
http://elektronky.xf.cz/fotkyII.htm
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

30.6.2006, 8:42
Koukám že jsem opomíjel rubriku zesíky a docela to tu žije.Mam dotaz rád bych nahradil JJ E34L (ne EL34!) který nemůžu sehnat v spárovaný čtyřce něčím jiným ... přemýšlel jsem o KT88 nebo KT90,Zatím jedu "nouzově" s 6CA7 EH Big Bottle a zvukově to prostě není ono. zesilovač je UltraLinear s napájením 550V buzenej ECC803S s rozdělenou zátěží,a 1kOhm v G2 vedoucím k UL odbočkám,kliďák jsem nastavil na 26-27mA tj na 70% Pa.Ug1 je kolem -57V Smile

Malinko mi jen dělá starosti že napájecí je dost vysoký vzhledem k mezním hodnotám EL34 dává to sice cca 45W/4Ohm ale na týhle pozici se mi jevily nejlíp zvukově právě JJ E34L měl jsem pak světlany... kerý bohužel nevydržely dlouho zkoušel jsem i vojenský Tesly EL34 s mečema Smile ,který byly prachbídný (asi stáří) i když byly nerozbalený v origo krabičkách Tesla a měl jsem je skovaný dlouho.
Výstupní trafa jsou poměrně veliký myslím že by mohly přenýst v klidu nějakejch 70-100W.Akorát nevím jak je oměřit.Mohu jen indukčnost a ss odpor.


Dotaz na místní guru zní... nechci hejbat s napájecím směrem dolů spíš jen vyměnit koncový elky který maj povolený vyššíí Ug2 max,a příp.poupravit zapojení budiče pro jejich výkonnější náhradu. (6L6,KT66 vylučuju jsou na tom s povoleným Ua a Ug2 ještě hůř než EL34/6CA7) Zbejvaj mi variace typu KT88,6550,KT90 a EL34 výkonostně podobnou nově vydanou JJ KT77,která má bejt údajně lepší než JJ E34L.

Máte někdo prosím s překopáváním lampáče nějakou zkušenost? Má to smysl? Šel bych i do jiných výstupních traf kdyby bylo třeba.Důvod je že lampáč je velmi pěknej a precizně provedenej DIY od Pavla Rehbergra (dřevo chrom černý alps WBT konektory) proto se ho nechci zbavovat a raději ho přestavět...schéma zapojení po přemalování na papír je topologicky řešeno podobně jako např.Jadis Orchestra nebo Audio Innovations zpětná vazba a odpory v G2 - který se domnívám že snad udržují Pg2 na uzdě a zároveň zabraňujou zakmitávání...Zatím jsem proved jen některá drobná vylepšení typu ss žhavení ECC..,kvalitnější přepínání vstupů,filtrace napájení a lepší MKP vazební kondíky 1uF/630V místo MKT 100n/500V.

řešit to chci proto,že dokončuju projekt beden s 86dB/1W/1m citlivostí (dipól s BG RD50+ BR s L21RNX/P) a 45W bude pro ně určo málo.Bohužel měl jsem i pučenejch několik i docela "údajně" lepších tranzistoráků ale dostaly ošklivě na "zadek" takže výměna za 100-250W tranďák za rozumný peníze = asi pro mne už tudy cesta nevede Sad


PS:omlouvám se za dlouhej post

David
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

30.6.2006, 9:56
Můžu hodit celej seriál o lampáčích z Praktické elektroniky od Rochelta na rapidshare-byl-li by zájem.
opamp
uživatel


Příspěvků: 367
Z: na západ od Prahy

30.6.2006, 10:14
Zájem by teda byl Smile))
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

30.6.2006, 10:45
Sinclaire a co takhle elektrostaty buzený z OTL s EL34 zapojenýma do kaskody, se dvouma by tam mohlo být nějkých 1400-1600V, a bez výstupního elytu. To by mohlo být zyjmavý ne? Jen by to byla dost velká plachta aby to zahrálo celý pásmo. Laughing
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

30.6.2006, 11:25
2 dokken: No to stoprocentně zájem bude Idea ...jsou to jen věci Experience? nebo i obecný rozbory v různejch zapojeních?
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

30.6.2006, 13:36
To Dawsoo:
Ak mas riadenie UG1 samostane pre kazdu elku tak nemusis mat parovanu stvoricu. Ale inak nie je problem vymenit za KT88 len nastavis spravne kludovy prud, budenie z ECC803 by malo v pohode stacit aj pre tieto elky.
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

