Historie CD přehrávačů
Obsah fóra | CD/DVD přehrávače
 
AutorZpráva
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

1.12.2005, 20:20
tyto stránky si zaslouží pozornost: http://www.cdprehravace.wz.cz
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

2.12.2005, 1:02
Krásná stránka, doufám, že nebude stagnovat. Měl bych k ní dvě poznámky.
1. Můžeme mít Sony rádi, můžeme tu značku nenávidět, ale kam v historii elektroniky sáhneme tam se motají. Ne vždy úspěšně, ale mnohé se jim upřít nedá. Psi štěkají a Sony jde dál.
2. Nevím, jestli to nepatří k mýtům o rozšíření CD přehrávačů, ale jejich údajný boom vypuknul po vydání dnes už legendárního alba Dire Straits Brothler in Arms (1985), kdy si údajně mnho lidí koupilo přehrávač aby mělo na čem poslouchat toto CD.
polmo
uživatel

Příspěvků: 92
Z: SR Trnava

14.12.2005, 11:10
ten Accuphase DP-70 ma dobry dizajn aj na sucasnu dobu, mezdi ostatnymi kraluje Smile
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

28.12.2005, 15:08
jsou tam docela zajimavy odkazy, nektery :P
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

28.12.2005, 15:31
Je, dokonce je tam ten Tesla Cd player MC 911, co mam doma Very Happy
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

28.12.2005, 17:11
ale řeknu vám, hned ten první přehrávač, prototyp Sony byl teda fakt hustej, sem vůbec nevěděl, že byly i 30cm CDčka Very Happy
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

30.12.2005, 22:34
Fakt zajímavé stránky. Smile Koukám, že tu Teslu 911 má doma hodně lidí. Já ji doma mám taky. A kamarád si ji sehnal taky, protože on je blázen do Tesly. Sice je ta Tesla stará, ale podle mě je dobrá. Mě to přehrává všechny CDčka. Brácha má novou "hi-fi věž" (jak se těm krabicím s blikátkami a točítkami dneska říká) a to co mu to nepřehraje, tak mě jo. Stejně je nejlepší Hi-Fi věž z komponentů.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

30.12.2005, 22:39
Jo, ale musej ty komponenty bejt samostatně použitelný, né to co dřív dělal Panasonic a Technics (ikdyž ty možná nebyly zas tak strašný).
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

30.12.2005, 22:52
Jo, Tesla MC 911 je dobrej stroj, s tim ctenim ma Kosak pravdu, cte vsechno, az na RWcka (coz v te dobe jaksi neexistovalo Very Happy Laughing ).Jinak opravdu spokojenost.Urcite jsou i lepsi, ale na to, ze je to min. 14 let stary, tak supr.
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

30.12.2005, 23:31
Tesla měla fakt supr věci. Škoda, že teď už nevyrábí tolik věcí. Crying Teď vyrábějí, co já vím tak televize, několik málo DVD přehravačů a známé reproduktory TVM. Mám doma gramorádio Tesla Dominant 1039A a to na svoji dobu musela bejt fakt dobrá mašinka. U nás je docela problém chytit rádio, ale na tu Teslu toho chytím dost. A dokonce se to dá poslouchat. Smile I když, co člověk ví. Kdyby Tesla vyráběla do dneška Hi-Fi komponenty, tak by ta kvalita taky mohla bejt úplně jinde. Slyšel jsem, že Sony, co se týče kvality, dneska stojí za nic. Ale dříve to musela bejt taky dobrá značka. My máme doma televizi Sony a máme ji už asi tak 17 let a pořád funguje bez problémů. Teta za tu dobu měla tři televize. A co se týče těch komponentů, tak jsou lepší ty, co jdou zapojit sami. Já jsem si koupil z bazaru kazeťák a doma jsem zjistil, že bez originálního zesilovače je mi na nic.
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

31.12.2005, 14:03
Pozor Tesla televizor už je Tesla len podľa názvu takisto ako Orava, možno niektoré výnimky.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

