Simulace výhybky - Co vy na to?
Obsah fóra | Reproduktorové výhybky
 
AutorZpráva
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

12.11.2005, 3:40
Čistě teoreticky, nevíte o jaké se jedná reproduktory, nevíte do jakého projektu, ale co vy na to? Smile



Je to prostá 12/12 s L-kem.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

12.11.2005, 10:41
no me by vadila mala citlivost, jinak ten stredobas ma moc peknou charakteristiku(typuju nejakej 12-15cm-CA12RCY?), delil bych o neco niz(uz kvuli vzdalenosti repro), aby vzniknul takovej 1dB propad okolo 2-5kHz. vejsky si hadat netroufnu, ale myslim, ze pokud pracujes s takhle nizkou citlivosti, muzou mit klidne 87dB/W/m-za stejnou cenu budou hrat lip(muze se snaz kontrolovat membrana-na ukor jiz zminovane citlivosti) a mit vyrovnanejsi charku.nebo to snad jsou Tonsili(ta charka by celkem mohla i odpovidat-teda pokud se da jejich grafum verit), ze totak tajis? Laughing
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

12.11.2005, 11:31
Kdepak, to budou SEASy oba... středobas bez diskuze a výškáč taky nebo přinejmenším nějaká lepší vifa apod. Nedovedu si představit, že by Michal cpal k SEASu cokoliv horšího (Tonsil). Teoreticky, kdyby výškáč byl ten neodymový trpaslík od audaxu, tak by rozteč nebyla problém ani na 4kHz. Na otázku, zda rozladit výhybku kvůli lehkému propadu kolem 3kHz si může odpovědět každý sám dle své hifistické filosofie.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

12.11.2005, 11:42
Asi takhle, rozteč=0. Je to T18RE/XCTV tedy koax. Právě proto nevím, jak s fází a tak. Kdysi byl na tohle projek kdesi na webu. (říkali mu usb) ale už ta stránka neexistuje. Nevíte o tom něco? Citlivost není o nic menší než většiny beden z ARN.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

12.11.2005, 12:28
pak jo, SEAS ma coaxy vyhlaseny. trochu si zaspal, nedavno mely par kousku starsi 17 verze po 999Kč/ks. ale byly hned pryc, taky jsem to nestih:-(chces je delat uzavreny, nebo BR(vzhledem k jejich koncepci bych se k teto variante priklonil)?tak me napadlo, kdyz jsem simuloval CA18RNX, jak ve skutecnosti vypada charka pod 500Hz(mereni v uzavreny se mi libilo vic, lip se s tim pracuje)?
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

12.11.2005, 12:54
Kruci,
Ale já chtěl vždycky T18ku (nejradši bych koax s G na začátku, ale to bych asi musel někomu v norsku zavést anální sondu), takže bych asi vzal stejně tuhle, ale je to zatím jen nápad. Udělal bych určitě uzavřenou (přeto že ten původní projekt byl basreflex ~geenius/USB pro pamětníky), má to být centr, takže počítám se subem.

Byla by jiná varianta, jak udělat osově souměrný centr na ležato, v min 8ohmech, stíněný a v kvalitě +-SEAS standard? Beyma? Hi-vi? (vítek?) Appolito z lepších značek se už dost prodražuje, vzhledem k ceně středobasů.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

12.11.2005, 13:45
no s tim stinenim je to tezky. s Hi-vi by to urcite slo(SS5R?), Beyma stineny moc nevede, SEAS ma na nektery menice stinici krouzky, ale v besii maj ted docela zmatek, delaj novej cennik...pokud si pamatuji tak mas Onkyo, to chodi i do 6ohm, kdyz jsem zkousel 2*CA12RCY+25TFFC(vychazelo to celkem rozumne), tak impedence nesla moc pod 5ohm, takze kdyz vezmes nejakej stinenej vejskac, tak by to slo. ja myslim ze neni nutne aby byl center soumerny. ja myslel ze chces projektor, pak bys to stineni mohl vypustit.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

12.11.2005, 15:01
Madisound má v katalogu schémata výhybek na koaxiální SEASy, můžeš to porovnat. To že http://home.hetnet.nl/~geenius/ nefunguje je škoda... na to USB pamatuju a taky jsem uvažoval nad podobným/stejným centrem do budoucna. A nad těmi 5.1 ze Scan-Speaků radši ani neuvažoval Very Happy
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

12.11.2005, 15:29
Ni ne tak projektor, do budoucna je počítáno s píš s LCD či plazmou. Ale každopádně nějak bych měl pocit, že je něco špatně, pokud by centr nebyl stíněnný. Až to bude aktuální je stíněný koax mojí první a řekl bych asi nejlepší volbou.

Nesouměrný centr myslíš normálně položit 2pásmovou bednu na bok? To bych asi (i kdyby to bylo akusticky OK) nerozdejchal vzhledem. Sad
Obsah fóra | Reproduktorové výhybky
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)