Repro kabel
Obsah fóra | Nezařaditelné
 
AutorZpráva
Hanzi
uživatel

Příspěvků: 40
Z: Brno

9.11.2005, 12:13
Zdar pánové, řeším jaký repro kabel použít na bedny s kevlarovejma manacorama. Váhám mezi standartním SCY a Dexon OFC mědí. Měl někdo z Vás možnost to porovnat (třeba slepým testem)? S ohledem na kvality zbytku audiořetězce neuvažuji o stříbřených ani jiných drahých kabelech. Na délku 4m a 60W RMS podle mně stačí průměr 2,5mm. Jediný údaj který jsem sehnal je SCY 2,5mm 7,98Ohm/km, 50žil. Dexon neuvádí pro jistotu nic... Má cenu se tím zabývat, když mám v každé výhybce cca 40metrů obyč drátu?
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

9.11.2005, 12:35
2.5 ofc mají snad v každém elektru. Vůbec neřeš nějaké dexony, nebo tak. Jediná výhoda lepších kabelů v takovýchhle aplikacích je, že mají jemnější žíly, tudíž se lépe skřípávají do svorek. Pro měniče nejvyšší třídy bych samozřejmě investoval i sem.
Já mám na svých SEAS cca 3m 2x4 a nemyslím si, že by se nákupem značkových kabelů cokoliv zlepšilo. NA středech bych problém neviděl, basy spraví průřez a potažmo malý odpor, tedy pokud můžeš, dej 2x4, zakzit tím nic nemůžeš, jen ulehčíš zesilovači práci. Co výšky, ty tě nezajímají? Smile
Levnější "OFC" měděné dvoulinky časem na oholených koncích lehce korodují, takže po roce zkrátit a znova zapojit...
V časpoisech typu stereo&video se to hemží názory, jak se při použití tohoto kabelu namísto toho jiného, který je o 350kč/m levnější zlepšilo podání výšek, prokreslily se středy a basy jsou nyní pevnější a přesnější.
Byznys.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

9.11.2005, 12:41
OFC je zase co (pominem-li reklamní bláboly)? Něco jako bifidus esencis?
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

9.11.2005, 13:54
Ja som si spravil z UTP kabla Cat5e, spietol som tri kable a vcelku som spokojny. OFC bezkyslikata med asi to bude len reklama.
Hanzi
uživatel

Příspěvků: 40
Z: Brno

9.11.2005, 14:14
OFC je bezkyslíkatá měď, oxygen-free copper. Míň molekul kyslíku - menší vnitřní oxidace. V případě že dexon neuvede jedinej elektrickej údaj, tak OFC klidně může být reklamní nálepka. Prostě nevím, jestli se vyplatí trochu si připlatit...
SCY repro kabel z http://www.kabloelektro.cz/CZ/ v průřezu 2x4mm mají v Prodance za neuvěřitelných 18kč/m - jestli se mi vejde do svorek zesilovače, tak by to mohlo být řešení...
Vejšky samozřejmě řeším taky Smile od výhybky k vejškáči budu muset vést kabel 1,5mm abych ho dostal malýho fastonu ...
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

9.11.2005, 14:49
Seriózní výrobce či prodejce uvádí alespoň maximální odpor. A jelikož Dexon neuvádí nic, je jasné, že je to jejich OFC nesmysl. Ale mohl by se jich někdo provokativně zeptat Smile

Nebude lepší pájení, místo fastonu?


naposledy upravil lada dne 9.11.2005, 14:55
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

9.11.2005, 14:52
Teda slyšet vás nějaký pokročilejší audiofil, tak se z vás po*ere. Laughing Jedině 781 vláken z postříbřené ultračisté mědi splétaných patentovaným způsobem v teflon-polyetylenové izolaci je důstojný kabel. Wink

Myslím, že důležitější, než otázka OFC/neOFC (při dostatečném průřezu) je přechodový odpor konektorů... do péráků můžete cpát třeba stříbro a pořád to budou péráky...

PS. A než mě nějaký audiofil pěkně sjede, připomínám, že se bavíme o kategorii TVM... k těm netřeba Proteusy od Purist Audio Design apod. Very Happy
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

9.11.2005, 14:56
Boramyr: a nezapomeň na zahoření kabelů Wink
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

9.11.2005, 15:05
Pravda... na to jsem zapoměl. Na skutečné "zahoření" kabelu je možné jít takto : 1) Potřebujete pomocníka, který vám podrží jističe nahoře. 2) Strčíte kabel do zásuvky. Během chvíle kabel (a celá elektroinstalace) "zahoří" Very Happy

BTW zajímalo by mě, kdo prodává a za kolik nějaké zlacené konektory (cinche, jacky, reprosvorky... ) ale skutečně ZLACENÉ, né potažené nitridem titanu, mosazí apod.
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

9.11.2005, 15:12
Ja som robil taketo: http://www.venhaus1.com/diycatfivecables.html
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

9.11.2005, 15:14
Si děláš prču... ale četl jsem tuším na www.elektrika.cz perličku, že potřebovali zedníkům při nějaké rekonstrukci "vyznačit", kudy vede starý kabel, který mají odstranit - a udělali to právě takhle. V baráku s hromosvodem a bez přepěťových ochran potenciálně hrozí podobné zahoření.

Hop: hezký tatar Wink (pro obyvatelsvo "západu" pomlázka)
Hanzi
uživatel

Příspěvků: 40
Z: Brno

9.11.2005, 16:09
To Lada: Asi ten faston k výškáči připájím ...
Okam
uživatel

Příspěvků: 32
Z: Třinec

9.11.2005, 17:13
Boramyr napsal:
Teda slyšet vás nějaký pokročilejší audiofil, tak se z vás po*ere. Laughing Jedině 781 vláken z postříbřené ultračisté mědi splétaných patentovaným způsobem v teflon-polyetylenové izolaci je důstojný kabel. Wink

Myslím, že důležitější, než otázka OFC/neOFC (při dostatečném průřezu) je přechodový odpor konektorů... do péráků můžete cpát třeba stříbro a pořád to budou péráky...

PS. A než mě nějaký audiofil pěkně sjede, připomínám, že se bavíme o kategorii TVM... k těm netřeba Proteusy od Purist Audio Design apod. Very Happy


Tak nějak to asi bude. já požívám klasický čtyřžilový kabel CY 4Bx1,5 (lanko v bílém PVC), kde jsou spojeny protilehlé žíly. Tzv. křížová čtyřka nebo tak nějak. Celkový průřez 2x3mm2
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

9.11.2005, 17:44
Okam napsal:
Tak nějak to asi bude. já požívám klasický čtyřžilový kabel CY 4Bx1,5 (lanko v bílém PVC), kde jsou spojeny protilehlé žíly.


To je klasická Tomanova specialitka. Nicméně funguje.
Okam
uživatel

Příspěvků: 32
Z: Třinec

9.11.2005, 17:56
Kdysi dávno jsem to někde četl (Toman to nebyl). Nejsem žádný audiofil nicméně to opravdu funguje, (rozdílu ve zvuku si povšimla i moje polovička). Musím ovšem říct že původní přívody k bednám byly cca 1,5mm2 a délka 3m (přesně už si to nepamatuji). Teď nevím jestli tam dokonce nemám 4x2,5mm2. Už je to dávno.
Obsah fóra | Nezařaditelné
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)