Nohy
Obsah fóra | Subwoofery
 
AutorZpráva
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

18.11.2005, 16:10
Planujem downfire subak s ARN 312, uz mam vstko premyslene, az na jeden detail a tym su nohy tej bedne... chcem nieco dizajnovo zaujimave, nevie niekto o niecom? Hroty tam nedam, potrebujem aby to udrzalo ziveho cloveka. A este otazka: mam dat este pod tie nohy dosku - teda aby reprak vyzaroval do tej dosky, alebo ju tam netreba? Aky by to malo efekt (ak vobec nejaky)
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

18.11.2005, 17:31
TomkocouR> Co je to downfire subwoofer? Idea To slysim poprve...
Desku pod to samozremne dat muzes, ale mela by byt dodrzena nejaka minimalni vzdalenost (70 mm) Anebo sem to nekde videl taky tak, ze v desce byla vyriznuta dira o prumeru repraku (to byla asi vzdalenost mensi)
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

18.11.2005, 17:54
Myslí tým repro umiestnené zospodu - zrejeme, ale tiez som tento výraz nepočul
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

19.11.2005, 1:11
Tak jest
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

19.11.2005, 11:38
ten nazov downfire som si nevymyslel, som to videl v jedno katalogu napisane pri viacerych subakoch kde reprak vyzauje do zeme
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

19.11.2005, 13:25
To zas někdo vymyslel skvělej výraz do katalogů a reklam... náhodou to zní drsně "downfire"... já to teda taky v životě neslyšel. No nevim jak vy, ale já jsem pro "frontfire" koncepci Very Happy
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

19.11.2005, 14:05
Já to už slyšel víckrát... Je to kchúl Smile
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

19.11.2005, 17:45
Já teda jakejkoliv "fajr" v reprácích nerad.
Nejsem si jist, jestli se ARN312 hodí do daunfajru. Tučím, že od nějakého poměru Bl, cms a mms už to není vhodné. Ale nevim.
Jara
uživatel

Příspěvků: 35

19.11.2005, 23:49
Taky jsem chtěl stavět "downfire",ale nakonec sem skončil u klasiky-nemusíš řešit problém s odstupem od podlady a vhodnost reproduktoru pro tuto aplikaci repra jsou standartně navrhována pro použití na stojato pokud ho otočíš na ležato leží na závěsech tíha membrány. Fakt je, že při osazování repro do aut (zadního plata) se dávají naležato sám mám 2ks 312 v platě a OK. Jinak co se týče toho downfiru tak bych pod nohy dal desku aby se tlak odrážel od ní a neod podlahy snížíš tím dle mě přenos rezonancí do podlahy,samozřejmě pak musíš dát mezi tu desku a podlahu hroty-pokud použiješ kvalitní kovové tak unesou 200kg jako nic jen pod ně musíš dát podložky aby se ti nezarazily do podlahy.Také sem měl obavy s hrotů a borec na krámě kde sem je kupoval říkal že na ně staví i suby které sou pro čtyři chlapy.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

20.11.2005, 1:19
Myslim že pro down subwoofery by měl bejt reprák s hodně tuhým závěsemy, aby se vůbec nevychyloval tíhou.
clouseau007
uživatel

Příspěvků: 20
Z: PODĚBRADY

20.11.2005, 13:07
Svůj "experimentální sub" (viz: Sub s 2x ARN 8608) provozuji down asi půl roku a je to OK. A to je na membráně 20dkg modelíny Smile.
unseen
uživatel

Příspěvků: 80
Z: Zlín

20.11.2005, 15:44
Panečku 20dKg to je naklad Laughing Laughing
staninko
uživatel

Příspěvků: 3

11.1.2006, 23:48
Ano downfire je dobre riesenie a nohy tam treba dat kvalitne (az po zem) a hlavne aby potom subwoofer neutiekol tak to treba spevnit doskou!Mam s tym skusenosti! Very Happy
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

11.1.2006, 23:50
Sub pro čtyři chlapy? Kdo takové prodává? Magnat Omega 530 je pro dva...
staninko
uživatel

Příspěvků: 3

11.1.2006, 23:58
SUD pre styroch chlapov?to je malo
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

12.1.2006, 9:36
Pokud prohledáš toto forum, tak jsem už položil podobný dotaz a je tem i odkaz na vzorce pro výpočet toho, zda je repro vhodné pro otočení k zemi. Bohužel nic k tomu jaká vzdálenost je optimální.
Kromě toho má toto řešení aspekty bezpečnostní a estetické. Některá repra líp vypadají a hůř hrajou a naopak. Někdy platí obojí tak i tak.
Postup na možnou konstrukci nožiček popíšu později. Musím i pracovat.

Edit: Jednou možností je koupit nohu ke stolu - trubku. Nohy mají průměr cca 8cm. Trubku můžeš sehnat i v jinémm průměru. Nařežeš a nebo necháš nařezat na potřebnou délku - výška nožiček. Umístíš na sub a označíš středy, do těch předvrtáš díry. Díry na dlouhý vrut předvrtáš i do podkladové desky. Čili budeš mít spodní desku - trubku - sub a vše spojeno staženo dlouhým silným vrutem. Po dodělání povrchovky a při kompletaci doporučuju trubku vysypat suchým pískem nebo štěrkem. Aby neduněla. Dutá trubka jako noha, to je malá ozvučnice a pazvuk.

Jinou variantou je místo kovové trubky použít jiný materiál. Mám zkušenost s rourou od balicí folie. Je sice z papíru, ovšem tloušťka stěny přes jeden cm. Postup stejný jako výše uvedený. Altenativou je místo dlouhého vrtutu udělat T profil z MDF a ten připevnit zespodu na sub a přes něj přetáhnout trubku, vysypat a připevnit spodní desku.

Neboj, obě konstrukce unesou v klidu 100 kg. Ta druhá je levnější. Jo a byla to rada na válcové nohy. Hranatou můžeš v klidu udělat jako vrstvený hranol. 3 x MDF 18mm a máš nohu 54mm. Uděláš ji ze zbytků po výřezech apod. Na hranol se ti bude líp dávat dýha.
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

12.1.2006, 23:54
noooo... to je tak ze ja tam teraz uz mam nohy ... hranate z cisteho dreva... Neviem nakolko je toto riesenie vhodne ale nosnost je velmi vysoka a ani dizajnovo nejak velmi nevadia (samozrejme ze to mzoe byt lepsie)
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

13.1.2006, 0:20
Nechce někdo tyhle 4 kousky krásných plastových 70mm nožek? Třeba známý Zlínský online stavitel subů Tyler? Very Happy Jsou to provizorní transportní "kluzáky" z pohovek, čtyřchlapový sub unesou.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

13.1.2006, 1:38
Tyler tu už dlouho nebyl. Možná přešel od virtuální stavby ke skutečné. Nebo nakupuje vatelín ...
Obsah fóra | Subwoofery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)