Jednoduchá výroba DPS (a lacná)
Obsah fóra | Nezařaditelné
 
AutorZpráva
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

9.11.2005, 20:50
Tak Vás zdravím, často sa tu objavujú dotazy chcem to alebo tamto, ale keby to bola stavebnica, lebo obsahuje hotovú DPS.
Takže ak máte návrh dosky (vlastný, stiahnutý...) kresba sa dá veľmi jednoducho naniesť na dosku pomocou obyčajnej fólie pre laserové tlačiarne. Vyskúšal to môj kamarát, ktorému sa to osvedčilo. Ja som to skúšal tiež a po krátkom experimentovaní sa mi podarilo naniesť obrazec veľmi dobrej kvality. Na laserovej tlačiarni si stačí vytlačiť obrazec plošných spojov v pohľade zo strany súčiastok na fóliu, ktorá má podložený papier (skúšané na najlacnejšej fólii v obchode za 6,5O Sk).
Potom stačí obrazec nažehliť na odmastený Cuprexkart či ako sa to volá. Žehlička má byť nastavená na najvyššiu teplotu (alebo vyskúšať, ja mám 1200W), žehliť cez ten podkladový papier. Po dokonalom prehriatí nechať vychladnúť a opatrne strhnúť. Takto vytvorený obrazec potom leptať v roztoku chloridu železnatého (dostať v obchode). S kyselinou a peroxidom to vyskúšané nemám. Vyvŕtať a natrieť pájkovateľným lakom. Výsledky sú oveľa lepšie ako pomocou "špeciálnej" modrej fólie z obchodu (cena cca 130 Sk :!: Confused: Shocked ).
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

9.11.2005, 21:38
Len mít tu laserovú tlačiareň...
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

9.11.2005, 21:43
Prečo, xerox funguje na tom istom principe, nie?
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

9.11.2005, 22:49
Panenko Mária, do kokotnej dierky...
čo robite, chalani? to ste čoboli?
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

9.11.2005, 23:24
No laserové tiskárny dost často používají v kopírovacích službách. Stačí jim říct, aby přidali na sytosti a do 5,- je tisk A4. Běžně tisknou i na různé folie. Jen mívají omezené množství formátů souborů.
Mám osobní zkušenost, že obrázek z kopírky jde pomocí žehličky přenést na dřevo. Jestli to bude fungovat i na kuprexit nevím. Nutno zkusit.
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

13.11.2005, 18:08
Tak malá zmena ešte lepšie to ostáva otlačené, ak sa fólia strháva úplne za horúca. Kopírka laserovka jeden čert, len nastaviť sýtosť na maximum nech je tam toho toneru čo najviac.
Obsah fóra | Nezařaditelné
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)