Pohádka
Obsah fóra | Nezařaditelné
 
AutorZpráva
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

16.11.2005, 1:26
Poté, co jsem zadal modul Sinclairovi, s tím že to bude pár měsíců trvat (proč ne, nemůžu čekat, že to bude do druhého dne) jsem hledal, kde bych objednal měniče. Tehdy jsem plánoval pouze basreflex. Našel jsem několik německých e-shopů, z nichž jsem jeden vybral.

www.dieboxhifi.de

Relativně solidně tvářící se web.
Objednal jsem tehdy PeerlessXLS12 a PeerlessXLS12CW (4ohmovou verzi do auta) tedy dva měniče, celkem s poštovným via DPD do čr bez fousu 400euro.

Během několika dnů se ozvali zpátky, že platit kartou nelze, a že je nutné předem převést peníze na jejich účet.
Proč ne, je to běžná praxe, kdo jste něco objednával ze zahraničí (zejména před vstupem do EU) víte své. 400e bylo převedeno na jejich účet.
Potvrdil převzetí platby (stěžoval si, že jsme poslali přesnou částku a že mu banka příjemce strhla 5e, ale prý to přežije) a ujistil nás, že zboží dorazí do 14ti dnů. Toto se stalo v srpnu 2004.

Po čilé komunikaci jak telefonické tak mailové, kdy jsme byli ujišťováni, že zboží právě dorazilo a hned zítra ho odešlou k nám... Asi třikrát se zboží ztratilo kvůli německé poště, (strašně ochotně ho poslali znovu, hádejte proč). Po určité době mi přestali brát telefony, a když jsem zavolal z jiného čísla, opakovalo se to samé.
Mám samozřejmé kompletní mailovou korespondeci a potvrzení o převodu peněz.

Michal Taubr
mtaubr@centrum.cz

Kluci, umí tu někdo z vás solidně německy na technicko/obchodní úrovni? Mohli byste mi tenhle příspěvek (kromě toho úvodu o Sinclairovi) přeložit do NJ?

Chtěl bych vás všechny taky poprosit o to, jestli byste mi nepomohli případnou německou verzi rozšířit po německých hifi diskuzních fórech. Hodlám zkusit formu jemného nátlaku. Mě osobně by se taková reklama po celém německu nelíbila, akdyž je budu pravidelně zásobovat odkazy kde všude jsem tohle zveřejnil, mohlo by jim to dojít...

Za případnou pomoc všem předem děkuju.

PS:Tentokrát to není legrace. Dvakrát a dost.
PPS: na jaře jsem to už nevydržel a objednal XLS12 s pasívem z www.northcreekmusic.com. Peníze jsem posílal opět předem. Během 14dní jsem je měl doma.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

16.11.2005, 3:00
1. Nepřekládal bych to jako celek ale jen to podstatné s odkazem, že komplet máš u sebe. Klíčové jsou stejně info o převodu peněz.
2. Zasla bych to Peerlesu. Ať vidí jakého mají "prodejce". To dělá hodně. A možnái na jiné značky, které prodávají.
3. Poslal bych jim varování - např. do 14 dnů převedete peníze, nebo udělám to a to.
4. Pohrozil bych jim soudem a poradil se s právníkem jak na to. 400,- euro sice není tak moc. Pánové prominou, na německé poměry, ale pro našince ano. A ta EU dává šanci to i vysoudit.

Pohroz jim, že požádáš o exekuci majetku v dané hodnotě.
Ve dvě ráno už mně víc nenapdá.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

16.11.2005, 7:45
Se známm právníkem v DE jednám, není to zas taková sranda.
Náznak hrozby ohledně toho zveřejnění už jsem použil.
On to není autorizovaný dealer, takže v d-s-t od toho dali ruce pryč.
Byl jsem v kontaktu s jakýmsi slovincem, kterému provedli něco podobného a interentový nátlak obdobného kalibru zabral.
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

16.11.2005, 13:28
To je pěknej hnus Evil
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

16.11.2005, 20:35
Čo presne im chceš poslať? (resp. preložiť) Nemecky mi to v celku ide teda aspoň si myslím Wink Ak by si sa rozhodol aby som ti to preložil napíš mi mail taký aký chceš poslať tvojím kamošom do Deutschlandu a ja sa na to pozriem.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

17.11.2005, 0:16
2 Josse: Díky, budu s tím trošku počítat. Spáchal jsem něco v angličtině, ale německy by to bylo lepší.
Obsah fóra | Nezařaditelné
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)