bi-wiring a 3 way
Obsah fóra | Reproduktorové výhybky
 
AutorZpráva
mrkef
uživatel

Příspěvků: 11
Z: Ceska Skalice

15.11.2005, 14:06
Existuje něco jako bi-wiring u 3 pásma? Všude kde jsem se dočetl o bi-wiringu či bi-ampingu byly v příkladu jen 2 pásmové bedny. Proto se ptám, existuje něco takového pro 3 pásma (teoreticky nějakej tri-wiring ???) Díkes
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

15.11.2005, 14:14
Jo, tri-wiring už jsem viděl. Taky bi-wiring u třípásma. A bylo to tuším High+Mid/Bass nebo High/Mid+Bass? Teď nevím... Smile
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

15.11.2005, 16:20
Hi-mid + bas
mrkef
uživatel

Příspěvků: 11
Z: Ceska Skalice

15.11.2005, 17:35
Jo předpokládal jsem že u třípásma bude Bi rozdělen na Bass a Middle+Treble - Bassák má asi největší odběry a výkon. Jinak díks za odpověď
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

15.11.2005, 18:01
Nevím, ale myslím si, že bi a více vajrink vymysleli výrobci kabelů, víte proč. Asi jsem se ještě nedostal tak vysoko, abych poznal rozdíl oproti normální kabeláži.
mrkef
uživatel

Příspěvků: 11
Z: Ceska Skalice

15.11.2005, 18:09
Taky si myslim že při dostatečném dimenzování kabeláže a co největším eliminování přechodových odporů (terminál, připojení výhybky a další spoje) nelze uchem poznat rozdíl a řek bych že i dost těžko měřením Smile

Mír s vámí
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

15.11.2005, 18:15
Tri wiring nebo tri amping taky existuje. Jediný bedny co znám že podporují tri-amp/wire jsou AQ Donna Prima, měniče Scan-Spek Revelator. Dost dobrý bedny. Jinak

Amping: Na jednotlivý část zvlášť zesilovač. Má cenu jen v případě qalitního zesilovače, až budou prachy, zkusim to s SDA 200 pro basy a SDA 50 pro výšky.

Wiring: Na jednotlivé části zvlášť kabel. Má cenu, pokud jde o kabel lepší než zvonkový drát Very Happy. Taky může být jen tak pro parádu, vypadá to přece líp když tam vedou dva kabely místo jednoho Very Happy

Bi-amping nebo Bi-wiring se poslední dobou objevuje i u mini/mikro systémů (často Panasonic). V týhle třídě to nemá valný význam. Většinou je na tom nálepka
Bi - Amping !!!
Bi - Wiring !!! poserte se


Vzhledem k zesilovačům v těch megavýkonných věží a těm zvonkovým drátům co vedou k těm reprokrabicím je to jen reklamní tah.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

15.11.2005, 18:23
Bi-Amping má zásadní význam pouze tehdy, jedná li se o aktivní bedny. Tedy v cestě mezi zesem a měničem je pouze vodič a dělení je aktivní před zesem. Neexisuje tu tedy žádné ovlivňování skrz výhybku a zesilovač umí odevzdat plný DF.

EDIT: Blebě jsem to napsal, u biampingu s pasivní výhybkou samozřejmě žádné ovlivňování přes výhybku není, ale pořád je ta výhybka v cestě.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

15.11.2005, 20:41
Heh, viděl jsem i tetra-amping. Jedná se o aktivní bedny Bang & Olufsen, BeoLab 5. 4 pásmový aktiv, v jedné bedně zesilovače o výkonu celkem 2500 W, což se mi zdá moc divný.
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

19.11.2005, 7:29
Minulý týden jsem byl v Brně na poslechové akci a tam hrály BW M800 a ty mají 4wiring. Majitel krmí každou 2 stereozesilovači.
nějaké fotky jsou zde http://www.brnenskypodzim.ic.cz/
Obsah fóra | Reproduktorové výhybky
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)