2lada: YAMAHA RX-V357
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
ICEMAN
uživatel


Příspěvků: 23
Z: Praha

21.11.2005, 14:13
sice jsme to tu uz probirali ale zajimal by me tvuj nazor na tento reciver z pohledu vlastnika (ted si nejsem jistej, ale mas asi tu starsi 350-ku), nejake + a -, jinak nekde jsem tady na foru videl ze sub se da delit pouze na 90Hz, coz by mi celkem vadilo, protoze jsem chtel pouzit beymy(5MP60/N+T2030) na satelity ale ty by meli jit az od 120Hz a jeste by me zajimalo jak fungují ty audio vystupy(jeden je oznacen jako REC, což jsem pochopil ze tam by mel bejt výstup stale a druhej je prirazen jako výstup VCR, tam by melo neco byt jen to co pripojim jako VCR)
frame
uživatel

Příspěvků: 104
Z: Vlašim

21.11.2005, 15:10
Taky bych se zeptal na něco k té Jamaze. Jde na výstup pro sub posílat vše (celý frekvenční rozsah), abych si dělící kmitočet nastavil na výhybce přímo na subu ?
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

21.11.2005, 15:30
Bohužel nemám to s čím porovnat, takže těžko něco dalšího napsat. Dělicí frekvence je pevná 90Hz, strmost jsem se nedočetl a lze nastavit pouze dělit/nedělit a to zvláž pro zadky, předky, centr. Předky mají ještě nějakou třetí variantu BOTH, zřejmě hrají plné pásmo, ale zároveň jde basová složka i na sub. Centr má pětipásmový EQ s nejnižší f 100Hz, takže i maličký centr třeba s ARN116 by zřejmě šel potáhnout na dolním konci, kde bude mít už velký pokles (soudím podle charky centru z TVM a rozsahu - 10db 100Hz-??kHz, který uvádí AQ).

Zkuste mrknout, jestli je manuál na webu, pokud ne, mohl bych případně pár stránek oscanovat, ať to tu neopisuju Wink Jinak tento AV-REC má i Karlos.
frame
uživatel

Příspěvků: 104
Z: Vlašim

21.11.2005, 16:20
Yamaha manuály na webu má. Koukal jsem u 357 na možnosti výhybky susbu a nic jsem nenašel. Našel jsem, že jde sub zapnout nebo vypnout. Tak nic Confused
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

21.11.2005, 16:40
Neznám tyhle recivery, ale jestli má nějakej výstup předzesilovače, tak by si mohl použít ten, i když nevidím rozumný důvod proč dělit sub výš, než na 90hz. Ale na subu je na 99,9% digitální filtr 12db/oct.
frame
uživatel

Příspěvků: 104
Z: Vlašim

21.11.2005, 17:13
Nějaký jiný výstup mě taky už napadnul, musel by však být regulovatelný v závislosti na "Volume" a to mě zrovna nenapadá, kterej by to uměl. Dělit výš snad ani nechci, ale mám v subu výhybku 40-160 Hz se strmostí 24dB/okt., tak mi je líto jí nevyužít.

Ještě to ICEMAN: Já tyhle receivery taky neznám, ale uvažuji o koupi právě Yamahy buď 357, nebo 550. Někde jsem vyčet, že za ty prachy mají dobrý koncový zesilovače a že dobře hrajou i ve stereu. No ale jak psal lada, chtělo by to s něčím porovnat.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

21.11.2005, 17:49
Tak pokud chceš dělit níž, proč tě to trápí? Prostě pod 90 hz pojedeš 24db/oct a nad 90 asymptoticky 36db/oct. Jak říkáš, závislý na volume jeou jen Pre-outy. Snad jsi nechtěl ject subwoofer jen na výhybku v reciveru... Ono to fázově není nic extra, takhle plácat filtry jeden přes druhý, ale v normální místnosti to hraje podřadnou roli, zvlášť pokud máš alespoň skokový regulátor fáze.
frame
uživatel

Příspěvků: 104
Z: Vlašim

21.11.2005, 19:11
No mě to trápilo, protože jsem si nebyl jistej, jak velkej problém by to mohlo být - výhybka v receiveru a ještě v subu. Třeba Ondra psal, že používá jen výhybku v receiveru. Když ale říkáš, že se to nechá takto provozovat, jsem rád, protože to bude pro mě nejschůdněší cesta.
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)