31.12.2005, 15:25
Jak píše Jean, je to dnes úplně něco jiného. Takové ty TESLA spotřebiče prodávané v Kauflandu, v názvu to má česká města, to je teda kvalita. Naši kdysi měli žehličku (ta nefungovala nikdy, místo napařovačky měla kapavku Wink) a varnou konvici (velmi záhy odešlo topné těleso), naštěstí tam byla nějaká možnost vrácení peněz.
bersoft
uživatel

Příspěvků: 149
Z: Krkonoše

31.12.2005, 16:17
Je fakt že jsem nevěřil že jsou rozdíly v projevu cd dokud jsem neslyšel starý CD Philips 303 v porovnání s novými CD Sony a Technics nižší střední třídy ... to byl tak obrovský rodíl, najednou člověk slyšel věci který ty "moderní" cd vůbec nebraly, výšky byli tak hádherně jemný, žádný syčení ... a to jsem to poslouchal přes nic moc zesík JVC a bedny ARS215 nebo KOSS Porta Pro. Navíc to přehraje i datové cd, sice je to jak modem, ale hraje Smile Pak ale Philipsu odešlo něco ve zdroji, tak šel na opravu, a to hovado co to dělalo to sice zprovoznilo, ale ztratilo se několik stínících plechů a od té doby bručí Mad
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

31.12.2005, 20:09
Já jsem mluvil o Tesle, která vyráběla Hi-Fi komponenty. Kuchyňské atd. spotřebiče, které prodávají v obchoďácích a tak, tak to jsou fakt nějaký šmejdy. My máme doma topinkovač Tesla a je to teda fakt nic moc. Dokonce si myslím, že to není ani z ČR, ale od jinuď. Ale v dnešní době šulej všechno. Když si normální člověk koupí to, na co má, tak je to takovej šmejd, no škoda mluvit. Oni se vyráběj kvalitní věci, ale na to normální člověk nemá peníze. A jakej názor máte na televize Tesla. Myslím ty, které se dnes vyrábějí, ne ty starý.
Harry
uživatel

Příspěvků: 65
Z: Ostrava

20.1.2006, 15:38
Nedávno jsem v v prodejně OKAY, překvapen z množství žehliček, konvektorů apod. značky TESLA (logo a styl písma identický se starou českou TESLOU), trochu studoval popisy na krabicích, a s překvapením jsem zjistil, že se výrobce statečně přiznal: Made in P.R.C. Takže dnešní TESLA už nemá s naší TESLOU nic společného.
Kosak
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Rychnov nad Kněžnou

20.1.2006, 16:10
To mě fakt štve, že zneužívají tak dobrou značku. Mad Evil Asi to je tak šmejdská firma, že si neuměj vymyslet svoji značku a tak to "okopírovali" od staré dobré TESLy. Za to bych jim nejradši rozbil ... Evil Twisted Evil
zdeněk
uživatel

Příspěvků: 82
Z: Východní čechy

20.2.2006, 1:37
U té tesly je tam chyba v datu výroby, stačí se podívat na oldradio nebo do starých čísel amatérského rádia a je vidět že se začínalo MC900. typ MC911 se vyráběl až někdy kolem revoluce.

http://www.oldradio.cz/gramof.htm
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

20.2.2006, 12:32
Ľudia Tesla ešte dnes robí telefóny a rôzne zásuvky a také somarinky (dokonca aj viečka na horčice Laughing ...)
Práve tá Tesla ktorú tu mám neďaleko a robia mi tam rodičia ... je to tá istá Tesla ktorá bola pred rokmi súčasťou veľkého československého koncernu
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

23.2.2006, 23:24
antonio napsal:
ale řeknu vám, hned ten první přehrávač, prototyp Sony byl teda fakt hustej, sem vůbec nevěděl, že byly i 30cm CDčka Very Happy

JJ, byly. Mely format standartni LP desky a uz nekdy v te dobe dokonce existovaly takovato DVD - rikalo se tomu "videodesky" s tusim 20 min. obrazovym zaznamem. Byly krasne duhove... Bohuzel u nas asi nebyly k dostani... Laughing (Cerpal jsem ze stareho AR-A).
Obsah fóra | CD/DVD přehrávače
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)