30.6.2006, 14:22
2 Hop377: právě o budič mi jde.. ECC83 má větší u (mí)a větší Ri a dává měkčí napětí a KT88 má taky menší u a větší Cga a Cgk než klasika EL34 a jde mi to to abych tím výrazně nezhoršil jednak chování na vyšších frekvencích a dokázalo to vybudit ty KTéčka a nemusel nějak významně překopat celkovou NFB.ECC82 by snad vyhověla,má menší Ri což je dobře,ale zase má u jen 12 oproti 100 u ECC83.Což při práci budiče s rozdělenou zátěží sice nevadí,ale druhá půlka triody se využívá jako rozkmitovej předek před budičem... leda použít ECC832 což by snad měla bejt půlka 82 a půlka 83 pak KT88 asi ano určitě by pak šly nabiasovat v pohodě na 40-45mA při tomto zapojení tudíž snad i zvuk by byl lepší protože by elky pracovaly při nízkejch výkonech víceméně paralelně a měly nižší zkreslení.Párovanou čtyřku nechci anitak kvůli kliďákům jako spíš souběhu při vyšším vybuzení a symetrickému zatížení budiče aby nemusela nesymetrii dorovnávat první elka...pokud použiju různý 4ks dá se to v poho nastavit ale souměrnost limitace a i zkreslení je o dost horší.

Jinak díky za názor myslím si to taky podobně,spíš mi jde o to jestli to už někdo z bastlířů třeba nedělal a pokud ano tak jakej byl výsledek.


naposledy upravil dawsoo dne 30.6.2006, 15:13
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

30.6.2006, 15:09
Ten budic mas s 1/2 ECC83 alebo s celou? Ja v budici pouzivam ECC85 a bez problemov mi to chodilo aj EL34 aj s KT88.
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

30.6.2006, 15:17
Půlku v klasickým zapojení se stejnejma Ra a Rk lidi sice maj rádi různý se dvěma systémama ale tady je zaručená 100% souměrnost daná spárováním obou odporů.právě že se bojim že ten ivertor má G=2 a vlastně celej rozkmit dělá ta první půlka triody... je to fázově čistší než kdyby bylo více stupňů.

Vim že by bylo lepší asi za to dát ještě sledovače ale bohužel se jedná o jen modifikaci bedna je už hotová a lampy sou venku.

2 Hop377: Tak to rád slyším.

Jiank chci se pustit do stavby předku s E88CC asi aikido nebo podobný. osum osmičky se mi z malejch lamp líběj parametrově snad nejvíc. Smile
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

30.6.2006, 15:57
Seriál hodím na rapidshare po neděli,přetáh jsem data a mám malej upload.Zkurvený FUP Evil
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

30.6.2006, 16:05
A co skusit nejaku inu napr. 6NxP.
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

30.6.2006, 22:16
dokken: díky to bude super

Hop377: Vyzkouším různý a dám vědět jak to dopadlo
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

6.7.2006, 23:22
Tak sem konečně hodil na rapidshare ten serial o lampáčích-tak sosejte:
http://rapidshare.de/files/25136546/lampace.zip.html
návod:
http://reality-show.panacek.com/o-serveru/253-navod-na-stahovani-souboru-z-rapidshare.html


naposledy upravil dokken dne 7.7.2006, 6:53
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

7.7.2006, 1:00
2 dokken: Díky hezký počteníčko mam topologii Jadise Very Happy
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

7.7.2006, 1:10
Já si teda vůbec nemyslím, že by ten Rocheltův seriál byl vhodným materiálem ke studiu, potažmo k šíření mezi málo informované amatéry. Je tam ukrutné množství doslovných blábolů a polopravd.
Ale jestli máte mozkovou kapacitu nazbyt a míníte si ji zasírat tímhle "materiálem", tak jak je libo...
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

7.7.2006, 9:25
2sinclair: Je to fakt,ale když už nic tak tam jsou DPS na PPP a na zdroje což pro hodně lidí kteří začínají stavět je velký plus. Pozn.pod čarou je jasný že potřeboval zvýšit odbyt Experience ale ty tráfka jsou opravdu slušný měl jsem tu čest 2ks (B234S) mít v prackách...
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

7.7.2006, 18:28
A videl si aj ich cenovku? Very Happy
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

9.7.2006, 12:42
ano je to palba 3.800,- ks Very Happy Very Happy
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)