Dá se Monacor poslouchat?
Obsah fóra | ReproduktoryStránka Předchozí  1, 2, 3
 
AutorZpráva
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

3.12.2005, 22:47
chyba lávky... kolem 1000KK. (Kocourkovských Kreditů)
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

3.12.2005, 22:49
Hmm... tak nevím, co jsem kde viděl... patrně jsem přehlíd desetinnou tečku Confused Ubohá hodnota... fakt ubohá.
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

4.12.2005, 13:28
No,no, ja si ted koupil u Monacoru ty zminovane SP-200X, tak zas tolik nenadavejte Laughing Laughing Laughing
Samozrejme tahle obchodni politika se mi nelibi, ale... tohle uz tu bylo davno a takhle je to se vsim sortimentem vyrabenym v CR a SR ... Uz za dob, kdy TVM bylo Tesla, se repro vyvazely mimo republiku, je to uz davno, co jsem byl u kamose omrknout jeho nove sloupovky z Nemecka, prece nebude kupovat Tesla shit, po dllouhem premmlouvani mi dovolil odsroubovat jeden basak, byla na nem nalepka 200W no a pod nalepkou Tesla Wink Idea
To same je to s tema elektronkama, kdyby nebylo USA, jako jejich odberatele, tak ta fabrika ani nevznikla ... Idea :!:
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

5.12.2005, 23:33
Ještě to zkomplikuju. TVM může dodávat i rerpoduktory s mírně upravenými parametry. To by chtělo nějaký ten Monacor přeměřit. A na Monacor bych se nedíval přes prsty. Mají docela slušnou distribuční síť a pro mnohé mohou být jakous takous zárukou. V Klang und Ton jsou pravidelně nějaké konstrukce s jejich měniči. A možná nebýt těch Monacorů, Škoda Auto, apod. už by nebylo z čeho levně kutit. Protože to je živí. Ne naše nákupy.
Kromě toho prodej za české ceny je mnohdy v jiných zemích naprosto nemožný. Nízká cena znamená obvinění z dumpingu - čili z dotované ceny a s tím jsou oplétačky. Znám pár výrobců, kteří aby měli pokoj na cizím trhu, tak paradoxně museli navýšit cenu.
K těm dovozům z USA. Osobně jsem rád, že má u nás výrobek 2 roky záruku. To mi vyvažuje vyžší cenu oproti bezcelnímu dovozu na který každý nepřistoupí. Nehledě na to, že repráky, obzvláště basové, jsou těžké zboží a individuální doprava to dost prodražuje.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

5.12.2005, 23:57
Vítek: ohledně "vylepšení": baví mě technické záležitosti, vůbec nejsem řečník nebo diplomat, ale občas musím zákazníkům svého zaměstnavatele odpovídat na nepříjemné otázky. A dělám to stejně jako člověk, co odpověděl Michalovi, tj. přednosti zdůrazním, nepříjemnostem se vyhýbám. Z té odpovědi mi jednoznačně plyne, že je to zcela bez úprav Smile Týká se to asi maličko i threadu s Benaziho GDN: bohužel člověk do svého hodnocení zanáší nechtěně i cenu, za kterou to pořídil, ten, kdo koupil Monacor XXX by se nejspíš do krve hádal, že hraje líp, než TVM XXX. Nezbývá, než uskutečnit sraz jako Amíci topic19 a porovnat vše osobně Wink
wishmasterX
uživatel


Příspěvků: 209

6.12.2005, 0:09
Já jsem se kdysi sešel s jedním audiofilem, starší pán, který měl doma několik reprosoustav, hrál přes "Dudka"
zrovna když jsem byl u něj, používal Ty kultovní Shany,regálovky za cca 70 táců ...
Sešel jsem se s ním ohledně elektronek, ale to teď není podstatné... Nabízel mi středobasy, které byly vyráběné v TVM pro Německo a musím říct, že vzhledově bych to nepoznal, mělo dvojitý magnet, velikost jako ARN226 ale membrána jako by byla z jiného materiálu ... nabízel mi to tehdy za dobré péníze, jenže to jsem byl chudý student a nemohl jsem je tehdy koupit, rozohdně říkal, že mají jiné, lepší parametry, vyšší citlivost. Ten zmiňovaný ale věděl, o čem mluví ...
PS: TY SP200X jsou Made In Taiwan Smile :P
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

7.12.2005, 11:50
To Lada. Naprosto souhlasím s tím, že přímé poslechové srovnání je nenahraditelné. A to že se různě lidé podobně "postiženi" schází je pochopitelné. Je potřeba se pochlubit, porovnat a pokecat jak jde DIY živoat.
Ale když se podíváš na povídání o zaměstnání, tak zjištíš, že forum je věkově docela mladé a kladu otázku kdo by byl schopen si takový výlet zaplatit a kdo to a kde to bude organizovat. Kdo dodá zesilovač, player a kabeláž na patřičné úrovni. Kvůli eliminaci vlivu na poslech.

Edit. Taky když prezentuju aktivity zaměstnavatele v rámci PR, tak říkám dobrou pravdu.
miuek
uživatel


Příspěvků: 28
Z: Gbely

8.12.2005, 12:49
Noo a teraz babo rad.Planoval som pouzit ich vyskove reproduktory Monacor DT-25n pri stavbe dvojpasmovky s ARN 188 a pri stavbe trojpasma ARN 226-07,ARX 150.Mozem ich bez obav pouzit alebo sa mam poobzerat po niecom insom.Napr. prichadza do uvahy Audax TM 020J3.Nic insie som nenasiel.Potrebujem maly priemer reproduktoru kvoli konsrukcii.Mozte mmi nieco poradit alebo sa mam na to vyprdnut???
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

8.12.2005, 15:35
Keby som mal vahat medzi Monacor a Audax, tak jednoznacne Audax.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

8.12.2005, 17:38
Zůstanu u svých oblíbených Hivi - TN 25 a nebo TN 28 a ze slušnosti odkaz
http://www.swanspeaker.com/product/htm/view.asp?id=28
a
http://www.swanspeaker.com/product/htm/view.asp?id=23
Dovoz Hifi Studio Panský dvůr Ostrava.
Hanzi
uživatel

Příspěvků: 40
Z: Brno

13.12.2005, 9:19
To Miuek: Včera jsem zkoušel výhybku na Monacor sph165kep+dt25n. Zatím to není v bedně, ale výšky subjektivně dobrý. Až to bude hotový, povím víc, pošlu do projektů...
miuek
uživatel


Příspěvků: 28
Z: Gbely

15.12.2005, 18:52
To Hanzi:dik za ochotu,budem vdacny za kazdu pomoc.Zatial sa mi nepodarilo sa naucit pracovat s LspCadom na navrhy vyhybiek.Ale snazim sa. Wink
Obsah fóra | ReproduktoryStránka Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)